PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 18 yaşındaki Uğurcan Kayı'nın kahreden ölümü

peruwasa12
29 Ocak 2017, 14:00
Geçirdiği trafik kazasından sonra felç kalıp günden güne eriyen ve 9 ay boyunca hastanede yatağa bağlı yaşamını sürdüren 18 yaşındaki Uğurcan Kayı hayata gözlerini yumdu.

Belki sitede konusu açılmıştır ama görmediğin için açtım bugun haberlerde gördüm arkadaş yolunda giderken alkollü bir sürücü yüksek bi hızla arkadaşa çarpıyor ve felç bırakıyor. 9 ay boyunca hastanede yaşam mücadelesi veren arkadaş hayatını kaybetmiştir.

İşin saçma tarafı ise vuran kişi çarpıp kaçıyor ve alkollü. Hastaneye sonradan gittiğinde ise alkol testi yaptırtmıyor birde bu kişi avukat olacakmış. Kamera görüntüleri bile olmasına rağmen hala serbest dolaşabiliyor bu kişi.

Kaynak (http://www.mynet.com/haber/yasam/18-yasindaki-ugurcan-kayinin-kahreden-olumu-2853357-1)

Mr.Duke
29 Ocak 2017, 14:08
Allah rahmet eylesin cok acı hız yok bişey yok şerefsiz herif yolda yürüyen yayaya bile carpıp öldürebilirdi motosiklet hızlı gitmiyor sanırsam arkadan hızlı gelen araç sağından geçmeyeni çalışıyor offf içim yandı allah ailesine sabır versin

Ne kadar hızlı gitmesede sürat motorlarından(racing) 250ccden 1000cclere kadar farketmez korkmaya başladım sanki motorlar çekiyor

neobirzenci
29 Ocak 2017, 14:10
Kardeş bura Türkiye ne bekliyon. Mekanı cennet olsun..

watercolours
29 Ocak 2017, 14:13
Allah rahmet eylesin. Suçlu cezasını bu dünyada çekse daha iyi olurdu ama sonuçta ilahi adalet tecelli edecek en azından.

whitedeamon
29 Ocak 2017, 14:23
Asıl o hakimin savcının polisin yetkililer kimse onlardan hesap sorulmalı.

Seko
29 Ocak 2017, 14:28
Avukat olan arkadaşlar bu işin neden bu kadar uzun sürdüğünü bir zahmet anlatsınlar. Bu adam biribe çarpıp kaçıyor. Alkollü olduğunu da söylemiş. O zaman neden bu adam önce içeri atılıp sonra yargılanmıyor merak ediyorum ? Suç sabit değil mi ? Sabit, adam da kabul etmiş. Neyin davası bu kardeşim ? Adamı atarsın direk hapse, suçsuz çıkarsa da ödersin günlük tazminatını, bütün diğer zararlarını da karşılarsın olur biter. Zamanında bu adalet sistemini kuranlara da, bu kanunları yazanlara da, bunların hızlı bir şekilde işlemesini önleyecek etkenleri oluşturanlara da, bu sisteme itraz etmeden uygulayan avukatlara da Allah öbür dünyada rahat göstermesin. Sonsuza dek huzur bulamasınlar. Şu zamanda bu kadar adaletsizlik varken hala avukat olmaya çalışan, avukat olup bir şeyleri düzelteceği hayalleri kuran gençlere acıyorum. Şu devirde bütün hukuk fakültelerinin bomboş olması gerekir. Bu ülkede adalet diye bir şey yok, neyin avukatlığını nasıl yapacaksınız ?

astrofizik
29 Ocak 2017, 15:32
Bu adamın ceza alması lazım,
Hiçbir açıklaması yok.
Yazıklar olsun bu ülkenin adaletine..
Bizler insanlığımızı kaybettik,
Yakında kendimizi ve bu ülkeyide kaybedicez gibi görünüyor.

hasmet
29 Ocak 2017, 16:24
Allah kimseye göstermesin, çok kötü. Allah rahmet eylesin tekrar.

Adalet herkes için geçerli olunca adalet oluyor. Kim bilir Türkiye'de şu an kaç kişi haksız yere içeride?

acemi60
29 Ocak 2017, 16:33
Allah rahmet eylesin. Takip ettiğim kadarıyla ailesi bu işin peşini bırakmayacak. Koruyucu ekipman şart diyoruz. Motosiklete binmek için Hayat sigortası da şart. Çünkü Sıranın ne zaman bize geleceğini bilmiyoruz.

TIGERSHARK
29 Ocak 2017, 17:36
Amca hakkındır git vur adamı hakkını al bu ülkede böyle
ALLAH rahmet eylesin

kuesier
29 Ocak 2017, 18:05
Allah rahmet eylesin
Sevdiklerine sabir versin

sdirer
29 Ocak 2017, 18:06
hani insan bazen merak ediyor niye katil olunur diye. demek ki böyle olunuyor.. :(

fstx
29 Ocak 2017, 18:15
Kask kullanmazsanız başınıza gelebilecek örneklerden biri daha.

huduni
29 Ocak 2017, 20:05
Adalet demek, mağdurun gözyaşını dindirmek demek.

Alkollü araç kullanıcılarını, bilerek ve isteyerek adam öldürmeye teşebbüsten yargılamak gerek. Eğer kaza yapıp birini öldürürse de, bilerek ve isteyerek adam öldürmekten yargılanmalı...

fatih.met
29 Ocak 2017, 20:40
ben motoruma çok düşük fiyat çektiler diye adamı kol bacak kırmayla tehdit ettim hatta adam vanlı çıktı ama kim takar, ailemden birine bir şey olursa hakkı yerine kavuşturmadan yaşamak bana haram olur. inancımı kaybederim.

ülkede adalet yok, 2 gündür iş yerinin yakınında buz gibi betonda oturan bir genç görüyorum benim akranım. içim parçalanıyor gerçekten :( millet o soğukta elini cebinden çıkarmazken bu genç betonda uyuyor.

o range rover jiplere binenler allah size hesap soracak ve siz hesap veremeyeceksiniz! mercedes arabası olupta şöförü önde kendisi arkada adamın oto yıkama ile 4 liranın pazarlığını yapması nasıl bir durumdur? böyle insanlar allaha hesap veremeyecekler.

ülkede adaletsizliğe göz yuman herkes günaha giriyor, kaza oluyor ve yerde biri can verirken karşında sigara içen vatandaş senin yolunda yol değil.

Alonedark93
29 Ocak 2017, 20:52
Arkadaşın hastane fotolarını gördüm çok üzücü. Dağ gibi çocuk deri kemik kalmış durumu çok kötü gözüküyordu. Allah rahmet eylesin.
Karşı tarafın ceza almaması demek, yarın bigün başka bi alkolu araç bizim üstümüzden geçebilir demek. Hakkımızda hayırlısı.

arslan26
29 Ocak 2017, 21:37
ben motoruma çok düşük fiyat çektiler diye adamı kol bacak kırmayla tehdit ettim hatta adam vanlı çıktı ama kim takar, ailemden birine bir şey olursa hakkı yerine kavuşturmadan yaşamak bana haram olur. inancımı kaybederim.

ülkede adalet yok, 2 gündür iş yerinin yakınında buz gibi betonda oturan bir genç görüyorum benim akranım. içim parçalanıyor gerçekten :( millet o soğukta elini cebinden çıkarmazken bu genç betonda uyuyor.

o range rover jiplere binenler allah size hesap soracak ve siz hesap veremeyeceksiniz! mercedes arabası olupta şöförü önde kendisi arkada adamın oto yıkama ile 4 liranın pazarlığını yapması nasıl bir durumdur? böyle insanlar allaha hesap veremeyecekler.

ülkede adaletsizliğe göz yuman herkes günaha giriyor, kaza oluyor ve yerde biri can verirken karşında sigara içen vatandaş senin yolunda yol değil.

Range rover a binen hesap veremeyecekmi şimdi?

fatih.met
29 Ocak 2017, 22:58
Range rover a binen hesap veremeyecekmi şimdi?

range rover binen hesap veremeyecek. yaklaşık aynı özelliklere sahip bir çok jip var ama neden 600 milyar civarı bir jipe binesin ki? israf. israf günah.

Lucas
30 Ocak 2017, 12:39
Anayasayı anayasa hukukçuları tartışsınlar fakat,
2017 yılında hala birine çarpıp yaralanmasına, ölümüne neden olan kişi alkollü olsun olmasın cana kast ettiği için tutuklu yargılansın ve 2-3 yıl yatıp çıkmasın arkadaş.
Hayat karartanın da hayatı kararsın.