PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sıfır pulsar 200ns de çalışmama sorunu

yqeren
28 Ocak 2017, 23:35
iyi akşamlar motorumu 1 hafta once aldım daha 70 civari km yaptım ancak motoru dıyelım bugun saat 5 de kontak kapatıp bırakıyorum yarın sabah 10 da motor çalışmıyor mecburen aldıgımdan beri 4 defa vurdurarak çalıştırdım motoru en son çalışmasından itibaren bikaç saat geçince çalıştırırsam motor çalısıyor ama 12-15 saat gibi bi zaman gectıgınde calışmıyor bunun nedeni daha az km yaptıgım için motor hiç uzun sure çalışır durumda kalmadıgı için akü tam şarj etmemiştir deniyor bu doğrumudur birde aküde yada şarj dinamosunda bir sıkıntı olma ihtimali var mı?

nTolga
28 Ocak 2017, 23:48
Servise ver diyeceğim ama marka Bajaj... Keşke Japon alsaydınız.

yqeren
28 Ocak 2017, 23:50

motorla ilgili tek sorun bu hocam başka herşeyini begeniyorum ama bunun çözümünü bulamadım

Mucit23
28 Ocak 2017, 23:59
Akün zayıf dostum. Akünü sağlam bir şarj ettir düzelecektir.

Tabi sıfır motorda böyle bir durum neden yaşanır orası ayrı bir konu. Motor ilk kez verilirken genellikle akü boş olur. Yada oldukça zayıftır. Motor hazırlanırken servisin aküyü iyice şarj edip vermesi gerekir ki sende sanırım gerek duymamışlar buna. Eğer şarj sonrası sorun devam ederse garantiden değiştirin.

hokahey
29 Ocak 2017, 00:17
Çalışmıyor derken, hiç mi marş basmıyor, yoksa marş basıyor da motor mu çalışmıyor?

Eğer hiç marş basmıyorsa sorun direkt olarak aküden kaynaklanıyor.

burak burk
29 Ocak 2017, 00:19
pulsarların aküler sorunlu.ustan aceleye getirmiş anlaşılan tam şarj olmamış.bencede bir şarj et düzelicektir.

Mengu16
29 Ocak 2017, 00:25
Mümkünse hiç kontak kapatmadan en az 2 saat motoru kullanın sonra 12-15 saat bekleyin sorun olmazsa kısa mesafe sürüşlerde akü yeterince şarj olmuyor demektir. Aküyü yeteri kadar doldurmadılarsa olabilir.

yqeren
29 Ocak 2017, 02:54
Çalışmıyor derken, hiç mi marş basmıyor, yoksa marş basıyor da motor mu çalışmıyor?

Eğer hiç marş basmıyorsa sorun direkt olarak aküden kaynaklanıyor.

marş basıyor ilk once sonra çalışmayınca tekrar deniyorum bu sefer hiç basmıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:50 ----------

Tabi sıfır motorda böyle bir durum neden yaşanır orası ayrı bir konu. Motor ilk kez verilirken genellikle akü boş olur. Yada oldukça zayıftır. Motor hazırlanırken servisin aküyü iyice şarj edip vermesi gerekir ki sende sanırım gerek duymamışlar buna. Eğer şarj sonrası sorun devam ederse garantiden değiştirin.
hocam birde dışarda duruyor kapalı alanım yok hava gece eksilerde olduğu içinde akü şarj olsa bile surekli bitme ihtimali varmı ?

neobirzenci
29 Ocak 2017, 05:20
marş basıyor ilk once sonra çalışmayınca tekrar deniyorum bu sefer hiç basmıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:50 ----------

hocam birde dışarda duruyor kapalı alanım yok hava gece eksilerde olduğu içinde akü şarj olsa bile surekli bitme ihtimali varmı ?
Var kardeş akü zaten zayıf olduğu için soğukta iyice zayıflıyor doğal bi durum seninki

Jemand
29 Ocak 2017, 05:35
pulsarların akülerde kronik problem var. servisin motoru teslim etmeden önce 8 saat civarı şarj etmesi gerek. fakat pek çüklerine takmıyor bu işi itoğulları. vakti zamanında akü kaynaklı benzer problemleri pulsar ile ben de yaşamış idim. yukarıda uzun süre sür şarj olacaktır denmiş fakat akü sıfır iken hiç şarj edilmediyse, motosiklet tek başına aküyü asla %100 dolu hale getiremez. mutlaka dış kaynaktan şarj edilmesi gerek. servislerle uğraşmak istemiyorsan 40-50 liraya şarj edebileceğin cihazlar mevcut internette. +8 saat şarj ile dahi düzelmez ise akünü garantiden değiştirmeye çalış. çünkü asla tam randıman tutmayacaktır.

Dublebas
29 Ocak 2017, 09:02
Servise gitmeden niye buraya yazdınız tam çözemedim. Servis akü şarj işini şişirmiş ondan kaynaklanıyor gidin düzeltsinler 2 dk da (8 saat şarjla :) )

Motor çalışmıyorla , marş basmıyor farklı şeyler bu arada. Başlıkta çalışmıyor yazıyor fakat konuya girdiğimde motoru çalıştırdığınızı yazmışsınız.

Mr.Duke
29 Ocak 2017, 12:43
pulsarların aküler sorunlu.ustan aceleye getirmiş anlaşılan tam şarj olmamış.bencede bir şarj et düzelicektir.
Bu genellemeyi nasıl yapıyorsunuz ? Ben duymamıştım şuana kadar motorum 15gün brandalı vaziyette dışarda karlı günlerde kaldı hiç bir sıkıntı yaşamadım.Bir tek ben mi şanslıyım yoksa 😂

dyavol-77
29 Ocak 2017, 13:55
motorla ilgili tek sorun bu hocam başka herşeyini begeniyorum ama bunun çözümünü bulamadım

Bu daha başlangıç...ileride daha güzel sürprizleri olacak sana, şimdiden bunlara alışmalısın. Bacac dünyasına hoş geldiniz!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Akü akü değil ki...Bacajda olur böyle şeyler.

Mr.Duke
29 Ocak 2017, 14:00
Bu daha başlangıç...ileride daha güzel sürprizleri olacak sana, şimdiden bunlara alışmalısın. Bacac dünyasına hoş geldiniz!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Akü akü değil ki...Bacajda olur böyle şeyler.
Bajaj dan canını mı yandı bu daha baslangıc derken neler olabilir söleyin bizde bilelim

burak burk
29 Ocak 2017, 17:10
Bu genellemeyi nasıl yapıyorsunuz ? Ben duymamıştım şuana kadar motorum 15gün brandalı vaziyette dışarda karlı günlerde kaldı hiç bir sıkıntı yaşamadım.Bir tek ben mi şanslıyım yoksa ��

aslında sorunlu yanlış bir tabir oldu 'adi' akü desem daha iyi.bende 20 gün boyunca hiç marş basmadan yatırdım tek marşda aldı.halada tek marşta çalışıyor ve hiç bir sıkıntı olmadı.akünün kalitesi genel olarak kötü o yüzden ustada eğer aceleye getirdiyse o aküden bidaha zor adam oluyor.

nTolga
29 Ocak 2017, 18:51
Bajaj dan canını mı yandı bu daha baslangıc derken neler olabilir söleyin bizde bilelim

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/174639-bajaj-in-ayipli-mal-konusundaki-ilgisiz-tavri-6.html
https://www.sikayetvar.com/bajaj
https://www.sikayetvar.com/kuralkan

Ve daha niceleri...

dyavol-77
29 Ocak 2017, 18:57
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/174639-bajaj-in-ayipli-mal-konusundaki-ilgisiz-tavri-6.html
https://www.sikayetvar.com/bajaj
https://www.sikayetvar.com/kuralkan

Ve daha niceleri...

Hazıra alışmasın vatandaş..(armut piş-ağızıma düş misali olmaz).Biraz araştırsa başına nasıl bir bela satın aldığını görecek,zamanla...

efendy06
29 Ocak 2017, 20:34

Keşke Honda alsaydınız, en azından yağ pompası kesin düzgün çalışırdı?

Neyse hocam şaka bir yana, arkadaşta caddy marka araç var, sıfır aldı, evine varamadan yolda kaldı. Biraz şans işi. Bu bajajın servisleri işe yarar olsa aslında motor iyi. Ama servisler .oktan olunca gerisi hikaye oluyor.

Not: pulsarların genelde orjinal aküleri cacık. Yenisini takman halinde düzelir. Bu değişikliği kendin yaparsan "garanti dışı" derler. Götür servis taksın, ama adam gibi bir marka taksın.

Tİme_shİft42
29 Ocak 2017, 20:40
Bendede oldu aküye takviye yaptım sonra bindim dolaştım akü şarj oldu

okanbagiscan
29 Ocak 2017, 20:57
Gösterge geç gelme yada çalışmama sorunu için servis akü ve yazılım yüklüyor.Türkiye için özel üretim yapmıyorlar gibi görünüyor.Hindistanda sorun çıkarmıyan akü bizim buradaki soğukta su koyveriyor.Garantiden değişen aküde aynı marka olmuyor buraya daha uygun birşey takıyorlardır.

Pistonlar
26 Nisan 2017, 04:49
Yol yakınken dön derim
Sat gitsin

DKN
26 Nisan 2017, 08:44
jel akü diye birşey de var :) akarı yok kokarı yok. basıyosun -0 da cik ciki cik cik gır gır gır gır

abeciMotoru
26 Nisan 2017, 08:53
para veriyosun ve sana bacac isminde bişey veriyolar.
ya ne olacağıdı ?

Romedon
26 Nisan 2017, 09:11
Keşke honda alsaydınız. En azından ön bilyeler sağlam olurdu yağ pompasıda ama şesisi paslanmış motor denk gelebilir servis ilgilenmez di ondan kurtardınız ha yamaha alın diyeceğim bu aeferde rodaj döndminde blok patlardı :)

artistgtk
26 Nisan 2017, 09:34
Merhaba,
Aynı sorunları yaşamış ve yakın arkadaşlarımda da şahit olduğum için yazıyorum. Canını sıkmana gerek yok öncelikle. Sorun ya akü den ya da onunlara alakalı şarj dinamosu vs gibi birşeydir. Bunu da motosikletin garantili olduğu için servise bildir gerekeni yaparlar diye düşünüyorum. Hayırlı olsun. Motosiklet güzel. Pek kulak asma sağa sola kardeşim. Buradaki kıyasım fiyatına göre rakibi yok ve üst segmentlere ayak uydurabiliyor. Hayırlı günler dileğimle, Allah a emanet olun.

karaca3
26 Nisan 2017, 09:41
Arkadaşlar biraz canınızı sıkmış olabilirler.pulsar iyi motordur bana göre yani çok çok çok iyi diyemiyecegim ama iyi motor.ben
10 bin km devirdim daha bakım dışında bir arıza olmadı.stop etmesi gibi ufak sorunlar yaşadım ama düzeltildi.Sanırım sizin motor biraz aceleye getirildi.şarj tam yapılmadan verildi.
Motorunuz hayırlı olsun iyi günler de kullanın.servise giderseniz sorununuz çözülür.