PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ısıtmalı pantolon ceket yapımı

cios106
28 Ocak 2017, 20:35
selamlar, youtube da gördüm, çakmak girişine takılan ısıtmalı oto minderini kesip biçip ısıtmalı ceket yapmış eleman. bende yapıcam fakat bacaklar için iki minder almak lazım. onun yerine tel alıp kendim yapsam diyorum. nichrom diye bir tel var rezistansı oluşturan. bu teli satan biyer bulamadım. acaba aynı işlevi başka bir tel görürmü. konu hakkında bilgi sahibi olanlar varsa beklerim.

weirdo1
28 Ocak 2017, 20:44
Polar ve pantolon şeklinde hazır satılanları var ama 200-300 usd civarlarında.

Ebay gibi sitelerden araç koltuk ısıtma tarzı ürünler var, onlardan sırt gogus, baldır gibi yerlere uygulama yapılabilir.
Motorsiklet koltuk ısıtma içinde bazı ürünler var, hayal gücünüze kalmış artık.

Kendiniz tel sarmaya olmaz o iş.

cios106
28 Ocak 2017, 21:01
Polar ve pantolon şeklinde hazır satılanları var ama 200-300 usd civarlarında.

Ebay gibi sitelerden araç koltuk ısıtma tarzı ürünler var, onlardan sırt gogus, baldır gibi yerlere uygulama yapılabilir.
Motorsiklet koltuk ısıtma içinde bazı ürünler var, hayal gücünüze kalmış artık.

Kendiniz tel sarmaya olmaz o iş.

şunun neresi zor anlamıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=SpJZ3bCi8d8

okadar alışmışsınızki hazır almaya. ne diyeyim iyi alışlar.

whitedeamon
28 Ocak 2017, 21:11
Askerde ranzada badaş kurarak oturmak yasaktır.Dıştan görünümü saçma ne olacak sanki.Lakin o kuralın getirilmiş olması emin ol bir gerekliliktir.Biri zarar görmüş yada hayatını kaybetmiştir.Yani yaa o kadar alışmışsınız demek değil vardır böyle konuşulmasının sebebi.

cios106
28 Ocak 2017, 21:17
Askerde ranzada badaş kurarak oturmak yasaktır.Dıştan görünümü saçma ne olacak sanki.Lakin o kuralın getirilmiş olması emin ol bir gerekliliktir.Biri zarar görmüş yada hayatını kaybetmiştir.Yani yaa o kadar alışmışsınız demek değil vardır böyle konuşulmasının sebebi.

üçüncü üniversite diplomasını alıcam yakında yani öğrendiklerim senin gibi askerlikte ranzada oturma kurallarından ibaret değil. ben bir ürünün nasıl çalıştığını kesinlikle anlamalıyım. gerekli güvenliği kendim sağlamalıyım. ürün hazır haldeyken güvenli olduğunu nereden biliyorsun. zaten hepsi çin malı. oyüzden bırakalım bu askerlik anılarını ve donanımı anlamaya ve uygulamaya çalışalım. satın alarak kimse gelişemez.

konak1
28 Ocak 2017, 21:31
Beyler uğraşmayın İst. Sancaktepe de 100TL ye termostatlı yelek satan biri var sahibinden de ben aldım memnunum. Elektrik bağlantısı motordan 3amp. Akım çekiyor. 2 aydır sıkıntı olmadı.

weirdo1
28 Ocak 2017, 21:53
Kardeşim yapacak adam ürünü yapar gelir buraya konusunu açar bizde güzel olmuş güle güle kullan deriz.
Videoyu izleyen sensin, mali yapacak sensin, koskoca google dan arastirmiyorsun gelip burda o yok ne kullaniym diyorsun, Benmi hazırci oldum şimdi.
Yap kullan kac gün kullanacaksın, o tel kopar, kabluyo lehimleyemessin, termostat lazim.
Madem bu kadar bilgili ve kibirlisin yap bizde utanalım.

gungenir
28 Ocak 2017, 23:41

https://www.youtube.com/watch?v=t8XpQWreprA

efendy06
28 Ocak 2017, 23:47
Ankarada bulursan konya sokakta bulursun aradığını.

whitedeamon
29 Ocak 2017, 00:44
üçüncü üniversite diplomasını alıcam yakında yani öğrendiklerim senin gibi askerlikte ranzada oturma kurallarından ibaret değil. ben bir ürünün nasıl çalıştığını kesinlikle anlamalıyım. gerekli güvenliği kendim sağlamalıyım. ürün hazır haldeyken güvenli olduğunu nereden biliyorsun. zaten hepsi çin malı. oyüzden bırakalım bu askerlik anılarını ve donanımı anlamaya ve uygulamaya çalışalım. satın alarak kimse gelişemez.

Kusura bakma dostum 3 üni. Bitirdiğini bilseydim böyle bir yorum yapmazdım.Öğrendiklerin neyden ibaret onuda yazıver buraya biz cahillerde birşeyler öğrenelim.1 ürünün çalışma mantığını yanında verilen bilgi formu vs şeylerden eğer orada yoksa internet denilen icattan öğrenebilsin 3 üniversitede bunu öğretmişlerdir tahminimce.Gerekli güvenlik zaten testlerden geçirilip sağlanmıştır sen işin ucuzuna kaçıyorsan o başka.Ürün hazırken güvenli olduğunu seetifikalarından tut girdiği testlere kadar araştırıp bakıp öğrenebilirsin.Ayrıca hepsi çin malı diye birşey yok kaldı ki elinizdeki abd menşeili ayfonlar bile çinde üretiliyor.Önemli olan çin malı olup olmaması değil geçtiği güvenlik,konfor vs sınavları.Satın almadan sen nasıl yapmayı düşünüyorsun.Yaratacak mısın?Ürünü oluşturmak için kullanacağın parçalar gökten mi inecek eline.Sen kullanacağın parçaların güvenliğinden ne derece emin olabiliyorsun.

telike
29 Ocak 2017, 00:48
3 üni bitirdiysen ne işin var bizim gibi salaklarla. Sorma git yap kendine. Senden daha zekisi çıkmaz burdan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

Kusura bakma dostum 3 üni. Bitirdiğini bilseydim böyle bir yorum yapmazdım.Öğrendiklerin neyden ibaret onuda yazıver buraya biz cahillerde birşeyler öğrenelim.1 ürünün çalışma mantığını yanında verilen bilgi formu vs şeylerden eğer orada yoksa internet denilen icattan öğrenebilsin 3 üniversitede bunu öğretmişlerdir tahminimce.Gerekli güvenlik zaten testlerden geçirilip sağlanmıştır sen işin ucuzuna kaçıyorsan o başka.Ürün hazırken güvenli olduğunu seetifikalarından tut girdiği testlere kadar araştırıp bakıp öğrenebilirsin.Ayrıca hepsi çin malı diye birşey yok kaldı ki elinizdeki abd menşeili ayfonlar bile çinde üretiliyor.Önemli olan çin malı olup olmaması değil geçtiği güvenlik,konfor vs sınavları.Satın almadan sen nasıl yapmayı düşünüyorsun.Yaratacak mısın?Ürünü oluşturmak için kullanacağın parçalar gökten mi inecek eline.Sen kullanacağın parçaların güvenliğinden ne derece emin olabiliyorsun.

3üniden biri su ürünleri
Diğeri bilgisayar öğretmenliği
Ötekini siz tahmin edin

whitedeamon
29 Ocak 2017, 01:03
3 üni bitirdiysen ne işin var bizim gibi salaklarla. Sorma git yap kendine. Senden daha zekisi çıkmaz burdan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

3üniden biri su ürünleri
Diğeri bilgisayar öğretmenliği
Ötekini siz tahmin edin

Hocam ben elektrik-elektronik bölümünü bitirdim.Mekatronik bu sene bitiyor.Mekatroniğin üstünü okumayı bu aradada eczacılığı araya sıkıştırmayı düşünüyorum.Arkadaş öğrendiklerimi askerde ranza oturmaktan ibaret olduğunu düşünmüş.Ben örneklendirdim ama sanırım 3 üni okuyunca egodan yorumları iyice okumak zor olmuş.Demekki bendede öyle bir potansiyet görmüş.Neyse kimseye ben şu kadar üni bitirdim diye yazacak değilim.Birşeyler üretmek iyidir tabiki lakin piyasada satılan ürünlerin güvenirliğini sorgulamış arkadaş, kendi yapacağı şeyin güvenliğini kim sorgulayacak.Kullandığı malzemenin güvenirliğini nereden biliyor onu merak ediyorum.Onca teste tabi tutulup piyasaya sürülmek için izinleri verilmiş ürünleri sorgulayan adam kendi yapacakmış.Onlardan güvenli olacakmış sanırım.Hayırlı olsun yapsın tabi güle gülede kullansın.Kendine yaptığı malzemenin bana bir yararı varmış gibi sanki.

Jemand
29 Ocak 2017, 01:39
ısınayım derken takım taklavattan olma, aman dikkat

Deli Çerkes
29 Ocak 2017, 10:59
Ayaklar için resistans tellerini , Pantolonun içine konumlandırmak yerine, outdoor tozluk tarzı bir malzemenin içine yerleştiriseniz , hem ihtiyaç halinde kullanırsınız , hemde sökmesi takması rahat olur.

http://i.hizliresim.com/77Gz0N.jpg (http://hizliresim.com/77Gz0N)

Ancak aküden veya çakmak gözünden alınacak kablo sıkıntı olacaktır.Bunun yerine pille çalışabilecek bir resistans bakarsanız , her ayak için ayrı ayrı uygun bir pil yuvasıyla birlikte ,motosiklet harici aktivitelerde de ihtiyaç halinde rahatlıkla kullanılabilinir.

Ben Vahit
29 Ocak 2017, 12:39
3. diplomayı alman kibrinden burnunu görememen gerçeğini değiştirmiyor maalesef.
Tüketene kadar üretip gelişelim demişsin çok güzel ama işe kendinden başlamalısın yıkıcı değil yapıcı olarak.
Bu mesajıma cevap verirsen dikkate almayacağım konu ile alakalı değil sadece seni eleştirdim buna da alış ki üstün varlık değil insan olduğunu hatırlayasın diye.

Pangea
29 Ocak 2017, 12:43
Elektrikle ısınan herhangi bir aleti uzuvlarına yaklaştırmayın.Elektrik geçen her tel elektro manyetik etki oluşturur özellikle cinsel organlara yakın yerlerde oluşan etki kısırlığa yol açar.Termal içlikler ve wind stopper ile ısınma problemini çözebilirsiniz diğer topa hiç girmeyin.

cios106
30 Ocak 2017, 20:40
Kardeşim yapacak adam ürünü yapar gelir buraya konusunu açar bizde güzel olmuş güle güle kullan deriz.
Videoyu izleyen sensin, mali yapacak sensin, koskoca google dan arastirmiyorsun gelip burda o yok ne kullaniym diyorsun, Benmi hazırci oldum şimdi.
Yap kullan kac gün kullanacaksın, o tel kopar, kabluyo lehimleyemessin, termostat lazim.
Madem bu kadar bilgili ve kibirlisin yap bizde utanalım.

utanmazsın biliyorum ama bitti. boş konuşmak yerine üretmek lazım. ben zaten bilgili insanlarla bişey paylaşmaya geldim. ama topa boş boş konuşan birileri atladı durdu. ben bilgi paylaşmaya geldim bilgin yoksa ne konuşuyorsun. neden polemik başlatıyorsun. fotoğrafa iyi bak denemesi yapıldı ve sıcacık bir sürüş gerçekleşti. hoşçakal yinede.
http://i65.tinypic.com/2moqixz.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

Ayaklar için resistans tellerini , Pantolonun içine konumlandırmak yerine, outdoor tozluk tarzı bir malzemenin içine yerleştiriseniz , hem ihtiyaç halinde kullanırsınız , hemde sökmesi takması rahat olur.

http://i.hizliresim.com/77Gz0N.jpg (http://hizliresim.com/77Gz0N)

Ancak aküden veya çakmak gözünden alınacak kablo sıkıntı olacaktır.Bunun yerine pille çalışabilecek bir resistans bakarsanız , her ayak için ayrı ayrı uygun bir pil yuvasıyla birlikte ,motosiklet harici aktivitelerde de ihtiyaç halinde rahatlıkla kullanılabilinir.

hocam şu üç katlı motosiklet pantolonlarından var bende. onun yağmurluk katmanına monte ettim. çok harika oldu. desen mühim ama rastgele dolamamak lazım kabloyu. ayrıca sizin fotoğraftaki gibi yaparsak ısı tene ulaşmazmış onu gördüm. öyle çok korkunç bi ısı değil bu. penye üzerinde tene deyse mesela gayet makul olur. ben ayakkabı için ayrı bi sistem düşünüyorum. vakit bulursam burada paylaşırım.

http://i68.tinypic.com/f3c7j5.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:38 ----------

yapıldı denendi öyle çok aman aman bi ısı yok gayet makul, tavsiyemdir.