PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial 125 mh drift subap ayari

Mertoo
26 Ocak 2017, 16:27
Oncelikle herkese merhaba ..
Arkadaslar motosikletimde bi sorun yasiyorum motosikleti 0 aldim 1000 km ye geldiginde servise goturdum onlarla sorun yasadim bakimi bi ustaya yaptirdim subaplariyla falan oynadi sentil falan kullanmadan eliyle olctu yapti neyse sonra motor sesli calismaya basladi bi kac ustaya goturdum onlarda servis ayarini bilmiyo bende yaptirtmadim suan bana Sentilde kac numarayla yapiliyor o lazim orjinal ayari kac bilen yardimci olursa sevinirim
Saygilar.. motor suan 2500 km de

Mengu16
26 Ocak 2017, 19:29
Oncelikle herkese merhaba ..
Arkadaslar motosikletimde bi sorun yasiyorum motosikleti 0 aldim 1000 km ye geldiginde servise goturdum onlarla sorun yasadim bakimi bi ustaya yaptirdim subaplariyla falan oynadi sentil falan kullanmadan eliyle olctu yapti neyse sonra motor sesli calismaya basladi bi kac ustaya goturdum onlarda servis ayarini bilmiyo bende yaptirtmadim suan bana Sentilde kac numarayla yapiliyor o lazim orjinal ayari kac bilen yardimci olursa sevinirim
Saygilar.. motor suan 2500 km de
Emme 0.06 mm egzoz 0.08 mm olarak ayarlayabilirsin. Muhtemelen iyi olacaktır, sesine bakarsın. Usta işi bilse eliyle de ayarlardı ama şöyle bi durum var, subap ayarı soğuk motorda yapılmalı. Kışın sokakta 2 saat kalsa yeter ama bahar veya yaz aylarında subap ayarı yapmadan önce motorun 6-8 saat soğuması lazım. Motor ılık olursa sentil çakısı kullansan da ayar tutmayabilir.