PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motoru değiştirmek mi olan motorla gezmek mi?

bilirkişi
12 Ocak 2017, 12:57
15 model Ybr var. Mayısa doğru 3 bin lira birikmişim olucak. Motosikleti satıp birikmişle Pulsar 200 alabilirim ama bu sefer Ağustosta plandığım ege turunu Zeytinli festivalini yapamam.Yapsam da kısıtlı bütçeyle zevki çıkmaz.

Ybr den çok sıkıldım parama dokunmayıp Pulsar 150 ile takasa girmek mantıklı olur mu? Birikmiş paramın büyük kısmı durur hem de nispeten daha hızlı, şık motosiklete binerim diyorum.
Ybr ye yağ değiştirmek dışında masraf yapmadım kafam hep rahattı +10 15 hızlı gidicem diye Japondan inip Hinte binilir mi?

Fat!h33
12 Ocak 2017, 13:02
Ben olsam bana yeterli olan motosikleti yükseltip çok güzel bir turdan vazgeçmezdim.

whitedeamon
12 Ocak 2017, 13:10
Peki sıkıldığınız motorla tura çıktığınızda sıkılmayacak mısınız?Birde böyle düşünün.

Levent
12 Ocak 2017, 13:10
Japondan düşme derim.

F54
12 Ocak 2017, 13:20
Ybr den şaşma yolda kalma
Cok sağlamdır katir gibi
Gidip 250 cc kaliteli birşey alamiyorsan motoru nu satma

DarkCasper
12 Ocak 2017, 13:27
ybrden şaşma derim eğer turda sıkıntı yaşamam diyorsan ybryle tura git ha çok para harcarsan festivalde bence para biriktirmeye devam et

whitedeamon
12 Ocak 2017, 13:30
Konuya şöyle bir dokunuş yapmak istiyorum.
Japonların büyük cc'deki motorları özenle ve belli bir kalitede yaptığını biliyoruz.Küçük cc'de bu durum biraz daha farklı.Şöyleki Adamlar küçük cc'yi satış yapmak için yapıyorlar ama o markalar marka değerinden taviz vermemek için sadece üretin gönderin değilde (örn) yamaha olduğunu hissettirin gibisinden küçük dokunuşlar yapıyor.Ama bir 600-1000 cc gibi üretilmedikleri için onlar kadar kaliteli üretilmiyor.Mesela Yzf r125 yada cbr 125 tamam belli bir arge var ortada lakin ybr,cbe gibi motorlar bir R1 yada cbr1000rr niteliğinde özenilip üretilmiyor.Bajaj'ın zaten elindeki bu yani ürettikleri bu olduğu için adam elindekine özenerek, düşük cc'de özenerek yapıyor.Yoksa kimse kusura bakmasın ama cbf'ide biliyoruz japon japon japon diye millet deliriyor.

Seko
12 Ocak 2017, 13:35
15 model Ybr var. Mayısa doğru 3 bin lira birikmişim olucak. Motosikleti satıp birikmişle Pulsar 200 alabilirim ama bu sefer Ağustosta plandığım ege turunu Zeytinli festivalini yapamam.Yapsam da kısıtlı bütçeyle zevki çıkmaz.

Ybr den çok sıkıldım parama dokunmayıp Pulsar 150 ile takasa girmek mantıklı olur mu? Birikmiş paramın büyük kısmı durur hem de nispeten daha hızlı, şık motosiklete binerim diyorum.
Ybr ye yağ değiştirmek dışında masraf yapmadım kafam hep rahattı +10 15 hızlı gidicem diye Japondan inip Hinte binilir mi?

Çok farkettirmeyecek bir geçiş olur. Madem Ağustos için plan yapıyorsun, o zaman fuarı bekle. Hem Pulsar NS160 da gelecek.

bilirkişi
12 Ocak 2017, 13:57
Peki sıkıldığınız motorla tura çıktığınızda sıkılmayacak mısınız?Birde böyle düşünün.

Yapmak için yapmış gibi olucam daha güçlü bi motor alıp kısa mesafe günübirlik gazlamak daha mutlu edebilir.

something123
12 Ocak 2017, 14:18
çok ileri planları yapma bence, o zamn bi şekilde bişiler olur.. eger motoru değiştirmekse niyetin değiştir..

navarin11
12 Ocak 2017, 15:17
Otur oturduğun yerde döviz kurlarını görmüyormusun, bu kış kıyametde satarken azda olsa zarar var, sıfır alsan üstüne birhayli koyucan, yok aksesuar, yok bilmem ne paran cebinde dursun kredi çekmeyi hiç düşünme, artık kolay kolay malsahibi olunmayacak.

aliozgun
12 Ocak 2017, 15:34
bence hiç değiştirme. sadece yağ değiştirdim diyorsun daha ne istiyorsun
japon iyidir. festivale kadar daha da biriktir. gönlünce eğlen

Tİme_shİft42
12 Ocak 2017, 16:19
Git festivale tabi sonradan pişman olursun fırsatın varken değiştir bnde düşük ccden nsye geçtim düşük ccye bir daha bakmam sadece son hız değil ara hızlanda vsde fark var festivale gidersin gene büyük paralar harcamadan

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

Festivale gitmek nasip olmadı ama tatile gidince masrafları oldukca düşük tutuyorum kampda kalmak gibi :)

Yeme içmede çok masraflı olabiliyo konserve alıyordum ıvır zıvırlarıda bimden alıyordum vur şeyine gitsin önemli olan yolda olmak

Norton772
12 Ocak 2017, 16:23
Valla hocam pulsar 150'ilk bile bir hayli performanslı makine. Bende discover 150f var ve arada 3 beygir fark olmasına rağmen son hız epey farkediyor çünkü 130 km hızlarda gidiyor o pulsar 150. Şekil şemal de güzel alette. Neden olmasın?

Tİme_shİft42
12 Ocak 2017, 16:26
Cc yoksa 1-2 beygirin önemi yok sen ns200e bin test et ondan sonra karar verirsin belki

burak burk
12 Ocak 2017, 16:34
eğer hem gezini yapıp hem ns150 alıcaksan bence takasını yap bi sürede ns150 sür.gezilerin bittikten sonrada paranı biriktir.bu motora hasta oldum 200 cc alıcam falan dersen gider 0 km ns200 alırsın.japon demişsinde ybr nerde üretiliyor ? made in japonmu ? öleyse satma derim.japonyada üretilmeyen hiç bir motora japon gözüyle bakmıyorum.kişisel görüşüm.35 bin tl verip japon marka alıpta hala japonya üretimi olmayan bi sürü model var.

TRooper.06
12 Ocak 2017, 16:58
Geçtiğimiz Ağustos festivaldeydim, daha önce gittin mi bilmiyorum ama çadır ıvır zıvır falan bir sürü ihtiyacın olacak.
Yemekleri alan dışında yiyeceksin. İçeriye alkol sokamazsın mecburen içerde ne kadar derlerse alacaksın.
Kamp alanına motosiklet sokamazsın bilmediğin bir ara sokağa güneş altına bırakacaksın.
Konserler öğlesonu 4-5 gibi başlar gece 1-2 gibi anca biter yani gündüz boşsun.
Denize gireyim desen ki denizi pek güzel değildir, 20dk yüzer 40dk duş sırası beklersin.

Şahsi fikrim ybr nin bakımlarını yaptır atla git hem yeni motosiklet gibi ara sokağa bırakınca aklın kalmaz.
Etrafında gezip denize girecek çok güzel plajlar var (ören plajı vs.) oraları daha rahat gezmiş olursun.
Amacın yeni motosiklete binmek değil gezmek olsun motosikletini nasıl olsa yenileyeceksin ama kaçırdığın festival geri gelmez:)

MazhaRR
12 Ocak 2017, 17:20
Sakın hocam sakın haa!! aman diyim uyarmadınız deme ybrmi sattığıma köpek gibi pişmanım.Üstüne üstlük 5.750 liraya satmama rağmen.

bilirkişi
12 Ocak 2017, 18:12
Sakın hocam sakın haa!! aman diyim uyarmadınız deme ybrmi sattığıma köpek gibi pişmanım.Üstüne üstlük 5.750 liraya satmama rağmen.

İroni yok de mi?
Açar mısınız ?

MazhaRR
12 Ocak 2017, 18:24
İroni yok de mi?
Açar mısınız ?

Yok hocam yok şaka yapmıyorum çok ciddiyim ybr gibisi yok gerçekten yok.Ha ama dersenki ybryi satıcam cbr250 mi alayım,ktm duke250 mi alayım veya inazuma mı alayım ozaman o senin biliceğin iş ama pulsar için yok hero için zart zurt için ybrden vazgeçme.Benim r25'im var buna rağmen pişmanım ybryi sattığıma.

MD.Murat
12 Ocak 2017, 19:36
Ybr ile pulsar arasında birkaç beygir fark olabilir.
Ancak ybr kendisi zaten 10 beygir.
Ybr den 200ns e geçip bir sene kullanmış biri olarak performans farkı önemli seviyede.

Çünkü ybr ile trafikte tehlikede kalabilme durumu var. Pulsardaki o 10 beygir, ihtiyaç olduğunda gazı açıp kaçmamı sağlıyordu.
Neden pulsarı sattın diyecek insanlar her zaman olduğu gibi, tamamen maddi durumlardan ötürü. Çok memnundum.

caglar48
13 Ocak 2017, 08:23
Japondan düşme derim.

Bende hep italyandan düşüyorum hoca efendi caiz mi ?

BigLion
13 Ocak 2017, 10:33
madem sıkıldın değiştir, çünkü hep aklında kalıcak ama pulsar la değil mümkünse bi italyanla değiştir, geziye seneye de gidersin veya kısa mesafe turlarsın.

Öz_Musti
13 Ocak 2017, 10:58

Bizim milletin en büyük hatası ve handikapı bu.

Dünya para verir sıfır araba alır, bakımını yaptırmaya, boya koruma yaptırmaya, kış lastiği almaya hatta arabayı alış amacı olan gezmeye parası kalmaz. Akıllı davranamıyor yani Türk tüketicisi. Elin Alman'ında her türlü olanak varken Golf III lere biner, 400-500 bin km o arabayı kullanır, artırdığı parasıyla eğlenceye gider, misafir ağırlar, mangal partisi verir, avrupayı gezer. Bizimkiler kapısına 60-70 bin liralık araba çeker, hadi 1-2 tek atmaya gidelim dersin para yok der. Niye? Her ay 2 bin lira araba kredisi ödediğinden parası kalmamıştır. Yoktur. Vergisini ödeyemez, kasko yaptıramaz depoyu hiçbir zaman fulleyemez. Cebine bir şekilde 20 bin lira koyan adam, 20 bin lira da arabası etse, 50-60 binlik arabaya binmesi gerekirken, hemen 100 binlere çıkar. 3-4 yıl boyunca kredi ödeyecem diye hayatından çalar.

Ybr motosikletin var. Satıp alacağın motor bajaj. Ybr yi satacam, 250-lik veya 500 lük gezi motoru alacam desen, hadi derim adam çağ atlayacak alsın. Yahu alacağın motor seninkinden beter. Cebinde para da var. Ne yapacaksın motoru değiştirip. Bir ton risk. Hiç kurcalama. Bin ybr ye, biriktirdiğin bütçeyle daha iyi çadır al, daha iyi yerlerde yemek ye, daha fazla hediye al, hatta bütçeni arttır, seneye bir daha gitmek için biriktirmeye başla. Yani kendine harca, yaşamına harca, hayatına harca.

Tvs01
13 Ocak 2017, 11:22
Kendin söylüyorsun +10 hızlı diye pulsarı geceyim diye, değermi peki biri 100 el gidiyor diğeri 110 -120 ile madem değişeceksin bari 200 ns al

Norton772
13 Ocak 2017, 11:43
Kendin söylüyorsun +10 hızlı diye pulsarı geceyim diye, değermi peki biri 100 el gidiyor diğeri 110 -120 ile madem değişeceksin bari 200 ns al

Pardon da pulsar 150 130-135 km hız yapabiliyor.

Tİme_shİft42
13 Ocak 2017, 12:41
Ns 200 test et en iyisi öyle karar verirsin belki ) 2 el aldım hesaplıya geldi

Levent
13 Ocak 2017, 14:52
Bende hep italyandan düşüyorum hoca efendi caiz mi ?

Ayağını alçıya aldıkları gün tekrar değerlendiririz. Töbe töbe..

c4gin
14 Ocak 2017, 13:31
Bütçe 200NSe yetiyorsa alınır ama pulsar 150 almaya değmez

Erdost
14 Ocak 2017, 15:46
Motorunu geliştir, sis farı tak, uzun tur cami tak, güzel bir çanta seti tak.Selesini jel kaplat, arkaya çakar led stop tak.Motorunu daha çok seversin çok bir maliyeti olmaz.Özellikle bu zamanda, benzin almış başını gitmiş, Ybr çok sağlam bir motor, parçası çok ucuz, kullanmaya devam etmen mantıklı.

K121L
14 Ocak 2017, 20:04
Abi şu japon mantığı bitmedi hala
Bak ben 7 tane motor satın aldım sayayım sana
1) hurda belgeli cg
2) hurda belgeli cross
3) YBR
4) cbr250
5) fzr600
6) bajaj boxer
7) benelli tnt25

Şimdiki hedefim
8) crf250l

Japon dışı motor alınır ama gidip 4-5 yaşından büyük alınmaz

whitedeamon
14 Ocak 2017, 21:28
Bizim milletin en büyük hatası ve handikapı bu.

Dünya para verir sıfır araba alır, bakımını yaptırmaya, boya koruma yaptırmaya, kış lastiği almaya hatta arabayı alış amacı olan gezmeye parası kalmaz. Akıllı davranamıyor yani Türk tüketicisi. Elin Alman'ında her türlü olanak varken Golf III lere biner, 400-500 bin km o arabayı kullanır, artırdığı parasıyla eğlenceye gider, misafir ağırlar, mangal partisi verir, avrupayı gezer. Bizimkiler kapısına 60-70 bin liralık araba çeker, hadi 1-2 tek atmaya gidelim dersin para yok der. Niye? Her ay 2 bin lira araba kredisi ödediğinden parası kalmamıştır. Yoktur. Vergisini ödeyemez, kasko yaptıramaz depoyu hiçbir zaman fulleyemez. Cebine bir şekilde 20 bin lira koyan adam, 20 bin lira da arabası etse, 50-60 binlik arabaya binmesi gerekirken, hemen 100 binlere çıkar. 3-4 yıl boyunca kredi ödeyecem diye hayatından çalar.

Ybr motosikletin var. Satıp alacağın motor bajaj. Ybr yi satacam, 250-lik veya 500 lük gezi motoru alacam desen, hadi derim adam çağ atlayacak alsın. Yahu alacağın motor seninkinden beter. Cebinde para da var. Ne yapacaksın motoru değiştirip. Bir ton risk. Hiç kurcalama. Bin ybr ye, biriktirdiğin bütçeyle daha iyi çadır al, daha iyi yerlerde yemek ye, daha fazla hediye al, hatta bütçeni arttır, seneye bir daha gitmek için biriktirmeye başla. Yani kendine harca, yaşamına harca, hayatına harca.

Hocam durumu siz öyle sanıyorsunuz ama öyle değil.Neden golf 3'e biniliyor?Çünkü vergi sistemi Türkiye'deki gibi değil aylık ödeniyor.Üst klasman araçların vergileri ucuz değil.400-500 bin km o aracı kullanmanın sebebide para biriktireyim parti vereyim değildir tabi bu amaçla para biriktirenlerde vardır ama genel için konuşuyorum.Nedeni bakımlarının düzgün yapılmasıdır.Bazı mecburiyetleriniz var bakımlarla ilgili lastiklerle ilgili.Birde Türkiye'deki gibi değil millet nasılsa satacağım bakımını ne yaptırcam.Yada götürdüğü yere kadar görürsün canı bittiğinde değiştiririm nasılsa diye birşey yok.Ben bu aleti kullanıyorsam bakımları benim sorumluluğum gibi bir düşünce var.

Alonedark93
14 Ocak 2017, 21:33
Valla sağlık problemlerinden dolayı sattım crf yi 25 gün önce. Ayağa kalktımmı alırım bi ybr bağlarım kapıda direğe ohh deliksiz uykuya devam.

bilirkişi
05 Nisan 2017, 15:53
Sonuç:Ybr yi sattım,1 haftadır Pulsar 200 ns kullanıyorum yok böyle bir rahatlık tek kişi 2 kişi yokuş falan dinlemiyor gidiyor. (sol şeritte taciz edilmeyecek gücü var her daim)
Fazlasıyla memnunum. Yeni başlayacak arkadaşlar düşünmeden alabilir.

cenkyenmez
05 Nisan 2017, 16:49
Sonuç:Ybr yi sattım,1 haftadır Pulsar 200 ns kullanıyorum yok böyle bir rahatlık tek kişi 2 kişi yokuş falan dinlemiyor gidiyor. (sol şeritte taciz edilmeyecek gücü var her daim)
Fazlasıyla memnunum. Yeni başlayacak arkadaşlar düşünmeden alabilir.

Hayırlısı olsun, iyi günlerde kullanmanı dilerim. Tur ve gezi yapıp, festivallere katılabilecek bütçe kalmıştır umarım.

Öz_Musti
06 Nisan 2017, 10:32
Hayırlı uğurlu olsun. Motosiklet hariç, diğer yukarıda yazdığım standartlarını düşürmeyeceksen iyi seçim. Kredi ödeyecem diye gezmelerden mahrum kalacaksan olmaz.