PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asya motor Battı mı?

jackoben
07 Temmuz 2006, 03:33
Arkadaşlar, işim gereği motosiklet üreticileriylede çalışıyorum ve bir çok farklı kaynaktan yoğun olarak asya motorun battığı, sahibinin kaçtığı bilgileri geliyor.Bu konuda detaylı bilgiye sahipolan arkadaşların bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum...

okan4037
07 Temmuz 2006, 03:35
kolay kolay batmaz kotuye bısı olmaz

Mad Bike
07 Temmuz 2006, 03:42
»»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
http://www.motosiklet.net\modules\Forums\images\smiles\ic on_arrow1.gifKonu dışı , tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karsi, şiddet, müstehcen, kaba, nefret dolu yada çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrimina yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanicilarini küçümser davranislar sergilemek , dini , siyasi ve politik yazilar yasaktir. Attığınız her mesajda IP adresinizin kayıt edildiğini lütfen göz önünde bulundurun. Bu anlaşmanın iptali halinde IP adresiniz vasıtasıyla forum alanından uzaklaştırılacağınız gibi, herhangi bir hukuksal durumda da ISP'nize ulaşılacaktır. Bu durum ancak bu anlaşmanın ciddi bir şekilde ihlal edilmesi durumunda geçerlidir. Forum ortamina kisisel problemler, anlasmazliklar tasinamazlar.
http://www.motosiklet.net/forum/images/icons/icon2.gif Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
http://www.motosiklet.net/forum/images/icons/icon2.gif Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını (http://www.motosiklet.net/forum/announcement.php?f=14) kabul etmiş sayılır.
http://www.motosiklet.net/forum/images/icons/icon2.gif Şikâyetler için... info@motosiklet.net
************** Site Yöneticisi: teror (http://www.motosiklet.net/forum/member.php?u=6101) **************

hasan soner açıkgöz
07 Temmuz 2006, 03:43
acaba batar ise ne olur?asya motor sahipleri servis hizmaetlerinden mahrum kalırlar mı ?:silent:

Mad Bike
07 Temmuz 2006, 03:45
asya motor sahipleri servislerinde ne fayda gördüki ztn..bnim arkadaşım var her hafta sanayide...anası ağladı

Olcan138
07 Temmuz 2006, 03:55
acaba batar ise ne olur?asya motor sahipleri servis hizmaetlerinden mahrum kalırlar mı ?
Türkiye'ye motosiklet ithal eden her firma 10 yıl boyunca servis&parça sağlayacağı konusunda yasal yükümlülük altına girer.
Teoride bu böyle, ama pratikte ne kadar uygulanır orası muamma.

Bu arada Asya Motor'un iflasıyla ilgili 1-2 hafta kadar önce açılan bir topicte bunun asılsız olduğu yazılmıştı.

serkan79
07 Temmuz 2006, 03:58
asya motor bikaç gün önce ikitellideki deposuna yüzlerce motosiklet indirdi battıgını tahmin etmiyorum iyi satış yapıyolar ama yinede asya yı tercih etmeyin derim benim başım cok agrıdı

jackoben
07 Temmuz 2006, 04:07
Asyanın bu durumu yüzünden devlet gümrükleri kitlemiş ve diğer üreticiler bu şoku nasıl atlatırız diye düşünüyorlar .Daha tüketiciye inmemiş bir kriz durumu yaşanıyor anladığım kadarıyla...

okan4037
07 Temmuz 2006, 04:13
umaırm ıflas etmese herkes acıkta klaır

jackoben
07 Temmuz 2006, 04:18
En kötüsü de satış raporlarında açık ara birinci marka.zaten çok mağduru vardı.Memleket şimdi oldu motor çöplüğü...

DARKDIAMOND
07 Temmuz 2006, 08:23
İddia olarak yazılan ve bir firmayı zor durumda bırakabilecek bir konu açarken dikkatli olmakta fayda var.Bu şekilde yazılmış yazılar çeşitli zamanlarda dava konusu olmuştur.

praetorian
07 Temmuz 2006, 09:55
sanmıyorum batıcagını..ayrıca son gunlerde dıkkkatımı ceken bı cok forumda yenı kullanıcılar asya motor batıo dıo bana ılgınc geldı..

nightwatcher
07 Temmuz 2006, 10:06
suni gündem. adamlar çatır çatır motor indiriyor. ama bi daha asya almam o ayrı mevzu. !!!servis berbat!!!

zeda3000
07 Temmuz 2006, 10:43
Asli olmayan haberler ile Asya suruculerini panik yapmak bence yanlis.O tip bir suphede inanin basin bizden evel duyururdu.Ortaligi atese vermeyelim bence dostlar.

ariulu
07 Temmuz 2006, 11:25
Bugün bilgisayarımı açmadan önce düşünmüştüm böyle bir topic açayım diye çünkü bende böyle bir haber işittim adamlar gümrükten motorları çıkaramıyorlarmış.Ben Asya motorum olmasına rağmen pek endişelenmiyorum benim motorum 150t nerden bakarsan bak bu modelden 15 firmanın motoru var en azından mondialin yedek parçasını kullanırız.

ARMAGEDON
07 Temmuz 2006, 12:06
asyacılar parça sorunu yaşamazlar heralde mesela t1 lerin 50 ceşit değişik marka adı altında birebir aynısı var yolda çok denk geliyor bana arora,ferro,falan daha aklıma gelmeyen en az 10 çeşit var böle

jakobien
07 Temmuz 2006, 12:58
anam anam 19 senelik nickim elden gidiyor:) yemişim asya motoru jackoben?

Olcan138
07 Temmuz 2006, 13:03
anam anam 19 senelik nickim elden gidiyor yemişim asya motoru jackoben?
Yoksa jakobien battı mı?:P

marefb
07 Temmuz 2006, 16:08
valla bizim burdaki asya motorun bayisi kapandı adam da vala deli gibi iş yapıodu nie kapattı anlamdım belkide asya hakkatten iflas etmiştir:silent:

bandit07
07 Temmuz 2006, 16:16
batsında kurtulsun bu zavallı vatandaş...

praetorian
07 Temmuz 2006, 16:17
zıverbeydekı asya catır catır ıs yapıo..servıs yenı yerıne tasındı oto yıkama merkezi yerıne:) duzgunumsu bi servis ortamına tasınmıslar..3000bakımında dııkkat etmıstım..

salihgureli
07 Temmuz 2006, 16:36
Bunu bende duymuştum sağlam bi kaynaktan bence doğru.

aytskal
07 Temmuz 2006, 16:39
anam anam 19 senelik nickim elden gidiyor:) yemişim asya motoru jackoben?
Elden giden sadece nick olsa öpte başına koy bizler yitip gidiyoruz abisi :) Ne kadar doğru çok merak ediyorum ama yasal olarak iflas etmiş olsalar bile serisler işine devam eder yada birileri satın alır markayı bu kadar insan madur olacak bırakılacak değilya...

eby78
07 Temmuz 2006, 16:52
benımde ogrenebıldıgım kadarı ıle oyle bır gundem yok.sadece dıger markaların servıslerınde sunı gundem yaratmak amaclı bır soylentı sadece...ınsanları yanlıs bılgılendırmek dogru olmasa gerek...

jackoben
07 Temmuz 2006, 19:27
jackobien, mail adresim de jack ama bu isim çoğu forumda sahipliği olduğu için jackoben nick'ini uzun süredir kullanıyorum.Doğrusu ilk kez ve hoş bir süpriz oldu benim için. Yolun ve bahtın açık olsun jackobien, selamlar....

benımde ogrenebıldıgım kadarı ıle oyle bır gundem yok.sadece dıger markaların servıslerınde sunı gundem yaratmak amaclı bır soylentı sadece...ınsanları yanlıs bılgılendırmek dogru olmasa gerek...

Arkadaşlar ben duyumu servislerden falan almadım. Öyle olsa yazmam.Finans ve üretici çevrelerden aldığımı paylaştım ve bu anlamda daha detaylı bilgisi olan varsa paylaşsın demiştim. Amacımız spekilasyon falan değil..

alialince
07 Temmuz 2006, 19:36
En kötüsü de satış raporlarında açık ara birinci marka.zaten çok mağduru vardı.Memleket şimdi oldu motor çöplüğü...

bu satış raporlarını nereden elde ediyorsunuz biz de görebilirmiyiz kim kaç tane satıyor yardımcı olursanız çok memnun olurum

bahtsizbedewi
08 Temmuz 2006, 00:09
arkadaslar cadde de suzuki satan yerde çalışan tanıdıgım var ewet dedi iflasını verdi kesin var böle bi şeyler servisi kimse kafasına takmasın bence...
Sanki şimdiki servisleriniz çok mu ıyı ?

smoke31
08 Temmuz 2006, 00:53
Arkadaşlar avukat olan yakın bi arkadaşım biraz önce aradı asya motor' a hacize gitmişler 12000 motor ve 350 000 yedek parçasına el koymuşlar tüm asyacılara geçmiş olsun

Barış Şuşut
08 Temmuz 2006, 01:17
Bu tür asılsız haberlerle firmaları karalamaya yönelik çok asparagas haber duyduk daha önce ...Varsa elinizde somut bişi yazın gümrükten koca firmalar mal çekemiyo zaman geliyoda ...
Bu tür haberler yazan için hukuki sorumluluk getirir şu an asya motor bu başlığı açan arkadaşı gayet rahat bulur ve mahkemeye verebilir.

11. Forumda yazilan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Bilinmesi gereken bir husus da, gönderilecek mesajlarin, veya forum alanlarinda belirtilecek fikirlerin hiçbiri, olumlu veya olumsuz, forum yönetimini ve www.motosiklet.net sitesini baglamaz ve forum yönetimi herhangi bir kanun yaptiriminda üyenin savunuculugunu üstlenmez, üyeler kendi sorumluluklari ile basbasadir. Forum yönetimi hiçbir sekilde bu tür durumlarda üyeye destek olacagi vaadinde de bulunmaz.

13. Herhangi bir alanda kisileri,kurumlari,kuruluslari veya devlet'i küçük düsürecek resim,yazi,alinti vb. seyler kesinlikle yasaktir.Bu gibi durumlarda uyari yapmadan üyeyi forumdan silme hakkimiz saklidir.