PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kenan Sofuoğlunun motoru alınır mı?

Sayfa : [1] 2

çifTeker
27 Aralık 2016, 10:52
Kawasaki Ninja 250SL 4.000 km de fiyatı 7500tl neden o kadar ucuz? Ve bu motor alınır mı? K.Sofuoğlunun antreman motoru.

http://imageshack.com/a/img924/6104/WHjKxx.jpg

Romedon
27 Aralık 2016, 10:55
valla normal 1000 lik motosikletler bile pist için olanlar 1 sezonda rektifiyeye gidiyor. Bu motorun haşatını çıkartmıştır o

çifTeker
27 Aralık 2016, 10:56
valla normal 1000 lik motosikletler bile pist için olanlar 1 sezonda rektifiyeye gidiyor. Bu motorun haşatını çıkartmıştır o

Daha 4.000 km'de ne yapabilir ki motora?

Romedon
27 Aralık 2016, 10:57
Daha 4.000 km'de ne yapabilir ki motora?

he pardon ona dikkat etmemiştim. 4,000 km de motor sıfır gibidir bence o halde alınır

biyeybaraküs
27 Aralık 2016, 10:59
https://www.youtube.com/watch?v=SfwwdLmTCzA

o paraları etmez ,ha kenanı çok seversin manevi değeri için alırım dersin o ayrı mesele

çifTeker
27 Aralık 2016, 11:01
https://www.youtube.com/watch?v=SfwwdLmTCzA

o paraları etmez ,ha kenanı çok seversin manevi değeri için alırım dersin o ayrı mesele

Motorun piyasası 13000 tl falan bu yarı yarıya ve 4.000kmde

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:00 ----------

Bahsettiğim motor verdiğin linkteki motor

biyeybaraküs
27 Aralık 2016, 11:03

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:00 ----------

Bahsettiğim motor verdiğin linkteki motor

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-pist-motoru-faturali-371209756/detay 5000 km de

çifTeker
27 Aralık 2016, 11:05
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-pist-motoru-faturali-371209756/detay 5000 km de

Adamı aradım 3500 km de ama ben fazla fazla yazdım dedi

Karalı
27 Aralık 2016, 11:25
Pistten çıkma 4bin km'de motor alınmaz cigerini sökmüşlerdir onun

çifTeker
27 Aralık 2016, 11:27
Pistten çıkma 4bin km'de motor alınmaz cigerini sökmüşlerdir onun
3.452 kmdeymiş foto attı şimdi en fazla ne yapabilir ki o kadar düşük kmde?

ak.emre
27 Aralık 2016, 11:30
4.000 km pistte kullandığını düşünsene kaç kere antraman yapmıştır kim bilir hep yüksek devir zaten 250sl nin canı ne

kuesier
27 Aralık 2016, 11:33
Kardes pist diyoruz. Piste cikmis ve 3.500 km muhtemelen sadece pistte kullanmistir. Adam her saniye zorluyor motoru. Fiyatı düşük yazdıysa bi sebebi vardir değil mi?

çifTeker
27 Aralık 2016, 11:37
4.000 km pistte kullandığını düşünsene kaç kere antraman yapmıştır kim bilir hep yüksek devir zaten 250sl nin canı ne

Alınmaz yani kısaca?

killingroad
27 Aralık 2016, 11:37
Almam.....

çifTeker
27 Aralık 2016, 11:38
Kardes pist diyoruz. Piste cikmis ve 3.500 km muhtemelen sadece pistte kullanmistir. Adam her saniye zorluyor motoru. Fiyatı düşük yazdıysa bi sebebi vardir değil mi?

O düşük km ye rağmen oldukça yıpranmıştır diyosun?

doghouse
27 Aralık 2016, 11:38
Videolarından izlediğim kadar 2. ve 3. viteslerin çoğunlukla kullanıldığı bir pistte antreman yapıyorlar. Hadi bilemedin 2, 3 ve 4. vitesler. Özellikler 2 ve 3 de baya kesiciye yakın hatta kesicide kullanıyorlar, yüksek devirlerde vites küçültüyorlar. Makina limitlerde gidiyor. Arada birde virajlarda motorların altların kayarak sürüklendiklerini görüyorum.

Tabi bunların hepsini videolardan izlediğim kadarı ile yazıyorum. Tekrar etmek istedim. Rakam gayet iyi. Sokakta abuk subuk kullanılmış motorlar varken gerçekten neye hizmet ettiği bilinen bir motor almak daha mantıklı gibi geldi bana. Rakam baya müsait.

çifTeker
27 Aralık 2016, 11:40
Almam.....

Neden almazsın?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Videolarından izlediğim kadar 2. ve 3. viteslerin çoğunlukla kullanıldığı bir pistte antreman yapıyorlar. Hadi bilemedin 2, 3 ve 4. vitesler. Özellikler 2 ve 3 de baya kesiciye yakın hatta kesicide kullanıyorlar, yüksek devirlerde vites küçültüyorlar. Makina limitlerde gidiyor. Arada birde virajlarda motorların altların kayarak sürüklendiklerini görüyorum.

Tabi bunların hepsini videolardan izlediğim kadarı ile yazıyorum. Tekrar etmek istedim. Rakam gayet iyi. Sokakta abuk subuk kullanılmış motorlar varken gerçekten neye hizmet ettiği bilinen bir motor almak daha mantıklı gibi geldi bana. Rakam baya müsait.

Yani sence bana bir problem çıkarmaz ve gönül rahatlığıyla kullanabilirim?

killingroad
27 Aralık 2016, 11:41
1. Pist motoru.
2. Kenan Sofuoğlu'nun akşam yolda çektiği H2R videosu.

mrt20
27 Aralık 2016, 11:42
3.452 kmdeymiş foto attı şimdi en fazla ne yapabilir ki o kadar düşük kmde?

km önemli değil arkadaşım.
adam dip gaz yüksek devir 4bin km çevirmiş daha ne yapsın.
Şöyle düşün sadece 1.vites dip gaz 500km kullansan km az motora bişey olmamıştır diyebilirmisin.?

CT.ATC
27 Aralık 2016, 11:44
Ciğerleri iyi açılmıştır o motorun, Kenan abi "mal muayyer" derse alınır :P

EmreKocyigit
27 Aralık 2016, 11:44
Pist motoru alırım, kenandan almam. Sokakta H2r a ne yaptığını gördük. 250lik mi dayanır bu adama

Mucit23
27 Aralık 2016, 11:46
Bizdeki motor anlayışı işte. Race motoru pistte kullanınca çöp oluyor. Sebep? Sürekli Hard olarak kullanılmış. E zaten bunu piyasada birçok motosiklet kullanıcısı yapmıyor mu? Teker yapmalar, Sürekli RedLine'da kullanmalar vs vs. Tanıdığım birkaç tane Ninja 250SL kullanıcısı var. Adamlar yazın resmen terör estiriyorlar. Her ışıkta drag kalkmalar vs vs. Yazık diyosun motora.

Arkadaşlar motor kullanmayı bilen adam da bozulmaz. Motora bir şey olmaz. (Kronik bir arızası vs yok ise tabiki) Kenanın motoru en azından amacına uygun kullanılmış. Motoru düzgün bir şekilde açılmış motorlar. 100K km için tasarlanmış motorlar sırf kenan kullanıyor diye 4000 de rektefiyeye gelecek hali yok. Her zaman söylüyorum. Motor kullanmayı bilmeyen adamın 10 bindeki motoru, motor kullanmayı bilenin 50.000 deki motorundan daha kötü durumda olabilir.

Kenan sofuoğlu verse verse lastiklere zarar ver, Yer bitirir lastikleri anasını beller. Bir çift lastik ihtiyacın olabilir. :) Birde sonuç olarak antreman motoru illaki motordan düşüyorlar. Gerçi genellikle yarış karenajları vs kullanılıyor ama orjinal karenajlarda da çizikler vs olabilirç Emin değilim.

çifTeker
27 Aralık 2016, 11:48
Pist motoru alırım, kenandan almam. Sokakta H2r a ne yaptığını gördük. 250lik mi dayanır bu adama

😂😂 yakıyordu nerdeyse

whitedeamon
27 Aralık 2016, 11:49
Dostum bilmediğin motoru savunma amacın ne.Kafana koyduysan al her yorumun imalı.Yaşının küçük olduğunu motor işinede yeni girdiğini varsayıyorum çünkü böylesine bir heves ve pistten çıkan motorun ne olduğu bilemenin sebebi tecrübesizlik bilgisizlik araştırma eksikliği ve toyluk

çifTeker
27 Aralık 2016, 11:53
Bizdeki motor anlayışı işte. Race motoru pistte kullanınca çöp oluyor. Sebep? Sürekli Hard olarak kullanılmış. E zaten bunu piyasada birçok motosiklet kullanıcısı yapmıyor mu? Teker yapmalar, Sürekli RedLine'da kullanmalar vs vs. Tanıdığım birkaç tane Ninja 250SL kullanıcısı var. Adamlar yazın resmen terör estiriyorlar. Her ışıkta drag kalkmalar vs vs. Yazık diyosun motora.

Arkadaşlar motor kullanmayı bilen adam da bozulmaz. Motora bir şey olmaz. (Kronik bir arızası vs yok ise tabiki) Kenanın motoru en azından amacına uygun kullanılmış. Motoru düzgün bir şekilde açılmış motorlar. 100K km için tasarlanmış motorlar sırf kenan kullanıyor diye 4000 de rektefiyeye gelecek hali yok. Her zaman söylüyorum. Motor kullanmayı bilmeyen adamın 10 bindeki motoru, motor kullanmayı bilenin 50.000 deki motorundan daha kötü durumda olabilir.

Kenan sofuoğlu verse verse lastiklere zarar ver, Yer bitirir lastikleri anasını beller. Bir çift lastik ihtiyacın olabilir. :) Birde sonuç olarak antreman motoru illaki motordan düşüyorlar. Gerçi genellikle yarış karenajları vs kullanılıyor ama orjinal karenajlarda da çizikler vs olabilirç Emin değilim.

Rodajı düzgün yapılmışmıdır acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

Dostum bilmediğin motoru savunma amacın ne.Kafana koyduysan al her yorumun imalı.Yaşının küçük olduğunu motor işinede yeni girdiğini varsayıyorum çünkü böylesine bir heves ve pistten çıkan motorun ne olduğu bilemenin sebebi tecrübesizlik bilgisizlik araştırma eksikliği ve toyluk

Motoru savunmuyorum ve yeni motor alıcam amatörüm fiyatı uygun ama bu km de bu kadar uygun fiyat saçma forum burası soruyorum öğreniyorum eğer gerçekten bilgili birisi al derse alıcam yada olumsuzlukları öğrenip başka bir motora bakıcam

Mamba09
27 Aralık 2016, 11:58
bu motorların ucuz olma sebebi, vergisiz alındığı için diye biliyorum. Lisanslı sürücüler için sadece PİSTTE kullanmak üzere alınıyor. Trafiğe çıkamıyor. Emin değilim ama böyle bi prosedür vardı.
Herkes bol keseden sallıyor valla. Bilgisi olmayıp yorumu olanlar... neyse yani.

hasangazili
27 Aralık 2016, 11:59
Motorların ömürleri km ile değil çevirdikleri devir sayısına göre belirlenir. Ortalama 5.000 devirde 10.000 km kullanılmış bir motor 10.000 devirde 5.000 km kullanılmış motor gibi yıpranır. Yüksek devirde yüksek aşınma oluyor yüksek ısılara çıkıyor diyenler olabilir. Motor zaten su soğutmalı çalışma sıcaklığını koruyacaktır. Tabi bakımlarının kullanım koşullarına göre yapıldığını var sayarsak alınır. Ayrıca dünya şampiyonunun motoru o konuya hiç girmiyorum bile bedava satılıyor. :thumleft:

whitedeamon
27 Aralık 2016, 12:00
Rodajı düzgün yapılmışmıdır acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

Motoru savunmuyorum ve yeni motor alıcam amatörüm fiyatı uygun ama bu km de bu kadar uygun fiyat saçma forum burası soruyorum öğreniyorum eğer gerçekten bilgili birisi al derse alıcam yada olumsuzlukları öğrenip başka bir motora bakıcam
Hocam bakın Kenanın motorumudur değilmidir bilmem ama en nihayetinde motor nasıl kullanıldı bilmiyoruz.3k kmde motor piyasasının yarısına

BatuhanK
27 Aralık 2016, 12:03
Nerdeyse sokaktaki motosikletten daha iyi diyeceksiniz 😁 pist arkadaşlar. Yarış şartları, saliseleri kazanmaya çalışmak... Do you know? O ışıkta kalkarken, yandaki arabaya şekil yapmakla aynı şey değil yani. Onlarca kez düşüp kalkan bi motosiklet. 3-4 bin lira artı işi iyi bilen bi tamirciyle alınır ileride çıkacak, şanzıman-krank piston-silindir gibi masrafları göz önünde bulundurmadan almak olmaz. Hoş plakası var mı onu da bilmiyorum...

Memory42
27 Aralık 2016, 12:37
İhtiyacı olan varsa alsın şahsen ben alırdım.

Grumpy
27 Aralık 2016, 12:38
Hee, kenanın paraya ıhtıyacı yok dıye ufak bır mıktar yazmıslardır zaten. 4000km boyunca pıstte her vıteste redlıne kullanılan motor alınır mıymıs? Ayrıca 250sl cok kucuk bır motor. 180+ ısenız bakmasanız daha ıyı.

shruikan
27 Aralık 2016, 12:47
3000-4000 km motora o fiyat sana mantıklı geliyor mu? "motorcu" geçinen adam fiyat politikasını az-çok bilir ona göre fiyat belirler. ee bu adam yarışçı, bu mu bilmeyecek piyasa fiyatını? ona rağmen bu fiyat oluyorsa, olan bi bit yeniğidir; bir fırsat değil.

velizrsln
27 Aralık 2016, 12:47
Şu gecende antremnda kaza yaptigi 2 ye ayrilan motor degil mi bu :o

çifTeker
27 Aralık 2016, 12:58
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim motordan tamamen vazgeçtim Honda cbr250 almayı düşünüyorum

kuzan14
27 Aralık 2016, 13:02
Madem çok ucuz al sat kardeşim paran varsa

mrt20
27 Aralık 2016, 13:05
Biriside demişki caddede herkes böyle kullanıyor. :mrgreen:
her 100mt de bi ışık var ya pistle caddeyide aynı tuttular ya bida davosa gelmem ben gidiyorum :bounce:

yürekçe
27 Aralık 2016, 13:12
Ben alırdım..
Hayatında motor selesine oturmamış adamlar yorum yapmaya bayılıyor.
Şimdi konu başka yere sapmasına ama, binlerce lira faizi haram diye reddeden bir adam, 7000 TL için kul hakkına girer mi?
Hadi onu bırak, 7000 TL için dünya şampiyonu unvanlı adını batırır mı?
Götür ustani, göster, olur verirse al..

doghouse
27 Aralık 2016, 13:16
Neden almazsın?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Yani sence bana bir problem çıkarmaz ve gönül rahatlığıyla kullanabilirim?

Aslında bu konuda o kadar yetkin değilim. Kişisel düşüncem şu; Amacına göre doğru şekilde kullanılmış motorlar. Vites geçişleri olsun, yüksek devirlerde gidişi yada motor freni kullanımı olsun hepsi doğru yönde yapılmış. Bu durumu sokakta debriyaja basıp gazı açıp HINNN TITITITITITITIT yapanlar, yerli yersiz vites küçültüp büyütüp, yanlış devir aralıklarında motoru boğar gibi gaz açanlar ile kıyasladığımda bu motorlarında KNN ve tayfasının tarafından daha sağlıklı kullanıldıklarını düşünüyorum.

Ayrıca bir arkadaş yazmış. Hakikaten bu motorlar iyi açılmıştır. Ciğeri yerindedir :) AL DOSTUM !

bozok_54
27 Aralık 2016, 13:18

Tek silindirli giydirilmiş komuter mi pist için üretilmiş???

araltı
27 Aralık 2016, 13:28
benim düşüncem o motosikletin kanını emmişlerdir

Pangea
27 Aralık 2016, 13:31
Büyük ihtimalle kenan sofuoğlu satıldığından haberdar bile değildir.Fiyat oldukça uygun ancak elde patlamaya müsait bir motosiklet.

Seko
27 Aralık 2016, 13:40
Kenan'a sor, ciğerliyse alınır.

Zippo's
27 Aralık 2016, 13:49
Hocam soruyorsunuz insanlarda size mantikli cevaplarla gerekcelerini gosterip alinmaz diyor hala niye alinmaz neden alinmaz diye diretiyorsunuz.Anliyorum uygun ve km dusuk diye cezbediyor ama Turkiye'de ucuza lukse sahip olamazsiniz anlayin artik sunu.Olsanizda elinizde patlar gosterdiginiz motor gibi.Motor 4 bin km de 7.500 ₺ piyasasinin 5.000 ₺ altinda.Bide bu motoru satan piyasanin icinden adam babasinin hayrina vermiyor heralde bu fiyata.Bosuna diretiyorsunuz

Alonedark93
27 Aralık 2016, 14:16
Nacizane fikrim bu vatandaş Kenan'dan almış onun adını kullanarak satıyor yada satmaya çalışıyor. Emin ol böyle bir ilandan haberi bile yoktur. :)

Süleymantnz
27 Aralık 2016, 14:18
manevi değeri için alınır, o da zenginsen

Mucit23
27 Aralık 2016, 14:25
Tek silindirli giydirilmiþ komuter mi pist için üretilmiþ???

Sana göre öyle olabilir. Bir motorun racing yapıda olmasi için kaç silindirli olması lazım ? Tartışma konusu bu olmamalı.

Pulsar41
27 Aralık 2016, 14:28
Alırken şöyle döşünü iyi bir yokla, ciğerleri iyi açılmış mı?

HE1SENBERG
27 Aralık 2016, 14:52
apaçi motoru alacağıma pist motoru alırım. Kesici iptali yoksa sorun yok. hem motor iyi servis görmüştür.

dodooo
27 Aralık 2016, 15:23
6500 teklif et.

MD.Murat
27 Aralık 2016, 16:56

Dedi mt 09 kullanıcısı :)