PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gürcistan'a Kiralık araç ile giriş, Yardım.

Tundzhay
26 Aralık 2016, 13:43
Merhaba arkadaşlar,
Gürcistan'a kayak için araba ile gitmeyi düşünüyoruz.
Fakat aklımıza takılan birkaç tane soru var. bilgisi olan yardımcı olursa çoksevinirim.

1. gideceğimiz araba filo dan kiralık şirket arabası. Filo ile konuşuldu. Turt dışına çıkabilir diye yazı verilecek denildi. Fakat netten baktığımızda, Vekaletin İngilizce veya Gürcüce tercümesi yaptırılıp Gürcistan konsolosluğuna onaylatılması lazım diye okudum. Bu konuda bilgibiz varmı?

2. Avrupaya çıkışta Yeşil kart / sigorta yaptrımamız lazım. Bu uygulama Gürcistan için var mı? Varsa nerede ve kaç para?

3. Mesela Bulgaristan için BG ye girişte otomobilini camina Vinetka (yol vergi pulu) yapıştırmamız lazım Gürcistan'a böyle veya buna benzer bir uygulama var mı dikkat etmemiz lazım olan?

Teşekkürler

S3cond
26 Aralık 2016, 14:06
Kiralık aracınızı sınırda bırakın ugraşmayın konsolosluk Vs yazışmalarla.
Gürcistan'a çok türk var galeri işi yapan 2005 model bmw x5 jeep 4 bin dolar satın alma fiyatı ;D
demem o ki orda 500 dolarlık bir bütçe ile Ferrari,lambo,Nissan skylne vb. Ultrasonik lüx Araç kiralamanız daha mantıklı.

erro
26 Aralık 2016, 14:43
Vekaletsiz çıkılmıyor ve noter onaylı olması gerekiyor. gürcüce olan kısmını hiç duymadım ama gerekeceğini düşünmüyorum. elçiliğe telefon açıp öğrenebilirsiniz.
yeşil kartı sınır kapılarında bulabilirsin..turing federasyonu ofisinden alabiliyorsun. gitmeden de diğer şubelerinden yaptırabilirsin.
gürcistanda vinyet uygulaması yok bildiğim kadarıyla..

Blur
26 Aralık 2016, 15:04
Bence ordan kiralayın daha az uğraşır daha rahat edersiniz