PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : küçükyalı hırsızlık girişimi aman dikkat

necipalperen
26 Aralık 2016, 11:38
arkadaşlar selam,

dün gece evimin önündeki inazuma F'imi disk kilidi ile kilitleyip bıraktım.

sabah kalktığımda motora baktığımda disk kilidinin olmadığını farkettim. disk kilidini kesmişler. kontak kablolarını da kesip düz kontak yapmaya çalışmışlar.

işlek cadde olduğu ve sürekli araba geçtiği için muhtemelen burakıp gitmişler.

polis çağırdım sabah fotoğraf çekip gittiler ama bişi çıkacağını sanmıyorum. şimdi de çekici bekliyorum.

ucuz kurtuldum resmen.

hırsız arkadaş buraları okuyorsan eğer, bir çok arkadaşımın dediğine göre yarım bıraktığın işi tamamlamaya gelirmişsin en kısa zamanda.
gece görüş kamerasi ve sensörlerle elimde döner bıçağı ile bekliyor olacağım.

MazhaRR
26 Aralık 2016, 11:48
Geçmiş olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=Oqm0aIznkv4

necipalperen
26 Aralık 2016, 11:50
:) eyw saolasın

okanbagiscan
26 Aralık 2016, 11:55
Geçmiş olsun.Bence siz yinede hırsızla sidik yarıştırmaya kalkmayın.

selsa
26 Aralık 2016, 12:00
Geçmiş olsun

Disk kilidi neydi bu arada?

Simsar
26 Aralık 2016, 12:08
Boşver sensörü kamerayı , kaliteli alarmlı bir disk kilidi tak kafan rahat olsun

necipalperen
26 Aralık 2016, 12:11
http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/alarmli-motosiklet-disk-kilidi-P105500889?cid=604001&gclid=CPC14-PBkdECFU2RGwodkq0BFw&gclsrc=aw.ds

linkteki ürünü kullanıyordum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Boşver sensörü kamerayı , kaliteli alarmlı bir disk kilidi tak kafan rahat olsun

üzerinde alarmlı disk kilidi vardı zaten... ben onun şaşkınlığını yaşıyorum şu an.

selsa
26 Aralık 2016, 12:15
Bizim motora çok hallenen olmaz diye alarmli disk kilidinin alarmını aktif etmiyordum, rüzgarı-yağmuru vs yüzünden ötmesin diye. Tabi biraz da zincir kilite de güvendiğimden. Gece sokaktaysa hele sadece disk kilidiyle bırakmamak lazım, kontakla uğraşmayıp iterekte götürebilirlerdi mazallah.

Levent
26 Aralık 2016, 12:19
Geçmiş olsun, bir de zincirlemek gerek.

Alonedark93
26 Aralık 2016, 12:29
Geçmiş olsun. Emin ol o hırsızlar burda aramızdalar fazla detay vermeyiniz motorunuz hakkında..

ZümeR
26 Aralık 2016, 12:55
Anayasamızın ta.. yyim.
Hırsızlığın cezası yok.
Hal böyle olunca önünü alamıyorlar.
Seni yaratan seni en iyi tanıyan diyor ki.
3 kere aynı işi yaparsa ve şahidi varsa kes elini.
Bundan başka bir yasa hukuk vs. caydırıcı olmaz bu insan denen yaratığa.
Kıçı yiyorsa diğer elini de kaybetmeye tekrar yapsın köpek.

Biz kendi kendimize yasa uydurdukça bu durumlar devam ede gelecek..

Bizim olay şuna benzer..

Mikrodalga fırını japonya imal eder.
İthal eden ülkemiz "Bu japonlar nerden bilecek cihazın nasıl kullanıldığı" diyerek
Kullanım kılavuzunu bizim köylü ahmet emmiye yazdırırlar.

Sende böyle kullanmaya başlarsın ama sürekli önü arkası kesilmeyen şikayetler seni canından bezdirir.

dodooo
26 Aralık 2016, 13:05
Ben de küçükyalıdayım, benim ufaklık da garajda yatıyor ama yine de içim rahat etmiyor garajdayken bile kamera vs olmasına rağmen.

Zaten geçen haftalarda motoru ilk getirdiğim gün direksiyonu kilitlemeden bıraktım, garajda çok araba az yer olduğu için biri motorun yerini değiştirmişti kafasına göre, papaz olacaz biriyle az kaldı.

whitedeamon
26 Aralık 2016, 13:05
Geçmiş olsun hocam

YERUÇAĞI
26 Aralık 2016, 14:13
http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/alarmli-motosiklet-disk-kilidi-P105500889?cid=604001&gclid=CPC14-PBkdECFU2RGwodkq0BFw&gclsrc=aw.ds

linkteki ürünü kullanıyordum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

üzerinde alarmlı disk kilidi vardı zaten... ben onun şaşkınlığını yaşıyorum şu an.

önce çok geçmiş olsun diyeyim,,forumda söylemekten yazmaktan dilimde tüy bitti,gerçek koruma istiyorsan alacağın disk kilidi (abus 8077),,gerisi hikaye, ,senin o linkteki disk kilidini aynısından zamanında bende almıştım,sonrasında araştırmalarım sonucu abus 8077 nin bu işin zirvesi olduğunu öğrendim ve paraya kıyıp aldım ,

sonrasında eski disk kilidini yani seninkini nette gördüğüm şekilde bende açabilirmiyim diye denedim,ve arasına levyeyi sokup 3 saniyede açtım,yani daha doğrusu kırdım,,malzemesi bildiğin tutya,,buna güvenmek koyunları korusun diye kurtlara karşı kediyi bekçi yapmakla aynıdır,,yani varlığı ile yokluğunun arasında pek bir fark yoktur

alacaksan söylediğimi al ömrünün sonuna kadar kullan,,al link aşağıda ,mal bu gavur yapmış

http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/abus-8077-granit-detecto-x-plus-yellow-P88778879?cid=604001&gclid=CLOUjZvekdECFQ8W0wod8vQAOQ&gclsrc=aw.ds

sven
26 Aralık 2016, 15:55

60 liralık disk kilidine 17bin liralık motoru emanet etmeye şaşırmıyorsun kilidi kırdıklarına mı şaşırdın cidden?

Çok ucuz atlatmışsın. 3D sensörlü bir alarmlı abus alarmlı kilit al + granit alaşımlı kesilemeyecek bir zincirle bir yere sabitle. Yoksa o motor gidici, uyandırayım.

Levent
26 Aralık 2016, 15:56
Forumun yarısı %Küçükyalı'da galiba ;)

lityumiyon
26 Aralık 2016, 16:39
arkadaşlar selam,

dün gece evimin önündeki inazuma F'imi disk kilidi ile kilitleyip bıraktım.

sabah kalktığımda motora baktığımda disk kilidinin olmadığını farkettim. disk kilidini kesmişler. kontak kablolarını da kesip düz kontak yapmaya çalışmışlar.

işlek cadde olduğu ve sürekli araba geçtiği için muhtemelen burakıp gitmişler.

polis çağırdım sabah fotoğraf çekip gittiler ama bişi çıkacağını sanmıyorum. şimdi de çekici bekliyorum.

ucuz kurtuldum resmen.

hırsız arkadaş buraları okuyorsan eğer, bir çok arkadaşımın dediğine göre yarım bıraktığın işi tamamlamaya gelirmişsin en kısa zamanda.
gece görüş kamerasi ve sensörlerle elimde döner bıçağı ile bekliyor olacağım.

Geçmiş olsun. Küçükyalı dediğiniz İstanbul Küçükyalı mı ?

espresso
26 Aralık 2016, 16:48
Bence kasko da yaptır.

Maslak
26 Aralık 2016, 16:56
Alarmın sesini hiç duymadın mı hocam ,ses çıkmasın diye bişey mi yapmışlar birde onu nasıl kesmişler hayret yaaa, fotoğrafını koysana kilidin nereden nasıl kesmişler merak ettim doğrusu

hokahey
26 Aralık 2016, 17:19
Zümer kardeş, hırsızın elini kesmek çözüm değil, esas çözüm: sosyal dengeyi sağlamak. Sosyal ve ekonomik adaleti sağlamak bu işin % 97 önüne geçmek demektir. Hırsızın elini kesmek sadece geçici bir çözüm yolu.

Herkes eşit olamaz ama refah eşite yakın olursa, sosyal problemler en aza indirgenebilir.

izmir3535
26 Aralık 2016, 18:45
Abus 1060/ 170 cm zincir kilitle kitliyorum. Ön diskede urban alarmi bagliyorum. Lastigi sokup calmasinlar diye direğe bagliyorum. Ve onlastigi âc ma vidasini direge sifir birakiyorum lastigi sokmesinler diye. Alanibilecek onlemleri aliyorum. Kendimce. Ucuz kilit ile baglicaginiza hic baglamayin. Motosiklet hayatiniz boyunca olucaksa hayatinizda bir kere saglam bisey alin akliniz rahat olsun.

killingroad
26 Aralık 2016, 18:47
Ben de bugün iş çıkışı Altıntepe'ye gittim eski berbere saçı kırptırmaya, zırt pırt dönüp motora baktım koltukta. :)

Geçmiş olsun, ama disk kilidine güvenmek pek akıl karı iş değil. Hele okuma ihtimali çok yüksek olan bir yerde gelip hırsıza atar yapman hiç akıl karı değil, kafaya takarsa o motoru alır götürür. Bostancı'dan abus zincirli GS çalındı geçenlerde, kilidi kesmeyle hiç muhattap olmayıp kilidin bağlandığı yeri kesmiş adamlar.. :)

Güzel bir alarmlı abüs kilit al, sonra ufak ufak para at bir de abüs zincir al derim.

YERUÇAĞI
26 Aralık 2016, 19:26
Ben de bugün iş çıkışı Altıntepe'ye gittim eski berbere saçı kırptırmaya, zırt pırt dönüp motora baktım koltukta. :)

Geçmiş olsun, ama disk kilidine güvenmek pek akıl karı iş değil. Hele okuma ihtimali çok yüksek olan bir yerde gelip hırsıza atar yapman hiç akıl karı değil, kafaya takarsa o motoru alır götürür. Bostancı'dan abus zincirli GS çalındı geçenlerde, kilidi kesmeyle hiç muhattap olmayıp kilidin bağlandığı yeri kesmiş adamlar.. :)

Güzel bir alarmlı abüs kilit al, sonra ufak ufak para at bir de abüs zincir al derim.

iyide o GS si çalınan dingil zinciri bağladığı yeri hiçmi görmemiş,,hırsız en zayıf noktaya bakar,zinciri bağladığın yer zincirden daha sağlam olması gerekli,,altın elbiseli adamın motosikletinde abus,un granit 4900 serisi 14 mm zincir vardı ki bu zincir ve kilit dünyanın en iyisi,bunun üstüne yok,,hırsızlar zinciri kesememiş motorun jantını kesip zinciri orda bırakıp motoru kucaklayıp getirmişler

yani zincirin iyisini almakla iş bitmiyor,zinciri motosikletin şasesi gibi sağlam biyerinden geçirip yine çok sağlam bir yerede zincirlemek gerekiyor,artı bunlara ek sarsıntıya duyarlı abus un 8077alarmlı disk kilidiylede takviye etmek gerekli,ondan sonra osura osura gece uyuyabilirsin

zincirde bu linkte olan

http://www.motosikletaksesuarlari.com/Abus-Granit-4900-14-MKS-Maximum-Level-Granit-Zincir-Kilit_17815.html?gclid=CKrhhImiktECFRG6GwodpP4K3g

mustafa_325
26 Aralık 2016, 19:29
Zümer kardeş, hırsızın elini kesmek çözüm değil, esas çözüm: sosyal dengeyi sağlamak. Sosyal ve ekonomik adaleti sağlamak bu işin % 97 önüne geçmek demektir. Hırsızın elini kesmek sadece geçici bir çözüm yolu.

Herkes eşit olamaz ama refah eşite yakın olursa, sosyal problemler en aza indirgenebilir.

Hocam allahaşkına ne sosyal dengesi? Motosiklet hırsızlarının fakir oldukları için mi hırsızlık yaptıklarını sanıyorsunuz? Bunlar çete. Anne-babaları hırsızlığın kötü bir şey olduğunu öğretmemiş. Kolay para hoşlarına gidiyor bu yüzden sistemli bir şekilde hırsızlık yapıyorlar. Bunları alıp bedava burslu üniversitede okutsanız iş verseniz yine hırsızlık yaparlar. Çünkü çalışıp bir şeyler kazanmaktansa başkalarının kazançlarını çalmayı tercih ediyorlar. Zaten hapse atıp cezalandıranda yok. Keyifleri yerinde rahat rahat çalıyorlar.

YERUÇAĞI
26 Aralık 2016, 19:49
Hocam allahaşkına ne sosyal dengesi? Motosiklet hırsızlarının fakir oldukları için mi hırsızlık yaptıklarını sanıyorsunuz? Bunlar çete. Anne-babaları hırsızlığın kötü bir şey olduğunu öğretmemiş. Kolay para hoşlarına gidiyor bu yüzden sistemli bir şekilde hırsızlık yapıyorlar. Bunları alıp bedava burslu üniversitede okutsanız iş verseniz yine hırsızlık yaparlar. Çünkü çalışıp bir şeyler kazanmaktansa başkalarının kazançlarını çalmayı tercih ediyorlar. Zaten hapse atıp cezalandıranda yok. Keyifleri yerinde rahat rahat çalıyorlar.
bu hırsızlara zerre kadar acımayacaksın,ben elinin kesilmesi taraftarıyım,,hatta yakaladığın zaman direk 2 gözünü kör edeceksinki ömrü boyunca bu işleri yapamasın