PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SHOEI NXR-SHOEI GT-AIR Sizce hangisi?

ibrahim61
26 Aralık 2016, 00:48
Arkadaşlar,bu iki kask arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim?:sunny:

sanausbe
26 Aralık 2016, 01:06
NXR yüksek güvenlikli, daha sportif, biraz daha hafif bir kask. GT-Air ise içinde güneş vizörü de olan tur kaskı. Ekstra mekanizma sebebiyle bir parça daha ağır olabilir. Pistte veya sportif sürüşlerde kullanacaksanız NXR'ı, turda veya günlük kullanacaksanız GT-Air'i tercih edebilirsiniz.

SavageGarden
26 Aralık 2016, 10:36
hafif ve daha güvenli olması sebebiyle nxr'ı seçmiştim. hatta şunu:
http://www.feyizoglu.com/NXR-Seduction-TC-5-Kapali-Kask_49992.html
gayet de memnunum. üstelik ben de boyun fıtığı var anla yani..

burda bir de önemli bir hususa dikkat çekeyim, bana göre kasklarda güneş vizörü güvenliği kısıtlıyor. yani kaskın içinde vizörün içeri girebilmesi için boşluk yer olması gerek. belki de kafamızın en önemli bölgesi böylece daha az korumalı ve haliyle daha az güvenli hale geliyor. hani nerdeyse yarı açık kask gibi özelliği var ama kapalı bir kask. mantıklı değil.

kask benim için güvenlik ve hafiflik demek. dolayısıyla alın bölgesinde güvenlik açığı olan bir kaskı sırf havalı duracak diye almak bana mantıklı gelmiyor.

shruikan
26 Aralık 2016, 10:45
nxr'ın snell sertifikası var.

ibrahim61
18 Nisan 2017, 00:11
arkadaşlar tercihimi nxr dan yana kullandım işlerimin yoğunluğundan dolayı yazamadım cevap veren arkadaşlara teşekkürler.bu arada kasktan memnunum şehir içi kullanıyorum gayet güzel.

huduni
18 Nisan 2017, 00:27
Hayırlı olsun. Yüksek hızlardaki rüzgar sesi, rüzgarı içine alma durumu nedir? Ayrıca buğu yapıyor mu?

ibrahim61
18 Nisan 2017, 23:32
Hayırlı olsun. Yüksek hızlardaki rüzgar sesi, rüzgarı içine alma durumu nedir? Ayrıca buğu yapıyor mu?

teşekkürler.malum,havalar hala tam olarak ısınmadığı için çok yüksek süratlarda deneme imkanım olmadı.haliyle buğu yapıyor çünkü ben kutu içerinde pinlock olsada takmadım:)genelde sıcak havalarda motor kullandığım için pinlock kullanmıyorum.