PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4-8 bin tl arası cross-enduro motor tavsiyeleri ?

yqeren
25 Aralık 2016, 18:24
asfalt da kullanmak için uzun boylu oldugumdan dolayı (1.88 88kilo yum) yuksek motor almakta karar kıldım bu fiyat aralıgında sıfır yada ikinci el tavsiye edebiliceginiz motorlar nelerdır ? ve yamaha xt 125 r ve yamaha wr 125 tavsiye edermisiniz

MrMud
25 Aralık 2016, 18:27
Ekipmanada paran yetiyorsa xt125.
8 bin son limitse ekipmanda dahilse, git xtreme 150 al on numara ekipmanlarinida kalan paraya diz.
Motor değişir ekipman baki kalır, hadi selametle :)

yqeren
25 Aralık 2016, 19:08
8 bin son limitse ekipmanda dahilse, git xtreme 150 al on numara ekipmanlarinida kalan paraya diz.

xtreme 150 diyorsunda bana arıza cıkarmıcak benzini koy git bi motor lazım uzun yolda yapmayı dusunuyorum mondial uzun yol için guven vermıyor bana yaptınmı uzun yol hic ?

Darkcity2000
25 Aralık 2016, 19:20
xtreme 150 diyorsunda bana arıza cıkarmıcak benzini koy git bi motor lazım uzun yolda yapmayı dusunuyorum mondial uzun yol için guven vermıyor bana yaptınmı uzun yol hic ?

Bu isin ustadi mondial diyor bak ?

Alonedark93
25 Aralık 2016, 19:21
Valla kız gibi crf yi 9 bine verdim üstüne 1 daha koy crf al o zmn soru işareti kalmaz kafanda.

skullz
25 Aralık 2016, 19:24
xtreme 150 çok güzel duruyor, çok begeniyorum, kullanan arkadaşlar biraz bilgi verebilir mi? video da olur :)

yqeren
25 Aralık 2016, 19:28
xtreme 150 çok güzel duruyor, çok begeniyorum, kullanan arkadaşlar biraz bilgi verebilir mi? video da olur :)

şekil olarak bende begeniyorumda performans ve kalite olarak soru isareti

Alonedark93
25 Aralık 2016, 19:34

Üstad kuba black cat için ne diyorsun?

yasoyaso
25 Aralık 2016, 20:00
Valla kız gibi crf yi 9 bine verdim üstüne 1 daha koy crf al o zmn soru işareti kalmaz kafanda.

Kaç kilometre'deydi crf'iniz?

CT.ATC
25 Aralık 2016, 20:08
Yuki izci gy 250 sıfır öneririm dostum, kullandım amörtisörleri ivmelenmesi felan fena. Teker ve stopie yaptım çok rahat yapması özellikle teker. Çok dik bir rampayı kafana geçirecek kadar iyi ivmelenerek çıkıyor. Bu tavsiyeyi xtreme max kullanmış biri olarak söylüyorum. 200lüğü nasıl bilmem ama 150liliği beni tatmin etmedi. Sağlam, sorunsuz ok, ama çok yüksek ve amörtisörleri aşırı sert ve o ağırlığını çekecek motor bloğu yok ağır. Yukinin arazideki tepkileri daha iyidir tabi ki çekişide.

nzm75
25 Aralık 2016, 20:24
ikinci elde mondial evo bulunabiliyor 8 binlere.düşünebilirsiniz oldukça cüsseli bir motor.

Alonedark93
25 Aralık 2016, 21:36
Kaç kilometre'deydi crf'iniz?

21 bin full dolu cihaz dı 2013 ben satmak için sattım desem garip olucak biraz ama öyle. 2 ay önce aldım çoğu ilan hala durmakta insanlar şaşırmışlar fiyat konusunda...

Zabitatak
25 Aralık 2016, 21:50
21 bin full dolu cihaz dı 2013 ben satmak için sattım desem garip olucak biraz ama öyle. 2 ay önce aldım çoğu ilan hala durmakta insanlar şaşırmışlar fiyat konusunda...

Siz konuşabilmek türkçe forum şaşırmış mesaj hakkında...

F54
25 Aralık 2016, 22:22
ikinci elde mondial evo bulunabiliyor 8 binlere.düşünebilirsiniz oldukça cüsseli bir motor.

Tam ben diyecektim

yqeren
26 Aralık 2016, 00:11

yeni başlayacağım için o kadar buyuk bir motor dusunmuyorum onun için biraz tecrube lazım gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-supermoto-yavru-enduro-378318641/detay/
bu motor hakkında ne düşünüyorsunuz mesela alınır mı bişeyleri değismis ama sorun cıkarırmı bana ?

MrMud
26 Aralık 2016, 01:18

Valla ben tek kontak non-stop 300km gittim 300km sonunda mecbur durdum benzin için, benim vücudum molasız yapınca pert oldu ama motorda tık yok maşallah, bende 110km hızla sabit denilecek şekilde..
5 bin lira bile olmayan bi motor bundan daha fazla ne yapsın Allah aşkına :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

Üstad kuba black cat için ne diyorsun?

Hocam valla toplam 2-3 saat sürdüm black cat, xtreme ile sadece fiziksel farkları ba desem yeridir , ama uzun vadede bilemiyorum onuda söylim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

4.619 lirayi Tillahına kadar hak eden bi Motor, millet yok çinli yok söyle yok böyle diyor, motorun stabilize yolda anasını aglatiyorum yinede eyvallah abi diyor yardiriyor.

Hocam çinli japon illaki fark eder kabul, ama sen motora ne kadar bakarsan motorda sana o kadar bakar, Balıktan uçmasını kuştan yüzmesini beklemesin kimse :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:58 ----------

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-supermoto-yavru-enduro-378318641/detay/
bu motor hakkında ne düşünüyorsunuz mesela alınır mı bişeyleri değismis ama sorun cıkarırmı bana ?

İlana baktim, beni en cokk korkutan şey mesela bu ilanlarda "Yağmur damlası değmedi ! " yazılarıdır.
Bi motora yağmur damlası değmediyse (Enduro/Cross icin söylüyorum ) kesinlikle yatmış bakılmamıştır. Yatak motor bakımsız motordur benim gözümde , direk eksi yer benden.

Ama ilândaki arkadaş karda bile kullanan birisi, dediği gibi sürekli E5 çıkıyorsa bide o motora afedersin ama "Seve seve" bakim yapmak zorunda.

Fakat beyni değişti demesi biraz cekinmeme sebep oldu..
Hadi enduro cihazda anlarım beyin sistemini de, bastan sona elektronik olan cross yapmak kadar saçma iş görmedim, birader ben bunla bi araziye girsem, ilk dere geçişinde elektrik çarpacak bizi anasını satim.

yqeren
26 Aralık 2016, 03:15
Valla ben tek kontak non-stop 300km gittim 300km sonunda mecbur durdum benzin için, benim vücudum molasız yapınca pert oldu ama motorda tık yok maşallah, bende 110km hızla sabit denilecek şekilde..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

Hocam valla toplam 2-3 saat sürdüm black cat, xtreme ile sadece fiziksel farkları ba desem yeridir , ama uzun vadede bilemiyorum onuda söylim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

4.619 lirayi Tillahına kadar hak eden bi Motor, millet yok çinli yok söyle yok böyle diyor, motorun stabilize yolda anasını aglatiyorum yinede eyvallah abi diyor yardiriyor.

Hocam çinli japon illaki fark eder kabul, ama sen motora ne kadar bakarsan motorda sana o kadar bakar, Balıktan uçmasını kuştan yüzmesini beklemesin kimse :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:58 ----------

İlana baktim, beni en cokk korkutan şey mesela bu ilanlarda "Yağmur damlası değmedi ! " yazılarıdır.
Bi motora yağmur damlası değmediyse (Enduro/Cross icin söylüyorum ) kesinlikle yatmış bakılmamıştır. Yatak motor bakımsız motordur benim gözümde , direk eksi yer benden.

Ama ilândaki arkadaş karda bile kullanan birisi, dediği gibi sürekli E5 çıkıyorsa bide o motora afedersin ama "Seve seve" bakim yapmak zorunda.

Hadi enduro cihazda anlarım beyin sistemini de, bastan sona elektronik olan cross yapmak kadar saçma iş görmedim, birader ben bunla bi araziye girsem, ilk dere geçişinde elektrik çarpacak bizi anasını satim.

hocam yani ilandaki motoru almaya degermi yoksa başka motorlara bakmamı mı tavsiye edersin
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-temiz-wr-125x-bakimlari-yeni-yapildi-361659181/detay/
bu tarz birşey mesela

MrMud
26 Aralık 2016, 10:14
hocam yani ilandaki motoru almaya degermi yoksa başka motorlara bakmamı mı tavsiye edersin
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-temiz-wr-125x-bakimlari-yeni-yapildi-361659181/detay/
bu tarz birşey mesela

Arızası varmi yokmu bahsetmemiş, vuruk kırık varmı bahsetmemiş , 30bin de 2014 model fiyat her türlü azda olsa pazarlıkla düşer , yakındaysan bi gidip görmeye değer, yürürken kem küm ediyormu motor bi kontrol etmek lazım.

velizrsln
26 Aralık 2016, 21:36
doğru düzgün cross yok banada 125likler güçsüz geliyor wr250 çok pahalı xtreme 150 hoşuna gidebilir, bulabilirsen mondialin eski crosslarıda iyidir 250likler

skullz
26 Aralık 2016, 23:17

kesinlikle katılıyorum, motorlar kız arkadaş gibidir, iyi bakmazsan trip atar, hatta ben cin motorlarına fazla tripli kız arkadaş derim, en kucuk falsoda direk tribe koşar :)))

MrMud
27 Aralık 2016, 01:18
kesinlikle katılıyorum, motorlar kız arkadaş gibidir, iyi bakmazsan trip atar, hatta ben cin motorlarına fazla tripli kız arkadaş derim, en kucuk falsoda direk tribe koşar :)))

Extreme'e özellikle kışın yağmurdan dolayı sık sık yağlar siler temizlerim, yanında Husqvarna gözüme "Hani bana" der gibi bakıncada içimden, Oğlum sen Abisin, bu nazlı yaz gelincede sana çok bakıcam söz diyorum :)
Çinli aksatmaya gelmez, beni üzmesin diyosan üzerine titreyeceksin, konuşacaksın, ona güzel şeyler söyleyeceksin :D
Hatta isimleri bile var
Husqvarna'nin adı Jonathan , Extreme'in Jeremy :D

demirarch
27 Aralık 2016, 09:10
bende kendi motorumu tavsiye ediyorum , rx3i evo - 2016 model güzel olur ....
150cc ile 250 cc tecrübede aman aman bir fark olmaz , eğer hiç tecrüben yoksa kesinlikle eğitim alman gerekli...