PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tecrübeli abilerimden tavsiye istiyorum

McKenny
25 Aralık 2016, 12:01
Bi kaç aklıma takılan soru var umarım yardımcı olursunuz; 6000 tl bütçe ayırdım kendıme öğrenciyim aklımadaki motosikletler yamaha delight sym fiddle 2 , pcx 125 , cbr 125 ve son olarak pulsar 150 ns şimdi diye bilirsiniz bu nasıl bi kafa :) bu benim ilk motosikletim olucak inşallah lakin bütçem kısıtlı buyuzden cbr almak zor olur sizce 1 sene daha beklemelimiyim cbr için yoksa diğer motosikletleri düşünmelimiyim , ayrıca yaştan dolayı sigorta yuksek çıkıcakmış annemin veye babamın ustune yapsam daha mı düşük çıkar motosiklet ehliyetleri yok aydınlatırsanız en azından motosikletler hakkında biraz yorum yaparsanız cidden bana çok yardımcı olmuş olursunuz saygılar ..

Norton772
25 Aralık 2016, 12:38
Toplam bütçe 6000 ise ve en iyi ihtimalle babanın hasarsızlığının olduğunu varsayarak 400-600 arası sigorta çıkar. Onun dışında ekipman için yaklaşık 1000 tl harcarsan geriye 4000 tl paran kalır ve o bütçe ile ancak ikinci el bajaj discover, ybr 125, cbf vs makineler bulursun. Scooter olarak da sym fidle değil de symphony belki daha iyi olur. Pcx ve cbr almayı unutabilirsin bu durumda çünkü o paralara ancak haşat pcx yada cbr bulunur. Bana sorarsan sym symphony yada kymco agility city, 8 gibi modeller daha rahat ve ulaşılır fiyat açısından. Ayrıca kışın temizlik açısından kullanımı daha kolay.

Hamza Toruk
25 Aralık 2016, 12:55
Pcx iyidir işinir görür , esp start stop kombine frenler düşük yakıt tüketimi .....

whitedeamon
25 Aralık 2016, 12:59
Hiç ekipman almazsan oradaki birçok motoru alabilirsin ama bence ekipmanı es geçme

ramazan_06
25 Aralık 2016, 13:44
ybr al sen ybr 😂

kahraman1
25 Aralık 2016, 14:25
Temiz bir fiddle bulup temiz kullanırsan zarar etmezsin helede bu mevsimde alırsan. Sigorta+ekipmanın bir kısmıda o bütçeyle karşılanır.

McKenny
25 Aralık 2016, 14:27
20 yaşındayım bırazda havalı bi motosiklet olsun istiyorum :) kuryecı gibi değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:26 ----------

Fiddle aldıktan sonra 1 sene sonra felan satış zamanında kolay satabilirmiyim ?

hiter
25 Aralık 2016, 14:58
Benim ilk motorum pcx ti. Çok memnundum hala da ara ara binerim. Kırmızı kırmızı çok dikkat çeker insanlar beğenir. Trafikte seni üzmez, tatmin edici bir performansı var. Alttaki kapalı bagajına yarım kask ve ekipman sığıyor. Rahat alırsın hemen satarsın. Kısacası seni hiç bir şekilde üzmez, aksine mutlu eder :)

kabyelmen
25 Aralık 2016, 15:10
Toplam bütçe 6000 ise ve en iyi ihtimalle babanın hasarsızlığının olduğunu varsayarak 400-600 arası sigorta çıkar. Onun dışında ekipman için yaklaşık 1000 tl harcarsan geriye 4000 tl paran kalır ve o bütçe ile ancak ikinci el bajaj discover, ybr 125, cbf vs makineler bulursun. Scooter olarak da sym fidle değil de symphony belki daha iyi olur. Pcx ve cbr almayı unutabilirsin bu durumda çünkü o paralara ancak haşat pcx yada cbr bulunur. Bana sorarsan sym symphony yada kymco agility city, 8 gibi modeller daha rahat ve ulaşılır fiyat açısından. Ayrıca kışın temizlik açısından kullanımı daha kolay.

ABi sen ne zaman önersen bajaj discovery öneriyorsun

McKenny
25 Aralık 2016, 15:19
peki pcx te sizce kaç km kadar motosiklet alınmalı 15 bin km 2013 model 6000 l satılmakta uygunmudur

hiter
25 Aralık 2016, 15:25
Evet uygundur ben aldığımda 42 bindeydi 47binde sattım fren balatası ve yağ hariç bana hiç masraf çıkartmadı. Benim motorum kazalı idi önden yemişti düşün ona rağmen beni hep güldürdü karata sağ olsun :)

McKenny
25 Aralık 2016, 15:25
Benim ilk motorum pcx ti. Çok memnundum hala da ara ara binerim. Kırmızı kırmızı çok dikkat çeker insanlar beğenir. Trafikte seni üzmez, tatmin edici bir performansı var. Alttaki kapalı bagajına yarım kask ve ekipman sığıyor. Rahat alırsın hemen satarsın. Kısacası seni hiç bir şekilde üzmez, aksine mutlu eder :)

peki pcx te sizce kaç km kadar motosiklet alınmalı 15 bin km 2013 model 6000 l satılmakta uygunmudur

Hamza Toruk
25 Aralık 2016, 15:31

Benim motorum 19 bin küsür km de ama 6800-7000 den aşağı vermem ve 53 bine kadar kullanıp satan bir abim var hatta ankarada 101 binde olanı var :)
Kısacası eğer bakımlı temiz bulursan üzerine sende en az bi 20-30 bin km sorunsuz kullanabilirsin , sadece alman gereken güzel bir topcase bir çift michelin city grip lastik 100 km de de 2-2,5 litre benzin :cherry: ama ben sıkıldım azıcık deli bişiler lazım bana :flower:

McKenny
25 Aralık 2016, 16:01
Benim motorum 19 bin küsür km de ama 6800-7000 den aşağı vermem ve 53 bine kadar kullanıp satan bir abim var hatta ankarada 101 binde olanı var :)
Kısacası eğer bakımlı temiz bulursan üzerine sende en az bi 20-30 bin km sorunsuz kullanabilirsin , sadece alman gereken güzel bir topcase bir çift michelin city grip lastik 100 km de de 2-2,5 litre benzin :cherry: ama ben sıkıldım azıcık deli bişiler lazım bana :flower:

ahah kardeşim anlıyorum biraz daha gösterişli şeyler istiyo insan ama ne kadar havalı o kadar tehlikeli yav , bende biraz hız tutkusu var zaten o yuzden ailem maddi destek yapmıyo bana biyeri me bişey olursa diye korkuyolar bende napayım beni tehlıkeye atmayacak bişey arıyorum aldığım zaman masraf çıkartmayacak bişey oda pcx tir :) ama aklım sym ve delightte kalıyo biraz klasık bi tipi var

mustafav
25 Aralık 2016, 17:01
Aynı bütçe ile ben de motor bakıyorum şu an. Tabi arttırma şansım var . aklıma takılan şey pcx in eski kasası ile yeni kasası arasında yaklaşık 1000 tl fark var genelde. Sizce 1000 tl daha koyup illa yeni kasa mı olsun, yoksa eski kasa yeni kasa farketmez temiz ise fazla ödemeye gerek yok mu?

McKenny
25 Aralık 2016, 17:32
Aynı bütçe ile ben de motor bakıyorum şu an. Tabi arttırma şansım var . aklıma takılan şey pcx in eski kasası ile yeni kasası arasında yaklaşık 1000 tl fark var genelde. Sizce 1000 tl daha koyup illa yeni kasa mı olsun, yoksa eski kasa yeni kasa farketmez temiz ise fazla ödemeye gerek yok mu?

evet bu konu benımde aklıma takılmadı değil değişiklik olarak ben bitek ön tarafın farklı olduğunu görebildim çok kullanışlı olduğunu herkes soyluyo fakat hayalkırıklığı yaşamaktan korkuyorum daha sonra keşke daha klasık ve ucuz olan sym fiddle 2 yı veya delighti alsaydım diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

evet bu konu benımde aklıma takılmadı değil değişiklik olarak ben bitek ön tarafın farklı olduğunu görebildim çok kullanışlı olduğunu herkes soyluyo fakat hayalkırıklığı yaşamaktan korkuyorum daha sonra keşke daha klasık ve ucuz olan sym fiddle 2 yı veya delighti alsaydım diye

ek olarak malum 2017 ye giriyoruz aklımda olan diğer soru 2017 de yeni modellerle beraber fiyatların düşüp düşmeyeceği ??

MD.Murat
25 Aralık 2016, 17:40
boşver dediğin motorların hepsi de 5 para etmez. kuryeciden ne farkı var cbr 125 in bi düşün.
sen en iyisi 10 sene daha para biriktir sonra hayabusa al.
20 yaşında adamsın sonuçta. havan olsun biraz.

McKenny
25 Aralık 2016, 18:10
boşver dediğin motorların hepsi de 5 para etmez. kuryeciden ne farkı var cbr 125 in bi düşün.
sen en iyisi 10 sene daha para biriktir sonra hayabusa al.
20 yaşında adamsın sonuçta. havan olsun biraz.

kuryeci tabiri hoş değil ama günümüzde kullanılan cbf ve ybr lerin hepsi kurceyıler tarafından kullanılıyo kesınlık kalıtesıne laf etmıyorum çok kaliteli motosikletler ama benim açımdan ki buna kımse karışamaz kesinlikle bana göre değil o parayı ona vermem, 10 senede beklesem almam yani cbf miş ybr miş :) teşekkür ederim sarcastic yorumun için

something123
25 Aralık 2016, 19:36
Sana tecrube olarak o klasmani cok daha iyi bilen ablalarda yardim edebilir.. sadece abiden yardim istiyorsan ben genede yorum yazmayayim tabi.. nede olsa motoru sadece abiler kullanir..!!!!

whitedeamon
25 Aralık 2016, 21:09
Sana tecrube olarak o klasmani cok daha iyi bilen ablalarda yardim edebilir.. sadece abiden yardim istiyorsan ben genede yorum yazmayayim tabi.. nede olsa motoru sadece abiler kullanir..!!!!

Abla bu aralar yazdığın yorumlara bakıyorumda bu konudan baya muzdarip oldun sanırım.Malesef böyle bir olgu yerleşmiş akıllara.Malum şoförlüğü hep erkekler yapmış zamanında şimdi kamyon şoförü olan ablalarımız bile var.Yavaş yavaş alışılacak.

McKenny
25 Aralık 2016, 22:33
wow :) öncelikle özür dilemek istiyorum ama yanlış anlamayın bayanları kuçuk görme gibi bi durum yok burda aksine bayanların daha iyi şöför olduğunu düşünüyorum sakinlik ve anlayışlılık açısından , zaten bahsettiğim klasmandaki(sym ve delight) sürücülerin çoğu bayan sürücülerden oluşuyo eğer tavsiyeniz varsa gerçekten almak isterım :))

Norton772
25 Aralık 2016, 23:16
@kabyelmen, Ben orda o paraya uyan 6 tane motor ve marka yazdım. Discover bunlardan sadece bir tanesi. O paraya ne dememi bekliyorsun? Mt 07 al diyecek halim yok. Ayrıca discover kendim kullanıyorum ve gayet de iyi motor. Bunda kötü olan bir şey göremiyorum. Tam bir f/p ürünü. Az yakıyor, bakımı ucüz, rahat.

McKenny
25 Aralık 2016, 23:57
[QUOTE=awesomee;4067168]Sana tecrube olarak o klasmani cok daha iyi bilen ablalarda yardim edebilir.. sadece abiden yardim istiyorsan ben genede yorum yazmayayim tabi.. nede olsa motoru sadece abiler kullanir..!!!![/QUOT

ahahha kusurabakmayın hiç aklıma gelmedi forumda yenıyim ona mazur görun beni yoksa diğer arkadaşın dediği gibi kadınları şöfor olarak görmemek kesinlikle olan bi durum değil özellikle benım aradığım klasman motosıkletlerde Türkiyede bi haylı kadın sürücü var gerçekten tavsıye verırsenız memnun olurum / vitesli olrak pulsar 150 n ve scooter gillerden sym fiddle 2 , yamaha delight ve pcx var aklımda lakın butçem sıkıntılı umarım en fayalı bilgi sizden gelir :)

Nikkfurie
26 Aralık 2016, 02:52
Trafiğe çıktığınız ilk günlerde skuter kullanıcı dostudur rahat edersin ama o dostluk asfalt ile ilk bulusmada biter,ucu ucuna bütçeyle motor alacaksan bol karenajli sukuterler seni çok üzer biraderim hele pcx! Yazdıklarının icinde en güzeli ama aman diyeyim. Al bitane bajaj vs. koruma demirli olsun yatır kaldır acemiligini at kafan rahat benzinini doldur gez.

McKenny
26 Aralık 2016, 19:15
kesinlikle haklısınız düşmeyı hiç dikkate almamıştım bide düşüp motosikletin masraflarıyla uğraşıbılıcek gelirim yok :) öğrenciyim anlayacağınız pulsar 150 ns hem görünüşü olsun hemde torkuyla gönlümü feth etmiş bulunmakta :)ama bu sadece başlangıç ve aldığım motosikleti 1 yıl sonra aynı fiyattan zarar etmeden satmak istiyorum 1 aydır sahibinden pulsarları inceliyorum ve kimse satamadı ama koyulan pcx ler kapış kapış gidiyo Araftayım :)

kabyelmen
26 Aralık 2016, 19:40
@kabyelmen, Ben orda o paraya uyan 6 tane motor ve marka yazdım. Discover bunlardan sadece bir tanesi. O paraya ne dememi bekliyorsun? Mt 07 al diyecek halim yok. Ayrıca discover kendim kullanıyorum ve gayet de iyi motor. Bunda kötü olan bir şey göremiyorum. Tam bir f/p ürünü. Az yakıyor, bakımı ucüz, rahat.
Abim(benden yaşça büyük olduğun için)biraz yanlış anlaşıldım sanırım kusura bakma biraz takıldıydım sadece özür dilerim

mustafav
26 Aralık 2016, 23:01
Yav bi de bu pcx in ve bir çok honda nın ne kadar çirkin koruma demiri var öyle yaa. Yani pcx i öyle çirkin hale getiriyor ki varsın çizilsin motor diyor insan. Mesela Delight a o kadar tatlı krom bir koruma demiri koymuşlar ki aksesuar olarak al tak o derece güzel.

something123
27 Aralık 2016, 07:28
Abla bu aralar yazdığın yorumlara bakıyorumda bu konudan baya muzdarip oldun sanırım.Malesef böyle bir olgu yerleşmiş akıllara.Malum şoförlüğü hep erkekler yapmış zamanında şimdi kamyon şoförü olan ablalarımız bile var.Yavaş yavaş alışılacak.

Aynen sitede umuyorum minik kardrslerimizin motoru ablalarin abilerden daha iyi kullanabilecehi algisini oturmasi icin caba sarfediyorum :))
Islerde ole yogun ki siteye giremiyorum yoksa oturtucam o algiyi da :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:07 ----------

[QUOTE=awesomee;4067168]Sana tecrube olarak o klasmani cok daha iyi bilen ablalarda yardim edebilir.. sadece abiden yardim istiyorsan ben genede yorum yazmayayim tabi.. nede olsa motoru sadece abiler kullanir..!!!![/QUOT

ahahha kusurabakmayın hiç aklıma gelmedi forumda yenıyim ona mazur görun beni yoksa diğer arkadaşın dediği gibi kadınları şöfor olarak görmemek kesinlikle olan bi durum değil özellikle benım aradığım klasman motosıkletlerde Türkiyede bi haylı kadın sürücü var gerçekten tavsıye verırsenız memnun olurum / vitesli olrak pulsar 150 n ve scooter gillerden sym fiddle 2 , yamaha delight ve pcx var aklımda lakın butçem sıkıntılı umarım en fayalı bilgi sizden gelir :)

Acikcasi motora baslayan kisilerin sonucta tehlikeli meret olduğundan scooter ile baslamasini her zaman tavsiye ettim. Bu klasmaninda zarar ettirmeyen benimde ilk motorum olaraktan tabiiki pcx.. biraz yol akisini bir motor kültürünü ogrenmene yardimci olur.. akabibdr de para biriktirip bu motoru satarak illa ki gosterisli bisi olsun diosan cbr 125 repsol alirsib acelen yok once ogren, ogrenki tadını ileride cikartabilesin.. bastan tepetaklak olmakta var çünkü..

McKenny
27 Aralık 2016, 16:57
Yav bi de bu pcx in ve bir çok honda nın ne kadar çirkin koruma demiri var öyle yaa. Yani pcx i öyle çirkin hale getiriyor ki varsın çizilsin motor diyor insan. Mesela Delight a o kadar tatlı krom bir koruma demiri koymuşlar ki aksesuar olarak al tak o derece güzel.

Katılıyorum, pcx e kesinlikle koruma demiri gitmiyo bu kadar abartılıcak nedir onuda çözemedim pcx için tipi bakımından da pek ısınamadım ama herkesin dilinde olması bende merak uyandırdı fiyatının diğerlerine göre pahalı olması bıraz da kafamı kurcaladı acaba 2017 de fiyatlar düşer mi ?

something123
27 Aralık 2016, 17:04
Katılıyorum, pcx e kesinlikle koruma demiri gitmiyo bu kadar abartılıcak nedir onuda çözemedim pcx için tipi bakımından da pek ısınamadım ama herkesin dilinde olması bende merak uyandırdı fiyatının diğerlerine göre pahalı olması bıraz da kafamı kurcaladı acaba 2017 de fiyatlar düşer mi ?

pcx çok arıza falan çıkartmıyor guzel motor.. honda hayat onda bak sana felsefesini bile yazdım..

McKenny
27 Aralık 2016, 17:08
pcx çok arıza falan çıkartmıyor guzel motor.. honda hayat onda bak sana felsefesini bile yazdım..

ahahah teşekkür ettım değerleri yorumun için , ablacım bide fiyatlar konusunda ilgiliysen pcx için 2013 2012 model bi pcx maksimum 15.000 km sence fiyat olarak ne vermeliyim bunu soruyorum çunku gerçtekten sahibindende fiyat aralıkları çok farklı koyulmuş insanlar ticaret yapmanın derdinde heralde :)

something123
27 Aralık 2016, 17:14
ahahah teşekkür ettım değerleri yorumun için , ablacım bide fiyatlar konusunda ilgiliysen pcx için 2013 2012 model bi pcx maksimum 15.000 km sence fiyat olarak ne vermeliyim bunu soruyorum çunku gerçtekten sahibindende fiyat aralıkları çok farklı koyulmuş insanlar ticaret yapmanın derdinde heralde :)

özelden bana link at baktıgın ilanların bir konuşalım,