PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spinal anestezi olan??

Alonedark93
25 Aralık 2016, 00:27
Herkese iyi akşamlar. Geçen kazam ile ilgili bi konu açmıştım hastanede okuyanlar bilir. Ayak bileğimden operasyon geçirmiştim 2 vida atıldı bunları paylaştığımdada çok yardımcı olan olmuştu. Şimdi o abilerimize bişey sormak istiyorum. Spinal anestezi sonrası evimdeyim taburcu oldum yalnız sadece sırt üstü yatabiliyorum. Kalkar kalkmaz inanılmaz şiddetli bir baş ağrısı öyle böyle bir ağrı değil direk olduğum yere atıyorum kendimi. Sağolsun doktorlarımız hiç yardımcı olmadı az çok araştırmalarım sonucu operasyon sonrası herkeste oluyormuş. Yarın ilk iş hastane. Ama tecrübesi olanlardan bişeyler duymak beni rahatlatırdı. Günde min. 3litre su+bol miktarda kafein tüketmek lazımmış.. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin.

kursaa
25 Aralık 2016, 00:38
Hocam çok geçmiş olsun fakat sormak istediğiniz soruyu ben anlayamadım.

Alonedark93
25 Aralık 2016, 00:44
Hocam çok geçmiş olsun fakat sormak istediğiniz soruyu ben anlayamadım.
Öncelikle sağol. Baş ağrısından bende açıklık getiremedim. Aslında almak istediğim cevap operasyon geçireceğimi yazdığımda, aynı operasyonu geçirenlerden bişeyler duymak. Spinal anestezi hakkında sonrası falan, filan. Vardır illa aramızda doktor, anestezi uzmanı, stajyerler. Operasyon sonrası belirtileri merak ediyorum.

yürekçe
25 Aralık 2016, 00:44
8 ameliyat oldum ve sağlıklıyım
Baş ağrısı normaldir spinalde.
Bol su için, 3-5 gün içinde geçer.
Ama bol bol su için, 3 güne düşebilir bu baş ağrısı.
Ben normalde günde zaten en az 3 litre içiyorum.
Çay kahve bu miktara dahil değil.
Biliyorum, kış için fazla ama bitkisel çaylarla eminim icebilirsiniz.
Önerimiz şu olacak, bol su ile idrarla daha hızlı atılacağı için, her 1-1,5 litrede bir, onbeş dk sonra bir fincan nescafe... İdrarı hızlandırır.
Tekrar geçmiş olsun..

bestamik19
25 Aralık 2016, 00:45
Benim de bacak motosiklet kazası sonrası dizden kırılmıştı neyse araya aylar yıllar ameliyat tekrar ameliyat derken en son ameliyatı spinal anestezi altında oldum. Spinal anestezi olduğum amliyatımda diz altında bulunan 8 cm *2 adet vida alındı. Hastaneden çıkmadan evvel hemşire ve doktorlara tatlı alayım geleyim diye kantine inmiştim ve yoğun baş ağrısı sebebiyle gözüm kararmıştı da odayı bulamamıştım söylediğim oda numarasına hemşireler yardımıyla gelmiştim. Bana da bol bol su iç dediler hakikaten seni rahatsız edecek kadar bol su iç, az konuş çünkü beynin işlevini artırdıkça ağrı artıyor bir kaç güne kadar geçer. Doktor bana az konuş baş ağrısını dizini unutturur demişti hakikaten de öyle oldu. Bol su bol su az çene. Geçmiş olsun.

Alonedark93
25 Aralık 2016, 00:48
8 ameliyat oldum ve sağlıklıyım
Baş ağrısı normaldir spinalde.
Bol su için, 3-5 gün içinde geçer.
Ama bol bol su için, 3 güne düşebilir bu baş ağrısı.
Ben normalde günde zaten en az 3 litre içiyorum.
Çay kahve bu miktara dahil değil.
Biliyorum, kış için fazla ama bitkisel çaylarla eminim icebilirsiniz.
Önerimiz şu olacak, bol su ile idrarla daha hızlı atılacağı için, her 1-1,5 litrede bir, onbeş dk sonra bir fincan nescafe... İdrarı hızlandırır.
Tekrar geçmiş olsun..
Çok teşekkür ederim abicim. Sen beni az çok anladın. Enteresan bi baş ağrısı. Yatalak gibiyim. Yatarken bişey yok kalkar kalkmaz kafa iptal hayatımda böyle bişey görmedim duymadım. Senin tecrübelerin önemli su olayı min. 3 litre.

kursaa
25 Aralık 2016, 00:50
Öncelikle sağol. Baş ağrısından bende açıklık getiremedim. Aslında almak istediğim cevap operasyon geçireceğimi yazdığımda, aynı operasyonu geçirenlerden bişeyler duymak. Spinal anestezi hakkında sonrası falan, filan. Vardır illa aramızda doktor, anestezi uzmanı, stajyerler. Operasyon sonrası belirtileri merak ediyorum.

Spinal anestezi sonucu yan etki olarak baş ağrısı çoğunlukla görülüyor zaten bu durum normal bunun haricinde bel ağrısı, hipotansiyon, bulantı gibi durumlar da olabilir. Bol su içmeniz gerekiyor(illa su olmak zorunda değil fakat sıvı gıdalar ağırlıklı olması gerek),1-2 gün kadar kesinlikle yatak istirahati gerekli.
Bu durumlar spinal anestezinin yan etkileri herkes de olmasa da yan etkileri ortaya çıkınca bu tür sıkıntılar yaşayabilirsiniz 2-3 güne geçecektir endişe edilecek bir durum yok ama içinizin rahat olması açısından hastahaneye gitmenizi öneririm.

Alonedark93
25 Aralık 2016, 00:55
Spinal anestezi sonucu yan etki olarak baş ağrısı çoğunlukla görülüyor zaten bu durum normal bunun haricinde bel ağrısı, hipotansiyon, bulantı gibi durumlar da olabilir. Bol su içmeniz gerekiyor(illa su olmak zorunda değil fakat sıvı gıdalar ağırlıklı olması gerek),1-2 gün kadar kesinlikle yatak istirahati gerekli.
Bu durumlar spinal anestezinin yan etkileri herkes de olmasa da yan etkileri ortaya çıkınca bu tür sıkıntılar yaşayabilirsiniz 2-3 güne geçecektir endişe edilecek bir durum yok ama içinizin rahat olması açısından hastahaneye gitmenizi öneririm.
Aynen teşekkür ederim abicim.
Ah hastaneler ah bu devlet hastaneleri. İstanbul'un en güzel devlet hastanesinde bile(dr sadi konuk) 5 gün servise çıkmayı bekledim ameliyat oldum,ertesi gün baş hekim geldi baş parmağını oynat dedi sonra taburcu. Ulan ayağımaza 2 vida attınız bi açıklama yapmadınız, ne operasyon geçirdik dedik cevap vermediniz,doktor yüzü görmedik hep stajyerler kimse açıklama yapmadı. Kimse çıkıpda şu ağrın olur bu olur suna dikkat et sunu yap demedi. Hadi bakalım sonumuz hayrola.

yürekçe
25 Aralık 2016, 00:57
Evet, normal olsa da doktorunuza danışmalı ve hatta gorunmelisiniz.
Hipotansiyon, yani düşük tansiyon da eşlik ediyorsa, WC ye filan kalkınca düşüp yararlanabilirsiniz. Yanınızda bir refakatçi bulundurunuz..

retox70
25 Aralık 2016, 01:34
spinal anastezi banada uygulandı ama hemen operasyon sonrası doktorum bolca su iç demişti. kafeinli içecek de tavisye etmişlerdi, kola , kahve gibi. yataktan kalkamadığım için bol bol ördek kullandım :)hiç baş ağrısı çekmedim . geçmiş olsun.

Alonedark93
25 Aralık 2016, 01:42
spinal anastezi banada uygulandı ama hemen operasyon sonrası doktorum bolca su iç demişti. kafeinli içecek de tavisye etmişlerdi, kola , kahve gibi. yataktan kalkamadığım için bol bol ördek kullandım :)hiç baş ağrısı çekmedim . geçmiş olsun.
Sağol. Allah'tan çekmedin bu illet ağrıyı.:)