PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletin emniyet şeridindeki duran araca çarpma anı kamerada

Gassal
24 Aralık 2016, 21:37
https://www.youtube.com/watch?v=IZEsh195rGE

Az önce haberlere bakarken gördüm bunu.Arkadaş sanırım dalgınmış yada gece ışığından sabit duran arabayı farketmemiş.Allah'a şükür durumu iyi görünüyor.Ama izleyince baya şaşırdım.Özellikle geceleri daha dikkatli olmak gerekiyor.Geçmiş olsun arkadaşa...

mete_han
24 Aralık 2016, 21:39
bu videoyu izlemiştim..tamamen dalgınlıkla alakalı bir durum..bakmakla görmek arasındaki fark işte bu şekilde..bende bazen böyle dalıyorum...

kursaa
25 Aralık 2016, 00:04
Abi ne kadar iyi niyetli yaklaşıyorlar ya ülkemin gözünü seveyim. Geçenlerde bir yurtdışında geçen video izledim motora araba çarpıyor adam yolun ortasına savrulmuş yatıyor yanından belki 100 tane insan geçiyor biride dönüp bakmıyor.

yürekçe
25 Aralık 2016, 00:10
Aynaya filan bakıyordur..
Adı üstünde, kaza...

crxforever
25 Aralık 2016, 01:36
çarptığı anda dehşete düştüm sonra adam kalkıp konuşunca sevindim.
şu emniyet şeritlerini babamızın malı gibi kullanmamamız gerekiyor buna ben de dahil .
yolda aracı bozulan, midesi bulanan, benzini biten vs vs her an emniyet şeridine girebilir, karanlıkta durabilir.

Ros1n2
25 Aralık 2016, 01:42
Sola doğru dönüş yapacağı için aynayı gözetliyor sürekli. Çokta dalgın değil bence şanssız

wing41
25 Aralık 2016, 02:16
çarptığı anda dehşete düştüm sonra adam kalkıp konuşunca sevindim.
şu emniyet şeritlerini babamızın malı gibi kullanmamamız gerekiyor buna ben de dahil .
yolda aracı bozulan, midesi bulanan, benzini biten vs vs her an emniyet şeridine girebilir, karanlıkta durabilir.

Yolda aracı bozulan, benzini biten vs nerede duracak sorması ayıp? Orta şerit iyi mi?

mgora
25 Aralık 2016, 02:19
Otomatik pilota bağlamamak lazım bu arada kaza konusunda gerçekten yurdum insanı çok yardımsever ama ilk yardım kursu almamız şart.

Alonedark93
25 Aralık 2016, 02:26
Geçmiş olsun arkadaşa.
Büyük konuşmamak gerekir.

GP500-1st
25 Aralık 2016, 02:54
nesli tükensede memlekette hazımlı, eğitimli, medeni insanlarda var:cat:

Fr.Sante
25 Aralık 2016, 03:07
Yolda aracı bozulan, benzini biten vs nerede duracak sorması ayıp? Orta şerit iyi mi?

Babamızın malı gibi kullanmak derken motosiklet sürenleri kastetmiş acil durum için duranları değil.

wing41
25 Aralık 2016, 03:19
Babamızın malı gibi kullanmak derken motosiklet sürenleri kastetmiş acil durum için duranları değil.

Haklısınız ben yanlış anlamışım, entry sahibi arkadaştan özür dilerim :king:

Tefoo
25 Aralık 2016, 03:36
bence arabacı hatalı. ne işi var emniyet şeridinde? sinyalde vermemiş, dörtlü yakmış. şaşırtıyor tabi haliyle.

burakragaa
25 Aralık 2016, 03:48
Geçen E-5 ' te yağmurlu havada dar emniyet şeredinde motor park halinde duruyordu sonradan fark ettim Allah'ıma şükürler olsun arka teker kitledi ama kıl payı falan yanından geçtim hızımda 60 70 vardı. Kameram olsa bir de vursam bende ana haberlere o adamı çıkarırdım yani.

şükür adama bir şey olmamış, dalgın olduğunuz zaman çekin kenara bi beş dakika kafanızı boşaltın su falan için sonra yola çıkın bir şey düşünmemeye çalışın. G.olsun diyelim ...

MD.Murat
25 Aralık 2016, 08:02
Çarpmanın haricinde yapılan tehlikeli hareketin farkında mısınız?

Motosiklet sürücüsü anayoldan çıkış bölgesini emniyet şeridinden emniyet şeridine geçerek devam ediyor. Son anda sağa dönmek isteyecek bir araba çıksa altına alıverir.
Onun yerine geç orta şeride sakin sakin sapağı geç yani ne gerek var?

Serdar Baba
25 Aralık 2016, 08:19
Motorcu arkadaş yaptığı kural hatasının ve dikkatsizliğinin kurbanı olmuş. Çok daha ağır bir şekilde yaralanabilirdi. Çok şanslıymış.
Dikkat ettiyseniz yol ayrımında sola geçmekte geç kalıyor. Geç kaldığı için de emniyet şeridi içinde kalıyor.

MrMud
25 Aralık 2016, 09:48
Izlemistim videoyu.
Dururken aracına motor girmesine rağmen, kardeş iyimisin diyen "insanlar" olduğunu görmek çok güzel.
Şahsen ben emniyet şeridini ya durmak için kullanırım, yada sağnak yağmura felan yakalanırsam kullanırım, ondada max. 70km hızla.
Zaten malum benim evlatlar asfaltta biraz fıtı fıtı gidiyo.
Sonuçta emniyet şeridi acil durumlarda park etmek için yapılan bi yer.
Adam Sigara içmek için dursa, çarptığınız da birader başım döndü durdum der haklı çıkar.
Emniyet şeridinde birine çarpıpta haklı olunabileceğini sanmıyorum.

Darkcity2000
25 Aralık 2016, 10:11
Motor ne marka ? frenleri limon gibi sıkıyor birden yapışmıyor yere..

Ultraviolet
25 Aralık 2016, 17:06
Motor Ybr gibi gördüm ben.

PcK0PaT
25 Aralık 2016, 19:36
Her zaman şunu söylerim emniyet şeridini normal yol gibi kullanıyorsan sonucuna katlanacaksın arkadaş. Araba böyle durmayabilirdi de. Adam kalp krizi geçirir sağa kırı veribilirdi üzerine çıkabilirdide. Evet hepimiz kullanıyoruz ama sonuçlarının farkında olalım.

rebirth
25 Aralık 2016, 20:00
motor sürücüsüne pek laf söylemek istemiyorum bu videoda, çünkü trafikte duran araçlar insanı çok gafil avlıyor. yumuşak karnına yumruk yemek gibi.
algımız akan trafikte olduğu için aracın duruyor olduğunu ancak iyice yaklaştıktan sonra farkedebiliyoruz. hatta çok yol yapan bir çoğumuzun başına gelmiştir böyle duran yada trafiğin akışına oranla çok yavaş seyreden araçları son anda farkedip kurtulmak.

crxforever
25 Aralık 2016, 22:42
dörtlü flaşör diye enfes bir icat var araçlarda. kullanmayı alışkanlık etseler hem kendi başları ağrımaz hem de böyle şeyler yaşanmaz.

Mengu16
25 Aralık 2016, 22:55
dörtlü flaşör diye enfes bir icat var araçlarda. kullanmayı alışkanlık etseler hem kendi başları ağrımaz hem de böyle şeyler yaşanmaz.
Flaşörlerin yanıp söndüğü, fren lambasının yandığı videoda görülüyor zaten motor ona rağmen yavaşlamadan çarpmış.

fatih.met
25 Aralık 2016, 23:05
Çarpmanın haricinde yapılan tehlikeli hareketin farkında mısınız?

Motosiklet sürücüsü anayoldan çıkış bölgesini emniyet şeridinden emniyet şeridine geçerek devam ediyor. Son anda sağa dönmek isteyecek bir araba çıksa altına alıverir.
Onun yerine geç orta şeride sakin sakin sapağı geç yani ne gerek var?

eveeet, fırsatını bulmuşken yapıştırıyorum yorumu. çok güzel bir noktaya değindin.

gördüğünüz gibi kaza yapan eleman emniyet şeridinde ve sapağın ardından diğer emniyet şeridine geçiyor. bunun çok tehlikeli olduğu konusunda herkes hemfikir sanıyorum bende dahil.

gel gelelim benim 150cc motorum ile orta şeritte gitmem direk intaara teşebbüs gibi bir şey olduğu için otobanda her sapakta bunu ben yaşıyorum.

küçük cc motorların en büyük sıkıntılarından birini dile getirdim. konuyla alakası yok ama boşluk bulmuşken yapıştırdım yorumu.

Flaşörlerin yanıp söndüğü, fren lambasının yandığı videoda görülüyor zaten motor ona rağmen yavaşlamadan çarpmış.

hahaha arabaya bir ders vereyim diye masuz çarpmış arkadan :pl: (bu arabaya ders oldu)