PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Cbr 250r Başlangıç motoru tavsiye eder misiniz?

çifTeker
24 Aralık 2016, 15:14
Merhaba arkadaşlar, foruma henüz üye oldum motordan nefret eder binenlere de pek iyi gözle bakmazdım açıkçası saçma bir önyargıydı bu birkaç gün önce scooter kullandım ve resmen aşık oldum hemen gidip sürücü kursuna yazıldım. Şimdilik bir scooter ayarladım Ocak ayının 20sinden sonra sınav olacak ve inşallah ehliyetimi alıcam 10.000tl bütçe ile Honda Cbr 250r almayı düşünüyorum görüşlerinizi merakla bekliyorum...

ak.emre
24 Aralık 2016, 15:17
iyi günler motosikletten nefret etmenin kullananlarada pek iyi gözle bakmamanın sebebini öürenebilir miyim önce ?

MrMud
24 Aralık 2016, 15:18
Yaptığın ön yargının cezası olarak sana R1 öneriyorum.
Şaka şaka SS motorda ısrarcımısın bilmiyorum, enduro cross düşünürsen seslen, istemediğin kadar yardım etmeye çalışırım.yok düşünmem dersen son yazdığım yazıyı oku, okuduktan sonra yine enduro cross düşünmezsen , kolay gelsin :)

fkambay
24 Aralık 2016, 15:25
cbr 250 güzel motordur bana kalırsa baslayabilirsin uysaldır ama sakın küçümseme cbr 250 yi o zaman sıkıntı yaşabilirsin.

Şaka şaka SS motorda ısrarcımısın bilmiyorum, enduro cross düşünürsen seslen, istemediğin kadar yardım etmeye çalışırım.yok düşünmem dersen son yazdığım yazıyı oku, okuduktan sonra yine enduro cross düşünmezsen , kolay gelsin :)

adam resmen çete kuracak cros çetesi :) madem cok heveslin bakalım bana yardım edebilecek misin ? ben crf kullanmak istiyorum ama boy fakiriyim 1,70 boyum var sürekli motoru düşürmekten korktugum için alamıyorum derdime çare bulabilir misin ?

çifTeker
24 Aralık 2016, 15:37
İstanbulda yaşıyorum ve oturduğum yerde 500-600 lirayı toplayan döküntü bir motor alıyor ve egzoz sesinden ne evlerde durmak mümkün nede uyumak, araba sürerken kuralsızca önüme defalarca çıktılar genelde ipsiz sapsız tiplere denk geldim hiç normal motoru olup kullananlara denk gelmedim oturduğum bölgede diğer yerler için birşey demiyorum ama böyle olunca ister istemez bir antipati oluşuyor[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Küçümsemek değil de başlangıç için ideal midir?

gogozh
24 Aralık 2016, 15:42
Demek motorculardan sebepsiz yere nefret ederdin hee o zaman sana 600 cc ile başlamanı tavsiye ederim :) şaka bı yana yeni baslacaksan madem ABS li bı makina bak hem Şubat'ta fuar var daha yeni modeller gelir mutlaka mesela gsxr125 hem başlangıç için daha uygun hem ABS li bı model

MrMud
24 Aralık 2016, 15:46
cbr 250 güzel motordur bana kalırsa baslayabilirsin uysaldır ama sakın küçümseme cbr 250 yi o zaman sıkıntı yaşabilirsin.

adam resmen çete kuracak cros çetesi :) madem cok heveslin bakalım bana yardım edebilecek misin ? ben crf kullanmak istiyorum ama boy fakiriyim 1,70 boyum var sürekli motoru düşürmekten korktugum için alamıyorum derdime çare bulabilir misin ?

Hocam burdan konuyu baltalamak gibi olcak ama zaten motorculara iyi gözle bakmıyormuş arkadaş :queen:

Hocam yol tecrübeniz ne kadar bilmiyorum, ama 10bin km tecrübeniz varsa o boyla, bir iki hafta crf kullandıktan sonra boy sıkıntısı çekmezsiniz emin olun, crf250L üzerine oturdugunuzda bile 5-10cm arası alçalan bir motor.
Bu sıkıntının bi kac tekniğinde var tabi, yazdığım yazının altında bi arkadaşla bu muhabbeti yapmıştık.

çifTeker
24 Aralık 2016, 15:58
Gsx R 125 fiyatını bulamadım bir türlü

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

KTM Duke 200 ABS baktım ama fiystları yüksek geldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:56 ----------

Hocam burdan konuyu baltalamak gibi olcak ama zaten motorculara iyi gözle bakmıyormuş arkadaş :queen:

Hocam yol tecrübeniz ne kadar bilmiyorum, ama 10bin km tecrübeniz varsa o boyla, bir iki hafta crf kullandıktan sonra boy sıkıntısı çekmezsiniz emin olun, crf250L üzerine oturdugunuzda bile 5-10cm arası alçalan bir motor.
Bu sıkıntının bi kac tekniğinde var tabi, yazdığım yazının altında bi arkadaşla bu muhabbeti yapmıştık.

Demek motorculardan sebepsiz yere nefret ederdin hee o zaman sana 600 cc ile başlamanı tavsiye ederim :) şaka bı yana yeni baslacaksan madem ABS li bı makina bak hem Şubat'ta fuar var daha yeni modeller gelir mutlaka mesela gsxr125 hem başlangıç için daha uygun hem ABS li bı model

Gsc 125 fiyat bulamadım ya

fkambay
24 Aralık 2016, 16:01

okuyacagım hocam yazıyı saolasın bi durum olursa bulucam seni :)

gogozh
24 Aralık 2016, 16:03
Cifteker kardeşim fiyatlari daha belli değil

Grumpy
24 Aralık 2016, 16:04
Cbr250 ıyı motordur, hos motordurda naked bır seyler baksanız? Dusup kalkacaksınız ılk etapta belkı oldugu yerde devıreceksınız masraf fazla cıkacak. Karenajsız ucuz bır seyler bakın bır sezon kullanın. Ikıncı sezon karenajlı bır motora gecersınız. Yol kenarına ucmus, fren mesafesını ayarlayamayınca arabaya gırmek yerıne motoru ve kendını suruklenmeye terk etmıs bırı olarak soyluyorum. Asfalt yanıgı, toprakta kola gıren tas, parcalanan avuc ıcı, kırılan karenaj, sınyal, kırılan manet, peg ACITIR.

linkinpark20
24 Aralık 2016, 17:48
Baslarsin ama ilk baslarda agresif kullanmamani oneririm. Uysal denmesine ragmen 7 saniyede 100 e cikan ve 150 ye kadar gayet seri bir alet. Neden bunu almisim dedigim bir gun bile olmadi.

Darkcity2000
24 Aralık 2016, 18:32
Başlayabilirsin , ama abs li Pulsar 200 RS e de bir bak bakalım aynı fiyat gamında olmalı..

Yolda
24 Aralık 2016, 18:35
ben başladım çok memnunum ama ekipman ehliyet sigorta işleri en az 5 bine malolacak haberin olsun. bütçeni ona göre ayarla. cbf 150 ya da pulsara bir bak istersen.

BatuhanK
24 Aralık 2016, 19:02

Kış geldi bu araziciler doluştu yine buralara, yağışlar başlasa da sürüden kuzuları kapmasalar :mrgreen:

jimi_hendrix
24 Aralık 2016, 23:30
CBR250r başlangıçta kullanılır, ama bir düşürürsen grenaj 500tl, sinyal 80tl haberin olsun. Bana kalırsa çıplak bir 250cc daha iyi olur.

çifTeker
27 Aralık 2016, 10:58
Cbr250 ıyı motordur, hos motordurda naked bır seyler baksanız? Dusup kalkacaksınız ılk etapta belkı oldugu yerde devıreceksınız masraf fazla cıkacak. Karenajsız ucuz bır seyler bakın bır sezon kullanın. Ikıncı sezon karenajlı bır motora gecersınız. Yol kenarına ucmus, fren mesafesını ayarlayamayınca arabaya gırmek yerıne motoru ve kendını suruklenmeye terk etmıs bırı olarak soyluyorum. Asfalt yanıgı, toprakta kola gıren tas, parcalanan avuc ıcı, kırılan karenaj, sınyal, kırılan manet, peg ACITIR.

Sen bana ne önerirsin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Baslarsin ama ilk baslarda agresif kullanmamani oneririm. Uysal denmesine ragmen 7 saniyede 100 e cikan ve 150 ye kadar gayet seri bir alet. Neden bunu almisim dedigim bir gun bile olmadi.

7 saniyede 100 gayet başarılı

H.D-H-V
29 Aralık 2016, 20:20
Çifteker kardeş öncelikle kazasız belasız olsun , dikkat d,kkat ve tekrar dikkat et . Cbr 250 ye gelince gerçekçi olalım ilk motor olacak bi motor değil , 7 saniye yazılmış daha bile erken görüyor 100 ü ve 170 kg larda bi motordan bahsediyoruz 10000 bütçe var demişsin bunun ortalama bi mont 500 tl , kask ( 100 km hızı geçeceksen ki gececeksin gibi :) min 500 ,750 tl arası bi kask bak bunları bol keseden atmıs olmak içn yazmıyorum sadece seyredeceğin hızlarda makul bi güvenlik bütçesi olusturuyorum . dizlik fln .... gelelim sigortaya biz yaşı 54 olan birinin üzerine alıp sigortayı kendimizce düşürebildik ve 2-3 hafta kadar önce 581 tl ye güle oynaya yaptırdık ... vergi fln bilmiyorum henüz . devirdede 130 fln . yani demem o ki bunlar Bismillah daha ustune oturmak için ki rakamlar . yol tecrüben de olmadığı için bu motor yan da yatcak ( umarım yanılmıs olalım kötü senaryodan yürüyoruz ) , sürtüp sinyali de kırılcak hiç biri olmasa vites geçişlerini tecrübe kazanana kadar peynir gibi dağılcak şanzman , ve 5-6 bin devirde değilde biraz bağırsın diye 10 000 devirlerde de kullanınca problemler başlıcak ) motorculuktan soğutur sonra bu olanlar . yani kardeşim sen hayırlısı ıle şöyle 150 cbf , yada boxer 150 tarzı bişey ile başla bırak sonra büyütürsün yada al bi cb 125 ace , bu benım tavsiyem değerlendir derim :)

LynXMaSTeR
30 Aralık 2016, 09:24
tavsiye edilir.

ZaptNaMumkun
30 Aralık 2016, 11:27
Benim başlangıç motorum olduğu için tavsiye ederim.

pitho
30 Aralık 2016, 11:35
Ben CBR 250 ile başladım. 4000 km oldu çok şükür bir kazam olmadı. Dikkat ve trafik tecrübesi çok önemli. 14 yıllık trafik tecrübem bir kaç kez beni kurtardı. 10.000 TL ye CBR bulanabilir fakat ekipmanları da işin içine katacak isen Bajaj bakmanı da öneririm.