PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hyosung gv 250'nin ağırlığı

konar-göçer
24 Aralık 2016, 14:26
merhaba sayın motosiklet.net sakinleri,

biliyorum bu ve buna benzer bi dünya başlık açıldı, konuşuldu, tartışıldı. fakat bu modelimizin ağırlığı üzerinde pek durulmuyor(ya da duruluyor da ben bulamadım tatmin edici bir cevap). daha önceden motosiklet tecrübelerim oldu ama hiç ciddi bir motosiklet sahibi olmadım. 27 yaşında, 168 boy ve 80 kiloyum.motor çok heybetli ve ağır duruyor.korkum şunlar ki; motorun ağırlığını gerçekten taşıyabilir miyim? alışmam zaman alır mı? ne kadar sürede alışırım? alışmak için ne gibi alıştırmalar yapmalıyım? bir de yakın çevremde yok bu motordan.yani muhtemelen şehir dışından alıp, atlayıp geleceğim bu motorla.bu arada hız yapayım, çeşitli aksiyonlara gireyim falan işim olmaz benim.ağır başlı sakin keyfine düşkün sıradan bi adamım ben.

başka motorlar önermeyin boşuna, ben kafayı bu motora taktım bi kere, alacağım bunu. tecrübeli ve ilk motor olarak gv 250'yi tercih etmiş arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.

saygılarımla..:)

Darkcity2000
24 Aralık 2016, 15:09
Motor hareket ettimi 100gr
Zaten yere yakin alcak profil bir motor takma kafana...

neobirzenci
24 Aralık 2016, 15:47
Ağırlık olayı 190 dan kilodan falan zorlamaya başlıcaktır oda surerken değil olduğun yerde sağ sola çekerken zorlanırsın ��

ogzcngdk
24 Aralık 2016, 16:49
ben gv 250 ile başladım, 17 yaşımda iken... yaklaşık 50 bin kilometredirde kullanıcısıyım.

ilk sürüşlerde zorlanabilirsiniz, dengeli bir motordur ama ağırdır, yaklaşık 180 kilo falan, boyunuz ve kilonuz gayet iyi bu motor için. başlangıç için öneriyorum güzel motordur. 1 hafta içerisinde alışırsınız motora zamanla bisitlet gibi kıvrak hareketler yaptırabilirsiniz.

her cruiser gibi manevrası zordur, hızlandığı kadar iyi durmaz ona göre :)

necipalperen
24 Aralık 2016, 16:59
benim motor da 200 kg ben de 90 kiloyum. hiç rahatsızlık yaşamadım.

yürekçe
24 Aralık 2016, 17:54
Kesinlikle tasirsin. Orijinal lastikle kullanma.
Müthiş bir motordur.
30bin+ km kullandım.
Pişman olmazsın

Arenli
24 Aralık 2016, 23:35
Kullanan arkadaşlar yazmış zaten. Ben 8000 km kadar kullandım hiç düşürmedim. Ayaktayken zaten ağırlığını hissetmezsin. Düşürürsen nasıl kaldırılacağını öğren sorun yaşamazsın. Eğimli yerdede üzerinde değilde aşağıya inerek taşırsan sorun yaşamazsın. Ben o motoru garajdan çıkartırken yanında yarım gaz giderek tek başıma çıkartıyordum. Garajın eğimi çok fazla. Çalışmazken üç kişi çıkartamıyorduk mesela. Çok güzel motordur.

konar-göçer
25 Aralık 2016, 00:07
cevapladığınız için çok teşekkür ederim hepinize.

konar-göçer
10 Şubat 2017, 19:40
bugün itibariyle artık bende bir gv 250 sahibiyim :) korktuğum kadar ağır değilmiş lakin yeni başlayacak arkadaşlarıma tavsiyem, biraz motor tecrübeniz olmalı bu motoru sürmek için.

Arenli
10 Şubat 2017, 21:56
hayırlı olsun

ogzcngdk
10 Şubat 2017, 22:13
bugün itibariyle artık bende bir gv 250 sahibiyim :) korktuğum kadar ağır değilmiş lakin yeni başlayacak arkadaşlarıma tavsiyem, biraz motor tecrübeniz olmalı bu motoru sürmek için.

Hayirli olsun, hangi yil, kac km de motorun?

vader
10 Şubat 2017, 23:09
http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Hyosung/hyosung_gv_250_aquila%2014.htm

2014 modelinin ağırlığı yakıt hariç 155 kg olarak verilmiş.

konar-göçer
11 Şubat 2017, 11:46
Hayirli olsun, hangi yil, kac km de motorun?

yazmayı unuttum ama kusura bakma sana ayrıca teşekkür ederim :) tavsiyelerin üzerine inceleyip pazarlık yapıp aldım motoru. şu sana gösterdiğim motor. 2015 model 975 km hiç kullanmamış motoru. yanında da bi dünya aksesuarıyla birlikte verdi sağolsun. motordan ziyade motoru satan kişi de çok önemliymiş bunu farkettim ve adama dünden beridir dua ediyorum.