PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İkinci eli iyi olan hangisi?

watercolours
23 Aralık 2016, 21:50
Bir motosikletin ikinci elinin iyi olup olmadığı, yani kolay satılıp satılmayacağı ikinci el ilanlarından anlaşılabilir mi? Mesela malum sitede bir dolu HD883 Iron satılık iken Kawasaki VN900 ikinci el ilan iki tane? Şimdi, 883 daha mı çok sattığı için ikinci el ilanı fazla, VN900'ün de satışı iyi de sahipleri memnun olduğu için mi çok satılık yok, yoksa VN900 de ilana çıkıyor da daha hızlı satıldığı için mi ilanlar yığılmıyor?

Macit250
23 Aralık 2016, 21:57
Satılmadığındandır o ,üretimi kısa süreli olup daha sonra üretilmediğinden hocam.

MrMud
23 Aralık 2016, 22:01
Hocam bence verdiğiniz ihtimallerin hepsi eşit derecede olabilir, o şekilde anlamak yerine satıcı değil an itibari ile kullanıcı olan kişilere sormanızı tavsiye ederim.

Bide kronik sorunlar dışında, ben bi modelin 3-5 kişi şurası kötü dedi diye "Gaa burası kotuymus" denmesine mantıklı bakmıyorum.

Belki o kişilerin hiç biri o tip motoru kullanacak kapasitede insanlar değil, belki çok hır gür davranıyorlar makinaya, ama siz tam tersi olabilirsiniz.

Husqvarna hakkında yüzlerce "Sakin yaklaşma" temalı cümle duydum almadan önce, ama ben yinede merak edip test ettim , sonrada satın aldım.

Bu güne kadar nazar değmesin, arazide canını çıkarmama rağmen tık demedi.
Kulakdan dolma bilgilere de dikkat verin ama, en son yapacağınız kendi bildiğinizi okumak olsun :)

watercolours
25 Aralık 2016, 14:10
VN900 yaklaşık 7-8 yıldır üretimde olup halen de üretiliyor.

jimi_hendrix
25 Aralık 2016, 18:39
Herkesin adı "harley" olduğu için iron 883'e atlayıp, "çapırcıyız, anarşiğiz, föşiğiz" kafasında takılması.

watercolours
25 Aralık 2016, 18:46
Benim verdiğim marka ve modeller örnek. Harley olmasın başka model olsun mesela. Bir motorun ikinci eli kuvvetli mi değil mi nasıl anlaşılır?

rebirth
25 Aralık 2016, 18:48
883 iron, harley'e geçiş motoru desek yeri var. bir çok harleyci bu motorla başlıyor, sonra büyütüyor makineyi. 883'ün sıfırı vn900'den daha çok satılıyordur yıl içinde, dolayısı ile 2. elde de daha çok var.

jimi_hendrix
25 Aralık 2016, 18:52
Benim verdiğim marka ve modeller örnek. Harley olmasın başka model olsun mesela. Bir motorun ikinci eli kuvvetli mi değil mi nasıl anlaşılır?

ilan sayısının fazlalığı ve yüksek km de satılan ilan fazlalığı ile anlaşılır.