PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ehliyeti alırken yoklama kaçağı durumumda olmam sıkıntı çıkarır mı?

tndgu
23 Aralık 2016, 13:13
bir iki ay içinde okuluma kaydım tamamlanacak sonra tecili yaptıracağım.(yurtdışı üni) Ocak 1 den itibaren yoklama kaçağı sayılacağım. 31 ocakta randevum var ehliyet için. Ehliyeti emniyetten gidip elle mi alıyoruz, yoksa adrese mi postalıyorlar? yoklama kaçağı olarak gözükürsem bir sıkıntı çıkar mı?

tigermbz
23 Aralık 2016, 13:30
yoklama kaçağı olduğun tespit edilirse (ihtimal dahilinde), askerlik şubesine sevk edilir ve para cezası yersin
yoklama kaçağı kaldığın 1 gün için bile muhakkak para cezası yiyeceksin zaten
ancak bu durum yakalanarak ele geçme şeklinde gerçekleşeceğinden daha fazla ceza ödeyeceksin

MrMud
23 Aralık 2016, 13:30
Karakoldan randevu aldıktan sonra ödemelerini yapiyosun, sana bi A4 kağıdı veriyorlar "Bu kağıt 15 gün boyunca ehliyetin gelene kadar ehliyet yerine geçiyor" diyolar sana.
1 hafta içinde adrese ehliyeti gönderiyorlar.

Yoklama olayı mı ? Onu bilmiyorum.

tndgu
23 Aralık 2016, 13:37
yani ehliyet çıkarırken karakola gittiğimiz için yoklama kaçağı olduğum %100 anlaşılacaktır değil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

yoklama kaçağı olduğun tespit edilirse (ihtimal dahilinde), askerlik şubesine sevk edilir ve para cezası yersin
yoklama kaçağı kaldığın 1 gün için bile muhakkak para cezası yiyeceksin zaten
ancak bu durum yakalanarak ele geçme şeklinde gerçekleşeceğinden daha fazla ceza ödeyeceksin

yani karakola gideceğim için yoklama kaçağı olduğum %100 anlaşılacaktır değil mi?

CemoKa
23 Aralık 2016, 13:38
Ne karakolu, emniyete ( trafik şube ) gideceksiniz, emniyette ehliyet için GBT yapmıyorlar sanırım. Yoklama kaçağı olduğunuz GBT'inize düşmesi lazım, 1 ayda düşmesi çok zor.

tigermbz
23 Aralık 2016, 13:44
yoklama kaçağı olduğun, yoklama kaçağı kaldığın günden itibaren bilinecek. yani 1 gün bile yoklama kaçağı kalsan ceza yiyeceksin her halükarda. emniyete git veya gitme
ancak ehliyet alma esnasında bu bilgi emniyet müdürlüğünde bulunur mu veya bu durumda olup olmadığın tespit edilir mi? ihtimal dahilinde ancak emin olmadığım bir konu, uygulamayı bilmiyorum
böyle bir şey gerçekleşirse de "yakalanarak ele geçmekten" daha çok ceza yiyeceksin
kısacası, askerlik şubesine git ve ceza yeme

lityumiyon
23 Aralık 2016, 13:58
Bence ankesörlü telefondan trafik şubeyi arayıp sor.

Blur
23 Aralık 2016, 14:12
Yoklama yapılacağı gün rapor al ve o raporu askerlik şubesine götür bir sonraki yoklamaya kadar kaçak sayılmazsın

mustafav
23 Aralık 2016, 14:29
ben zannetmiyorum etki edeceğini

Fr.Sante
23 Aralık 2016, 16:11
Üniversiteye geç başladım. O sürede eve yoklama kaçağı olduğuma dair kağıt geldi. Aynı gün gittim tecil ettirdim. Para cezası falan ödemedim. Sonra zaten okula başladım. Bu kadar korkmayın zorla tutup götürme falan yok eskide kaldı onlar. Ankesörlü telefona güldüm :mrgreen:

skullz
23 Aralık 2016, 16:24
ben üniversite için tecil ettirken sağolsun lise göndermemiş kağıdı, ben de yoklama kaçağı çıkmıştım hemde askerlik şubesinde belli olmuştu :)
apart topar bi anda bigün orda yoklamayı gerçekleştirdiler sonra diploma ile tecil ettirebilmiştim, hey allahım ne karışıklıktı. tigermbz
gayet güzel anlatmış şu an ohal var, kimlik kontrolünde yakalanırsan gördüğün son siviller polis olur :queen:

GezeGeze
23 Aralık 2016, 17:38
Sorun çıkması gerekirken çıkmazsa sorun vardır; bir yerlerde, asıl...

tndgu
23 Aralık 2016, 21:11
yoklama kaçağı olduğun, yoklama kaçağı kaldığın günden itibaren bilinecek. yani 1 gün bile yoklama kaçağı kalsan ceza yiyeceksin her halükarda. emniyete git veya gitme
ancak ehliyet alma esnasında bu bilgi emniyet müdürlüğünde bulunur mu veya bu durumda olup olmadığın tespit edilir mi? ihtimal dahilinde ancak emin olmadığım bir konu, uygulamayı bilmiyorum
böyle bir şey gerçekleşirse de "yakalanarak ele geçmekten" daha çok ceza yiyeceksin
kısacası, askerlik şubesine git ve ceza yeme

sorunda orda zaten, internetten baktım epey fark ediyor cezalarda polis tarafından yakalanınca. benimde amacım 2-3 ay kaçak yaşayıp tecili yaptırıp az cezayla yırtmaktı. fakat ehliyeti alırken olurda çıkarsa birde onla uğraş dur şimdi.[COLOR="Silver"]

noz
24 Aralık 2016, 00:13
Nasıl bir ortamdayız anlayamadım,kanunen uygun bir durumda tecilli iseniz asker kaçağı sayılmazsınız.Aksi durumda askerden kaçmak için birtakım yollara baş vuruyorsanız benim için vatan hainisiniz.Hem suçlu olayım,hemde motor ehliyeti alayım gibi bir düşünce içinde olmak zavallılıktır.Gidin aslanlar gibi vatan borcunuzu yerine getirin, sonra ne isterseniz yapın.Bu durum için aklınca çözüm önerisi sunanlarada yazıklar olsun diyorum...

yaşlıveacemi
24 Aralık 2016, 02:54
ehliyet işlemleri yapılırken gbt sorgusu yapılmıyor. bir sorun çıkmaz. normal karakola herhangi bir işlem için gittiğinizde gbt mecburi fakat genellikle sistem yoğun olduğu için gbt yapılamadı yazılıyor.

kahraman1
24 Aralık 2016, 08:30
İlk ehliyetin olacaksa 10 parmağının izini dahi alacaklar,bu tip şeylerde net uygulamada olmaz,kimi şube askerlik durumuna bakar kimi bakmaz şansına kalmış.

tanertc
24 Aralık 2016, 09:07
Vay asker kaçağı vay ! Asker kafası kesen, canı istediğini terörist, istediğini şehit ilan eden şerefsiz dinci faşistler geldi bir an aklıma. Seninde bu konuyu buraya açan aklına tüküreyim.

Ocanner35
24 Aralık 2016, 11:14
Cevre ilçelerden filan randevuya baktin mi 1 ocaktan önce alirsin belki

stupid
24 Aralık 2016, 16:43
Nasıl bir ortamdayız anlayamadım,kanunen uygun bir durumda tecilli iseniz asker kaçağı sayılmazsınız.Aksi durumda askerden kaçmak için birtakım yollara baş vuruyorsanız benim için vatan hainisiniz.Hem suçlu olayım,hemde motor ehliyeti alayım gibi bir düşünce içinde olmak zavallılıktır.Gidin aslanlar gibi vatan borcunuzu yerine getirin, sonra ne isterseniz yapın.Bu durum için aklınca çözüm önerisi sunanlarada yazıklar olsun diyorum...

hocam asker kaçağı değilim, yoklama kaçağıyım. Şuan değilim, fakat ocak1 den itibaren olacağım. 2014 te okuldan çıkış yaptım, 2 yıl tecil hakkım varmış, o bitti işte şuan. Yazın üniversiteye kayıt olacaktım, kayıt süreleri uzadı, ameliyat falan oldum o sebeple anca anca kayıt olabiliyorum. :D Üni kesinleşince tecili basacağım zaten.

Ne gürlemişsin öyle.