PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnternet üzerinden motor satma çilesi

Hamza Toruk
22 Aralık 2016, 17:15
Son zamanlarda artık motosikle alma satma olayını sövme boyutuna getiren ...lar yüzden buraya yazma gereği duydum aramızda da bunu yapan varsa lütfen yapmasın , GÖRMEDİĞN MOTOSİKLETE direk 1000 lira aşağı fiyat vermek nedir ? he ben enayıyım sana direk o fiyattan satıcam demi?
Abi en son ne olur diyip 7500 lira yazılan motora 5500 liram var demek senin ben ....................
Arkadaşlar hepımız let go da veya sahıbınden e koyarken ıster ıstemez pazarlık payı koyuyoruz ama kimse kalkıp 1000 lira 2000 lira hele kı ufak motorlarda pazarlık payı koymaz yapmayın bunu !!!!
-Ben kardeşime 2015 modelını 7 bin e aldım sen 2013 e o parayı yazmıssın sonra adamı 1 hafta sonra facebook grubunda motor kıtledı oyle oldu boyle oldu dıye görüyoruz ,ne oldu adama 10-12 bıne gelecek motor daha sonra motor 7 bıne satılacak :silent: hiç mi düşünmezsin be gafil adam !!!

Lütfen görmediğiniz motosikletlere fiyat biçmeyin insanları enayı yerine koymayın , sinirden doğru düzgün yazamadım ama basına gelen arkdaşlar beni daha iyi anlıyacaktır

Cihan53
22 Aralık 2016, 17:26
Alıcı gözüyle de şöyle oluyor kardeşim; mesela ben pcx 150 bakıyorum, bayi fiyatı 9,500 TL ama malum ikinci el sitesinde 5.000 km üzerindeki motora 9,500- 9,750 hatta geçen hafta gördüm 10,800 fiyat yazan var ve ekstra bir aksesuarları da yokken bu fiyatı isteyebiliyorlar.

Eee satıcı bu fiyatı isteyebiliyorsa alıcı da pazarlık yapma hakkına sahiptir. Alım-satımda zarar etmek vardır, çok gerilmemek lazım. Pazarlık sünnettir. Satıcı 8.000 ister alıcı 7.000 teklif eder ve orta yolu bulunur. Darlanma.

fatih.met
22 Aralık 2016, 18:14
Son zamanlarda artık motosikle alma satma olayını sövme boyutuna getiren ...lar yüzden buraya yazma gereği duydum aramızda da bunu yapan varsa lütfen yapmasın , GÖRMEDİĞN MOTOSİKLETE direk 1000 lira aşağı fiyat vermek nedir ? he ben enayıyım sana direk o fiyattan satıcam demi?
Abi en son ne olur diyip 7500 lira yazılan motora 5500 liram var demek senin ben ....................
Arkadaşlar hepımız let go da veya sahıbınden e koyarken ıster ıstemez pazarlık payı koyuyoruz ama kimse kalkıp 1000 lira 2000 lira hele kı ufak motorlarda pazarlık payı koymaz yapmayın bunu !!!!
-Ben kardeşime 2015 modelını 7 bin e aldım sen 2013 e o parayı yazmıssın sonra adamı 1 hafta sonra facebook grubunda motor kıtledı oyle oldu boyle oldu dıye görüyoruz ,ne oldu adama 10-12 bıne gelecek motor daha sonra motor 7 bıne satılacak :silent: hiç mi düşünmezsin be gafil adam !!!

Lütfen görmediğiniz motosikletlere fiyat biçmeyin insanları enayı yerine koymayın , sinirden doğru düzgün yazamadım ama basına gelen arkdaşlar beni daha iyi anlıyacaktır

sakin olmanı ve sabır ile cevap vermeni öneriyorum. insanlar her ne kadar saçmalasa da sen ciddi bir şekilde cevap vermelisin.

sadece sakin ve gerekli cevabı ver, sakin bir şekilde laf sokabilirsin :) istediğini söyle, sakin bir şekilde soy sop ne varsa küfür et ama sakin olmak gerginlik oluşmasının önüne geçer ve olumsuz eylemler bir nevi engellenmiş olur.

MrMud
22 Aralık 2016, 18:18
Üstüm başım toz içinde, sakallarım pas içinde, siz benim neler cektigimi nerden bileceksiniz...

Adam harbi dolmuş Hocam..
En huzurlusu eşe dosta haber salmak, onun içinde çevre lazım.

Palakadir
22 Aralık 2016, 18:36
Böyle giriş yapanları itina ile şamarlayıp olay yerinden gönderiyorum :cherry:

gungenir
22 Aralık 2016, 18:45
Asıl ben sizi anlamıyorum.
Nasıl ki insanlar fiyat belirlerken özgür ise alıcı bir öneri verirken de özgür. Öyle tek taraflı bir şey değil o serbest piyasa.
Adamın tekiyle motora bakmak için anlaşırsınız, buluşursunuz. "Bu fiyatı veririm, fazla vermem." der kızarsın. Çünkü yok yere meşgul etmiştir.
Fiyatta anlaşırsınız, işlemlere başlarsınız. "Filanca şu fiyata veriyor ben vazgeçtim." der kızarsın. Çünkü boşu boşuna uğraştırmıştır.
"Olmaz." dersin tekrar tekrar arar. Ona da kızılır.
Ama arayıp ta "Şu fiyata alayım." diyene niye sinirleniyorsunuz ki. "Olmaz" diyeceksin olacak bitecek.
İlan var. Adam sıfırı 4000₺ olan çin malını koruma demiri takıp 4500 liraya ilan veriyor. Ona kızmıyoruz, sadece motoruna talip olmayız

MazhaRR
22 Aralık 2016, 18:48
Kardeşim 7500 yazdığın motora denyo 5500 mü teklif etti? Tamam de acil paraya sıkıştım,kredi borcum var vs. gel al de,gelince de satmaktan vazgeçtim de geri gönder çok zevkli oluyor.

something123
22 Aralık 2016, 18:55
Benim alicim hazir hehe alirkeb soruyorum bir sonrako motorun ne olsun diye karar veriyoruz ona gore alıyorum kemall nerdesin xj6 alicam uygun mu :))

Hamza Toruk
22 Aralık 2016, 19:00
Aranılan kan bulundu :cat: PALAKADIR tam da benım ıstedğım bu galıba :)

skullz
22 Aralık 2016, 19:06
benim çok başıma geldi, superlight'imi satıyordum 500 km'de zorunlu satmak zorunda kaldım, bir sürü kişi vardı arıyor mesaj atıyordu.3200 tlye bırakırsan hemen alırım diyen bir sürü kişi vardı hehe hani motora ilk başladım bütcem 2000 tl bu fiyata verirmisiniz diyen arkadaşlara da saygım sonsuz da arada yüksek bir fark var tekrar kontrol etmelerini diliyorum. : )

çok iyi anlıorum seni.

Hamza Toruk
22 Aralık 2016, 19:10
Asıl ben sizi anlamıyorum.
Nasıl ki insanlar fiyat belirlerken özgür ise alıcı bir öneri verirken de özgür. Öyle tek taraflı bir şey değil o serbest piyasa.
Adamın tekiyle motora bakmak için anlaşırsınız, buluşursunuz. "Bu fiyatı veririm, fazla vermem." der kızarsın. Çünkü yok yere meşgul etmiştir.
Fiyatta anlaşırsınız, işlemlere başlarsınız. "Filanca şu fiyata veriyor ben vazgeçtim." der kızarsın. Çünkü boşu boşuna uğraştırmıştır.
"Olmaz." dersin tekrar tekrar arar. Ona da kızılır.
Ama arayıp ta "Şu fiyata alayım." diyene niye sinirleniyorsunuz ki. "Olmaz" diyeceksin olacak bitecek.
İlan var. Adam sıfırı 4000₺ olan çin malını koruma demiri takıp 4500 liraya ilan veriyor. Ona kızmıyoruz, sadece motoruna talip olmayız

Kaç tane motor alıp sattınız yada serbest pıyasada çalışıyor musunuz bılmıyorum ama babam ve kardeşim esnaf bende serbest pıyasada kımı zaman part tıme kımı zamanfull tıme olarak hizmet veriyorum herşeyin usulu erkanı vardır . Suan sattıgım yada satmaktan bıle vaz geçmeye başladığım motosiklet 3 asağı 5 yukarı fiyatlar aynı ayrıca üzerinde ekstra şeyler var ( yeni michelin city grip gibi yani jant şeridi falan demiyorum elle tutulur fıyatlardakı makul seyler ...), Ayrıca motoru satmamdakı amacta scooterden sıkılıp bı tane crf 250 almaktı ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

benim çok başıma geldi, superlight'imi satıyordum 500 km'de zorunlu satmak zorunda kaldım, bir sürü kişi vardı arıyor mesaj atıyordu.3200 tlye bırakırsan hemen alırım diyen bir sürü kişi vardı hehe hani motora ilk başladım bütcem 2000 tl bu fiyata verirmisiniz diyen arkadaşlara da saygım sonsuz da arada yüksek bir fark var tekrar kontrol etmelerini diliyorum. : )

çok iyi anlıorum seni.

Şuan piyasadki herkes galerici gibi takılıyor valla ben bu enayıden yarı fıyatına alırım nasıl olsa yaz geldımı 2-3 bişiler kalır zaten bizde uyanıklar için çalısıp emek veriyoruz ya

skullz
22 Aralık 2016, 19:16
Kaç tane motor alıp sattınız yada serbest pıyasada çalışıyor musunuz bılmıyorum ama babam ve kardeşim esnaf bende serbest pıyasada kımı zaman part tıme kımı zamanfull tıme olarak hizmet veriyorum herşeyin usulu erkanı vardır . Suan sattıgım yada satmaktan bıle vaz geçmeye başladığım motosiklet 3 asağı 5 yukarı fiyatlar aynı ayrıca üzerinde ekstra şeyler var ( yeni michelin city grip gibi yani jant şeridi falan demiyorum elle tutulur fıyatlardakı makul seyler ...), Ayrıca motoru satmamdakı amacta scooterden sıkılıp bı tane crf 250 almaktı ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Şuan piyasadki herkes galerici gibi takılıyor valla ben bu enayıden yarı fıyatına alırım nasıl olsa yaz geldımı 2-3 bişiler kalır zaten bizde uyanıklar için çalısıp emek veriyoruz ya

-5000 son fiyatı mı?
-evet, ihtiyaç yüzünden veriyorum ben de yoksa satmazdım.
-yea bu motorlar şukadar ediyor aslında satılma.......
-sorun değil garajda durabilir, sahibini bekler satarım hertürlü

(konuşmadan 3-4 gün sonra tam fiyatına ilk motorunu alan çok temiz bir kardeşimize satmıştım motoru, umarım güzelce de gezmiştir ve devam ediyordur)

biyeybaraküs
22 Aralık 2016, 19:19
kafanı taktığın şeye bak keşke benim motora da abuk sabuk teklifler gelseydi isteyen istediği fiyatı verir bence sıkıntı yok mal benim değil mi zorla alacak değil ya ,3 ay ilanda kaldı tek mesaj geldi çok sıkıldım vallahi

Grumpy
22 Aralık 2016, 19:21
Sen motora ıstedıgın fıyatı yazmakta nasıl ozgursen onlarda ıstedıgı fıyatı teklıf etmekte ozgur. Gerılecek, sınırlenılecek, sovulecek bır durum yok bunda. Yok der kapatırsın.

arda4
22 Aralık 2016, 19:23

Hocam sakin ol, sinirlenmeye hiç gerek yok.

Malum bizde ticaret çok güzel çok harika, o yüzden böyle şeyler normal.

MD.Murat
22 Aralık 2016, 19:35
sen bir şey alıp satıyorsan bunu yapmak zorundasın yani. kimin kafasında ne var nerden bilecek adam? mal var teklif var kabul etmezsin sen sağ ben selamet.
bir de telefonda ya da mesajla teklif etme demek neden?
mesela seni bir yerde buluşmaya götürüp bir yerde 5.000 tl teklif etmesi hoş olmaz.
adamın 5000 tl si var ama soruyor işte.
ne dersen ki 5000 tl lik motora baksın , e 7000 yazıp 5000 e bırakan da var?
şansını denemesin mi? teklifini yapmasın mı?

cbf alırken bir ilan aradım , 4250 yazmış adam. 3750 ye bırakır mısın dedim olur mu öyle şey bilmem ne.
dedim bak acil yazmışsın o yüzden sordum neyse sen bilirsin deyip kapattım.
bana da acil motor lazım olduğundan ertesi gün başka bir motoru aldım direk 3750 ye.

adam sonra arıyor bak paraya sıkışığım mecbur verecem 3750 nakit varsa gel al.
dedim 3750 gitti yapacak bişey yok.

bunun adı ticaret.
yapmak istemeyebilirsiniz , o zaman bir motor alıp tükenene kadar kullanabilirsiniz. kimse size zorla bir şey yapmaya çalışmıyor.
gerilmek kendine zarar.

IRau
22 Aralık 2016, 20:04
Benim biricik askim kawasaki ninja 250r motorum icin dondurma arabasi teklifi gelmisti 2 sene once
Hala olayin etkisindeyim :(

Atahualpa
22 Aralık 2016, 20:09
Benim biricik askim kawasaki ninja 250r motorum icin dondurma arabasi teklifi gelmisti 2 sene once
Hala olayin etkisindeyim :(

Bana da pancar motorlu tekne teklif etmişti bir tanesi

IRau
22 Aralık 2016, 20:11
Bana da pancar motorlu tekne teklif etmişti bir tanesi

Ben adami kirmamak icin dusunucem dedim
Hala dusunuyorum

Atahualpa
22 Aralık 2016, 20:13
Ben adami kirmamak icin dusunucem dedim
Hala dusunuyorum

Valla ben ilana nal kadar Takas yok, pazarlık yok yazdığım halde yüzsüzce kafasına göre bir şeyler teklif edenleri direkt okuman yazman yok mu kardeşim diyerek çok güzel tersliyorum tamam o zaman aldım dese bile satmıyorum.

fearlesboyy
22 Aralık 2016, 22:10
satıcı alıcıyı enayı yerine koyup 2 kurusluk aksesuar var dıye sıfırından bile fazla fiyat yazarsa olacağı bu....kimse kusura bakmasın sonucda hangi marka olursa olsun bayiden cıktıgı andan itibaren 2, dir ve elbet motorun fıyatına gore sıfırı ile arada ister istemez bir kaç bin fark olmalı.ve genel olarak yani millet olraka yazılan her fiyatta indirim bekler ve bu indirim yani pazarlıgı olabildiğince öldürme yoluna gidiyorlar

whitedeamon
22 Aralık 2016, 22:25
Bu kişiden kişiye değişen birşey ama bende size katılıyorum

killingroad
22 Aralık 2016, 22:31
Motosiklete özgü olduğunu sanmıyorum, araba satarken de benzer durumlar var.
Şimdi arabada bir de şöyle bir durum var, çok uçuk fiyat çeken insanlar var. Alıcılar da buradan yola çıkarak acayip düşük fiyatlar önerebiliyorlar. Benim arabama yazdığımdan 10bin TL düşük fiyat söyleyen kaç kişi çıktı.
Düzgün bir dille insan gibi söylediği zaman sıkıntı yok, aynı kibarlıkta ben de reddediyorum, neticede teklifini yapmakta özgür. Ama bazı denyolar var, abuk subuk konuşuyorlar, canı sıkılıyor insanın. Vermem o fiyata dediğim halde her gün 250TL artırarak "ciddiyim ama ben" "bekliyorum" falan diyor bir de.. Neyi bekliyorsun falan dedim en son. :)

ardacik
22 Aralık 2016, 22:41
kafanı taktığın şeye bak keşke benim motora da abuk sabuk teklifler gelseydi isteyen istediği fiyatı verir bence sıkıntı yok mal benim değil mi zorla alacak değil ya ,3 ay ilanda kaldı tek mesaj geldi çok sıkıldım vallahi

Senin ilana 2 3 mesaj atalim. ev araba at takas edelim iki gulelim eglenelim :))

mustafav
22 Aralık 2016, 22:45
Ben daha motor satmadım ama araba çok sattım internetten. Bana ucuz fiyat teklif edip te reddettiklerim bazen ukala çıkıyor. Arabanın piyasası öyle değil böyle, daha düşük fiyata da var bu arabadan diye artis artis konuşuyorlar. Onlara ben de sinir oluyorum ama bazen de şu fiyata olur mu diyip başka bişey deneyene de gayet saygı duyuyorum. Kusura bakmayın diye karşılık veriyorum . Adam şansını deniyor. O yüzden karşıdaki ukalalık yapmadıkça bu kadar tepki vermeye gerek yok. Sanki zorla araç satıyoruz burda. Yok piyasası düşükmüş de pahalı veriyormuşuz. O zaman git ucuzu al benim malımın fiyati bu derler adama.

Alonedark93
22 Aralık 2016, 23:12
Benim gibi yap üstadım. 11 bin tl değerindeki crf250 motoruma 5 bin veriyim işine gelirse diyene tamam diyorum vaktini çalıyorum başka motoru gösteriyorum geldiğinde. 11 e 5 bin teklif edeni ümraniyeden beylikdüzüne getirir bozar gönderirim.

potasyum
22 Aralık 2016, 23:46
iki kelamda ben yazayım, sıfırı 25 küsür olan ilanları uzun zamandır takip ederim...24500 den ilan a çıkartıp 20500 e kadar düşen ilanlar gördüm aynı motordan... şimdi ilanda da var 22500 den çıkmış 20500 e verirmisin birader desem senin tabirinle küfür mü yiyicem ?

millet birbirinden bakarak fiyat belirliyo, aa onun motoru 15000 km olmuş şu kadar istiyo benim ki daha 4500 km de ben ondan 1000 lira fazla yazayım, yazayım, yazayım derken bi bakmışsın ilan sıfırından pahalıya çıkmış :D

işin özü, serbest piyasa kuralı işte böyle bişey, sen sıfırından fazla değer belirlersin adam gelir 5000 altını teklif eder...ama genel kural motor bayiden çıktığı zaman ikinci el olur, %20 değer kaybeder

teklif hoşuna gitmezse, zorla vermiyorsun malını reddedersin olur biter

biyeybaraküs
22 Aralık 2016, 23:51
Senin ilana 2 3 mesaj atalim. ev araba at takas edelim iki gulelim eglenelim :))

fena olmazda ama ilan yayında değil şu an maalesef yılbaşından sonra tekrar vereceğim ilana ,nerede eski günler şişme bot teklif eden vardı ne güzel :queen:

velizrsln
23 Aralık 2016, 00:06
ben sattıgım küçük şeylerde pazarlık payı koymuyorum pazarlık isteyenede olmaz son fiyat diyorum, sanki heryerde pazarlık yapabiliyorlarda her malda bir pazarlık, cevap vermiceksin onlara, herkezin sinir olduğu bir şey var, bende beyaz ışıklı arabalara ağır küfür ediyorum hatta ışığı yamuk olana yol bile vermiyorum

kahraman1
23 Aralık 2016, 00:20
3motor aldım 2tane sattım hiç sıkıntı yaşamadım,aradığımda varsa sıkıntısı açık açık söyle ona göre gelip alıyım diyorum gittiğimde aksi durum çıkarsa kolay gelsin diyip gidiyorum,yoksa direk notere gidiyorum,satarkende açık açık söylüyorum saçma sapan fiyat yazmıyorum bi ufak pazarlıktan fazlasını zorlayana satmıyorum diyip gönderiyorum,telefonda veya siteden fiyatla alakalı rakam konuşmuyorum cevapta vermiyorum.
Satmak değilde kurtulmak isteyenler kendini saçma sapan muhabbetlere sokuyor biraz da.

kuzan14
23 Aralık 2016, 01:16
Geçenlerde bir arkadaş sahibinden'de 26 bin yazdığım motoruma 21 bin tl param var, ver alıp gidiyim yazmış. Gel al git yazdım sinirle ve bir gün sonra, teşekkürler başka motor buldum diye cevapladı. Sırf boş muhabbet için yazan bir sürü dingil var

whitedeamon
23 Aralık 2016, 01:39
Geçenlerde bir arkadaş sahibinden'de 26 bin yazdığım motoruma 21 bin tl param var, ver alıp gidiyim yazmış. Gel al git yazdım sinirle ve bir gün sonra, teşekkürler başka motor buldum diye cevapladı. Sırf boş muhabbet için yazan bir sürü dingil var

ekranın başında kalakaldım

Mucit23
23 Aralık 2016, 08:51
Benim sattığım ktm duke 200'e 98 model range rover ile takas teklifi gelmişti. Keşke alsaymişım. Bu karda kışda ne iyi olurdu. :D

Quad87
23 Aralık 2016, 09:16
"Satma çilesi" hmmm.

Bende motosiklet alacağım ve "alma çilesi" gibi bir başlık yapabilirim. Başka bi konuda da yazmıştım. Sıfırı 16Bin (16.000) tl olan yamaha motosiklet için adam 20Bin (20.000) tl istiyordu ve bahsettiği o "ekstra" hediyelerinin sıfır fiyatlarını düştüğünüzde vatandaş hala iki bin tl (2.000) tl kar ediyordu :queen:

Çıldırmamak elde değil çünkü bu vatandaşlardan çokça var.Genelde verdikleri cevapta "bu motosikletin plaka ruhsat masrafı yok karşiimm" oluyor. E tamam hocam ama sen buna bir yıl binmişsin binlerce kilometre yapmışsın yetmemiş tekerlekleri ikini kez değiştirmişsin :sunny:

Satıcılar fahiş fiyatlarla kendilerince çok değerli motosikletlerini bu fiyatlardan satmaya çalışırlarsa, alıcıların da sanırım bu şekilde yaklaşması normal.Çünkü arkadaşların da dediği gibi ilanların süresine bakıp ve bir kaçını takip edersen yavaş yavaş fiyat indirimi yaptıklarını görürsün.Hoş gönül isterdi ki herkes mantıklı fiyatlar istese ve pazarlıkta , alış-verişte sinir harbi yaşatmadan sürse ama bizim ülkede MANTIKLI herhangi bir şey kalmadığı için :silent: bu da normal sanırım:pr:

ZümeR
23 Aralık 2016, 09:29
Kıldan tüyden her şeyin ama her şeyin foruma taşınması her gün saçma sapan konular..
Siz orada nasıl gerildiyseniz burada da bu tip gereksiz konularla bizde geriliyoruz.

Hayırlı cumalar..

yasdal
23 Aralık 2016, 10:09
Adam teklifini yapar, mesajlarında durur. Silme sakın. Yıllardır ticaret yapıyorum. Kimin ne zaman ne kadar paraya ne kadar acil ihtiyacı olur bilemezsin. Gün gelir yarınki çekin yazılmasın diye 20 binlik motorunu 17 bin verene elini öper verirsin. Mal satanlar her zaman motor büyütmek için satmazlar. Nakite ihtiyacı vardır. Ev alacaktır, aradığı evi 10 bin ucuza bulmuş ve fırsatı kaçırmak istemiyorsa 7500 e satacağı motoru gerçekten 5500 e de satar. Oradan kaybedeceği 2000 liranın derdine düşüp 8-10 liralık karından olmaz. Geçenlerde dikkatini çektiyse ötv zammı getirdi devlet çoğunlukla jeep tarzı araçlar 10 bin - 15 bin arası bir gecede fiyat bindirdi. Sonradan yıl sonu kampanyalarını bu döneme denk getirip indirim yapanlar oldu ama o gün abim tam bi bayiyle anlaşmış el sıkışmıştı. Evvelden kendi aracına 3 bin düşük teklif eden adamı arayıp detaya girmeden verdi aracını, zamdan etkilenmeden yeni aracı aldı. Yani senin hesap gergin bi kardeşimiz olsaydı, 3 eksik veren adama küfürü basıp ipleri koparmış, sonrada alacağı aracın 15 bin zamlanmasına yaşlı gözlerle bakıp iç çekmiş olacaktı. Serbest piyasa... Adam sana saygısız, ukala, hakaret eder gibi mesaj atarsa amenna. Yoksa herkes herkese istediği fiyatı teklif edebilir. Yolda görüp çevirip fiyat söylememiş ki. İlan vermişsin o da teklif yapmış. Herşeyi kafaya takmamak lazım.

natila
23 Aralık 2016, 10:27
arkadaşlar sizin nasıl motorunuz kıymetliyse insanların da parası kıymetli bunu hazmetmelisiniz artı 10 liraya aldığım motoru seneye 11 liraya satarım diye bişeyde yok bunu da anlayın artı herkes motoruna istediği fiyatı yazmakta özgür olduğu gibi istediği fiyatı vermek te de özgürdür... lütfen bunları sindirin...

dreamofrock
23 Aralık 2016, 12:56
satma kadar alma çilesinin de olduğunu düşünüyorum. Aksaray gibi bir yerde yaşıyorum ve burada kaliteli motosiklet bulmak çok zor ne yazık ki. Ankara'daki Konya'daki Kayseri'deki adama mecburen önden teklif yollamak zorundayım. Kafama göre gidip de hadi pazarlık yapalım diyemem. İkincisi

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2015-kusursuz-bir-prenstir-368256056/detay

Yukarıdaki linkte bir prens var. Motorun sıfırı 15.950 TL. Arkadaş 18.000 yazmış. Ben de merak ettim ekstraları mı var. Hayır hiçbir şeyi yok. Sadece Aksaray'da Yamaha bayisi olmadığı için adam kafasına göre fiyat yazıyor. Şimdi bu adamın yazdığı fiyatı ben nasıl sorgulayamazsam, benim de size ne kadar fiyat teklif edeceğimi siz sorgulayamazsınız. Verirsiniz ya da vermezsiniz bu tamamen sizin tasarrufunuzda bir konu. Ama bunu bir çile olarak algılamanın bence gereği yok.

nayken81
23 Aralık 2016, 13:44
İnternet üzerinden araç alım satımlarında en çok sıkıntı çeken alıcılar aslında.Gider bakarsınız resimlerdeki araç ile alakası yok,bir de pişkin pişkin güler:pl:Terminalden seni alırım der gelmez:pl:2011 model diye yazar,ruhsata bakarsınız 2009 çıkar(başıma geldi):pl:İlan da bahsetmediği(gizlediği) arızaları çıkar:pl:Daha bunun gibi neler neler...

hknzrdm
23 Aralık 2016, 14:54
Geçenlerde bilgisayarı satışa çıkardım, 9500 TL fiyat yazmışım, "4000 versem üstüne de Playstation 3 olur mu" yazdı birisi.
"Olur, yarın saat 2 gibi Kadıköyde buluşalım" dedim.
Ertesi gün Eyüp tarafından gelmiş, 1430 civarı aradı "abi nerdesin" diye.
"Ya bilgisayarın bende çok anısı var, satamayacağımı anladım" dedim, kapattım suratına.
Sen de dene. Çok eğlenceli oluyor.

deadmau34
23 Aralık 2016, 14:57

Motoru satarken sakin olacaksın bence. Bir sürü değişik insan var.

Abartmıyorum.Ben geçen sene 14 model pcx 150(Yeni kasa) satarken, adamın biri 2010 model pcx ile takaslar mısın diye gelmişti.

shruikan
23 Aralık 2016, 15:10
Motoru satarken sakin olacaksın bence. Bir sürü değişik insan var.

Abartmıyorum.Ben geçen sene 14 model pcx 150(Yeni kasa) satarken, adamın biri 2010 model pcx ile takaslar mısın diye gelmişti.

şey gibi olmuş,

"senin opel corsa, benim toyotam corona"

KmlTkn
23 Aralık 2016, 15:23
Bende öyle diyodum... Xj6f abs uygundur :wiinkk:

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

Benim alicim hazir hehe alirkeb soruyorum bir sonrako motorun ne olsun diye karar veriyoruz ona gore alıyorum kemall nerdesin xj6 alicam uygun mu :))

Bende öyle diyodum...xj6F abs uygundur :wiinkk:

kurubuz
23 Aralık 2016, 15:34
2009 yılında,almak istediğim motoru tam 7 ay takip edip pazarlık yapmış ve 11000 lira etiketli motoru 8500 e almıştım.

ByYlmzZz
23 Aralık 2016, 17:37
hocam aynı şeyler devamlı başıma geliyor..babamın golf 7 aracına 60.000 tl fiyat koyduk ve full yapılı(NERDEYSE BU FİYATA STANDART GOLF7'LER YOK)..özel ses sistemi,basık,body kıt gibi elle tutulur yapılanma olmasına rağmen adam 45.000 fiyat çekiyor..sinirleniyormuyum evet ama sakince cevaplar veriyorum..amam gıcıkça..karşıda ki o adamla dalga geç ama sinirli cevaplar verme..

Zz300
23 Aralık 2016, 18:11
Hele o motor başına gelipte şurasında şu var burasında bu var diyen tipler yokmu? ulan madem alım gücün yetmiyor ne pislik atıyorsun motora.Onlara tam olarak yaptığım şu ;

http://kivircik-koala.tumblr.com/post/128223011384/yazmayiunutankalem-dursun-%C3%B6zbeke-ithafen

Hamza Toruk
23 Aralık 2016, 22:29
O değilde benden kötüleri varmış ya :cherry: r25 e 18 isteyen landrover veren :thumleft: benim pcx e gene iyi teklif veriyolar o zaman :) , hani motorda kelek olsa birşey olsa gene bu kadar insan gerilmezdi ama pcx az yakıyor konforlu sorunsuz (şimdilik birşey olmadı) ama insan motorda arasıra teker almak falanda istemiyor değil bunun için satıp birazda uzun yola rahat gidip gelebilecek motosiklet arayışına girdik e malum öğrenci bütçesi elindekini satmadan yenisini alamadğımız için satışa çıkardık ama herkes uyanık olmuş ...
Ama insanları bu hale getıren gene insanların olduğu aşikar,sıfırı 15 olan makınaya 18 yazarsa ve bunun gibi yüzlerce gundi çıkarsa yada benden ucuza alıp uzerine bir motor parası daha koyup satmak iseyenler olursa adamlarda aynı yaklaşımı bana da takınır ...
Konuyu saçma sapan veya gereksiz gören arkdaşlar olabilir ama unutmayalım ki bu tarz yaklasımlarda bulunan insanların bazıları aramızda ..

Macit250
23 Aralık 2016, 23:10
Valla kardeşim pulsar almıstım 9 ay önce,üstüne ön cam ,özel alt sakal,gidon yükseltme ,elcik koruma,xenon ,çakar led modulu korna modulu taktım.3 aydır ilan açıyorum .satılsın diye 6500 kadar düştüm .6000 km motosiklet nokta hata çizik yok.Ama gene satamadım.Bakıyorum bomboş pulsarlar 7000 den başlıyor bizimki havada satılır dedik avucumuzu yaladık.Üstüne takılanları almaya kalksan kargosuydu vs 5500 motor veriyoruz alan yok.İnsanlar ruh hastası yazıyorum pazarlık yapmayınız,yapacaksanız boş fabrika cıkısı olan pulsara bakın diyorum.Ama hala 5000 e ver hemen gelip alayım.Basıyorum ana avrat küfürü ben şahsen .

Bizim milletimizde birde şöyle birşey car üstündeki aksesuarın fiyatını hiç saymıyor dingil herifler .heee 2000 modeli 15 bin bu yazmıs 17bin 14 alırız heee.Adamda sizi bekliyordu hemen bedava 2000 tl lik egsozu vs hibe etsin Allahın dingilleri ya.

sundowner
23 Aralık 2016, 23:20
Benide en çok bu ilan da yazılan açıklama ve sonucu güldürmüştü

http://i.hizliresim.com/DBdMGl.jpg (http://hizliresim.com/DBdMGl)

ByYlmzZz
24 Aralık 2016, 16:25
Benide en çok bu ilan da yazılan açıklama ve sonucu güldürmüştü

http://i.hizliresim.com/DBdMGl.jpg (http://hizliresim.com/DBdMGl)

ne yaptılarsa artık,adamı bıktrımışlar :queen: bu açıklamalardan sonra biri mesaj atıp abi boya nerelerde var ya da boya var mı derse,bence siteyi kapatır komple bu adam:cherry: