PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorum Çalışmıyor Lütfen Yardımcı olun..

tolgahantayl
21 Aralık 2016, 16:40
Merhabalar arkadaşlar ilk motorum ve neyapıcağımı bilmiyorum motorum gecen gün yağmurdan sonra kuruduktan sonra çalıştırayım dedim lakin çalışmadı gıv gıv ses geliyordu marşa basınca sorunun aküden olduğunu tahmin ediyordum bu arada motorum KADIRGA 250 SPİTZER RACİNG dün motor kirliydi güzelce bi yıkıyayım dedim yıkadım temizledim iyice kuruladım motoru calıstırdım karsı tarafa gecırdım motoru istop ettim garaja koymak için çalıştırdım çalışmadı yine gıv gıv etti sanki akü bitti son demlerini yasıyor gibi üstündeki scooter 12v 7 amp bi akü vardı tafsiyelr üzerine yamaha servisinden 12v 9 amp bi akü aldım taktım şimdide başka sorunla karşı karşıyayım bunu acıklıyamıyorum video atıcağım sizlere bana yardım cı olursanız sevinirim okuduğum marş rublesinde kanatindeyim videoda bakıcaksınız göreceksiniz bana yardımcı olursanız sevınırm şimdiden teşekkürler

videom aşağıdadır.

https://www.youtube.com/watch?v=-1qAUIRpQ0M

esbabsız
21 Aralık 2016, 16:50
Bujide su kalmış olabilir. Söküp başlığını kurulayabilir misin? Yine başka elektronik akşamlara şu gitmiş olabilir. Bana sudan kaynaklanan bir durum gibi geldi. Kolay gelsin.

tolgahantayl
21 Aralık 2016, 16:54
tavsiyeni deniyeceğim motorun üzerini kapattım yağmur gelicekmiş buraya 1-2 gun bekleticem belki kurur su girdiyse ve bujiyide o süre zarfında sökücem kuruluyacağım yani şöyle kırmızı jikle acık ve marsa bastıgımda sanki boş dönüyor calıstırmıyor bu arada böyle yaptıgında motoru vurdurma seklıyle vurdurdum calısmıstı kapattıgımda tekrar boyle yaptı

tolgahantayl
23 Aralık 2016, 12:45
dediğinizi denedim yine çalışmıyor.arkadaşlar başka yardımcı olacak kimse yokmu acaba?

Gökhan_Aygün
23 Aralık 2016, 12:51
Hava soğutma ve karbüratörlü bir motosiklet ise bu havalarda normal. Çok zorlayıp iyice aküyü pert etme, vurdurmayı dene.

MrMud
23 Aralık 2016, 13:25
Hava soğutma ve karbüratörlü bir motosiklet ise bu havalarda normal. Çok zorlayıp iyice aküyü pert etme, vurdurmayı dene.

Vurdurmayı dene , vitesi 2 ye al debriyajı sık hafif yokuş bul sal aşağı debriyajı biraz hızlandıktan sonra çat diye bırak..
DİP NOT ! : Yokuş aşağı saldığın yol boş olsun çünkü debriyajı bıraktığında motor biraz tepinecek panik yapma gaz ver hafif hafif.

Ilı motorum dediğin için vurdurmayı bilmiyosundur diye anlatayım dedim.

Nikkfurie
23 Aralık 2016, 14:24
............vitesi 2 ye al debriyajı sık hafif yokuş bul sal aşağı debriyajı biraz hızlandıktan sonra çat diye bırak..........

aman dikkat, lastik soğuk yerler ıslak 2. viteste öyle çat diye debriyajı bırakırsan arka teker kilitleyebilir düşersiniz, 3 . vites hatta çok dik bir yokuşa denk geldiyseniz 4 daha iyidir, 2 yi düz yolda biri itiyorken kullanin.

daha önce vurdurup çalıştığını yazmış demekki aku zayıf,akü yeni değiştiğine göre şarzda sıkıntı olabilir,aku üzerinden voltajı ölçtür 14 un altindaysa sargılarda veya konjektorde arıza vardır.

Gökhan_Aygün
23 Aralık 2016, 14:41
Vurdurmayı dene , vitesi 2 ye al debriyajı sık hafif yokuş bul sal aşağı debriyajı biraz hızlandıktan sonra çat diye bırak..
DİP NOT ! : Yokuş aşağı saldığın yol boş olsun çünkü debriyajı bıraktığında motor biraz tepinecek panik yapma gaz ver hafif hafif.

Ilı motorum dediğin için vurdurmayı bilmiyosundur diye anlatayım dedim.

O zaman şöyle yapalım

http://www.youtube.com/watch?v=xY4tDpJRIz0

MrMud
23 Aralık 2016, 15:05
O zaman şöyle yapalım

http://www.youtube.com/watch?v=xY4tDpJRIz0

Video açılmadı bende hocam ne olduğunu göremedim, vurdurmayivurdurmayı denerken takla atan birinin videosu felan mi :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

aman dikkat, lastik soğuk yerler ıslak 2. viteste öyle çat diye debriyajı bırakırsan arka teker kilitleyebilir düşersiniz, 3 . vites hatta çok dik bir yokuşa denk geldiyseniz 4 daha iyidir, 2 yi düz yolda biri itiyorken kullanin.

daha önce vurdurup çalıştığını yazmış demekki aku zayıf,akü yeni değiştiğine göre şarzda sıkıntı olabilir,aku üzerinden voltajı ölçtür 14 un altindaysa sargılarda veya konjektorde arıza vardır.

Haklisiniz mevsim olayını düşünmedim, ıslak zeminde sıkıntı olabilir, sizin söylediğiniz daha mantıklı.

Gökhan_Aygün
23 Aralık 2016, 15:45
Video açılmadı bende hocam ne olduğunu göremedim, vurdurmayivurdurmayı denerken takla atan birinin videosu felan mi :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Haklisiniz mevsim olayını düşünmedim, ıslak zeminde sıkıntı olabilir, sizin söylediğiniz daha mantıklı.

Youtube üzerinden " motosiklet vurdurmak " yazarsanız çıkacaktır. Hatta AEA anlatıyor.

mustafa_325
23 Aralık 2016, 16:06
Youtube engellenmiş yine. VPN ile izleyin.

atreyu
23 Aralık 2016, 16:18
Eski motorumda kış aylarında benzer sıkıntı yaşıyordum. Sebebine gelirsek(yanlış bilmiyorsam) karbüratörde biriken suydu. Karbüratörde, alt tarafa doğru tahliye amaçlı bir vida bulunmakta onu gevşetip akmasına izin ver. Benim motorda kış aylarında bu sorun tekrarlıyordu. Bujinin ıslanması biraz düşük bir ihtimal fakat kontrol etmekte tabiki fayda var lakin önce karbüratörü kontrol etmeni öneririm. Eğer sıkıntın bu ise hallolacaktır.:)

hiter
23 Aralık 2016, 16:37
Benim sym 250i de de aynı sorun var. Ateşleme almıyor yağmurda ıslandıktan sonra oldu. Bu karbüratör altı vidayı nasıl anlarım? Bir resim ile gösterecek bir arkadaşımız varsa çok makbule geçer teşekkürler

atreyu
23 Aralık 2016, 16:59
Üşenmeyip, çok zaman önce Cenkito adlı arkadaşın gönderisini buldum :D Belki bu paylaşım işinize yarayabilir.
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/97268-mondial-150-x-treme-max-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-331.html#post3684618
Genelde o kısımda bir tahliye hortumu oluyor(Benim eski motorda düşmüştü). :)

hiter
23 Aralık 2016, 20:38
Üşenmeyip, çok zaman önce Cenkito adlı arkadaşın gönderisini buldum :D Belki bu paylaşım işinize yarayabilir.
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/97268-mondial-150-x-treme-max-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-331.html#post3684618
Genelde o kısımda bir tahliye hortumu oluyor(Benim eski motorda düşmüştü). :)

Süpersin yarın gündüz gözüyle bakarım :)