PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorumu satmak için uygun zaman?

lostmymindd
21 Aralık 2016, 13:13
Merhaba arkadaşlar 5 ay içinde motorumu satmam lazım. Şu an ölü sezon olduğu için biraz daha beklemeyi düşünüyorum. Motosiklet fuarından sonra Şubat ayında satmak uygun mudur?

kuesier
21 Aralık 2016, 13:14
Motor ile ilgili bilgi verir misin

lostmymindd
21 Aralık 2016, 13:16
Motor ile ilgili bilgi verir misin

Ybr 125 2016 model 7800 km'de.

kuesier
21 Aralık 2016, 13:21
Piyasası bol bi motor. Her sezon kullaniliyor bence satabilirsin istedigin zaman

bikerboi
21 Aralık 2016, 13:34
Zamandan ziyade motorun ne olduğu önemli. Piyasası olan aracı satmak her zaman kolay oluyor. Ben de enduro dersleri aldığım için yol motorumu satmaya çalışıyorum. Yaklaşık 6 aydır ilanı güncel olarak duruyor ancak satamadım. Oysa ki ilk sahibi olduğum dosta gidecek, sorunsuz tertemiz BMW araç. Motor naked mt-07 fiyatına veriyorum servis bakımlı ve kazasız olmasına rağmen mt-07 satılıyor ancak BMW hala garajda :) aynı durum arabalar için de geçerli bi golf hemen satılabilirken Volvo'yu satmak zaman alıyor.

acgh1907
21 Aralık 2016, 14:25
Bu yuzden memleketimizde arac alinacagi zaman hep 2.eli nasildir diye dusunmek zorunda kaliyoruz.

Arac alirken, banane deger kaybetsede alacagim, hemen satilmazsa satilmasin diyoruz ama gelin gorun ki satma asamasina gelindiginde tam olarak pismanlik yasanmasa da bir hayal kirikliligi oluyor ister istemez.
En azindan benim icin durum boyle.
Bir onceki motorum xmax i 2 haftada sattim. Suan ki genci satmaya karar verdigimde bakalim ne gibi sikintilar ile karsi karsiya kalacagim..

Kismet..

Toparlayacak olursam Motosikleti satarken 0 fiyatini, yeni kasaya gecip gecmeme durumunu, guncel kac adet ilan oldugunu iyice arastirmak lazim.
Ve yaz aylari istenilen rakamlara satmak icin daha iyi bir donem gibi.

TIGERSHARK
21 Aralık 2016, 15:01
ilkbahar-yaz

YERUÇAĞI
21 Aralık 2016, 15:08
niye bekliyeceksinki,satmayı düşünüyorsan koy ilana kafandaki fiyatıda yaz almak niyeti olan arar zaten,ama herkesin yaptığı gibi sıfır fiyatını yazarsan satamazsın,onuda unutma,,hem km si düşükken satman daha kolay olur,yaza kadar haliyle km yi yükselticeksin

Levent
21 Aralık 2016, 16:00
Temmuz ayından beri Araç alım satımları cortlamış durumda. Bilginize.. 50cc today satamayanlar var.

YERUÇAĞI
21 Aralık 2016, 16:26
Temmuz ayından beri Araç alım satımları cortlamış durumda. Bilginize.. 50cc today satamayanlar var.
evet aynı görüşteyim,artı bu sadece araçla sınırlı değil,arsa daire ev ve piyasa içinde aynı durum söz konusu

eylül başı bir dairemizi satışa çıkardık,7 tane emlakçıya verdim artı malum sitede kendimde ilan açtım,birde ölü fiyat yazdığım halde gerçek alıcı yok,,
emlakçılara soruyorum ,bana valla abi 15 temmuz darbe girişiminden beri yaprak kımıldamıyor kimse parasını bağlamak istemiyor,ülkenin durumu savaş vs.herkes beklemede,ne olacak bizde bilmiyoruz diyolar,,
yani bu genel bir durum

bikerboi
21 Aralık 2016, 16:47
Valla 0 fiyatı bugün Borusan Oto'da 54.000 TL olan 2012 model motoru 26.500 TL'den satışa koydum, 6 aydır tık yok. Sitedeki en düşük kilometrelisi ve yılına göre en ucuzu. 2010 modellerine bile 27-30 bin istiyorlar. Fiyatı uygun yazdık diye mi millet kıllanıyor acaba:queen:

YERUÇAĞI
21 Aralık 2016, 17:02
Valla 0 fiyatı bugün Borusan Oto'da 54.000 TL olan 2012 model motoru 26.500 TL'den satışa koydum, 6 aydır tık yok. Sitedeki en düşük kilometrelisi ve yılına göre en ucuzu. 2010 modellerine bile 27-30 bin istiyorlar. Fiyatı uygun yazdık diye mi millet kıllanıyor acaba:queen:
yok kardeşim onla alakası yok,,insanlar şimdilik sadece yaşamak için gerekli temel ihtiyaçlara para harcıyor okadar,,düzelicek İNŞAALLAH

Lucas
21 Aralık 2016, 17:09
Şu an kimse elindeki parayı herhangi bir yatırım aracına (biz halk olarak ev, araba, motosiklet herşeyi yatırım aracı olarak gördüğümüzden) bağlamak istemiyor.
Her an herşey olabilir diye düşünen insan sayısı oldukça fazla. Allah korusun bir karışıklık halinde boğaz manzaralı milyon dolarlık eviniz olup nakit paranız olmaması halinde yapabilecek hiçbir şeyiniz yok. Bu ve benzeri senaryolar dahilinde parası olan elinde tutmayı tercih ediyor. Zaten memleketin yarısında da para olmadığı için kısır döngüye girdi memleket.

GP500-1st
21 Aralık 2016, 17:32

Motorunuz güzel satmayın kullanın:)

Bu arada sabit hızda ve uzun yolda vites oranları uzun yakıtı belli ama şehir içinde durk-kalklı iş trafigi ve daha akıcı şehir içi trafiginde nedir ortalaması? 800cc bir blok var sonuçta.

Bu arada borusan faktörünü es geçmek olmaz:) alırken çekince yaratıyor insanlarda

МОТОRCU
21 Aralık 2016, 17:43
Fuarda hem usd ve ben de Japon yeninden dolayı zam gelecek. bekle

Owl King
21 Aralık 2016, 17:46
Bro tekrar söylüyorum, eğer eğitim alma imkanın varsa bütçen de varken 250 ile başlayabilirsin. 125-/150CC alıp bu ne lan gitmiyo deyip gidip 500R filan alma sonra...

bikerboi
21 Aralık 2016, 17:55
Motorunuz güzel satmayın kullanın:)

Bu arada sabit hızda ve uzun yolda vites oranları uzun yakıtı belli ama şehir içinde durk-kalklı iş trafigi ve daha akıcı şehir içi trafiginde nedir ortalaması? 800cc bir blok var sonuçta.

Bu arada borusan faktörünü es geçmek olmaz:) alırken çekince yaratıyor insanlarda

Motor güzel de bir spesyal cross sevdası başladı o yuzden satıyorum. Yoksa araçtan oldukça memnunum yakıtı şehir içi 5.5-6 litreleri geçmiyor. BMW mühendisliği:) Borusan'dan çekinildiği doğru ancak bakım aralıklları 10.000kmde 1 ve 500 TL civarı tutuyor dolayısıyla uzun vadede japonlardan bile uyguna geliyor.

Zabitatak
21 Aralık 2016, 17:59
Cbr 125 veya pulsar satan pm atsın bari

Owl King
21 Aralık 2016, 19:09
Ya çok sorry yanlış yere yaznışım kbmayın lütfen.

whitedeamon
21 Aralık 2016, 22:32
Şuan insanların kafasında başka şeyler var düze çıkalım o zaman sat