PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Değerini bilelim, dikkat edelim.

Alonedark93
20 Aralık 2016, 19:50
Önceliklele herkese iyi akşamlar. Sitenize yeni üye oldum ama yaklaşık 4 4,5 yıldır takipteyim.İş güç derken fırsat olmadı ama önümüzdeki 2 ay yatıcağım için hastanede boş durmayayım sıkıldım bişeyler yazayım dedim. Kuryelik yapıyorum yaşım 23 km tecrübe ortalama 100 120 bin(sadece iş). Çok cihaz sürdüm,sahip oldum(gtr250,crf250,gsx-r600 k8,cbf150,daha birçok cihaz...
Gelelim yazma sebebime. 5gün önce küçük bir kaza yaptım hızım cok,Ya 5 ya 10km yan yatırdım cihazı:)(crf250). Kötü haber ayak bileğim kırılmış(herşey tam bi bot yok) vida takıcaklar hemde yarın ameliyat..:) Motosiklet kötü,şeytan işi, pis demiyorum bu 3.kazam daha önce 2 büyük kaza daha yapmıştım ve tam bir motosiklet aşığıyım. 5gündür sadece acilde yatmaktan psikolojim bozuldu(Dr.Sadi konuk). Ayağı kopan,kalbi duran,ayağından kamyon geçen daha neler neler. :pr: Türkiye'de insan hayatı malesef ucuz,hastaneler sıkıntı, doktorlar isyanda, hemşireler isyanda lafım yeni nesile yeni başlamak isteyenlere.. Ölmenin bayılmak olmadığı, hayatın güzel olduğunun farkına varın. Çok uzattım biliyorum ama hayat bu. Bir canımız, bir ailemiz, bir kolumuz bacağımız var dikkat edelim. Herkese şimdiden hayırlı akşamlar, tekerimize taş gelmesin,kaskımız yere değmesin aileler üzülmesin. :king:
:thumleft::cat:
Not:mobilden giriyorum imlada sıkıntı varsa affola:)

Mertcan39
20 Aralık 2016, 19:54
Çok Çok geçmiş olsun moralinizi bozmayın hayat devam ediyor ameliyatınızda inşallah iyi geçer sonra tekrar aşkınıza kavuşup yolların tozunu alıcaksınız :)

yürekçe
20 Aralık 2016, 19:55
Geçmiş olsun kardeşim.
Uyarılarını dikkate alacağım..
Haklısın..

Alonedark93
20 Aralık 2016, 19:58
Çok Çok geçmiş olsun moralinizi bozmayın hayat devam ediyor ameliyatınızda inşallah iyi geçer sonra tekrar aşkınıza kavuşup yolların tozunu alıcaksınız :)
Motorun satışını dün verdim yatmasın boşa verdim gitti ucuza şu 2 ay geçsin işede motorada devam. :)) ama dikkat edelim hastaneler kötü sıkıntılı yerler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

Geçmiş olsun kardeşim.
Uyarılarını dikkate alacağım..
Haklısın..
Ben teşekkür ederim ilginize. Tek eksik bot arazide bile giymezdim hıza bal sonuca bak. Dikkat edelim yeter.

Mertcan39
20 Aralık 2016, 19:59
Motorun satışını dün verdim yatmasın boşa verdim gitti ucuza şu 2 ay geçsin işede motorada devam. :)) ama dikkat edelim hastaneler kötü sıkıntılı yerler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

Ben teşekkür ederim ilginize. Tek eksik bot arazide bile giymezdim hıza bal sonuca bak. Dikkat edelim yeter.

Malesef öyle kaza yaptığımda kimse ilgilenmemişti bile yanımda birine dikiş atarlar birine oksijen verirler

bu arada satışınız hayırlı olsun benimde botum ve korumalı pantolonum yok dizlik ile idare ediyorum baksamiyi olcak sanırım

Darkcity2000
20 Aralık 2016, 19:59
Cok gecmis olsun beterin beteri var diyip iyi dusunmek lazim..

Alonedark93
20 Aralık 2016, 20:02
Cok gecmis olsun beterin beteri var diyip iyi dusunmek lazim..

Teşekkür ederim. Yorum yapan herkesi tanımasamda bütün mesajlarını okuduğum insanlar olması güzel :)

Akhunturk
20 Aralık 2016, 20:05
Çok geçmiş olsun. İnşallah ameliyat iyi geçer kısa zamanda düzelirsin.

Acil şifalar..

Bot hep en sona bırakılan olmasa da olur denilen ekipman bu hayat şartlarında maalesef.

Hastane sağlık konularına hiç girmiyorum bile... Allah düşürmesin.

Alonedark93
20 Aralık 2016, 20:08
Çok geçmiş olsun. İnşallah ameliyat iyi geçer kısa zamanda düzelirsin.

Allah beterinden saklasın.

Bot hep en sona bırakılan olmasa da olur denilen ekipman bu hayat şartlarında maalesef.

Hastane sağlık konularına hiç girmiyorum bile... Allah düşürmesin.

Çok teşekkür ederim. İnşallah iyi gecer.:) Bot konusuna gelicek olursak biraz ahmaklık evet var birazda dalgındık. Ne zaman dalgın olsam(aile içi) hep başıma kaza gelir. Kaza yaptığımda ne vardı? Türk parasıyla 5kuruş etmeyen harley Davidson bot 395 tl!!

ernaltnts
20 Aralık 2016, 20:14
Kardeşim geçmiş olsun. Geçenlerde benim de bir abim büyük bir motosiklet kazası geçirdi hastaneye ziyaretine gittim hastanenin durumu çok vahimdi. Adamın bana söylediği ilk şey eğer imkanın varsa yarın git özel sağlık sigortası yaptır oldu. Keşke hepimizin imkanı olsa da özel hastanelerde güzel güzel tedavi görebilsek.

YERUÇAĞI
20 Aralık 2016, 20:17
geçmiş olsun ALLAH beterinden saklasın seni ve hepimizi,sen bu işin ciddiyetini idrak edebilmişsin ne mutlu sana ama nice motor kullananlar varki bu işin ciddiyetinin hiç farkında değil motor kullanmayı oyuncak sanıyor,bana bişey olmaz aptallığı ile bırakın botu,,kafasında kask elinde eldiven bile yok,,halbuki bir kaza anında yere ilk temaz edecek yerimiz ellerimiz sonrasında en korunması gereken yerimizde başımız,ama bunu idrak edecek beyin lazım

Alonedark93
20 Aralık 2016, 20:19
Teşekkür ederim. Özel sağlık sigortasını zaten çıkar çıkmaz yapıcam. Hastaneler ilgisiz. Acilde 27 personel varmış 60 olması lazımmış. Kavga dövüş kendimi 2 saat önce servise zor attım. Hemşirelere ve hastane güvenlikçilerine hiçbirşey demiyorum mübarek uzaydan atlayan adamlar cevap vermezler. Dükülcem dökülcem daha :)

Guven
20 Aralık 2016, 20:22
Büyük geçmiş olsun. Tez zamanda ayağa kalkarsın inşallah.

Ben de aynı sebepten 2010 yılında sol ayak bileğimi kırmıştım. Üstelik bende bot ta vardı. (Full ekipman olmadan asla kullanmam) Bot, bileğin dağılmasını engellemiş, ama kırılmasına engel olamamıştı.

Yaşım 50 idi o zamanlar. 3 ay yatacağımı, 3 ay da üstüne zorlamadan basmam gerektiğini söylemişti doktor. (Sen 23 yaşında bu durumu çok daha kısa sürede atlatacaksındır.)
Huysuz bir hastayımdır oldum olası. (Siz doktorların dediğini yapın. Huysuz hasta olmak iyi değil.) 1,5 ay olduğunda ayağımı kıran KMX'ıme tekrar bindim. 3 ay olduğunda ise CBF 1000'imle 3.000 km.lik bir tura çıktım. :)

Kırılan aşık kemiğine iki vida atmışlardı. Birbuçuk yıl taşıdım o vidaları. Aynı durum hasıl olursa parçalı kırığa sebep olmaması için, birbuçuk yıl sonra vidaları çıkarttırmıştım. :cherry:

Tekrar büyük geçmiş olsun...

Alonedark93
20 Aralık 2016, 20:29
Büyük geçmiş olsun. Tez zamanda ayağa kalkarsın inşallah.

Ben de aynı sebepten 2010 yılında sol ayak bileğimi kırmıştım. Üstelik bende bot ta vardı. Bot, bileğin dağılmasını engellemiş, ama kırılmasına engel olamamıştı.

Yaşım 50 idi o zamanlar. 3 ay yatacağımı, 3 ay da üstüne zorlamadan basmam gerektiğini söylemişti doktor. (Sen 23 yaşında bu durumu çok daha kısa sürede atlatacaksındır.)
Huysuz bir hastayımdır oldu olası. 1,5 ay olduğunda ayağımı kıran KMX'ıme tekrar bindim. 3 ay olduğunda ise CBF 1000'imle 3.000 km.lik bir tura çıktım. :)

Kırılan aşık kemiğine iki vida atmışlardı. Birbuçuk yıl taşıdım o vidaları. Aynı durum hasıl olursa parçalı kırığa sebep olmaması için, birbuçuk yıl sonra vidaları çıkarttırmıştım. :cherry:

Tekrar büyük geçmiş olsun...

Çok teşekkür ederim abicim. Sizin mesajlarını hep okumaktan zevk almışımdır.:) Valla hayat devam ediyor dediğiniz gibi kırık var ama dağılmada var. Kendinize iyi bakın :)

Daha ege tur planım var bi çıtır bende huysuzum :)

Darkcity2000
20 Aralık 2016, 20:33
Teşekkür ederim. Özel sağlık sigortasını zaten çıkar çıkmaz yapıcam. Hastaneler ilgisiz. Acilde 27 personel varmış 60 olması lazımmış. Kavga dövüş kendimi 2 saat önce servise zor attım. Hemşirelere ve hastane güvenlikçilerine hiçbirşey demiyorum mübarek uzaydan atlayan adamlar cevap vermezler. Dükülcem dökülcem daha :)

Hocam şu maddeye dikkat,

9. Motosiklet kullanma, dağcılık, solunum cihazıyla dalma, uçak ve planör pilotluğu, paraşütçülük, parapant, delta kanatla uçma ve bunlarla sınırlı olmayan diğer tehlikeli faaliyetler ile lisanslı olarak bir spor faaliyetinin yapılmasından kaynaklanan bütün durumların giderleri,

karşılanmamaktadır...

Alonedark93
20 Aralık 2016, 20:36
Hocam şu maddeye dikkat,

9. Motosiklet kullanma, dağcılık, solunum cihazıyla dalma, uçak ve planör pilotluğu, paraşütçülük, parapant, delta kanatla uçma ve bunlarla sınırlı olmayan diğer tehlikeli faaliyetler ile lisanslı olarak bir spor faaliyetinin yapılmasından kaynaklanan bütün durumların giderleri,

karşılanmamaktadır...

Peki zorunlu olucağı söyleniyor 2017'de o nasıl olucak merak ettim şimdi.

R3dBull
20 Aralık 2016, 20:43
Dostum büyük geçmiş olsun umarım ayağın eski haline döner iyileşirsin

Darkcity2000
20 Aralık 2016, 20:55
Peki zorunlu olucağı söyleniyor 2017'de o nasıl olucak merak ettim şimdi.

Sigorta yapılır bir sorun yok ama motosiklet kazası ile hastaneye gidersen sigorta karşılamayacak..

Akhunturk
20 Aralık 2016, 20:58
Hocam şu maddeye dikkat,

karşılanmamaktadır...

Hocam siz bunu söyledikten sonra benim poliçeye baktım ;

Teminat dışı hallerde ilgili konu hakkında aşağıdaki şekilde belirtilmiş. Rahat edemedim aradım telefonda sordum, sizin dediğiniz gibi motosiklet kullanma hakkında bir kısıtlama yok. Sigorta ve poliçe çeşidine göre değişebilir sanıyorum.

Tehlikeli tarzdaki sportif faaliyetlere (araba yarışı, dağcılık, dalgıçlık, paraşütle atlama vb.) ve profesyonel veya amatör
lisanslı olarak müsabakaya ve/veya antrenmana katılım sırasında meydana gelecek hastalık ve sakatlıkların tetkik ve
tedavilerinin giderler

Sigorta Sözleşmesinin geçerlilik süresinde meydana gelen bir kaza veya hastalık nedeniyle ortaya çıkan bir kusurun
düzeltilmesine yönelik olanların dışındaki tüm estetik ve plastik cerrahi işlemler, trafik kazası dışında diş ve burun ile ilgili
estetik ve plastik cerrahi işlemleri (trafik kazasının trafik zaptı ile belgelendirilmesi zorunludur), estetik amaçlı aşı ve
enjeksiyonlar, kozmetik ve estetik tedaviler, doktor nezaretinde yapılmış olsa dahi kaplıca, termal, otel ve benzeri
tesislerde yapılan her türlü kür, rehabilitasyon, fizik tedavi giderleri, obezite tedavisi (ilaç, diyetisyen ve yağ kitle ölçüm
testleri dahil), anoreksiya, masaj, diyet, jimnastik salonları, zayıflama merkezleri vb. konularla ilgili giderler, estetik
güzellik merkezlerinde yapılan tüm muayene, tetkik ve tedavi giderleri

Emreköktürk
20 Aralık 2016, 21:05
Geçmiş olsun arkadaşım, umarım eskisinden daha da iyi bir şekilde sağlığına kavuşursun.

Erdost
20 Aralık 2016, 21:09
Çok geçmiş olsun, yaklaşık 10 gün önce de ben yavaş giderken yan yatırdım motoru.Sol ayağımın üzerine düştü motor.Motor ağır ancak kırık çıkık olmadı, ezik ile atlattık.Ancak doku zedelenmesi bile berbat bir durum.Bugün şiş indi sayılır, yarın artık yürümeye başlamayı düşünüyorum.

Olaydan sonra iki tane doktora gittim biri uzman, hiçbirşey yazmadı dinlendir üç haftada geçer dedi.İlaç yazarsam iyileşme süreci uzar deyip yolladı.Ancak şiş ve morarma 5 6 gün geçmesine rağmen geçmedi, kontrol için tekrar doktora gittim, pratisyen bana bir jel yazdı onu kullanmaya başlayınca çok hızlı bir şekilde hem şiş indi hem de morarma azaldı.Yani doktorlara ne yazık ki güvenmemek lazım.

Benim de Motosiklet botum yoktu, Çok büyük bir yanlış, full ekipman kullanmak kask takmak kadar gerekli birşey.Bunu tecrübe edip yaşayınca anlıyor insan.

Sana büyük sabır ve hızlı bir iyileşme süreci diliyorum, Çok geçmiş olsun..

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/173362-13-000-km-sonunda-ilk-kazami-yaptim-buyrun.html

Darkcity2000
20 Aralık 2016, 21:26
Hocam siz bunu söyledikten sonra benim poliçeye baktım ;

Teminat dışı hallerde ilgili konu hakkında aşağıdaki şekilde belirtilmiş. Rahat edemedim aradım telefonda sordum, sizin dediğiniz gibi motosiklet kullanma hakkında bir kısıtlama yok. Sigorta ve poliçe çeşidine göre değişebilir sanıyorum.

Tehlikeli tarzdaki sportif faaliyetlere (araba yarışı, dağcılık, dalgıçlık, paraşütle atlama vb.) ve profesyonel veya amatör
lisanslı olarak müsabakaya ve/veya antrenmana katılım sırasında meydana gelecek hastalık ve sakatlıkların tetkik ve
tedavilerinin giderler

Sigorta Sözleşmesinin geçerlilik süresinde meydana gelen bir kaza veya hastalık nedeniyle ortaya çıkan bir kusurun
düzeltilmesine yönelik olanların dışındaki tüm estetik ve plastik cerrahi işlemler, trafik kazası dışında diş ve burun ile ilgili
estetik ve plastik cerrahi işlemleri (trafik kazasının trafik zaptı ile belgelendirilmesi zorunludur), estetik amaçlı aşı ve
enjeksiyonlar, kozmetik ve estetik tedaviler, doktor nezaretinde yapılmış olsa dahi kaplıca, termal, otel ve benzeri
tesislerde yapılan her türlü kür, rehabilitasyon, fizik tedavi giderleri, obezite tedavisi (ilaç, diyetisyen ve yağ kitle ölçüm
testleri dahil), anoreksiya, masaj, diyet, jimnastik salonları, zayıflama merkezleri vb. konularla ilgili giderler, estetik
güzellik merkezlerinde yapılan tüm muayene, tetkik ve tedavi giderleri

Hocam şimdiye kadar yaptırdığım poliçelerin hepsinde teminat dışı idi... dikkat ederseniz (araba yarışı, dağcılık, dalgıçlık, paraşütle atlama vb.) de vb. diyor yani kuvvetle muhtemel telde öyle desede iş tazminat gelince ödemeyecek... motosiklet sigorta dünyasında "Tehlikeli tarzdaki sportif faaliyet" e giriyor maalesef...

GezeGeze
20 Aralık 2016, 21:30
Saflığıma verin; hani ülkemizdeki herkesin sorgusuz sualsiz bütün özel hastanelerde canı istediği zaman gidip ücretsi tedavi olabileceği anlatılmıyor muydu?

Ben mi yanlış anlamışım ? (!)

Öyle değil miymiş? (!)

Alonedark93
20 Aralık 2016, 21:39
Çok geçmiş olsun, yaklaşık 10 gün önce de ben yavaş giderken yan yatırdım motoru.Sol ayağımın üzerine düştü motor.Motor ağır ancak kırık çıkık olmadı, ezik ile atlattık.Ancak doku zedelenmesi bile berbat bir durum.Bugün şiş indi sayılır, yarın artık yürümeye başlamayı düşünüyorum.

Olaydan sonra iki tane doktora gittim biri uzman, hiçbirşey yazmadı dinlendir üç haftada geçer dedi.İlaç yazarsam iyileşme süreci uzar deyip yolladı.Ancak şiş ve morarma 5 6 gün geçmesine rağmen geçmedi, kontrol için tekrar doktora gittim, pratisyen bana bir jel yazdı onu kullanmaya başlayınca çok hızlı bir şekilde hem şiş indi hem de morarma azaldı.Yani doktorlara ne yazık ki güvenmemek lazım.

Benim de Motosiklet botum yoktu, Çok büyük bir yanlış, full ekipman kullanmak kask takmak kadar gerekli birşey.Bunu tecrübe edip yaşayınca anlıyor insan.

Sana büyük sabır ve hızlı bir iyileşme süreci diliyorum, Çok geçmiş olsun..

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/173362-13-000-km-sonunda-ilk-kazami-yaptim-buyrun.html
Teşekkür ederim sağol. Malesef ne kadar tecrübeli olsakda daldınmı, kafan bozuksa olay orda kopuyor. Sinirli bir yapım var ve sinirlenince sert kullanırım motoru yapmamak lazım,önüne geçmek lazım. :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Saflığıma verin; hani ülkemizdeki herkesin sorgusuz sualsiz bütün özel hastanelerde canı istediği zaman gidip ücretsi tedavi olabileceği anlatılmıyor muydu?

Ben mi yanlış anlamışım ? (!)

Öyle değil miymiş? (!)

Geçen sene ehliyetini yeni almış daha 16 km de fiat 500 bi araba ışık ihlali yaptı. Bayan öğretmendi. Motor şirket motoru fazlada motorda bişey yoktu yan yattı sadece. Karnım ağrımaya başladı kadın tutturdu hastane hastane dedi beylikdüzün medicanaya götürdü beni. Sadece ultrason ile karnıma bakıldı bişey yok dendi ve 480tl para ödedi hiç unutmam :)

Akhunturk
20 Aralık 2016, 21:49
Hocam şimdiye kadar yaptırdığım poliçelerin hepsinde teminat dışı idi... dikkat ederseniz (araba yarışı, dağcılık, dalgıçlık, paraşütle atlama vb.) de vb. diyor yani kuvvetle muhtemel telde öyle desede iş tazminat gelince ödemeyecek... motosiklet sigorta dünyasında "Tehlikeli tarzdaki sportif faaliyet" e giriyor maalesef...

Sigorta şirketi Aksigorta/Acıbadem Sencard

Aradım provizyon servisine özellikle sordum araç olarak kullanıyorum caddede filan net cevaptan sonra ben ısrarlı sorunca bekletip tekrar aynı yanıtı verdi.

Umarım dediğiniz gibi değildir.

Ben kızıma yaptırmak için zaten sigorta yaptırmıştım. Doğumundan itibaren bir ebebeyn olmadan sadece çocuklara yapmıyorlardı. Hanımın çalıştığı yerden zaten özel sigortası olduğu için ben çocukla kendime yaptırmıştım. Biraz mecburiyetten yani.

En ufak bir yaralanma çizik dahi olsa ya da ağrı filan hastaneye gidip bunu test edeceğim. Motosikletli şekilde olmasa da motosikleten düştüm derim yine test ederim provizyon veriyorlar mı diye..

Ülkede herkes sahtekar kardeşim . Hiç bir kişiye sektöre güvenilmiyor ki.

İnşallah hiç birimiz bunlara ihtiyacı olacak duruma düşmeyiz.

Darkcity2000
20 Aralık 2016, 22:06
Sigorta şirketi Aksigorta/Acıbadem Sencard

Aradım provizyon servisine özellikle sordum araç olarak kullanıyorum caddede filan net cevaptan sonra ben ısrarlı sorunca bekletip tekrar aynı yanıtı verdi.

Umarım dediğiniz gibi değildir.

Ben kızıma yaptırmak için zaten sigorta yaptırmıştım. Doğumundan itibaren bir ebebeyn olmadan sadece çocuklara yapmıyorlardı. Hanımın çalıştığı yerden zaten özel sigortası olduğu için ben çocukla kendime yaptırmıştım. Biraz mecburiyetten yani.

En ufak bir yaralanma çizik dahi olsa ya da ağrı filan hastaneye gidip bunu test edeceğim. Motosikletli şekilde olmasa da motosikleten düştüm derim yine test ederim provizyon veriyorlar mı diye..

Ülkede herkes sahtekar kardeşim . Hiç bir kişiye sektöre güvenilmiyor ki.

İnşallah hiç birimiz bunlara ihtiyacı olacak duruma düşmeyiz.

Hocam boşverin hiç test etmeyin gitmeyin de hastaneye Allah düşürmesin..

Büyük ihtimal yürüyerek gittiğiniz acil serviste travma, çarpma düşme vs diye not düşüleceğinden zaten bir problem olmaz .. ancak Allah korusun bilinç kapalı ve sedye ile gelindiğinde tutanaklara motor kazası diye geçmesi muhtemel... o zaman işlerin rengi değişebilir neden değişebilir poliçede olupta ödememekte ayak direnen o kadar çok pahalı ve popüler sigorta ile karşılaştım ki... iş tazminata gelince sınır çizgi tanımazlar bunlar ...

3 ay önce bilincim kapalı acile gittim(ben hayal meyal hatırlıyorum) vestibuler norinit teşhisi ile denge sinirleri hasarı, sigorta da Groupama , poliçede kalın, arkadaş 1 hafta hastanede yattım sürekli uyutuldum son gün çıkacağız onu ödemiyor bunu ödemiyor en son ambulansı bile ödemedi ki poliçemde var... bu hafta talepte bulunacağım olumsuz yanıt gelirse ihtar çekeceğim... yani ben bu adamlara pek güvenmiyorum..

Alonedark93
20 Aralık 2016, 22:18
Hocam boşverin hiç test etmeyin gitmeyin de hastaneye Allah düşürmesin..

Büyük ihtimal yürüyerek gittiğiniz acil serviste travma, çarpma düşme vs diye not düşüleceğinden zaten bir problem olmaz .. ancak Allah korusun bilinç kapalı ve sedye ile gelindiğinde tutanaklara motor kazası diye geçmesi muhtemel... o zaman işlerin rengi değişebilir neden değişebilir poliçede olupta ödememekte ayak direnen o kadar çok pahalı ve popüler sigorta ile karşılaştım ki... iş tazminata gelince sınır çizgi tanımazlar bunlar ...

3 ay önce bilincim kapalı acile gittim(ben hayal meyal hatırlıyorum) vestibuler norinit teşhisi ile denge sinirleri hasarı, sigorta da Groupama , poliçede kalın, arkadaş 1 hafta hastanede yattım sürekli uyutuldum son gün çıkacağız onu ödemiyor bunu ödemiyor en son ambulansı bile ödemedi ki poliçemde var... bu hafta talepte bulunacağım olumsuz yanıt gelirse ihtar çekeceğim... yani ben bu adamlara pek güvenmiyorum..

Özel hastaneler çok uyanık. İş kazalarında isterseniz özele gidin ücret neyse ödeyin sonra iş kazası tutanağı tutun size parayı bildiğim kadarıyla 1hafta 10gün içinde vermesi lazım. Çoğu özel ödemiyor üstüne yatıyor ama ben almıştım çok uğraştım kavga, dövüş hatta patronumla iddaya bile girmiştik alıcam, alamıycan filan.

whitedeamon
20 Aralık 2016, 22:46
Bende kaza yaptığımda bunları düşünmüştüm millet ne kadarda hırslarına yeniliyor.Arzularına teslim oluyor demiştim.Kimisi hava atmak, kimisi o duyguları yaşamak için istiyor.Ama bilmiyorlar ki üzerinde hissedecekleri tek şey acemilik korku.Hiçte düşünmüyorlar birşey olursa diye.İnsan gençken gözü birbaşka kara oluyor.

Alonedark93
20 Aralık 2016, 23:04
Bende kaza yaptığımda bunları düşünmüştüm millet ne kadarda hırslarına yeniliyor.Arzularına teslim oluyor demiştim.Kimisi hava atmak, kimisi o duyguları yaşamak için istiyor.Ama bilmiyorlar ki üzerinde hissedecekleri tek şey acemilik korku.Hiçte düşünmüyorlar birşey olursa diye.İnsan gençken gözü birbaşka kara oluyor.

Aynen öyle. Ben motosiklet kullanmaktan hiç korkmam tırsmam, üstüme kıranın aksine üstüne kırarım artık nasıl özgüvense.. Ama şu gerçek sağlık konusunda artık çok korkuyorum çünkü çok yetersiz ve eksiklerimiz var artık sadece buna odaklanarak motosiklet sürücem..

sarikemal
21 Aralık 2016, 01:24
Kardeş geçmiş olsun Allah acil şifa versin.
Benim de 6 yıl kadar önce kaza sonucu sol aşık kemiğim kırılmıştı sanırım üç parça halinde idi kırık ilk gittiğim hastanede röntgen sonrası vida ve pllatin ile ameliyat olmam gerektiği söylendi bu arada arkadaşlarda yanımda idi doktorun lakayıt tavrı ve güven vermemesi üzerine acı çekmeme rağmen başka bir hastaneye gittik oradaki doktor çok ilgilendi ve ayağımı ovalayıp alçıya alacağını biraz acı çekeceğimi ama en iyisinin bu yöntem olduğunu söyledi ve su anda ayağım eskisi gibi.Kafanı karıştırmak istemem ama o günden sonra her konu da asla bir doktorun görüşüne güvenemiyorum...

Alonedark93
21 Aralık 2016, 01:40
Kardeş geçmiş olsun Allah acil şifa versin.
Benim de 6 yıl kadar önce kaza sonucu sol aşık kemiğim kırılmıştı sanırım üç parça halinde idi kırık ilk gittiğim hastanede röntgen sonrası vida ve pllatin ile ameliyat olmam gerektiği söylendi bu arada arkadaşlarda yanımda idi doktorun lakayıt tavrı ve güven vermemesi üzerine acı çekmeme rağmen başka bir hastaneye gittik oradaki doktor çok ilgilendi ve ayağımı ovalayıp alçıya alacağını biraz acı çekeceğimi ama en iyisinin bu yöntem olduğunu söyledi ve su anda ayağım eskisi gibi.Kafanı karıştırmak istemem ama o günden sonra her konu da asla bir doktorun görüşüne güvenemiyorum...

Sağol teşekkür ederim. Kafa karıştırcak hiiç bişey yok benim gözümde çoğu dediğin gibi. Bak sabah ameliyat olucam adam gibi konusup tedavi durumum hakkında bilgi alamıyorum durumumu soramıyorum. Sanki ben mahkum, onlar gardiyan....

MrMud
21 Aralık 2016, 01:49
Hocam önce geçmiş olsun acil şifalar dilerim Allah beterinden korusun, vede hoşgeldin :)
Istanbulda isen özellikle anadolu yakasında , bi özel mesaj at ihtiyacın eksiğin gedigin olur birazda biz kuryelik yapalım :)

Alonedark93
21 Aralık 2016, 01:55
Hocam önce geçmiş olsun acil şifalar dilerim Allah beterinden korusun, vede hoşgeldin :)
Istanbulda isen özellikle anadolu yakasında , bi özel mesaj at ihtiyacın eksiğin gedigin olur birazda biz kuryelik yapalım :)

Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Ben hep burdaydım arazi canavarı :))

osiosborn
21 Aralık 2016, 09:59
Geçmiş olsun.

Öz_Musti
21 Aralık 2016, 10:36
Ben olayın kazadan sonra hastane boyutuna gireceğim.

Dr. Sadi Konuk, Kanuni Sultan Süleyman Hast.'den sonra, İstanbul batı tarafında bulunan 2. tam teşekküllü hastane. Yani 24 saat uzman doktor var. Ama devlet hastanelerinde mesai biter uzman kalmaz. Hastalar buralara sevk edilir. Yani Beylikdüzü'nde kaza yapıp biyeriniz kırılsa, ortapedist olmadığı için Bakırköy'e götürülüyorsunuz.

Bakırköy devlet' de (Sadi Konuk) inanılmaz kalabalık biryer. Bir keresinde acilde sıra beklerken, kadının biri öğürüp duruyordu. Kimse ilgilenmedi. Bayıldı. 1-2 dakka sonra birileri söyledi de alıp götürdüler. Bir defasında da yine acile sıra ile alınıyorsunuz, yaşlı bir teyze doktoru görecem dedi. Güvenlikçi sıraya gir deyince, evladım ben 80 yaşındayım içeride bekleyeyim dedi. Adam da ne yapayım teyze 80 yaşındaysan, herkes hasta, herkes 80 yaşında dedi. Yani cehennem azabı bir yer. Kendinizi toprak altında, suyun dibinde falan hissediyorsunuz. Allah kimseyi düşürmesin. Özel hastanelerin çoğunda da mesai bitince uzman olmuyor. Ambulans sistemimiz çok iyi gerçekten. Ama hastaneye girince işler feci bir hal alıyor. Sözde en iyi doktorlar İstanbul' da. Kalabalıktan ulaşamıyoruz ki. Küçük yerde yaşamak bence hastaneler açısından daha iyi.

Alonedark93
21 Aralık 2016, 11:15
Burası tam zulum. Bende beylikdüzünden geldim ama şu bir gerçek kimse işini adam gibi yapmıyor. Saat 11:13 hala ameliyata giricem. Sabah 8-4 arası diyor. Ne olcak diyorum cevap yok. Doktor geliyor mübarek atop parçalamış sanki ayağımı açıyor alçıyı çıkartıyor bandajı açıyor toplamadan gidiyor. Kim toplayacak diyorum gelirler diyor(10saat oldu gelen yok). Sahada çalışanların çoğu stajyerler liseliler. Ya anlatmakla bitmez ya.

Lucas
21 Aralık 2016, 11:17
Burası tam zulum. Bende beylikdüzünden geldim ama şu bir gerçek kimse işini adam gibi yapmıyor. Saat 11:13 hala ameliyata giricem. Sabah 8-4 arası diyor. Ne olcak diyorum cevap yok. Doktor geliyor mübarek atop parçalamış sanki ayağımı açıyor alçıyı çıkartıyor bandajı açıyor toplamadan gidiyor. Kim toplayacak diyorum gelirler diyor(10saat oldu gelen yok). Sahada çalışanların çoğu stajyerler liseliler. Ya anlatmakla bitmez ya.

Geçmiş olsun, tez zamanda acil şifalar.
Ayrıca Allah sabır versin genç kardeşim :)

Alonedark93
21 Aralık 2016, 17:01
Şimdi ameliyattan çıkmış bulunmaktayım. İlginiz için teşekkür ederim:)