PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağlam Scooter Önerisi Lütfen

Alisilin
20 Aralık 2016, 18:11
Nasipse uzun yıllar kullanacağımız bi scooter alacam.
1- sıfır olacak
2- sağlam evladiyelik bi motor olsun istiyorum
3- çin malı olmasın
4- 100-150 cc arası
5- bütçe max. 5-6 bin

Şimdiden teşekkür ederim.

МОТОRCU
20 Aralık 2016, 19:05
Sym. Modeline bakarsın.

burak burk
20 Aralık 2016, 19:13
aynen sym bakabilirsin.ben sym symphony 125 kullandım.çok memnundum 17 jant ön arka disk seramik silindir düz yolda 105 km hız tam kask alması bagajın tuşla açılması vs çok hoş.şiddetle tavsiye ederim.

TanImsIz
20 Aralık 2016, 19:14
5-6 bine evladiyelik motormu istiyorsun. Ha olur, Bi samanlığın varmı ?

Alisilin
20 Aralık 2016, 19:32
5-6 bine evladiyelik motormu istiyorsun. Ha olur, Bi samanlığın varmı ?

Üslubunuz hiç hoş değil, honda, yamaha, tvs, sym gibi sağlam scooter yapan markalar var, varsa bi öneriniz söylersiniz samanlık falan da ne demek..

IRau
20 Aralık 2016, 19:37
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-motonaz-dan-fiddle-ii-125-2016-model-o-km-9-taksit-o-faiz-293402109/detay

hadi hayırlı olsun

kabyelmen
20 Aralık 2016, 19:40
Üslubunuz hiç hoş değil, honda, yamaha, tvs, sym gibi sağlam scooter yapan markalar var, varsa bi öneriniz söylersiniz samanlık falan da ne demek..

Üslubunuz gerçektende çok kötü fikrini belirtirsin 5 6 bine böyle bir motor olmadığını söyşersin olur biter

YERUÇAĞI
20 Aralık 2016, 20:01
evladiyelik istersen honda spacy veya fizy,sucu pizzacı kebapçıların yüzde 90 ı bunu kullanıyor,kendini kanıtlamış,alıcan tepe tepe kullanıcan,,,

ha yok ben sucu pizzacı motoru istemem biraz şekil olsun dersen az daha koyup honda pcx veya yamaha nmax alıcan ve satarkende değer kaybı yaşamadan rahat satacaksın

scooterde 2ci eli en sağlam motor bunlar,,başka marka alıpta satmaya kalktığında verem olmazsın,parçası vs bol ,bunlardan birini al macera arama

resadiye
20 Aralık 2016, 20:14
Honda veya Yamaha başkada hiç bakma derim.

Feratus
20 Aralık 2016, 20:16
suziki address

levend84
20 Aralık 2016, 20:41
1- sıfır olacak
3- çin malı olmasın
4- 100-150 cc arası
5- bütçe max. 5-6 bin

YAMAHA CYGNUS,KYMCO AGİLİTY 125 4.750TL.. KYMCO SUPER8 VAR 6000TL. USTALARIN SEVMEDİĞİ ARIZASIZ MOTORDUR TAIWAN MALI

SYM'DE TAİWAN MALI ODA SAĞLAM MOTOR FAKAT KULLANAN EŞ DOST PARÇA VS ŞİKAYETÇİ..SEN BİLİRSİN YİNE.

Alisilin
20 Aralık 2016, 20:43
Sağolun arkadaşlar, söylediklerinizi araştıracam, şekil çok mühim değil.

nzm75
20 Aralık 2016, 20:47
Sym iyidir peugeot ta bakabilirsin yılların markası modelleride hiç fena değil

levend84
20 Aralık 2016, 20:57
evladiyelik istersen honda spacy veya fizy,sucu pizzacı kebapçıların yüzde 90 ı bunu kullanıyor,kendini kanıtlamış,alıcan tepe tepe kullanıcan,,,

ha yok ben sucu pizzacı motoru istemem biraz şekil olsun dersen az daha koyup honda pcx veya yamaha nmax alıcan ve satarkende değer kaybı yaşamadan rahat satacaksın

scooterde 2ci eli en sağlam motor bunlar,,başka marka alıpta satmaya kalktığında verem olmazsın,parçası vs bol ,bunlardan birini al macera arama

haklısın biraderim ama adamın bütçe 5-6 bin pcx ve nmax yaklaşık 10bin liralık motorlar..arkadaş alacak yamaha d.elight veya cygnus veya kymco agility büyük tekerli modelinden eşşeğe biner gibi binecek arıza vs sorun çıkartmaz...spacy fizy küçük teker satarken spacy ve fizy arkadaşımda vardı satamadık 12bindeydi insanlar inanmıyor km orjinalmı vs paketçi motoru vs muhabbetleri oluyor baya uğraştırdı meret.

skullz
20 Aralık 2016, 21:17
ben sym joyride 200 kullanıyorum,müthiş bir şekilde memnunum, gerek torku gerek baagajı gerek 2 kişi kullanımı ve duruşu şekli ile müthiş bir motor, her türlü soruyu cevaplayabilirim incelemenitizi tavsiye ederim.

mustafav
20 Aralık 2016, 21:28
Ya var ya şu forumda bazen ben de birşey yazmaya korkuyorum. Birisi hemen bozup atıyor adamı. Biraz daha anlayışlı olunsa keşke.

Neyse. O fiyata TVs Vego var. Arkadaşım kullanıyor. Çok sağlam motor. Çok da güçlü. Biz iki kişi dağ Bayır geziyoruz. İki kişi nerdeyse 180 kg dik yokuşlarda bana mısın demiyor. Ben de arada sürüyorum sürmesi de güzel. Çok dengeli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Bu arada tvs Vego piyasadaki nadir saç kasa scooterlerden

levend84
20 Aralık 2016, 21:28
Adam yazmış max 5-6bin bütçem var diye herkez kendi motorunu anlatıyor bendede ironmax 250 var.. kardeşim sana tavsiye ederim al bitane 18bin tl tekerin düz bassın..

skullz
20 Aralık 2016, 21:30
Adam yazmış max 5-6bin bütçem var diye herkez kendi motorunu anlatıyor bendede ironmax 250 var.. kardeşim sana tavsiye ederim al bitane 18bin tl tekerin düz bassın..

5-6 bin butceye biraz zor gibi değil mi 0 ve çin malı olmaması? :I

levend84
20 Aralık 2016, 21:30
Ya var ya şu forumda bazen ben de birşey yazmaya korkuyorum. Birisi hemen bozup atıyor adamı. Biraz daha anlayışlı olunsa keşke.

Neyse. O fiyata TVs Vego var. Arkadaşım kullanıyor. Çok sağlam motor. Çok da güçlü. Biz iki kişi dağ Bayır geziyoruz. İki kişi nerdeyse 180 kg dik yokuşlarda bana mısın demiyor. Ben de arada sürüyorum sürmesi de güzel. Çok dengeli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Bu arada tvs Vego piyasadaki nadir saç kasa scooterlerden

haklısın biraderim bak unuttum o modeli on numara makina saç kasa tvs wego iyi makina parasının hakkını verir....

Darkcity2000
20 Aralık 2016, 21:32
Ben evladiyelik dediğin için sym vs değilde paranın bütçenin alabileceği herhangi bir yaştaki Vespa derim. eskitmeye ömrün yetmez.

mustafav
20 Aralık 2016, 22:41
Bizim köyde bajaj marka 4 vitesli bi scooter vardı. Ben ömrümde öyle sağlam bir makina görmedim. Bildiğim kadarıyla bajaj önceden vespa ya motor üretiyormuş. Hint malı motorlar genelde kaliteli oluyor. Bajaj şu anda scooter üretmiyor galiba.
Hint malı bir de Hero var şu an Saç kasa yine. Üstelik 5 yıl garanti veriyor. Hero daha önce Honda activa yapıyormuş diye duydum. Şu anda efsane honda activanın en çok benzeri Hero.
Tek anlam vermediğim yönü ön arka kampana fren yapmışlar. Bildikleri birsey vardır illaki tabi. Bence düşük bütçe ve kalite sağlamlık açısından kesinlikle listeye konulur.

nazar48
20 Aralık 2016, 22:53
Honda fizzy. Sıfır alabilirsin.
Honda spacy alfa. çok az kullanılmış ikinci el alabilirsin.

arda4
21 Aralık 2016, 11:22
1- sıfır olacak
3- çin malı olmasın
4- 100-150 cc arası
5- bütçe max. 5-6 bin

https://www.youtube.com/watch?v=nUXRJ1uS9Rw

https://www.youtube.com/watch?v=nUXRJ1uS9Rw

Ekstradan lazımolan bir tek kaliteli lastik.

Daha ucuz olsun diyorsan Kymco Agility

mehmetseza
21 Aralık 2016, 11:29
sym al gec gıtsın donup arkana bıle bakma

TanImsIz
21 Aralık 2016, 11:38
Arkadaşım ' samanlık ' da saklanan araclar asla paslanmaz, eskimez ve çürümez. Aklınızdan neler geçiyor bilmiyorum ama, uslup konusuna takılmaktan ziyade biraz kültür çalısın.

Kaldıkı hala , sym diyenler var. Evladiyelik eşya, hediyelik eşya değildir. Ya istediğini düzelt, ya yazdığını.

mehmetseza
21 Aralık 2016, 11:55
Arkadaşım ' samanlık ' da saklanan araclar asla paslanmaz, eskimez ve çürümez. Aklınızdan neler geçiyor bilmiyorum ama, uslup konusuna takılmaktan ziyade biraz kültür çalısın.

Kaldıkı hala , sym diyenler var. Evladiyelik eşya, hediyelik eşya değildir. Ya istediğini düzelt, ya yazdığını.
ben yazdıgın hususu anlayamadım sym demem de ne sakınca gordun onu da cozemedım

Yasin D
21 Aralık 2016, 11:59
"Piaggio Liberty 150" incelemenizi öneririm.

medusa_0302
21 Aralık 2016, 12:04
Kymco Super 8 şık ve uzun ömürlü scooter şiddetle tavsiye edeerim.

pompei
21 Aralık 2016, 12:28
Scooter özel ilgi alanım olduğu için hemen yazayım.Uygun pahalıya göre sıralarsak
4.500 Tl bandında
Kymco Agility 125 abicim taş gibi motor ve muadillerinden daha hızlı sert süspansiyonolması bi nebze eksi
Tvs Jüpiter wego scooty pep + bu 3 modelde de aynı motor var daha kalıplı olduğu için+ saç kasa jüpiter tercih edilebilir
Hero Dash düet pleasure bu modelde de aynı motor var sağlamdır filan ama ben pek tavsiye etmiyorum.
Sym oblit jet4 crox pek tutulmayan modeller FIDDLE III en çok tutulan modellerden tam bütçende ara bandta 5.500 tl civarı.

Senin üst limitin olan 6 bin bandında seçenekler şöyle azalıyor suzuki address 7 bin oldu yamaha delight 7 bin oldu bir tek honda fizy karbüratörlü 5.500 birde honda spacy enjeksiyonlu 6.400

Şimdi toplamda spacy bence önde ama eğer o kadar kasmayım dersen kymco agility 125 almanı öneririm veya tvs jüpiter.Tam ortasıda sym fiddle 3.

Almadan önce git bak bu saydığım motorlara üstüne otur gidonunu çevir orta sehpaya al bi boy kilona göre değerlendir en rahat ettiğin hangisi ise onu al pişman olmazsın.

Cihan53
21 Aralık 2016, 12:30
Kymco Super 8'i bütün geçtiğimiz haftasonu bütün acemiliğimle inceledim :) Honda ve Yamaha'yı ayrı tutuyorum, Sym'deki malzeme kalitesini vermedi bana. Tipi gayet hoş ama ne bileyim yeni gibi durmuyordu. Fakat bir iki aylık scooter araştırmalarımda Kymco'nun sağlamlığını çok kişiden duydum. Bu arada fiyatı 6100 TL idi.

Pulsar41
21 Aralık 2016, 12:41
Hero'nun scooterlarına da bakabilirsiniz.

pompei
21 Aralık 2016, 12:42
Kymco Super 8'i bütün geçtiğimiz haftasonu bütün acemiliğimle inceledim :) Honda ve Yamaha'yı ayrı tutuyorum, Sym'deki malzeme kalitesini vermedi bana. Tipi gayet hoş ama ne bileyim yeni gibi durmuyordu. Fakat bir iki aylık scooter araştırmalarımda Kymco'nun sağlamlığını çok kişiden duydum. Bu arada fiyatı 6100 TL idi.

Kymco mekanik olarak çok sağlamdır sym daha narin kalır yanında ancak sym görsellikte kymconun ilerside.Kymco süper 8 karbüratörlü olduğu için o fiyat bandında tercih edilmesi pek manktıklı değil 6 bin tl enjeksiyonlu alınıyor sonuçta.

oxus
21 Aralık 2016, 13:10
sym ve kymco öneririm.

astrofizik
21 Aralık 2016, 14:21
Gilera runner vxr 200
Tam 140.000km kullandım,
Vespa gibi piaggio fabrikasında üretilen bir marka,
Motora su koymayı unuttuğumdan vedalaşmak zorunda kaldım yoksa bi 200.000km ye dayanırdı,
Sıfır uyduruk motor alacağına ikici el kaliteli al ,
Zaten bu motoru iyi kullanarak bitiremezsin nokta .

YERUÇAĞI
21 Aralık 2016, 14:56
haklısın biraderim ama adamın bütçe 5-6 bin pcx ve nmax yaklaşık 10bin liralık motorlar..arkadaş alacak yamaha d.elight veya cygnus veya kymco agility büyük tekerli modelinden eşşeğe biner gibi binecek arıza vs sorun çıkartmaz...spacy fizy küçük teker satarken spacy ve fizy arkadaşımda vardı satamadık 12bindeydi insanlar inanmıyor km orjinalmı vs paketçi motoru vs muhabbetleri oluyor baya uğraştırdı meret.
zaten bende şekil istiyorsan üstüne az daha koy pcx veya n max al dedim,yoksa sıfırını alamaz ama 2 ci el temizini 7-8 e alır

ikinci olarakta,söylediğin yamaha d.elight, cygnus veya kymco agility büyük tekerlek avantası olabilir ama 2 ci elde fizy kadar alıcısının olması imkansız,,fizy bile satarken zorlandık diyorsunuz,bu yazdığınız motorlar piyasada çok nadır olduğundan satmaya kalktığınızda fizy gibi satamayacağınız aşikar,ve belkide yıllar sürecek bir süreç olacak,,ben olsam etrafıma çevreme bakar hangi motorları çok görüyorsam onu alırım,,arz talep meselesi

bence honda spacy 110 enjeksiyonlu modeli en akıllıca olanı

ne motoru alırsanız alın birgün mutlaka satmak zorunda olacalsınız,elinizde patlamaması,piyasada alıcı kitlesinin yüksek olması gerekli,o yüzden 2 ci el önemli faktör

remomax
21 Aralık 2016, 15:19
Bence Kymco agility 125 alın lastiklerini degiştirin city grip taktırın sonrada uzun yıllar boyu keyfinize bakın tabi süspansiyonları sert bozuk yolu pek sevmez :)

Alisilin
21 Aralık 2016, 20:28
Uzun yıllardır motosiklet kullanırım. Java, fazer, ybr, emektar racingler v.b.
Fakat hiç scooter tecrübem yoktu. Sizin fikirleriniz benim için çok önemli hepinize teşekkür ederim.
Fazla para vermeye de gerek yok zaten 2. motor olacak.
Kymco agility 125 e karar verdim.