PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 15 Yaşındayım Cbr 125R Önerirmisiniz ?

Cbr125 love
18 Aralık 2016, 17:50
Abilerim Kardeşlerim 15 Yaşındayım 16/09/2001 Doğumlu Bir Kardeşinizim Seneye A1 Ehliyet Kursuna Yazılacağım Boyum 1.60 1.63 gibi bir boyum kilom ise 66 cbr 125R Önerirmisiniz Maksimum Bütçem 11.000 TL Teşekkürler :):):)

M.M
18 Aralık 2016, 17:55
öneririzde 11 bine cbr 125 biraz düşündürüyor doğrusu.Çok değil mi

Cbr125 love
18 Aralık 2016, 18:05
öneririzde 11 bine cbr 125 biraz düşündürüyor doğrusu.Çok değil mi

5 milyar nakıtım var ona göre

something123
18 Aralık 2016, 19:42
Abiler mi kullanıyor sadece motoru??

Mertcan39
18 Aralık 2016, 19:43
Abiler mi kullanıyor sadece motoru??

ahaha :) peki siz önerirmisiniz ABLA :cherry:

MrMud
18 Aralık 2016, 20:06
Kardeşim 15 yaşında kimseye hiç bi motoru önermem.
Bekleyip yaşı dolduğunda ehliyetini almasını tavsiye ederim.
Klasik örnek motorcu olmak için değil, 15 yaşında motor alırsan, ehliyet almak senin için gerekli bişey olmaktan çıkacak.

Ehliyetini almayı bekle.
Hayaller ertelendikce büyür.

Remzidemir41
18 Aralık 2016, 20:29
Sana lazım olan şeyler. İlk önce ehliyet+ Sonra ekipman (kask,ceket,pantolon,edliven...), sonra motosiklet. Bence ekipmanlarını tamamla,ondan sonra 2.el bir cbr125 alırsın...:thumleft:

kuesier
18 Aralık 2016, 20:37
0 alma sakın. 2. El al cbr 125

Grumpy
18 Aralık 2016, 20:39
Insan tuhaf bır varlık, omru boyunca her an her seyı yapabılecegını/basarabılecegını dusunur. Daha sonra vakıt gectıkce gecmıse bakıp ıyıkı denememısım yapamaz/basarısız olurmusum der. Belkı de deneyıp yapamaz/basarısız olur hatasını yıne ılerıkı zamanlarda gorur.

13, 15, 17 hatta 18, 19 yasında arkadaslar bıle kullanmamalı su motosıklet denen ılletı. Bu yaslar tam da yukarıda anlattıgım yaslar, kan hızlı akar, cesaret sınırotesındedır ama bılınc hemen hemen yoktur. Motosıklette bılıncsız surulebılecek bır alet degıl. Ozellıkle aıleden gelen maddı destekle basa cıkılabılecek bır sey degıl motosıklet. Vergısı sıgortası yakıtı parcası servısı yanı ısletme malıyetı bır ogrencının altından kalkabılecegı bır sey degıl, ebeveynın ben olsam bu destegı sana vermezdım.

GÖKTÜRK99
18 Aralık 2016, 20:47
Kardesim a1 ehliyetini al motora ondan sonra bak. Bende senin gibi cok aceleci davrandim ama emin ol motoru aldigin zamanki mutluluk bekledigin senelere degecek.

Tvs01
18 Aralık 2016, 21:47
Seneye yazılacak, ehliyet almasına en az daha iki yıl var, iki yıl öncesinden konu açtıysa, ehliyet alana kadar 100 tane konu Acar bu çocuk daha ... Cevap verme gereği duymuyorum o yüzden

something123
19 Aralık 2016, 09:25
ahaha :) peki siz önerirmisiniz ABLA :cherry:

Oneririm ehliyetini ekipmanini mumkunse egitimini aldiktan sonra cbr 125 baslangis motorudur fikrimce.. keske bir scooter kullansa 1 yil cok daha guzel olurdu ama bu biraz kendini bilmek meselesi akil yasta degil bastadir gibi dusunmekte lazim..

Abla onerisidir :)))

berkcigdem
19 Aralık 2016, 12:48
5 milyar nakıtım var ona göre

5 milyar nakit miiiiiiii vuuuuuuuuuvvv paraya gel :flower: hesap bile edemedim error verdim resmen.

2005 te YTL ye geçtik 2009 da TL ye milyar çok para çok.

sen o zaman 4 yaşındaydın.

cagiran
19 Aralık 2016, 12:58
A1 ehliyet almayın
Yaş gelince A2 alın hatta A bile beklenmeli bence
Niye derseniz önce araba ile trafik öğrenmeli diye değerlendiriyorum, çok faydası dokunuyor

papazkemal
19 Aralık 2016, 14:05
Ben kırk yaşındayım :(
Bu yaşıma kadar üç küçük kaza geçirdim ,hepsindende sorunsuz maddi hasarla geçtim
Sende illaki kaza yapacaksın
O esnada üstünde yeterli koruma yoksa
Lanet olası motora nerden başladım diyeceksin.
Sene 1993 de ehliyetsiz Adana-Bolu-Ankara-Hatay-Mersin-Konya yaptı idim şimdi diyorum da tam delilik..
Ehliyetsiz araç kullanmanın cezası yaklaşık 1500 lira, ehliyetin olsa dahi yanında bulundurmamak da aynı ceza.
Cbr125 iyi bir seçim ama korumasız ve ehliyetsiz kullanmak büyük hataları affetmez.
Motormu
Kesinlikle kullan
Ama doğru yollarla..

ufukt
19 Aralık 2016, 14:16
Bisiklet öneririm

beko12345
19 Aralık 2016, 14:18
Yanlış anlama buradaki herkes 15 yaşındaydı bir zamanlar ama ben açıkçası korktum sizin başlığınızı görünce.

15 yaşındaki çocuğun trafiğe çıkması bence çok ürkütücü birşey. Hem senin hem trafikteki diğer insanların sağlığı açısından. 15 nedirki daha ilkokul 8 in yeni bitmesi demek.

Aman kardeşim, bekle 3-4 sene daha üniversiteye başlayınca motosiklet düşün. Emin ol zamanında ne kadarda çocukmuşum diyeceksin.

kabyelmen
19 Aralık 2016, 14:51
Yanlış anlama buradaki herkes 15 yaşındaydı bir zamanlar ama ben açıkçası korktum sizin başlığınızı görünce.

15 yaşındaki çocuğun trafiğe çıkması bence çok ürkütücü birşey. Hem senin hem trafikteki diğer insanların sağlığı açısından. 15 nedirki daha ilkokul 8 in yeni bitmesi demek.

Aman kardeşim, bekle 3-4 sene daha üniversiteye başlayınca motosiklet düşün. Emin ol zamanında ne kadarda çocukmuşum diyeceksin.
8.sınıfta mobiletten scooter a geçmiştim heycandan Elim ayağım titriyordu cbr 125 falan imkansızdı

neobirzenci
19 Aralık 2016, 15:51
İkna olmak için açmışın gibi konuyu �� paran varsa al tabikide cbr 125 iyidir yakışıklıdır

ilker_41
19 Aralık 2016, 20:12
kardeşim ehliyetini ekipmanlarını almadan motor alma sonra pişman olursun iki teker sevdalısı olarak sana abi nasihatı yaşının dolmasını bekle zaman her şeyin ilacı.sabırlı ol.biryerlerin kırılmasını istemeyiz.iki teker işi aceleye gelmez.hayırlı akşamlar.

gogozh
19 Aralık 2016, 20:57
18 yaşını bekle sonra ehliyet motosiklet ailen de onay verirse al . Öğrenci adamsın koy o parayı köşeye korkma kuflenmez o para .
15 yaşında ki adamın tek bir sorumluluğu olur oda okulunu bitirmek ekstra birşey beklenemez tamam mı güzel kardeşim .
Böyle konulara da kafa yorma kafayı derslere ver ki çift dikiş atmadan tıkır tıkır bitir o okulunu sonra ailen de onay verirse git istediğin motoru al AMA ONCE BASARİLİ Bİ SEKİLDE OKULUNU BİTİRMEN GEREKİYOR SENİN SU AN TEK SORUMLULUGUN OKULUN

CanAydın
19 Aralık 2016, 23:23
Abilerim Kardeşlerim 15 Yaşındayım 16/09/2001 Doğumlu Bir Kardeşinizim Seneye A1 Ehliyet Kursuna Yazılacağım Boyum 1.60 1.63 gibi bir boyum kilom ise 66 cbr 125R Önerirmisiniz Maksimum Bütçem 11.000 TL Teşekkürler :):):)

1-yaşın daha çok küçük
2-boyunu veya külonu söylersen daha iyi olur
3-onun yerine ybr 125 öneririm
4- Kursa gitmeden sakın motor kullanma ve trafiye pek çıkma

newhidalgo
20 Aralık 2016, 17:04
Insan tuhaf bır varlık, omru boyunca her an her seyı yapabılecegını/basarabılecegını dusunur. Daha sonra vakıt gectıkce gecmıse bakıp ıyıkı denememısım yapamaz/basarısız olurmusum der. Belkı de deneyıp yapamaz/basarısız olur hatasını yıne ılerıkı zamanlarda gorur.

13, 15, 17 hatta 18, 19 yasında arkadaslar bıle kullanmamalı su motosıklet denen ılletı. Bu yaslar tam da yukarıda anlattıgım yaslar, kan hızlı akar, cesaret sınırotesındedır ama bılınc hemen hemen yoktur. Motosıklette bılıncsız surulebılecek bır alet degıl. Ozellıkle aıleden gelen maddı destekle basa cıkılabılecek bır sey degıl motosıklet. Vergısı sıgortası yakıtı parcası servısı yanı ısletme malıyetı bır ogrencının altından kalkabılecegı bır sey degıl, ebeveynın ben olsam bu destegı sana vermezdım.

dediklerinize katılıyorum benim çevremde ben dahil okulumuzdaki herkes ehliyetsiz sürüyor yani çoğu ehliyetli motorcuları saycak olsak her sınıftan bir tane çıkmaz (lise) ben ilk motorum olarak cygnus l yi aldım ilk başlarda fazla hızlanmıyor son hızı düşük falan diyordum lakin sonradan anladım böyle olması daha iyi. şuan internette izlediğim videolar dolayısıyla kendimi frenliyorum. önceden 80 85km hızla giderdim, sonradan kafama dank etti, dedim ki şuan bu hızla bir düşersem bu kafamdaki kask beni korumaz ondan başka da ekipmanım yok. şuan maksimum hızımı 60 zaman zaman 80 e kadar çıkarıyorum lakin yavaş ve dikkatli sürmek çok önemli. hem kendi hayatını hem başkalarının hayatını tehlikeye atmaya gerek yok.

Rockdewil08
20 Aralık 2016, 21:00
Annooowwww millet türkçeyi bir konuda katletmiş, biliyorum ben de katlettim. Onbeşyaşındayımbeşmilyonumvarcibiyarönerirmisiniza bi? Hayır önermeyiz ancak bisiklet önerebiliriz.

whitedeamon
20 Aralık 2016, 22:59
Öneririz nasılsa hayır desek başka bir motor soracaksın.Tavsiyem 2. El al.Ama ekipmanı tam diz.

weirdo1
20 Aralık 2016, 23:10
3 tekerlekli tavsiye ederim, aliş diye bir marka vardı eskiden o markanın ki iyi oluyormuş.

newhidalgo
22 Aralık 2016, 23:05
o yaşta cbr olmaz scooter al