PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletin egzozunu şu sebeplerden değişmek mantıklı mı?

unoturbo
18 Aralık 2016, 15:02
Herkese Merhabalar

Suzuki Gn125 replikası Motoran mt150 motorumuz var. Egsozu hem ısıyı dışarı yansıttığından annem,kardeşim kimi zaman binerken bacaklarını yakabiliyor ısıdan. Daha kısa bir boru ve şu egzozlardan düşünüyorum ama amacım hem bacakların yanmasını engellemek hemde susturuculu halinde iken daha tok ses çıkartıyor orj. Haline göre milletin üstümüze kırmaması için sokak başlarından çıkıp genellikle korna çalıyoruz köşe başlarına gelmeden ama çoğu zaman işe yaramıyor. Amacım kesinlikle apaçilik değildir,ilginize teşekkürler

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-yedek-parca-universal-ucgen-performans-egzoz-karbon-348677808/detay

ceyhun383
18 Aralık 2016, 16:11
hocam o attıgınız egsoz benımkının aynısı el deymiyor :) ama sustucusu takılıyken cok guzel ses cıkarıyor hıc kımse sıkayetcı degıl

capozzz
18 Aralık 2016, 16:16
Bacak yanmayı önleyecek tek şey artçıyı bilinçli şekilde oturtmaktır. Artçı sol taraftan binecek. Binerken önce sol ayağını ayaklığa koyacak, ayaklığa basamak gibi basacak, bir yandan da senin omzunu tutacak ve sol ayağıyla tüm yükü ayaklığa vererek sağ ayağını yerden kaldıracak ve tamamen sol ayağı üzerinde ayakta duruyor hale gelecek. O şekilde ayakta dururken sağ ayağını motorun öte tarafına atarak sağ ayaklığa basacak. Sonra da çökerek seleye oturacak. Artçının motora oturma şekli budur. Böyle oturursa bacağı egsozdan yanmaz.

unoturbo
18 Aralık 2016, 16:53
annem öyle biniyor ama arada dalgınlıkla yakıyor gerçi 7senedir bu motor bizde 2-3defa yakmıştır max. ama ihtimalinde azalmasını düşünmüştüm ondan. Bu egzozdan alsam sadece tüp bu boruyu nerede bulabilirim? egzozcuda motor borusu var mıdır ki motora uyumlu

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

hocam o attıgınız egsoz benımkının aynısı el deymiyor :) ama sustucusu takılıyken cok guzel ses cıkarıyor hıc kımse sıkayetcı degıl

el değmesi önemli değilde şuankine göre daha ufak ya ondan düşündüm bide.Tüpün bağlandığı boruyu nasıl bulabilirim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

peki ya egzoz alt devirleri canlandırır veya öldürür mü?

snappy x
18 Aralık 2016, 16:58
bendede vardı çok tatava yapıyor sattım.
https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-motosiklet-ekipmanlari-yedek-parca-mh-drift-tri-oval-performans-egzos-kirmizi-rs55-shark-cift-sesli-372792732/detay

M.M
18 Aralık 2016, 17:47
Susturucuyla çok rahatsızlık vereceğini sanmıyorum ama yanmalara çözüm olur mu bilemedim

unoturbo
18 Aralık 2016, 18:58
Susturucuyla çok rahatsızlık vereceğini sanmıyorum ama yanmalara çözüm olur mu bilemedim

Daha ufak ya ondan düşündüm bide işte sokak başlarında filan arabalar kornayı dikkate almıyor susuturuculu iken bile egzos sesi bi başka belki dikkatlerini çeker dedim ama 2 soru var aklımda

Bunlar tüp olarak satılıyor ya boruyu nereden bulabilirim?

Susturucu takılı iken polisler bulaşır mı?

hasmet
18 Aralık 2016, 20:56
Bacak yanmayı önleyecek tek şey artçıyı bilinçli şekilde oturtmaktır..
Veya ısı kalkanı. İkinci bir metal plaka, eksoz yüzeyine arada 1-2cm bırakacak şekilde monte edilir.

unoturbo
18 Aralık 2016, 23:00
bakalım çok apaçi gibi durmazsa shark veya replika akrapovic düşünüyorum

whitedeamon
18 Aralık 2016, 23:16
Daha ufak ya ondan düşündüm bide işte sokak başlarında filan arabalar kornayı dikkate almıyor susuturuculu iken bile egzos sesi bi başka belki dikkatlerini çeker dedim ama 2 soru var aklımda

Bunlar tüp olarak satılıyor ya boruyu nereden bulabilirim?

Susturucu takılı iken polisler bulaşır mı?

1.sorunun cevabı kromcuda onlar yapıyor bu işi yada az daha koyup full sistem bir egzoz alacaksın
2.sorunun cevabı pek dikkat etmezler muhtemelen ama büyük ihtimalle çevirme falan olursa ve biraz sivri birine denk gelirsen cezayı yapıştırırlar aga.

Orjinal egzoz alırsan(m4,akrapovic gibi)yırtabilirsin ama oda sana pahalı gelir

unoturbo
18 Aralık 2016, 23:48
1.sorunun cevabı kromcuda onlar yapıyor bu işi yada az daha koyup full sistem bir egzoz alacaksın
2.sorunun cevabı pek dikkat etmezler muhtemelen ama büyük ihtimalle çevirme falan olursa ve biraz sivri birine denk gelirsen cezayı yapıştırırlar aga.

Orjinal egzoz alırsan(m4,akrapovic gibi)yırtabilirsin ama oda sana pahalı gelir

Anladım,cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum