PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : küçük boylu birisi yüksek cc motor kullana bilirmi

j700
18 Aralık 2016, 05:45
benim boyum 160 şuan 100-125 cc motorları kullanıyorum ama ileridehayalim yüksek cc motorlar ama boy sorunu olurmu o motorlarda kullanırken zorlanırmıyım

Grumpy
18 Aralık 2016, 06:39
Kac yasındasın bılmıyorum, uyelık tarıhın 4 yıl onceyı gosterıyor gercı. Yasın kucukse boyun zamanla uzar. Bol bol sut ıc, basketbol oyna. Lıseye baslayana kadar her gun sabah aksam 2 bardak sut ıcerdım en az, her boslukta da basketbol oynardım. Lısede sutle aram bozuldu ama basketbola devam ettım. 1.70 kusurle ortaokuldan, 180 kusurle lıseden mezun oldum, suan 1.85 falanım uzamadıysam, ıs guc ıvır zıvır derken basketbol oynayamıyorum gercı.

Yasın buyukse uzaman yıne mumkun ama zor. Zaten spora ayıracak vakıtte bulunmuyor ısten gucten ama alcaltma kıtlerı mevcut.

j700
18 Aralık 2016, 07:11
Kac yasındasın bılmıyorum, uyelık tarıhın 4 yıl onceyı gosterıyor gercı. Yasın kucukse boyun zamanla uzar. Bol bol sut ıc, basketbol oyna. Lıseye baslayana kadar her gun sabah aksam 2 bardak sut ıcerdım en az, her boslukta da basketbol oynardım. Lısede sutle aram bozuldu ama basketbola devam ettım. 1.70 kusurle ortaokuldan, 180 kusurle lıseden mezun oldum, suan 1.85 falanım uzamadıysam, ıs guc ıvır zıvır derken basketbol oynayamıyorum gercı.

Yasın buyukse uzaman yıne mumkun ama zor. Zaten spora ayıracak vakıtte bulunmuyor ısten gucten ama alcaltma kıtlerı mevcut.

23 yaşındayım :)

Darkcity2000
18 Aralık 2016, 07:59
http://youtu.be/kRFyw57o_Ic

natila
18 Aralık 2016, 08:03
sıkıntı olmaz şefim, alçak sele var, alçaltma kitleri var tabiki tarzda fark eder , yere yapışık cruiserler var :)

hasmet
18 Aralık 2016, 08:54
Cruiser. Ne kadar yüksek hacimli olursa olsun sele alçaktır.

Bu arada boyda en büyük faktör genetik. Süt içmeyle, basketbol oynamayla zor uzar...

MrMud
18 Aralık 2016, 09:53
Azimli sıçan, duvarı deler.

watercolours
18 Aralık 2016, 11:11
Hacimden ziyade sele yüksekliği ve peglere ulaşıp ulaşamadığınız önemli. Bunlarda sorun yoksa 2000cc'yi bile sürersiniz. Bunlarda sorun varsa 150cc'de bile zorlanırsınız.

weirdo1
18 Aralık 2016, 12:01
http://youtu.be/kRFyw57o_Ic

Adam sanki bisiklet sürüyor böyle rahatlık yok.

Nikkfurie
18 Aralık 2016, 13:47
hacimden çok motor tipide önemli,gerçi bizim grupta 1,65 lik bir kız Vstrom kullanıyordu,motorda alcaltma kiti de yoktu ama yolda yağ gibi akıyordu,durduğunda tek ayak yerdeyken digeri sele uzerinden sarkik kaliyordu ama hic sıkıntı çeker gibi görünmüyordu,sadece ger geri itmek gerektiğinde azcik el atardık :)

aLoneman
18 Aralık 2016, 13:49
https://www.youtube.com/watch?v=YId9Pr_RlIo

YasinC
18 Aralık 2016, 14:18
Ben böyle binemem büyük ihtimal boy 1.90. İyi alışmışlar :)

berkcigdem
19 Aralık 2016, 01:02
konuda tam bana göre :queen:

jimi_hendrix
19 Aralık 2016, 01:15
https://en.wikipedia.org/wiki/Dani_Pedrosa

Tİme_shİft42
19 Aralık 2016, 01:20
Dur kalklarda felan çok sıkıntı olabilir ayak yere deymeli

Atahualpa
19 Aralık 2016, 02:16
Motosiklette ergonomi çok önemlidir. Kısa boylu birisi elbette her tür motosikleti kullanabilir. Ancak güvenli kullanabilir mi? Hayır. Boyuna uygun motosiklet seçerse ancak güvenli kullanabilir. Nedir bu işin kriteri, iki ayağınızın en azından ayaları yere değecek. O v-strom lu abla yokuş yukarı durmak zorunda kalırsa ne yapacak? Sıfır şans direkt yerde. Boyunuza uygun motosiklet alınız kullanınız kullandırınız. Yoksa Paris Dakar rallisinde eşşek kadar enduroları kulanan Carlos Mas bildiğin cücedir. Ancak orası yarış ve şartlar çok farklı.

whitedeamon
19 Aralık 2016, 02:26
Cgci arkadaşlar(uğur sen değil :D )bilirler aslında baya dip basık geziyorlar.Hani ayağı geç herşey yerde

Aquaium
19 Aralık 2016, 10:55
23 yaşındayım :)

hahahahahhahahhaha

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

https://youtu.be/YId9Pr_RlIo

İmkansız diye bişey yok :)

zaferce
19 Aralık 2016, 11:21
Ciplak motorlar da cok yuksek olmaz. Aklima gelen olsa da yesek denecek alternatifler: Honda cb650f, Kawasaki er6n, Yamaha xj6n, Suzuki sv650a, BMW r1200r...

The Dude
19 Aralık 2016, 11:37
kısa boy olmasın o .

motosiklet kullanabilmek için belirli fiziksel özelliklere sahip olmanız gerekir.
bu özellikler kullanmak istediğiniz motorun özelliklerine göre değişir.
mevcut boy uzunluğu ile enduro tarzı motosikletler sorun yaşatabilir.
forumda konuya çare aramaktan ziyade hedefinizdeki sınıfa ait motosikletleri bayide ya da fuarda denemenizi tavsiye ederim.
rüzgar sevdasının önüne geçen engel ben henüz görmedim.

wind16
19 Aralık 2016, 12:53
Motto akademide kurstaki hocanın boyu 1.65 idi ve gs'i çocuk oyuncağı gibi kullanıyordu.

shruikan
19 Aralık 2016, 12:58
önemli olan boyu değil, işlevi.

berkcigdem
19 Aralık 2016, 12:58
bir ayağınızın parmak uçları yere değiyor ise o motoru kullanabilirsiniz. Hee arkadaşların dediği yokuş yukarı , eğim vs vs bunlar ise tamamen zamanla tecrübe ile oluşacak şeylerdir.

ufukt
19 Aralık 2016, 14:10
Ehliyet eğitimi ve sınavında kullandığım motor Pulsar 150 ns'di . Ayağımın ucu zar zor yere değiyor dengede tutabilmek için biraz yatırmam gerekiyordu. Bence boy konusu acemilikte çok önemli. Videolarda gördüğümüz abiler baya ilerletmişler kendilerini.

berkcigdem
19 Aralık 2016, 14:59
Ehliyet eğitimi ve sınavında kullandığım motor Pulsar 150 ns'di . Ayağımın ucu zar zor yere değiyor dengede tutabilmek için biraz yatırmam gerekiyordu. Bence boy konusu acemilikte çok önemli. Videolarda gördüğümüz abiler baya ilerletmişler kendilerini.

çok büyük yanlışınız var asla ve asla motoru yatırmayacaksınız. altınızdaki pulsar 150 hafifti 230 kg bir motoru yatırırsanız hafiften altında kalırsınız. Kendi vücudunuzu sola alacaksınız yani poponuzun sol tarafı seleden aşağı denk gelecek siz sağ tarafınızın üzerinde oturmuş olacaksınız. Bu sayede sol bacağınız yere basıyor olacaktır. Sağ ayak ise asla ve asla arka frenin üzerinden gitmeyecektir orada kalacaktır.

Örnek resim olarak şunu gösterebilirim. Bu biraz uzaktan bir resimdir fakat bizim başka bir grubumuzda ebelenme diye bir geyiğimiz vardır orada beni ebeleyen arkadaş çekmişti tamda sana anlatmak istediğim fotoğraf. Sol ayağım yerde , sağ ayağım fren üstünde.

Not benim boyum 1.70 tir. Tenerenin sele boyu 86 cm dir :)

http://i.hizliresim.com/MooJ37.png

ufukt
19 Aralık 2016, 17:21
çok büyük yanlışınız var asla ve asla motoru yatırmayacaksınız. altınızdaki pulsar 150 hafifti 230 kg bir motoru yatırırsanız hafiften altında kalırsınız. Kendi vücudunuzu sola alacaksınız yani poponuzun sol tarafı seleden aşağı denk gelecek siz sağ tarafınızın üzerinde oturmuş olacaksınız. Bu sayede sol bacağınız yere basıyor olacaktır. Sağ ayak ise asla ve asla arka frenin üzerinden gitmeyecektir orada kalacaktır.

Örnek resim olarak şunu gösterebilirim. Bu biraz uzaktan bir resimdir fakat bizim başka bir grubumuzda ebelenme diye bir geyiğimiz vardır orada beni ebeleyen arkadaş çekmişti tamda sana anlatmak istediğim fotoğraf. Sol ayağım yerde , sağ ayağım fren üstünde.

Not benim boyum 1.70 tir. Tenerenin sele boyu 86 cm dir :)

http://i.hizliresim.com/MooJ37.png

Haklısınızdır muhtemelen ama kendimden örnek verdim :) ayağım yere biraz daha bassın diye daha da eğilmem gerekiyordu e eğilince yatıyordu. Boy kısa olunca imkanları zorluyoruz. Velhasıl sözün özü boy ile cc karşılaştırmak yersiz :) tecrübe varsa da boy faktörünü göz önünde bulundurmayabiliriz :queen:

berkcigdem
20 Aralık 2016, 01:20
Haklısınızdır muhtemelen ama kendimden örnek verdim :) ayağım yere biraz daha bassın diye daha da eğilmem gerekiyordu e eğilince yatıyordu. Boy kısa olunca imkanları zorluyoruz. Velhasıl sözün özü boy ile cc karşılaştırmak yersiz :) tecrübe varsa da boy faktörünü göz önünde bulundurmayabiliriz :queen:

Tabikide boy ile cc karşılaştırılmaz , boy ile motor sele yüksekliği veya motor çeşidi karşılaştırabilirsiniz. Tek ayağınızın parmak ucu değsin yeter. Tabikide bunun dezavantajları vardır hiç bir şey iki ayağın yere komple taban dahil basması kadar güzel olamaz. ben en çok ktm 990 dakarı kullanırken zorlanmıştım yanlış hatırlamıyorsam 92 cm di onun sele yüksekliği :)