PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet sigortasında ''mükerrer poliçe''

levend84
18 Aralık 2016, 01:26
Merhaba dostlar herkese selamlar....

Yakın tarihte eski motorumu satıp ikinci el motor aldım noter devrini yaptım sigorta işlemi için tanıdığım arkadaşın dükkanına gittim eski motoruma 270tlden ergo sigorta yapmıştı dedim buda uygun çıkar noter satış evrağı vs geçiçi tescili aldı işleme başladı allianz 600küsür rakam çıkardı malum 2002-2010 arası önceki otomobil 2010-2016 arası şimdiki aracım toplamda fire vermeden 14 yıldır şükür tek kazam olmadan toplamda yaklaşık 400bin km tecrubem var bu nedenle hasarsızlık indirimi basamak vs yüksek neyse fazla uzatmadan sadede geleyim verdiği rakam bana yüksek geldi neyse kavga dövüş yaptırdım sigortayı ama bi taraftan canım sıkıldı abi resmen geçirdiğini hissettim neyse aksam ufak bi araştırma yaptım sbm.org sitesine girdim tc.plaka vs doldurdum formu hemen teklifler oluşturulmaya başladı 20tane sigorta şirketi başladı çat çat fiyat vermeye baktım en uygun eureko sigorta 300tl aradım hemen müşteri hizmetlerini bu arada saat gecenin 1'i neyse başladık işleme sağolsun operator arkadaş her konuda yardımcı oldu MÜKERRER poliçe olayını sordum anlattı tamam dedim kes poliçeyi kredi kartıyla yaptık işlemi 2dk sonra mail kutusuna düştü pdf formatında poliçe.operator arkadaş..BEYEFENDİ POLİÇEYİ PRİNT YAPIYORSUN GİDİYORSUN ÖNCEKİ SİGORTACINA VERİYORSUN YENİ POLİÇEYİ İPTAL EDİYOR ESKİ POLİÇEYİ ALIYORSUN PARANI nokta...ertesi gun sabah gittim verdim poliçeyi çay söyledi içtik aldım parayı iki muhabbet hadi eyvallah
İLGİLİ MADDE ŞUNU BELİRTİYOR MÜKERRER YANİ TEKRARLAYAN SİGORTADA TERCİH HAKKI MÜŞTERİDE SAKLIDIR..
yardımcı olabildiysem ne mutlu

mhmtesk
18 Aralık 2016, 02:10
Vaybe, iyiymiş sigortasını pahalı yaptıran arkadaşlara duyrulur. :cat:

F54
18 Aralık 2016, 02:21
Güzel bi uygulama
Umarım vatandaş yararına çalışmaya devam eder

Tİme_shİft42
18 Aralık 2016, 03:53
Sbmden baktım hemen
356tl
2.760 tl arası çıktı :)

anlamamki
18 Aralık 2016, 06:26
652 tl ye gecen ay yaptirdim
Onu iptal edip bu sekilde yaptirabiliyozmu?

antilop_skul
18 Aralık 2016, 10:20
Mukerrer nedir ?

gungenir
18 Aralık 2016, 10:35
Mukerrer nedir ?

Tekrarlayan demek. Aracın sigortası varken başka bir şirkete sigorta yaptırmak mükerrer sigorta oluyor. İlk yaptırdığınız sigortayı iptal edip paranızı geri alabiliyorsunuz.

Fr.Sante
18 Aralık 2016, 14:55
Abicim bi tane nokta koysaydın gözlerim kanlandı yemin ediyorum. Teşekkür ederiz verdiğin bilgi için.

mephamd
18 Aralık 2016, 15:05
Motoru alırken mecburen 1000 tl yr sigorta yapmıştım.
Sbm den yeni teklif aldım. 450 tl. Eureko.
Yaptırdım. Eskisinin parasını iade aldım.

Mesele şu. Eskiden mevcut poliçeni iptal etmek için aracı satmış olma şartı vardı. Artık eski poliçeyi iptal ettirmek için yeni sigorta yaptırmış olmak yetiyor, satışa lüzum yok.

PcK0PaT
18 Aralık 2016, 18:04
bu sbm açıldığından beri arasıra deneyorum halen bilgi bulunamadı diyor. Nedendir acaba ?

levend84
18 Aralık 2016, 18:22
bu sbm açıldığından beri arasıra deneyorum halen bilgi bulunamadı diyor. Nedendir acaba ?

türkiyede 23milyon araç var 23milyon/365gün yani ortalama günde 6300araç için sigorta şirketleri dahil olmak üzere bireysel kullanıcılar teklif oluşturuyor dikkatli okuduysan gece 01 de aldım teklifi gece gireceksin birader sistem rahatlıyor.
yanlız sigorta yaptıralı 5-6ay olduysa hiç bulaşma eski sigorta kesinti yapacak zaten değmez. tekerin düz bassın