PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JAWA 250 CLASSİC 1985

DCE
16 Aralık 2016, 22:20
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar ... İlk motorumu alacağım ama içimde bir klasik motor tutkusu var yeni nesil motorlardan zevk alamıyorum Uygun fiyata JAWA 250 CLASSİC tek silindir motor buldum ve gayet çok temiz sizce almalı mıyım ?
Alırsam yakıt konusunda nasıl ?
Bu model ile 300 km yol yapabilir miyim ?

j700
16 Aralık 2016, 22:21
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar ... İlk motorumu alacağım ama içimde bir klasik motor tutkusu var yeni nesil motorlardan zevk alamıyorum Uygun fiyata JAWA 250 CLASSİC tek silindir motor buldum ve gayet çok temiz sizce almalı mıyım ?
Alırsam yakıt konusunda nasıl ?
Bu model ile 300 km yol yapabilir miyim ?

alanyada meşhur bu motorlar kasasını değiştirip 0 gibi yep yeni yapıyorlar

DCE
16 Aralık 2016, 22:22
Şekil olarak inanılmaz hoşlar gerçekten ses olarakta çok güzeller açıkcası ama tek korkum uzun yol yapabilir miyim ? :) :)

YERUÇAĞI
16 Aralık 2016, 22:33
bi zamanlar bende 87 veya 88 modelmiydi tam hatırlamıyorum jawa 250 ceylan almıştım,,bikaç ay kullanıp satmıştım,ozamanlar popüler bir motordu,birde MZ vardı rakip olarak

jawa için aklımda kalan 2 zamanlı olduğu için benzincide depoya yağ koyup üstüne benzin doldurtur motoru sallar yağın karışmasını sağlardık,,gidişi falan güzeldi ama ozamanlar kuş serisi araçlar vardı şahin doğan,onların yaktığı kadar benzin yakıyordu hatırladığım kadarıyla,yediği yem karşılığında verdiği süt azdı demek istiyorum,sonra sattım zaten,aklımda kalan bu

ha birde 2 zamanlı üstüne hava soğutmalı olduğundan uzun yolda şişiyordu,sıkıştırmamak lazımdı

DCE
16 Aralık 2016, 22:39
bi zamanlar bende 87 veya 88 modelmiydi tam hatırlamıyorum jawa 250 ceylan almıştım,,bikaç ay kullanıp satmıştım,ozamanlar popüler bir motordu,birde MZ vardı rakip olarak

jawa için aklımda kalan 2 zamanlı olduğu için benzincide depoya yağ koyup üstüne benzin doldurtur motoru sallar yağın karışmasını sağlardık,,gidişi falan güzeldi ama ozamanlar kuş serisi araçlar vardı şahin doğan,onların yaktığı kadar benzin yakıyordu hatırladığım kadarıyla,yediği yem karşılığında verdiği süt azdı demek istiyorum,sonra sattım zaten,aklımda kalan bu

ha birde 2 zamanlı üstüne hava soğutmalı olduğundan uzun yolda şişiyordu,sıkıştırmamak lazımdı

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için bu kadar fazla yakıyorsa aldığıma değmez havası için :)

F54
16 Aralık 2016, 22:42
antalya da mersinde çok hastası var bunların
bu yaz yaklaşık 100 tane görmüştüm
antalya köprülü kanyon yolunda

DCE
16 Aralık 2016, 22:45

Bende inanılmaz hastayım şu İstanbul'da ona binip gezmek istiyorum ama yakıtta önemli yaktığı ya :) Hastalık gibi motor :)

YERUÇAĞI
16 Aralık 2016, 22:56
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için bu kadar fazla yakıyorsa aldığıma değmez havası için :)

iki zamanlı motor birde teknoloji eski olduğundan çok yakması normal zaten,benzin haricinde her depo benzin aldığında artı birde yağ parası veriyosun,,zevk ve nostalji için alınır ama 1000rr daha tutumlu bundan

j700
16 Aralık 2016, 23:00

aynen alanyada çok kullanılıyor ama gençler fazla kullanmıyor hep köylü tipli yaşlı amcalar kullanıyor

tr100a
16 Aralık 2016, 23:15
Yakıt önemli değilde artcının sırtı siyah nokta şeklinde yağ olur uzun yolda (eksozdan attığı yağdan)80 km hızı geçemezsin şişer illede elektrik arızası çıkarır tamir işi elinden gelmesi lazım hemde ciddi şekilde

YERUÇAĞI
16 Aralık 2016, 23:27
Yakıt önemli değilde artcının sırtı siyah nokta şeklinde yağ olur uzun yolda (eksozdan attığı yağdan)80 km hızı geçemezsin şişer illede elektrik arızası çıkarır tamir işi elinden gelmesi lazım hemde ciddi şekilde

evet şimdi aklıma geldi elektrik arızası bendede olmuştu,yolda giderken motor tekliyor düzeliyor sonra stop edecek gibi oluyordu,sonra tamirciye getirmiştim,bobinden bujiye giden kablolardan birisi gevşemiş elektrik kesikliği yapıyormuş

motora 3 kişi binip dik rampada kalış yapıyorduk bana mısın demiyordu,köpek gibi çekişi vardı beygir gücü bile aklımda ruhsatta 14 beygir yazıyordu hiç unutmuyorum,,yanlız sizin dediğiniz 80 km değilde ben aklımda kaldığı kadarıyla 100 km sürati biraz geçiyordum ama çabuk şiştiği doğru,sıkıştırmaya hiç gelmiyordu,,,hey gidi günler heyy

tr100a
17 Aralık 2016, 00:12
Bendede vardı konjektor yada platinde illede arıza çıkarır hep ayar yapardım şişmeden 80 ile heryere gidersin 110 gibi hızlara rahat çıkıyor ama şişiyordu yok efendim pistonu yarık atınca şişmiyormuş fakat ben karıştırtmadım orjinaldi