PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cbr 125/Soruları/Yardım...

Remzidemir41
10 Aralık 2016, 23:57
Merhabalar...

Başlangıç için 2.el honda cbr125'lere bakıyordum. Fiyat aralığı 2012-2016 arasında 6.750-9.000 arası ortalama bir değerde seyiretmek te...Başlangıç motorum olacağı için yatıracağım veya düşeceğim korkusu olacak , düşecegimi zannetmiyorum ama bu ihtimali göz önünde bulunduruyorum... Cbr125'e Koruma takozu takılıyor mu ? Takılıyor ise nerede taktırmalıyım ? ve Takozların bir marka veya modeli var mıdır ?

BalkanRider
11 Aralık 2016, 17:47
Bende Kocaelide yasiyorum ve cbr125R im var takoz takiliyor fakat uzatma aparati gerekiyor ben turtle taktirmistim

zapalka
11 Aralık 2016, 20:27
ilk motorum cbr125 idi ve sıfır km almıştım. bayiden çıkmadan koruma takozlarını taktırmıştım. mart 2015'te 150TL idi. markasını falan bilmiyorum.

kesinlikle öneririm. 1 kez 30 km hızla giderken sağa yattım ve görevini yaptı.

1 kez de işe geldim,baya bi yorgundum,trafik vardı. bacaklarım da bayaa bi hareketsiz olduğu için tutulmuştu. motoru koydum, şöyle birkaç adım atayım da bacaklarım açılsın dedim. arkamdan bir gümbürtü koptu. bi döndüm ki motor yerde. yine koruma takozları sayesinde motora hiçbir zarar gelmedi.

yani demem o ki 30 yıllık motorcu da olsanız illaki bu motor düşecek. mutlaka taktırın. aldığınız motorda yoksa bile ilk işiniz koruma takozu taktırmak olsun.

Remzidemir41
11 Aralık 2016, 21:04
Yani koruma takozu grenajları da koruyorsa illaki taktıracağım :)