PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorum marş yemiyor, stop ediyor.

takintili
09 Aralık 2016, 08:57
Arkadaşlar motorum marş yemiyor. (Bajaj pulsar 200ns)Basiyorum zorla calisiyor, bazen aküden ses geliyor. Akü zayif sanirim ama calisirken durmasinin aküyle ne alakasi var? Bence baska bir yerde sorun var.

Ayrica gösterge paneli surekli reset atiyor her calistirmama resetliyor kendini.

Bu iki sorun haricinde baska sorunum yok ama bugun cok canimi sikti motorun calismamasi. Yolda kaldim, 20-30 metre surukledim sonra marsa bastim calisti ucup gittim hemen is yerine. Orda durdurdum, tekrar calistirayim dedim yine calismadi.

Sizce sorun neyden kaynakli? Havalar soguk ondan mi? Aküden mi? Akü problemliyse neden calisirken stop ediyor?

Gercekten cok canim sikildi. Gozum gibi bakacagim motora eger servis sorunu cozebilirse. Elimde kalmasindan cok korkuyorum. Yapilabilir bisey midir arkadaslar?

hasangazili
09 Aralık 2016, 09:05
Her sorun hallolur canını sıktığına değmez.

mavellen
09 Aralık 2016, 09:14
Akü zayıf çalıştıktan sonra bile yeterince şarj olamıyor bu nedenle stop ediyor.Önce aküyü söktürün sonra ölçtürün değerlerine baksınlar.Ona göre işlem yaparlar.

takintili
09 Aralık 2016, 09:23
Akü zayıf çalıştıktan sonra bile yeterince şarj olamıyor bu nedenle stop ediyor.Önce aküyü söktürün sonra ölçtürün değerlerine baksınlar.Ona göre işlem yaparlar.
Hocam peki bu gosterge resetleme olayida mi akuden kaynakli?

R3dBull
09 Aralık 2016, 09:30
Entry-nick

Mamba09
09 Aralık 2016, 09:30
Hocam peki bu gosterge resetleme olayida mi akuden kaynakli?

evet..
bi servise gidin, akü şarj oluyor mu onu ölçsün. eğer oluyorsa akü bitmiştir,aküyü değiştirirsiniz.

takintili
09 Aralık 2016, 09:45
evet..
bi servise gidin, akü şarj oluyor mu onu ölçsün. eğer oluyorsa akü bitmiştir,aküyü değiştirirsiniz.

Peki akunun bu kadar cabuk bitmesinin sebebi ne olabilir? Motoru calistirip is yerine gidiyorum, 3-4 dakika yol yapiyorum ardindan kapatiyorum, 10-14 saat sonra tekrar calistirip 3-5 dakikada eve gidiyorum, sabah tekrar ayni sey. Kisa mesafe surdugum icin mi boyle oluyor? Sabah isinmasi icinde bekleyemiyorum hava buz gibi zaten gec kaliyorum ise zaten isinmiyor 5 dk beklesede basip gidiyorum.

Dublebas
09 Aralık 2016, 10:11
Ya onların taktığı aküden hayır gelmiyor lastikleri gibi aküsü de dandik değişmesi lazım bence

qıp
09 Aralık 2016, 10:16
Peki akunun bu kadar cabuk bitmesinin sebebi ne olabilir? Motoru calistirip is yerine gidiyorum, 3-4 dakika yol yapiyorum ardindan kapatiyorum, 10-14 saat sonra tekrar calistirip 3-5 dakikada eve gidiyorum, sabah tekrar ayni sey. Kisa mesafe surdugum icin mi boyle oluyor? Sabah isinmasi icinde bekleyemiyorum hava buz gibi zaten gec kaliyorum ise zaten isinmiyor 5 dk beklesede basip gidiyorum.

zavallı akü