PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Saç ekiminden kaç ay sonra kask takılabilir ?

Mengu16
03 Aralık 2016, 22:24
Yılbaşından önce saç ektirmeyi düşünüyorum. Kaç aydan sonra kask takıp motora binebilirim acaba. 1 aya falan yaraları geçer ama kask taksam saçı döker mi ?

MeNGuC
03 Aralık 2016, 22:33
Bu sorunun en güzel cevabını saçı ektirdeğin yer cerebilir

Kısaca normal saç kafada kask çok durur ve saçlar nefesiz kalırsa yıpranma ve daha mağdur olursa kırılma dökülme ihtimali var e sende saç ektiriyorsun bol bol oksijene ihtiyacı vardır saç köklerinin :farao:

ee_ee
03 Aralık 2016, 22:40
Niye eğitmenler kel sanıyorsun ??? :):):):):

velizrsln
03 Aralık 2016, 22:51
biz nerden bilelim :D yalnız kask takamıyorsan uyuyamazsında bişey dokanmaması gerekiyorsa

Mengu16
03 Aralık 2016, 22:53
biz nerden bilelim :D yalnız kask takamıyorsan uyuyamazsında bişey dokanmaması gerekiyorsa
1-2 hafta ağrısından uyumak zormuş ama saç alınan bölgeyi sarıyolar sırt üstü yatıyosun.

watercolours
03 Aralık 2016, 23:27
Bu sorunun en güzel cevabını saçı ektirdeğin yer cerebilir

Budur. Mesela bacak kırıldıktan sonra ne zaman motosiklete bineceğini insanlar ortopedi doktoruna soruyor, bize değil. Bu da aynı şekilde.

Hatta aslında sizin bu soruyu saç eken doktorunuza sorup buradaki erkek arkadaşlar fikir sahibi olsun diye cevabı paylaşmanız daha uygun olurdu.

Mengu16
03 Aralık 2016, 23:30
Budur. Mesela bacak kırıldıktan sonra ne zaman motosiklete bineceğini insanlar ortopedi doktoruna soruyor, bize değil. Bu da aynı şekilde.
Forumda hiç olamaz mı saç ektirmiş bir motorcu. Neden bu kadar kesin konuşuyorsunuz ? Motor bulamadım çıldıracağım cinsinden konulara tepki yok.

Simsar
03 Aralık 2016, 23:33
Motorcunun kel olanı makbuldür ;)

Dr. Fatih
03 Aralık 2016, 23:45
İlk 6 ayı geçirdikten sonra herhangi bir sorun yaşamazsın. Eski teknoloji yerini fue yöntemine bıraktı malum. Ancak kafa derisinin dökülmesi, pıhtılaşma, kaşıntı bu süreçte sürekli olacaktır. Ortalama 6 ay sonrası da saçların çıkma süresidir. Bu aşamalarda çok dikkatli olmanız gerekir.

watercolours
04 Aralık 2016, 00:09
Forumda hiç olamaz mı saç ektirmiş bir motorcu. Neden bu kadar kesin konuşuyorsunuz ? Motor bulamadım çıldıracağım cinsinden konulara tepki yok.

Onlara da tepki var. Ama kaynağından güvenilir bilgi alma şansı varken hiç fikri olmayan insanlardan fikir alma tercihine anlam veremedim şahsen. Şansınıza, forumda konu hakkında bilgili doktor varmış ve cevap vermiş.

Gurnarsson
04 Aralık 2016, 14:21
Bi arkadaş soruyorda :) bu saç ektirme kaça maloluyor aşağı yukarı?

Mengu16
04 Aralık 2016, 14:28
Bi arkadaş soruyorda :) bu saç ektirme kaça maloluyor aşağı yukarı?
Bikaç ay önce 2250 diyolardı dolar zammıyla 3000 liranın altında olabilir yine.

F54
04 Aralık 2016, 14:36
Niye eğitmenler kel sanıyorsun ??? :):):):):

Ya bu nasil bi bakış açısı aman allahim sana geliyorum :)

sdirer
04 Aralık 2016, 14:59
doktor, doktor, doktoor..

ak.emre
04 Aralık 2016, 15:12
Bi arkadaş ektirmişti iki hafta kadar saçın hava alması için şapka bere tarzı bisey takamadı iki hafta sonrası şapkayla gezmişti

Stock Sever
04 Aralık 2016, 16:02
Abi gözünü seveyim detayları, ekim aşamasını, sonrasını, fiyat vs detaylı şekilde yazarsan yol göstermiş olursun. Ben de yaptırmayı planlıyorum. 20 yaşında kel kaldık.

Mengu16
04 Aralık 2016, 16:06
Abi gözünü seveyim detayları, ekim aşamasını, sonrasını, fiyat vs detaylı şekilde yazarsan yol göstermiş olursun. Ben de yaptırmayı planlıyorum. 20 yaşında kel kaldık.
Benim yaş 28'i geçti iyi dayandı saçlar 10 senedir dökülüyor. Hâla kel dedirtmeyecek kadar saç var tepede. Saç ektirince paylaşırım.

Stock Sever
04 Aralık 2016, 16:30
Benim yaş 28'i geçti iyi dayandı saçlar 10 senedir dökülüyor. Hâla kel dedirtmeyecek kadar saç var tepede. Saç ektirince paylaşırım.

Benim nedenini bilmediğim bir şekilde birden gitti. Üstlerde az var ama saç derisi görünüyor. Etkiliyse gerçekten ben de yaptırmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

shruikan
05 Aralık 2016, 10:53
1 sene rahat olsun kafa diye okumuştum. yeni kalıcı saçlaın çıkması birkaç ayı buluyormuş. bu saçlar bitecek de, kalınlaşıp kökü sağlamlaşacak da, ölme eşeğim ölme?

fiyat? 3000 mi? kaç saç kökü fiyatı bu?

ZümeR
05 Aralık 2016, 10:57
Mengu16 şahsen tanımam etmem ama severim seni.
Bilgini ve bildiğini esirgemeyen birisin.
Bana kalırsa hiç bulaşma kardeşim.
Her yaşın, her şeyin ayrı bir güzelliği vardır.
Biz seni böylede seviyoruz ♥ ♥ ♥

tigermbz
05 Aralık 2016, 11:01
onu bilmiyorum ama kask takana kadar motor sürmemen gerektiğini hatırlatabilirim
burada doğru soru "ne zaman motor sürebilirim" şeklinde görünüyor
yıllık "bilinçli motorcu pozumu" attığıma göre çekilebilirim

acgh1907
05 Aralık 2016, 11:17
Bana da ekimi yapacak doktor 2 hafta donra rahatlikla takabilirsin demisti.
Pek mantikli da gelmemisti bana.
5000 tl fiyat cikti, 2500 kok icin.
3000 i nerde buldunuz hocam?

Metehan07-70
05 Aralık 2016, 11:18
Ben de baya bi dert etmiştim , ta ki '' benzini Shell den.....'' atasözünü işitene dek.

Thracian
05 Aralık 2016, 12:10
Bir ara saç ekimi konusunda araştırma yapmıştım.Ekilecek kök sayısına göre ve alana göre çok farklı fiyatlar çıkıyor.Eskiden enseden küçük bir deri parçası sökülüyordu şimdi sadece kök alınıyor dolayısı ile öyle abartılı bir ağrı sızı yok.2-4 hafta sonra kask takılıabilir herhalde ama yine de 4 hafta beklemek en garatisi.Ekilen saçlar bir kaç ay içinde dökülüyor ve sonrasında tekrar çıkmaya başlıyorlar.Net sonuç için bir yıl geçmesi lazım.Benimde ön taraflar dökük.Yine de pek cesaret edemiyorum zamanım da yok.:pale:

Mengu16
05 Aralık 2016, 14:22
Mengu16 şahsen tanımam etmem ama severim seni.
Bilgini ve bildiğini esirgemeyen birisin.
Bana kalırsa hiç bulaşma kardeşim.
Her yaşın, her şeyin ayrı bir güzelliği vardır.
Biz seni böylede seviyoruz ♥ ♥ ♥
Benim eski iş yerinde ofisteki diğer bir şirketin ortaklarından biri kabak gibi açık kafaya saç ektirdi çok da güzel oldu. 1 sene değil 6-7 ay yeterli ekilen saçların kendine gelmesi için. Bu hem de kafa derisi yıllarca açıkta kalmış güneş görmüş biri için, benim kafa kabaklaşmadı daha :mrgreen: daha iyi bir uygulama olacaktır.

qıp
05 Aralık 2016, 14:23
yeterince yakışıklı olursa zor takarsın
"rüzgara ver(irsin) saçlarını"

hasangazili
05 Aralık 2016, 15:48
Yılbaşından önce saç ektirmeyi düşünüyorum. Kaç aydan sonra kask takıp motora binebilirim acaba. 1 aya falan yaraları geçer ama kask taksam saçı döker mi ?

Bu konuya aşırı yorum yapanlar büyük ihtimalle ya saç ektirmiştir. Saç ektiren adamın bu konuları konuşmaya tahammülü olmuyor.

ZümeR
05 Aralık 2016, 17:04
Sen kafaya koymuşsun..
Hayırlısı olsun bakalım.
Öncesi ve sonrası resimlerini bekliyoruz ona göre.. :)

Mengu16
05 Aralık 2016, 17:08
Sen kafaya koymuşsun..
Hayırlısı olsun bakalım.
Öncesi ve sonrası resimlerini bekliyoruz ona göre.. :)
Size de mi lazım saç ekimi :cherry:

onurdulger
12 Haziran 2017, 12:44
Sıkı bir motor tutkunuyum. Ben 2 sene önce saç ekimi (http://www.transmed.com.tr/sac-ekimi) yaptırmıştım. İstanbul Levent'te TRANSMED adında çok lüks bir klinikti. İşlem yapıldıktan sonra dikkat etmekte fayda var. Çünkü ekim işleminin yapıldığı bölge hassas ve korunması gereken bir bölge. Bu yüzden kask, şapka vb. havasız bırakan şeylerden kaçınmak gerek. Ama şunu söyleyebilirim ki saç ekiminden sonra çıkan saçlarınız ömürlük kullanıma sahip ve sonrasında dökülmüyor. Şimdilerde rahatlıkla kask takıyorum. Bazen özellikle takmıyorum ki 2 senedir itinayla uzattığım saçlar rüzgarda ahenkle dalgalanabilsin.

fenerbahceli
12 Haziran 2017, 23:48
Şu saç ekiminde hiç hoşuma gitmeyen durum, müşteri bir daha gelsin diye kasıtlı olarak sık ekmiyorlar ve iş çabuk bitsin diye alınan kökleri birer birer ekmeleri gerekiyorken, üçer beşer ekiyorlar. Böylece ekilen saçlar oyuncak bebek kafasına monte edilen saçlara benziyor. Maalesef berbat bir görüntü ortaya çıkıyor. Yapıyorsanız şu işin hakkını vererek yapın. Milletin hevesini kırmayın

DKN
12 Haziran 2017, 23:54
. Böylece ekilen saçlar oyuncak bebek kafasına monte edilen saçlara benziyor. Maalesef berbat bir görüntü ortaya çıkıyor.

karşı cins öyle daha sevimli buluyor

something123
13 Haziran 2017, 00:18
Buda dert ya.. walla saci ekilince boyle goze bir guzel geliyor bence erkek.. herkese kellik yakismiyor.. yada adamla kelken taniscan sonradan gur saclar dokulunce bir garip olaabilir..