PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Konak-Yeşildere Tünellerindeki Yeni Hız Sınırı

Gurnarsson
02 Aralık 2016, 12:03
Tünelde hız sınırı 50 KM olarak belirlenip otomatik radar sistemine geçilmiş.İki şeritli nispeten dar ve bazı saatlerde yoğunluğun olduğu bir yer burası,haliyle hız sınırının bu kadar düşük olmasının normal olduğunu düşünüyorum. 01/12/2016 günü akşam aracımla hız limitlerinde ilerlerken tahmini hızları 120-160 arası tüm tüneli inleterek geçen motorcu kardeşlerim burdalarsa bu huylarından bir an evvel vazgeçsinler bence. Aracın içindeyken dahi o hızın korkusu içimi ürpetti. Kabul büyük cesaret ama ülkede motor kazalarında insanlar parçlanıyor demedi demeyin.

kadango
02 Aralık 2016, 12:06
Boş zamanlarda da tin tin 50 ile gideceğiz demek ki... Saçma bir uygulama olmuş. Söylediğin iyi oldu, motosikletle değil de arabayla boş olduğu zaman 70-80 ile seyrediyordum orada bir cezadan kurtulmuş olduk. İzmir de art niyetli radar uygulaması çok...

vader
02 Aralık 2016, 12:52
Tünelde hız sınırı 50 KM olarak belirlenip otomatik radar sistemine geçilmiş.İki şeritli nispeten dar ve bazı saatlerde yoğunluğun olduğu bir yer burası,haliyle hız sınırının bu kadar düşük olmasının normal olduğunu düşünüyorum. 01/12/2016 günü akşam aracımla hız limitlerinde ilerlerken tahmini hızları 120-160 arası tüm tüneli inleterek geçen motorcu kardeşlerim burdalarsa bu huylarından bir an evvel vazgeçsinler bence. Aracın içindeyken dahi o hızın korkusu içimi ürpetti. Kabul büyük cesaret ama ülkede motor kazalarında insanlar parçlanıyor demedi demeyin.

Tünelde aşırı hız yapan motosikletli arkadaşlarımıza ithafen;

Sadece Kasım ayında onca motorcu kardeşimizi kaybettik.

İnatla ders almıyoruz, sonucunda sapır sapır ölmeye devam ediyoruz maalesef.....

araltı
02 Aralık 2016, 13:43
Tünelde aşırı hız yapan motosikletli arkadaşlarımıza ithafen;

Sadece Kasım ayında onca motorcu kardeşimizi kaybettik.

İnatla ders almıyoruz, sonucunda sapır sapır ölmeye devam ediyoruz maalesef.....

Ölenle ölünmez... Çok kalabalığız zaten 3-5 kişi eksilse ne olur...

izmir3535
04 Aralık 2016, 13:53
Bu uygulamalar vatandaşın canını korumak için değil. Tamamen gelir elde etme amaçlı. Çok büyük sıcak taze misss gibi akan para. Her yıl bakanlık şukadar ceza kesilecek diye emniyete bildirir. Kendi kendini çeviren bi mekanizma. Burada toplanan büyük para ne oluyor sizce. Memurlara maaş olarak geri dönüyor.

Gurnarsson
04 Aralık 2016, 14:26
Ben bu tünellerin gerek dikine,gerek yatay olarak mühendislik açısından çok başarılı olduğunu düşünmüyorum.Haliyle hızın elliye sabitlenmesine burası için şahsen benim bir itirazım yok.Bence doğru karar.

burakfbz
04 Aralık 2016, 15:38
gaziemir akçay caddesinde seyir halinde radara girmişim max hızı 110 olan scooter imle 200 lira haşırt dikkatli olun 😁

izmir3535
04 Aralık 2016, 17:07
Geçenlerde kaynaklar tarafında düğün salonların olduğu yerde sabahın korunde jandarma radar vardı. Pusuya yatmiş taaa ileride gördüm . Birde hız sınırı 50 km . 30 la geçtim yüzlerine baktım önde kocaman radar:) adamlar aliyooo 4 bin tl maaş umurlarinda mi sen ceza yemissin yememisin. Sabahın korunde pusuya yatmış lar.Radar odeme cezası korkusundan gözlerimin görmee yeteneği değişti bir şahin gibi 2km den objeleri 10cm yakından görüyorum😊 mu ha haa

Tundzhay
04 Aralık 2016, 17:20
gaziemir akçay caddesinde seyir halinde radara girmişim max hızı 110 olan scooter imle 200 lira haşırt dikkatli olun ��

ben yeşilderede 83 km/h ile gaziemir akçay caddesinde de 82km/h ile o cezayı yemiştim... hız sınırı orada 70 km/h gezici radara girmişim.