PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avrupa parlamentosu aldığı karar ve Euro 4 yasasi

CelalOgun
25 Kasım 2016, 16:07
Arkadaşlar
AP'nun Türkiye AB'ne üyelik süreci ile ilgili aldığı dondurma kararı aldı. Bu bağlayıcı veya yaptırımı olan bir karar değil bildiğim kadarıyla. Ancak tavsiye niteliğinde ve mevcut halimizle Avrupa kapıları bize kapanmış görünüyor.
Bu karar sonrası hükümet euro 4 yasasında bir değişiklik yapar mı? Ne dersiniz? Motor alacaklara bir umut doğar mi?

ÖmersizOlmaz
25 Kasım 2016, 16:10
Verilen kararların değişeceğini sanmam.
Zira hükümet, zamanında AB'yi kullanarak ülkeye bir sürü karar sokmuştur. Bu durum bir yerde de faydamıza diye düşünüyorum. Çünkü üst limit kararlar ve genele yayılmış standart kararlar bunlar.
Nitekim gümrük birliğinin kalkmasını isterdim.

CelalOgun
25 Kasım 2016, 16:16
Sonuçta, doğayı daha az kirleten çevreci motorlara tabiki kimse karşı çıkmaz. Ama benim asıl merak ettiğim konu 250cc altı motorlar. Örneğin cbf150 hala Türkiye de satılacak mi? Yoksa kuryeler ne kullanacak? Ybr bile karburatorlu haliyle emisyon değerlerini sağlamıyor. Başlangıç için ne önereceğiz.

watercolours
25 Kasım 2016, 16:25
Hükümeti hiçbir şey bağlamaz. Hoş, bağlasa ne olacak?

ufukt
25 Kasım 2016, 16:31
AB kapalı , Şangay 5lisine döndük bu şekilde giderse onlar da bakmaz bize. 3. dünya devleti olmuşuz.

watercolours
25 Kasım 2016, 16:32
Öyleydik zaten.

fedos
25 Kasım 2016, 16:37
50 küsür yıldır kapısında beklediğimiz bir oluşumdan bahsediyoruz. O zamanlar Varşova paktı vardı. Bosna ve Sırbistan Hırvatistan gibi devletler yoktu. Bulgaristan bile üye değildi(Varşova paktı üyesiydi). Bu ülkeler şimdi üye .Biz hala kapısındayız. "Olağan üstü hali kaldırın" diyorlar görüşmelere başlamak için. Fransa da aylarca olağan üstü hal ilan edildi,hala da var.

İstenmediğimizi anlamak için başka ne olması gerekiyor. Gümrük birliğini bizde iptal edip sizi istemiyoruz diyelim.
Hiç değilse Etli çiğ köfte yine serbest olur :)
İstikamet Şangay beşlisi arkadaşlar ...

BIYIKLI
25 Kasım 2016, 16:40
Hükümeti bağlamasa bile üreticileri bağlar, büyük markalar ülkemize özel üretim yapmaz, yani bir şekilde ucu tüketiciye dokunur. Cbf150 mevzusunu bende merak ediyorum, bir efsane gelişecek mi yoksa tarih sahnemizden silinecek mi?

watercolours
25 Kasım 2016, 16:41
Gümrük Birliğinin zaten iptal edilmesi lazım. Gümrük Birliği konusunda AB, yükümlülüklerini yerine getirmediği için yıllardır zarar edip duruyoruz. AB'ye üye olmadan Gümrük Birliği'ne giren tek ülke biziz (Buna sevinen tek millet de biziz). Bazı ülkeler AB'ye girdikten birkaç yıl sonra Gümrük Birliği'ne girmiştir. Sonuçta, %100 haklı bir şekilde iptal etmek hakkımız varken ne geçmiş hükümetler, ne de şimdiki hükümet bu konuda bir atılım yapmadı. Ben de Gümrük Birliği'nden çıkılması gerektiğini düşünüyorum.

ÖmersizOlmaz
25 Kasım 2016, 16:49
Ya adam size euro4 emisyonu sordu ya.
Tiksindim yemin ediyorum artık. koykahvesi.net

watercolours
25 Kasım 2016, 16:51
Biz de hükümeti bağlamaz dedik :)

hasangazili
25 Kasım 2016, 16:53
Avrupa'ya 50 yıldır girmeye çalışıyoruz. 50 yılda giremediğimiz yeren çıkmaya çalışırız. :king:

Zuzuuw
25 Kasım 2016, 16:55
Mevcut karar tavsiye niteliğinde olup, bağlayıcılığı yoktur. Ancak hükümet Euro 4 normlarını uygulayacaktır.

qıp
25 Kasım 2016, 17:13
50 küsür yıldır kapısında beklediğimiz bir oluşumdan bahsediyoruz. O zamanlar Varşova paktı vardı. Bosna ve Sırbistan Hırvatistan gibi devletler yoktu. Bulgaristan bile üye değildi(Varşova paktı üyesiydi). Bu ülkeler şimdi üye .Biz hala kapısındayız. "Olağan üstü hali kaldırın" diyorlar görüşmelere başlamak için. Fransa da aylarca olağan üstü hal ilan edildi,hala da var.

İstenmediğimizi anlamak için başka ne olması gerekiyor. Gümrük birliğini bizde iptal edip sizi istemiyoruz diyelim.
Hiç değilse Etli çiğ köfte yine serbest olur :)
İstikamet Şangay beşlisi arkadaşlar ...
"Fransa da aylarca olağan üstü hal ilan edildi,hala da var."
COQ bu konuda ne der acaba

Zuzuuw
25 Kasım 2016, 17:14

ımı fırınsıdı ınsın hıklırı vı ızgırlık ıhlıl ıdılmıdı tımım mı ?

tmsn
25 Kasım 2016, 17:22
açılın diplomat geldi ...
şaka şaka , size olcakları söylim ama ;

turizm sezonuna kadar böyle atarlı giderli devam ederiz, sonrasında mart gibi geri vitesler başlar ve en sonunda işler ben öyle bişi demedim, ab ile ortaklığımız devam edecektir noktasına gelir.
bakınız : rusyaya yapılan giderlerin ardından efsanevi 180 derece dönüş,
bakınız : mavi marmara ardından efsanevi 1800 derece dönüş,

neyse sonuç olarak euro4 ü kaldırmak gibi kalıcı adımlar atılmayacaktır bu süreçte. yani avrupayla gemileri henüz yakmadık. henüz dediğime bakmayın ileride böyle bişi olucak sanmayın asla olmaz , avrupa birliği dağılmadığı sürece türkiye abye muhtaçtır arkadaslar. şangay falan hikaye, milletin gazını almak için...
kaldı ki bu adamlar euro4 uyumlu olmayan motosiklet üretmiceği ve satmıcağı için afedersiniz sike sike euro4 motorları ithal edicez...
küçük kurye motorlarında da piyasa çin malı motorlara kayar, mondial vs..

qıp
25 Kasım 2016, 17:26
"Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Avusturya Meclisinin, Türkiye’ye askeri teçhizat ve malzeme ihracatının engellenmesini talep eden önergeyi kabulü hakkında, "Bugün Avusturya tarafından alınan kararın çok daha şiddetlisi 1974 Barış Harekatı'nda Türkiye'ye karşı uygulanmıştı. O uygulama ASELSAN'ı doğurdu. Ben eminim ki bu tip uygulamalar Türkiye'nin savunma sanayisinde milli ve yerli silahlarını geliştirmesinde bize daha ciddi bir motivasyon sağlayacak. Avusturya'nın aldığı bu kararı kesinlikle kınıyoruz.""

watercolours
25 Kasım 2016, 17:40
Biz Avusturya'dan silah mı alıyoruz?

COQ
25 Kasım 2016, 17:48
Sorma çok mağduruz.
Yolda yürüyorsun diyelim ve polis senden şüphelendi.
Yanına gelip lütfen kimliğinizi görebilirmiyim diyor ve sen göstermek zorunda kalıyorsun.
İnanabiliyormusunuz?
Ve bu Fransa başkalarına demokrasi dersi vermeye kalkıyor.
Utanmaz herifler.

qıp
25 Kasım 2016, 17:50
Sorma çok mağduruz.
Yolda yürüyorsun diyelim ve polis senden şüphelendi.
Yanına gelip lütfen kimliğinizi görebilirmiyim diyor ve sen göstermek zorunda kalıyorsun.
İnanabiliyormusunuz?
Ve bu Fransa başkalarına demokrasi dersi vermeye kalkıyor.
Utanmaz herifler.

sağolasın.

izmir3535
25 Kasım 2016, 17:52
Yediğimiz gevreğin susami bile ithal. Şangay 5 li sinden olsa olsa çökelek peyniri olur. Adamlar zaten aç.Çin elinden gelse insan yiyecek.Büyük kriz kapıda. Zaten ,%35 enflasyon var bu ülkede.ev fiyatlarından tutunda et süt peynir ev kiraları hepsi uctuuuuu. Fakirler ordusu yaratıldı. Aldığımız maaslara bakın gıda parasına zor yetmekte. Gelen bir krizi sağa sola atma çabası dır yürütülen politika....

Gurnarsson
28 Kasım 2016, 09:56
Yorumlara genel anlamda katılsamda şuda var bu ab dediğimiz oluşum harbiden tam bir ikiyüzlülük abidesi,bunu hemen hemen bütün politikalarında açık seçik ortaya koyuyorlar. Misal İngilizlerden sonra daha ortaokul yıllarımdan bu yana en nefret ettiğim millet bu avusturyalılardır. Sebebini yazarım bir ara.Bu şey ayağına hemen glock marka silahın satışını durdurdu bu abiler.Adama demezlermi bu kadar Türkiye düşmanıysanız KTM de satmayın yiyorsa.Kesin tüm diplomatik ilişkileri.Kim ne derse desin KTM bu dingillere rağmen sevdiğim bir markaydı ama şu saatten sonra .......ler almam.Hoş benim alıp almama kime koyar o ayrı mesele.
İşin bide şu boyutu var avrupada " gurbetçi " dediğimiz insan grubunun ne denli boş,ne denli hava gazı olduğu şu olaylardan sonra ortaya çıkıyor,Bu ülkelerde sırp da var,ispanyolda,bosnalısı a va kenyalıdısı da hatta ermenisi,bu ülkeler aleyhine birşey olduğunda yıkıyorlar orayı,emme gel gör ki bizimkiler yıl oldu 2016 hala kendilerince ab ye entegre olmayı marifet sanıyorlar(arkadaşların entegreden anladıkları bulundukları ülkenin dilini konuşmak ) buda böyle bir tespitimdi sabah sabah.

istanbu_gezg
28 Kasım 2016, 13:06
Biz Avusturya'dan silah mı alıyoruz?

dahasıda var bütün yürüyen merdivenleri avusturya üretiyor asansörleri hepsini avusturya üretiyor , metrolarda özel şirketlerde hepsi ni onlar yapıyor

osiosborn
28 Kasım 2016, 13:24
Euro 4 bizim yaşam standartlarımızı yükseltmek, çevreye doğaya daha az zarar vermemiz için var. Keşke Euro 88 olsa, boğazda otururken otomobil sesi yerine denizi dinlesek, Uyurken pencereyi açabilsek. Parkta bahçede otomobil yerine kuş sesi duyabilsek. Karbonmonoksit yerine oksijen soluyabilsek.

Şu AB olayını bir türlü anlayamadık. AB'nin bizi almayacağını zaten biliyoruz. Yıllar önce de biliyorduk. Peki biz AB'den ne alıyoruz?

Standart alıyoruz. Misal hökümetin çok övündüğü duble yollar, köprüler vs Avrupa şartnamelerine uyumlu olarak inşaa ediliyor. Çünkü bizim standartımız yok, olanda eksik. İçtiğimiz sudan, yediğimiz ekmeğe, aldığımız bir eşyaya kadar hepsi EuroNorma uygun olmak zorunda.