PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter Tavsiyesi

Westn
25 Kasım 2016, 03:11
Merhaba herkese,

Öncelikle ilk defa motor süreceğim aklımda NMAX Yamaha var bu fiyat bandında önerebileceğiniz başka bir motor var mıdır ?
A2 ehliyeti yeni alacağım İstanbulda yaşıyorum Mecidiyeköy civarlarında tavsiye edebileceğiniz yer var mı ?
Sıfır olarak almam dezavantaj doğurur mu ? Ekstra olarak plaka sigorta ruhsat vs. ne kadar masrafım olur ?

Son olarakta motoru kullanma amacım gezmek turlamak işe gidip gelmek bunlar için NMAX yanlış bir tercih olur mu ?

Çok soru sordum ama yeni olduğum için desteğinize ihtiyacım var,

Teşekkürler,

whitedeamon
25 Kasım 2016, 03:23
Merhaba herkese,

Öncelikle ilk defa motor süreceğim aklımda NMAX Yamaha var bu fiyat bandında önerebileceğiniz başka bir motor var mıdır ?
A2 ehliyeti yeni alacağım İstanbulda yaşıyorum Mecidiyeköy civarlarında tavsiye edebileceğiniz yer var mı ?
Sıfır olarak almam dezavantaj doğurur mu ? Ekstra olarak plaka sigorta ruhsat vs. ne kadar masrafım olur ?

Son olarakta motoru kullanma amacım gezmek turlamak işe gidip gelmek bunlar için NMAX yanlış bir tercih olur mu ?

Çok soru sordum ama yeni olduğum için desteğinize ihtiyacım var,

Teşekkürler,

Sor dostum çok sor sonuçta öğrenmek hakkın.1.si 0 olarak alman değil 2. El alman daha fazla dezavantaj oluşturur.Sonuçta ilk defa senin kontağı çevirip kullanacağın makineyle, kullanılmış makine bir olmaz.2.si Plaka ruhsat 500 ortalama diyelim +/- neyse o civarda tutar.Sigorta biraz alengirli bir konu çok değişken olabiliyor.3. Nmax yanlış bir tercih olmaz sizi tatmin eder.Hemen hemen Muadili joymax,evolar falan var alternatif olarak onlarada bakabilirsiniz tabi.

AurorAbeam
25 Kasım 2016, 04:58
Sor dostum çok sor sonuçta öğrenmek hakkın.1.si 0 olarak alman değil 2. El alman daha fazla dezavantaj oluşturur.Sonuçta ilk defa senin kontağı çevirip kullanacağın makineyle, kullanılmış makine bir olmaz.2.si Plaka ruhsat 500 ortalama diyelim +/- neyse o civarda tutar.Sigorta biraz alengirli bir konu çok değişken olabiliyor.3. Nmax yanlış bir tercih olmaz sizi tatmin eder.Hemen hemen Muadili joymax,evolar falan var alternatif olarak onlarada bakabilirsiniz tabi.

Kuzeniniz mi yazdı?

Sıfır alması dezavantajdır çünkü düş kalk olacak, acemilik var. Plaka ruhsat kendi hallederse 230-240 civarı. Sigorta büyükşehirde ve 30 yaş altı ise kol gibi.

Muadil konusuna gelirsek ki asıl bu sebepten alıntı yaptım. Nmax'in nasıl muadili oluyor o koskoca maxi scooter modelleri? Hele ki bunların sıfırlarına girmek acemi için büyük zarardır.

whitedeamon
25 Kasım 2016, 05:42
Kuzeniniz mi yazdı?

Sıfır alması dezavantajdır çünkü düş kalk olacak, acemilik var. Plaka ruhsat kendi hallederse 230-240 civarı. Sigorta büyükşehirde ve 30 yaş altı ise kol gibi.

Muadil konusuna gelirsek ki asıl bu sebepten alıntı yaptım. Nmax'in nasıl muadili oluyor o koskoca maxi scooter modelleri? Hele ki bunların sıfırlarına girmek acemi için büyük zarardır.

Hayır hocam kuzenim falan yazmadı bizzat ben yazdım.Siz daha iyi biliyormuşsunuz bilgilendirdiniz arkadaşı.Baştada belirttim öğrenmek hakkın diye.Burada bilgi yarıştırmıyoruz.İnsanlara doğruyu sunmaya çalışıyoruz.Neden yok kuzenin mi yazdı bilmem ne muhabbeti yapıyorsun.Yanlışınız var de,Başka birşey de.Foruma milletle kafa tokuşturmaya gelmiş ne kadar insan varmış ya.Sıfır alması dezavantajmış düş kalk olacakmış ikinci el alınca yanında ilahi bir güç mü veriyorlar düşmüyor musunuz!Sonuçta düşünce yaptırılacak.Önceki sahibinin ne yaptığı belli değil adam belki bu yorumlara güvenip gidecek alacak makinayı otoyolda giderken bir halt olacak makinada ölümüne sebebiyet verecek o parça.Ben kafası rahat olsun diye 0 alsın dedim sanki benim cebime giriyor parası.

blk_pasa
25 Kasım 2016, 08:08
Selam
Nmax in muadili Pcx dir ve suan pcx de indirim var 8100tl gibi bir rakama düşmüş alinabilecek bir motor ayrica gördüğüm kadarıyla komple koruma demiri takabiliyorlar buda ilk etapda cok yardımcı olur nmax ile arada 1450tl gibi bir rakam oynuyor onunlada plaka sigorta isleri halledilir buda avantaj sağlar fakat ekipman yoksa herseyden önce ona para ayırın sonra motor alın

Owl King
25 Kasım 2016, 11:18
Tvs Wego ve Hero Dash da cok olumlu yorumlar almis forumda konulari var. İncelemeni oneririm.

aliberkgngr
25 Kasım 2016, 11:23
ben nmax aldım 3 gün önce motosiklet bence harika gidişi olsun duruşu hele duruşu beni benden aldı. 250 km aralıksız uzun yolda yaptım çok yormadı. ama ikinci el almanı öneririm sıfırı 9500 plaka ruhsat 10bin yapıyor çok para 2500kmde aldım ben 7500tl ye ucuza aldım biraz. 8500 e rahat güzel bir şey bulursun.

Westn
25 Kasım 2016, 12:55
Kask ve mont olarak ne tavsiye edersiniz ?
Ayrıca ehliyet alımını ne kadar sürede tamamlayabilirim?

FB10ur
25 Kasım 2016, 13:27
Kask ve mont olarak ne tavsiye edersiniz ?
Ayrıca ehliyet alımını ne kadar sürede tamamlayabilirim?

Ekipman alımını motorunuzu almadan önce almanızı tavsiye ederim. Moturu aldıktan sonra şu kadar para kaldı diyerek ekipmandan kısmayın.
Ehliyet alma sürecini en fazla max 1.5 ay içerisinde tamamlarsınız çünkü belli dönemlerde sınav tarihleri oluyor sınavı kazandıktan sonra gerisi kolay..