PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 750-1200 arası güneş vizörlü kask tavsiyesi

k_ayhn
24 Kasım 2016, 12:00
sa arkadaşlar güneş vizörlü memnun kaldığınız kaskları tavsiyelerinizi bekliyorum

Apices
24 Kasım 2016, 12:09
A.selam.

Shark Speed-R Texas

oxus
24 Kasım 2016, 12:15
caberg ego aşr safety. tepesinde sun roof gibi açılan bir bölüm var yazın sıfır terleme. ben pek fark etmedim ama aynı zamansa sınıfındaki en sessiz kasklardan biriymiş

Levent
24 Kasım 2016, 12:56
Kendine bir iyilik yap ve tüm beklentilerine %300 cevap verecek bir kask al. GT Air (http://urun.n11.com/kask/shoei-gt-air-gunes-vizorlu-beyaz-kask-P59116846?cid=604001&gclid=CIzpo7uQwdACFdTNGwodruQLBQ&gclsrc=aw.ds)

GhostRıderTr
24 Kasım 2016, 13:10
agv k5 o fiyatların en sağlam kaskı öneririm dostum.

TarıkTekin
24 Kasım 2016, 13:21
Güneş vizorü benim içinde olmazsa olmazlardan.
Yakın zamanda da Shoei GT Air aldım.Kask geniş camıyla, adı gibi havalı olmasıyla güzel,
ama ben güneş vizorunden pekte memnun kalmadım.
Camı açık, sadece vizörlü kullandığımda rüzgar yinede gözlerimi rahatsız ediyor.
Daha önceki kullandığım kask Nolan N 104 modeldi,eskidiği için değiştirmiştim ama
onun kullanımı çok daha güzeldi.

Ama bu bana göre öyle...

Her kafa yapısı tabi ki farklıdır,bu yüzden iyice emin olmadan alma, hatta imkan olursa kaskı takıp kısa bir tur at.

dtvolkan
24 Kasım 2016, 13:28
agv k5 olur

cıbırlover1
24 Kasım 2016, 13:59
Yapılan bazı araştırmlara göre güneş vizörünün çarpışma anında alın bölgesinden alınan darbelerde kaskın mukavemetini azalttığını okumuştum .Güneş gözlüğü takmak bana biraz daha iyi seçenek geldi ve kaskımı shoei nxr almıştım. Memnunum öneririm ama yok illa güneş vizörü derseniz levent göçmen bey gibi gt-air.

k_ayhn
24 Kasım 2016, 15:01
suan nxr kullanıyorum zaten ikinci kaskım olarak öle bişey alayım diyorum.levent göçmen aslında gönlümde gt air var ama cok zamlanmış 2 yıl önce nxr 1100 lıraya alımştım.

Graywolf
24 Kasım 2016, 21:34
Kendine bir iyilik yap ve tüm beklentilerine %300 cevap verecek bir kask al. GT Air (http://urun.n11.com/kask/shoei-gt-air-gunes-vizorlu-beyaz-kask-P59116846?cid=604001&gclid=CIzpo7uQwdACFdTNGwodruQLBQ&gclsrc=aw.ds)

Hocam yemin ederim her yerde babamla kask araştırırken babama gt air siyah modelini aldirdiniz ya helal olsun diyorum :).

Normalde shark speed r ya da agv k5 alacaktım. Butce buna goreydi ve babamı anca bu kasklara ikna edebilmiştim. Fakat bu kasklarin ms ve M bedeni hiçbir yerde yoktu en azından istediğim modelin. Sonra bi konuda siz gt air bu kasklara karşılaştırılamaz diye çok ikna edici bir yazı yazmistiniz. Babamda 1301 tl dahi olsa 1300 tl gecen kask almam diyordu. Sizin o yazinizi okuduktan 2 dakika sonra modellerine bakmaya başladı gt airin :). Siyah parlak modelini 1580 tl ye aldık. Pahalıya geldi ama tek eksik ekipmandi. Buradan teşekkür ediyorum hocam size.

2 sorum var hocam , bu kask naked motosiklete uygun mudur ?

2. Sorum ise vizorle alakali. kaskin pinlockunu takmaya çalıştım ve taktim. Fakat takmaya çalışırken hep parmak izi etmisim hocam nasıl tekrar cikartabilirim pinlocku ? 😂 (Slikonlu tarafi vizore değecek birde dimi?) Pinlocku taktıktan sonra da vizoru takayim derken hep ilk taktigim yer (sağ veya sol farketmez) oraya oturtabiliyorum. İkinci kilit yerine oturtmaya çalışırken bir turlu duzgun denk getiremiyorum o çizgileri. Denk gelse bile çit ediyor oturuyor fakat aşağısında vizoru çıkartma düğmesini aşağı çekince tık diye atıyor vizor. İlk taktigim yer sağlam oturduğu için düğmeyi aşağı ceksem bile kask vizoru atmiyor. Sorun ikinci taktigim yerde hocam ne onerirsiniz ?

Darkcity2000
24 Kasım 2016, 21:52
Caberg vox da guzel..

Levent
24 Kasım 2016, 22:37
Hocam yemin ederim her yerde babamla kask araştırırken babama gt air siyah modelini aldirdiniz ya helal olsun diyorum :).

Normalde shark speed r ya da agv k5 alacaktım. Butce buna goreydi ve babamı anca bu kasklara ikna edebilmiştim. Fakat bu kasklarin ms ve M bedeni hiçbir yerde yoktu en azından istediğim modelin. Sonra bi konuda siz gt air bu kasklara karşılaştırılamaz diye çok ikna edici bir yazı yazmistiniz. Babamda 1301 tl dahi olsa 1300 tl gecen kask almam diyordu. Sizin o yazinizi okuduktan 2 dakika sonra modellerine bakmaya başladı gt airin :). Siyah parlak modelini 1580 tl ye aldık. Pahalıya geldi ama tek eksik ekipmandi. Buradan teşekkür ediyorum hocam size.

2 sorum var hocam , bu kask naked motosiklete uygun mudur ?

2. Sorum ise vizorle alakali. kaskin pinlockunu takmaya çalıştım ve taktim. Fakat takmaya çalışırken hep parmak izi etmisim hocam nasıl tekrar cikartabilirim pinlocku ? �� (Slikonlu tarafi vizore değecek birde dimi?) Pinlocku taktıktan sonra da vizoru takayim derken hep ilk taktigim yer (sağ veya sol farketmez) oraya oturtabiliyorum. İkinci kilit yerine oturtmaya çalışırken bir turlu duzgun denk getiremiyorum o çizgileri. Denk gelse bile çit ediyor oturuyor fakat aşağısında vizoru çıkartma düğmesini aşağı çekince tık diye atıyor vizor. İlk taktigim yer sağlam oturduğu için düğmeyi aşağı ceksem bile kask vizoru atmiyor. Sorun ikinci taktigim yerde hocam ne onerirsiniz ?

Senin adina sevindim.
Kaskin vizorunu sokup takmak cok kolay.
Sadece yayi geri cek ve yuvalari oturtup göbegine bastir
Tik eder,sonra yayi birak.

Pinlock konusuna gelince hata yapmissin.
Pinlock sokup takmaya cok gelmez.
Silikonlu kisim vizore temas edecek ki,
Icerisine hava girmesin.

Pinlock takarken, bir tarafi tirnaga gecir
Diger tarafi takarken pinlock'u vizorun disina
Dogru biraz bombe yaparak yerlestir,sonrasinda
Bastirarak silikonlu kisimin tamaminin vizore temas
Etmesini sagla.

http://www.youtube.com/watch?v=dvF9bMWA8Vg

Dedigim gibi cok fazla sokulup takilmaya gelmez pinlock.
Silikonlari zarar gordugu, ve yapisma ozelligini yitirdiginde
Hava almaya baslayip bugu yapacaktir.

Gt Air oldukca sessiz bir kask oldugu icin
Naked motorda maksimum performans verecektir.
Aero dinamik olarak da basarilidir.

Dusurmemeye ozen goster.
Ayrica vizoru de cizme, nereden baksan 90 euro��

Güneş vizorü benim içinde olmazsa olmazlardan.
Yakın zamanda da Shoei GT Air aldım.Kask geniş camıyla, adı gibi havalı olmasıyla güzel,
ama ben güneş vizorunden pekte memnun kalmadım.
Camı açık, sadece vizörlü kullandığımda rüzgar yinede gözlerimi rahatsız ediyor.
Daha önceki kullandığım kask Nolan N 104 modeldi,eskidiği için değiştirmiştim ama
onun kullanımı çok daha güzeldi.

Ama bu bana göre öyle...

Her kafa yapısı tabi ki farklıdır,bu yüzden iyice emin olmadan alma, hatta imkan olursa kaskı takıp kısa bir tur at.

Gt air fani gibi yorum yapiyorum farkindayim ama, gunes vizoru bir gunes gozlugunu aratmiyor asla.
Yuksekligi de yeteri kadar var.
Gozleri rahatsiz etmesi konusu ise kisiye gore degisen birsey.
Ben hava 10 derecenin altina inmeden vizoru kapatabilen birisi degilim.
Gozlerimde bu duruma 20 senede epey bir alisti.
Gunes vizoru kapali dahi olsa 120km/h hiza kadar
Gozlerim yas olmaz.
Motosiklette hic cam bile olmasa bu degismiyor.
Ama kimi insan 20 km/h hizla bile rahatsiz oluyor.

IRau
24 Kasım 2016, 22:40
http://static.webshopapp.com/shops/006930/files/039740622/agv-k3-sv-tartaruga-turtle-helmet.jpg

velizrsln
24 Kasım 2016, 22:45
ben bu içten güneş vizörlerin sadece ucuz kasklarda olduğunu sanıyordum, nasıl kullanabiliyorsunuz anlamıyorum hiç kullanışlı değil sanki sadece yüzünü gizlemek için yapılmış gibi, indiriyorsun aşşağısı aydınlık çerçevesi görüşe engel oluyor ve yarısı aydınlık yarısı açık olunca zaten görüşü etkiliyo hiç güzel değil bence

Levent
24 Kasım 2016, 22:49
http://static.webshopapp.com/shops/006930/files/039740622/agv-k3-sv-tartaruga-turtle-helmet.jpg

Ayakta duramıyor olması konusundaki fikrin nedir :)

IRau
24 Kasım 2016, 22:54
Ayakta duramıyor olması konusundaki fikrin nedir :)

o konulara girmeyelim :)

Levent
24 Kasım 2016, 22:59
o konulara girmeyelim :)

Ben belki biraz kilkuyruk bir adam olabilirim;)
Ama masada bile viraja giren bir kask bana gore degil;)

ferhatkars
24 Kasım 2016, 23:00
Herkes kendi kaskini onersin AGV K3 :) :cat:

k_ayhn
25 Kasım 2016, 12:44
güneş vizörü acıkken yada kapılıyken ses çıkartıyormu nxr alırken satıcı bunlardan şikayet geliyor demişti aslında o gün satıcının beni yönlendirmesinden dolayı nxr aldım ama gt air de içimde kalmadı değil.siyah vizör alsam akşamları sorun oluyor.

Pulsar41
25 Kasım 2016, 13:24
Ben belki biraz kilkuyruk bir adam olabilirim;)
Ama masada bile viraja giren bir kask bana gore degil;)

Herkes kendi kaskini onersin AGV K3 :) :cat:

Benimki masada duruyor. :)

http://i.hizliresim.com/DB8pl6.jpg

Benim kask beni biraz hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim.
Camı çok kirleniyor, LS2 kullanırken bu kadar silmedim.
Kendinden pinlocklu diye aldım ama ışıklarda durunca sıkıntı çıkıyor.
Çoğu zaman buğu gitsin diye camı açmam gerekiyor.

Güneş vizörü de çok iyi değil, normale çok yakın.

Bunun dışında sağlamlık, ses yalıtımı, kafaya oturuşu, sürüş keyfi iyi.
Eski kaskımla rüzgara karşı kafamı sabit tutamazken şimdi 120 km üstünde bile sıkıntı yok.

c4gin
28 Kasım 2016, 08:42
Bende GT-Air öneririm.

Zira güneşliği çok başarılı %100 uv yi engelleyebilen ve kafayı sağa sola cevirdiğinizde görüşü açıları vs bozulmaya uğramayan kaliteli bir güneşliği var.
Birde tabi kask genel yapısı itibariyle diğer kasklara göre farklı bir kalitesi var. iç linenleri bile bence güzel severek kullanıyorum tavsiye ederim.

k_ayhn
29 Kasım 2016, 11:06
http://www.motomaxonlineshop.com/nexx-xd1-plain-mat-siyah-dual-kask-pmu3478
varmı bundan kullanan