PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pendikte Feci Kaza

Sayfa : [1] 2

peruwasa12
21 Kasım 2016, 01:52
Bu akşam bu haberi okuyunca gerçekten içim kötü oldu, U dönüşü yasak olan bir yerde motorun gittiği istikamette yeşil ışık yanarken bir otomobil u dönüşü atıyor ve motorsiklette araca çarpıyor ve motosiklet sürücüsü hayatını kaybediyor gördüğüm kadarıyla motor oldukça hızlıymış, arkadaşın youtube kanalınıda buldum 650F var tabi burda bariz suçlu otomotiv ama gerçekten böyle kazalar gördükçe düşük yüksek cc'li motor almak istemiyorum.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/yasam/421040.aspx

Mstrr398
21 Kasım 2016, 01:57
Beyaz 650f?

YERUÇAĞI
21 Kasım 2016, 02:01
arabayı kullann o piçin orda katledilmesi caizdi,diyecek bişey bulamıyorum

Muhammed911
21 Kasım 2016, 02:02
Hata değil cinayet resmen bu.Rahmetlinin videolarını denk geldikçe izlerdim 650f e olan sevdamdan dolayı.Haberi duyunca çok üzüldüm, sevenlerine ve yakınlarına Allah sabir versin.

Mstrr398
21 Kasım 2016, 02:03
Allah rahmet eylesin kardeşimize. Videoyu izledim. Arkadas pistten cıkmış galiba sarı sticker vardı camında. Yakınlarına sabır. :(

peruwasa12
21 Kasım 2016, 02:03
Beyaz 650f?

https://www.youtube.com/user/metallica1980s/videos

Buyur kanalı kullandığı motoru gör, neyin yalanını söyleyeceksem

Mstrr398
21 Kasım 2016, 02:08
https://www.youtube.com/user/metallica1980s/videos

Buyur kanalı kullandığı motoru gör, neyin yalanını söyleyeceksem

Yanlış anladın sen. Takip ettiğim bi arkadaş vardı beyaz 650f vardı acaba omu diye yazdım yalan söylüyosun demedim.

velizrsln
21 Kasım 2016, 02:11
ya motoru bırakıcam ya da köşeye bir silah koyup ilk atlattığım kazada malın kafasına sıkıcam ki hepiniz kurtulun

Shrieker
21 Kasım 2016, 02:22
O rus

Bu çocuğü. Resmen cinayet bu.

YERUÇAĞI
21 Kasım 2016, 02:24
ya motoru bırakıcam ya da köşeye bir silah koyup ilk atlattığım kazada malın kafasına sıkıcam ki hepiniz kurtulun

hangi birine sıkıcan,trafikte okadar çok mal varki her gün onlarcasıyla karşılaşıyorum öldürmekle bitmez,

fkambay
21 Kasım 2016, 02:24
Kural bilmez trafik bilmez haysiyetsizler katiller umarım cezanı çekersin bi canın dünyadan gitmesine sebep oldun genc bi canın hemde şimdi utanmadan " motosiklet tehlikeli yeeaa kaporta sensin
" diyodur çevrendekiler

Shrieker
21 Kasım 2016, 02:33
Videolarına baktım, öyle alelade sıradan bir adam değil. Çok yazık.

MADAM gibi değil ADAM gibi ülke olsak ömür boyu hapis yatar o şerefsiz köpek.

aligll
21 Kasım 2016, 03:00
arkadaş bu kadar ucuz olamaz bi insan hayatı bu nasıl iştir sürekli olan birşey görmezden geliyorlar umursamıyolarlar birde canına kıyıyolar insanların kural boşunamı var ilerden bir yerden dönsen ne olacak bir can hayatta olacak bukadar düşüncesiz haysiyetsiz katil insanlar.

forzaBJK
21 Kasım 2016, 03:10
uyalim beyler, su lanet olasi kurallara uyalim.. en azindan su lanet olasi trafik olan yerlerde, hele hele kavsaklarda uyalim beyler su kurallara..
allah rahmet etsin..

cıbırlover1
21 Kasım 2016, 03:40
Allah rahmet eylesin.. Bazen medyada bu tür kaza haberleri gördükce annemlerin babamlarin sözleri aklima geliyor.. Bırakayım arabaya geceyim diyorum. Bu ülkenin trafiginde hayatta kalmak zor is motorla daha da zor diyorum ama ah o sevgi yok mu tekrar o kantağa anahtarı çevirtiyor...

Birde burada büyük cc ye laf atılacak birsey göremiyorum. Görgü tanikları hizi 90 gibiydi diyor.. 90 a benim cbr125 de çıkıyor ybr125 de.. Ve eminim ki kucuk cc kullanan bir arkadasa göre frenleri abs si vs daha güvenli durumda idi.. Allah rahmet eylesin.. Bazen kadar bazen bizim hatalarimiz...

Allah geride kalanlarina sabır versin..

whitedeamon
21 Kasım 2016, 04:10
Arkadaşlar ne yazıkki biz ne kadar dikkat etsekte ne kadar titiz kullansakta karşıdakinin direksiyonunada bağlıyız.Umarım insanlara bu haberler ibret oluyordur.İnşallah oluyordur ki canlar kurtulsun

Guven
21 Kasım 2016, 06:49
Allah rahmet eylesin...

adanalı
21 Kasım 2016, 08:05
Allah rahmet eylesin,ailesine sabır versin.Yazık olmuş.

muwatallis
21 Kasım 2016, 08:42
Allah rahmet eylesin, ailesine, sevenlerine ve sevdiklerine sabır versin. Geride kalanlar için gerçekten çok zor.

Gökhan_Aygün
21 Kasım 2016, 08:51
Allah geride kalanlarına sabır versin.

Sanırım CBR 250 ile başlayıp CBR 650 F'e geçilmiş.

Şurada da " kazadan kıl payı kurtuluş " diye bir videosu var.

https://www.youtube.com/watch?v=sZ-DyzrCr3Y

Keşke bundan da kıl payı kurtulsa imiş.

Çok üzücü.

keremkrmn
21 Kasım 2016, 08:56
Allah rahmet eylesin.

kadango
21 Kasım 2016, 08:57
Yıl olmuş 2016, 2017 olacak.. Hala link atmayı öğrenemediniz. Allah rahmet eylesin.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/yasam/421040.aspx

Okan Sinan Ocan
21 Kasım 2016, 09:14
Gidene Allah rahmet eylesin...

Sözün bundan sonrası kalanlara.

Kazaya karışan otomobilin resmini , bu kazayı bilmeyen 100 kişiye gösterin ve bu araca ne çarpmış diye sorun .

Alacağınız cevapların çoğu , kamyon ,otobüs , minibüs v.b. gibi büyük araçlar olacaktır. Sanmıyorum ki ben de dahil bir kişi bile motosiklet cevabı versin.

Bu kazanın sebebi otomobil ve suçlu otomobil sürücüsüdür.

Ancak ;

Buradaki ölümün sebebi aşırı hız ve hatalı olan maalesef kavşaklardaki 50km lik hız sınırına uymayarak aşırı hızla motosiklet kullanan rahmetli kardeşimizdir.

Eğer o anda hız konusunda bu hatayı yapmamış olsa en kötü senaryoda bile birkaç kırık ile aramızda olacak ve genç yaşta böyle kötü bir şekilde aramızdan ayrılmayacaktı.

Sevgilerimle

http://i1184.photobucket.com/albums/z334/oocan/Adsz_zpsszhvcvvo.jpg

SAZMAN
21 Kasım 2016, 09:20
Benim mahallem, orada hem pazar kuruluyor, hem Greenpark otel var, hem askeriyenin girişi, hem karşıdan karşıya şuursuzca geçen yaya, motor (yaya geçidinden), hem u dönüşü yapan araçlar, hem yola park, ne arasanız var. Sıcak havalarda mangalda tavuk derisi dumanından zehirlenebilirsiniz. Allah rahmet eylesin.Şahsen bu yol evime 300 mt olmasına rağmen yıllardır başka yoldan gelirim.

Biz hatayı herkesin kurallara uyacağını düşünerek yapıyoruz. Yeşil yandı, gazlarsan, haklı da olsan, sonuç bu. Yazık olmuş. İnsan hayatı ne kadar ucuz oldu. AAA ölmüş mü yazık, eee ne yiyoruz ?

Darkcity2000
21 Kasım 2016, 09:50
Karşıdakinin hata yapmayacağı varsayımı ile sürüşün acı bedeli, Okan hocamın dediği gibi hiz limitlerine uysaymış rahmetli hayatta olacakmış..bir kaç videosunu izledim, basit ön görü eksikliğindenkıl payı kurtuluşları var... 28 km öteden sağa ani kıran otomobil sürücüleri ile niye sağına bakmadın diye ağız dalaşını seyrettim.. üzüldüm...

nazar48
21 Kasım 2016, 09:54
Şimdi rahmetlinin youtube videolarına baktim da....
Biraz kuralsız sürmeyi seviyormuş kardeşimiz.

Allah rahmet eylesin.

mustafaSRC
21 Kasım 2016, 09:54
Facebookta okudum arkadaşı arkadan takip ediyormuş ,kaza sonrası hayattaymış vatandaşın biri kaskını çıkarmaya çalışana kadar.Boynu kırıldığı için vefat etmiş.

Darkcity2000
21 Kasım 2016, 09:59
Facebook sayfasında çok ilginç birieye denk geldim, geçen sene bir foto koymuş rahmetli bir tabela Tolga Güler anısına ağaçlandırılmıştır diye yazıyor yol kenarında bir tabelada.. yanına da motorunu çekmiş... sonum erken geldi diye de not yazmış...

ZümeR
21 Kasım 2016, 10:00
Evet önce ekipman diyen, motordan önce meziyetmiş gibi ekipmanı alıp motoru alamayan, LS2-Arai kavgası edip kafan kadar kask alırsın salatası yapan,
Scoyco-revit kıstasları yapan, halen full korumanın sıyrıktan başka bir şeyi engellemediğini algılamayanlar bir gelip görsün.
Yumurta düştü ve kırıldı ekipmanda işte bu kadar koruyor seni..

Bizi koruyan tek şey 90km/h sürat ve altı.. :(

takendy
21 Kasım 2016, 10:12
28 yaşında bir genç hakkın rahmetine kavuşmuş,
ne denebilir ki, Allah rahmet eylesin. :pr:

Kızıl pars
21 Kasım 2016, 10:13
Arkadaşlar cenaze yeri ve saati ile ilgili bilgisi olan var mı?

Lucas
21 Kasım 2016, 10:16
Memmekette hata yapan otomobil sürücüsü çok.
Bizim hatalarımız hep genç olmak ve aşırı hız.
Allah rahmet eylesin.

unobtainable
21 Kasım 2016, 10:21
Allah Rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin:(

Bu kareler ve ne yazıkki gerçek olan kareler insanı motor dan soğutuyor...

İnsan hayatı bukadarmı basit

Salurbey
21 Kasım 2016, 10:27
Mekanı cennet olsun , yakınlarının başı sağolsun. Araba sürücüsu Çin'liymis,nasıl bir alın yazısı. Dünyanın bir ucundan o an o dakka bu olayı yapmaya gelmiş sanki. Trafik kurallarına uyalım,hepimizin aman boşver dediği anlar oluyor, bundan kurtulmaya çalışalım.

MoRFy
21 Kasım 2016, 10:33
allah rahmet eylesin sevenlerine sabır versin

Kızıl pars
21 Kasım 2016, 10:36
Arkadaşlar kendi aramızda taziyede bulunuyoruz,
ailesi ya da yakınları muhtemelen bunları okumayacak.

Cenaze yeri ve saati ile ilgili bilgisi olan var mı?
Müsait arkadaşlar ile taziyeye gidelim, başsağlığı dileyelim.

Darkcity2000
21 Kasım 2016, 10:39
Acaba boyunluk ve hava yastıklı mont kullanılmış olsa sağ kalma şansı olurmuydu....

Salurbey
21 Kasım 2016, 10:48
Bende 2 gündür helite air bag ürünlerini araştırıyordum. Türkiye'dede subesi acimis. Fiyatlar 2337 tl den basliyor. Youtube da 2 tane kaza videosu var. Bende kaplumbag yelegi modelini almayi dusunuyorum. Ayri bir konu basligi olarak acmayi dusunuyordum.

istanbu_gezg
21 Kasım 2016, 11:04
Dün bende neyseki bir o....evladını yola ters dalacağını tahmin ettim ve yavaşladım tam düşündüğüm gibi hiç yola bakmadan girdi, trafik cezaları artmadan birşey değişmeyecek insanlar kaza olursa kasko sigorta var eee a.... ağızlı benim canım ?

forumsa burası bende aklımdan geçenleri yazdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Ben daha önce yazdığım gibi vefat haberlerini çiçekler ile süsleyeceğim

http://im.haberturk.com/2016/02/03/1190378_461055964fe859cb3ecc00d97a96196f_640x640.j pg
http://2.bp.blogspot.com/-CuKN8GEljkE/VfKJwk6iU0I/AAAAAAAAf4M/mizuySIznuA/s1920/Tomurcuk-yaprakli-cicekler.jpg

MotoNoob
21 Kasım 2016, 11:06
Cezalar artsa ne değişecek? Yasak U-Dönüşünü yapan "bunun cezası sadece 120 Lira" düşünüpte U-Dönüş yapıyor sanki.

Kardeşimizin Kanalını takip ederdim. Eğer Kaskı çıkarmaya çalışan biri yüzünden Ölüm sonuçlanmışsa, buda Ehliyet alma Eğitiminin ne berbar olduğunu tekrar gösteriyor.

Çok üzüldüm
Allah rahmet eylesin, Ailesine ve sevdiklerine sabır versin.

berkay3212
21 Kasım 2016, 11:35
Bu tip motorlar sakin sürülmüyor dolayısıyla binen ölümüde göze alır. Ben pek binmiyorum artık.

SolidSnake
21 Kasım 2016, 11:48
Bir gün kendi ismimi de böyle görmekten çok korkuyorum. Xxx (24) hayatını kaybetti...

Arkadaşlar istanbul'da motor sürmek gerçekten doğru ve mantıklı bir fikir mi?

Okan Sinan Ocan
21 Kasım 2016, 11:59
Bir gün kendi ismimi de böyle görmekten çok korkuyorum. Xxx (24) hayatını kaybetti...

Arkadaşlar istanbul'da motor sürmek gerçekten doğru ve mantıklı bir fikir mi?

Sevgili kardeşim,

Herşey senin elinde. İstanbuldaki trafik yoğunluğu nedeni ile motosiklet kullanmak değil ,kullanmamak mantıksız aslında.

Motosikleti güvenli kullanır , diğer sürücülerin hata yapabileceğini peşinen kabul edip tedbirini ona göre alırsan İstanbulda bile motosiklet üzerinde sorunsuz yıllar geçirebilmen mümkün. İstanbul trafiğinde onbinlerce kilometre motosiklet kullanıp burnu kanamamış pekçok sürücü var.
Onlar yapabiliyorsa sende yapabilirsin karamsar olma.

Sevgilerimle

simoncelli
21 Kasım 2016, 12:01
Pendikte oturan biri olarak o güzergah ta benim çok sık kullandığım bir yol, fakat kazanın hemen ardındaki viraj çok keskin yüksek sürat olmasına imkan yok. araç birden döndü muhtemelen motorlu arkadaş fren yapamadı bile arabanın hasarından anladığım kadarıyla.

gitaristgkn
21 Kasım 2016, 12:14
Ne desek boş yaa ülkenin eğitimi sürücülerin tavırları bi çok etken ve işte sonu böyle kötü biten şeyler ...Allah rahmet eylesin yakınlarına sabır versin...

Nikkfurie
21 Kasım 2016, 12:14
Allah rahmet eylesin,ailesine sabır dilerim..

arabanın durumuna bakılırsa 150-160 km hızla carpisma gerçekleşmiş olabilir.. 70-80km ile kavşağa yaklassaniz panik fren yapma şansınız olur en fazla amortisör borunuz jantiniz yamulur yere yuvarlanir 150 liralık ls2 kaskiniz bile olsa ayağa kalkarsiniz..

yukici
21 Kasım 2016, 12:53
Kaza geçirmemek için yavaş gitmek te kar etmiyor. Durduk yere kaza geçiren bir sürü insan var. Mesela ben alacağım motoru trafiğe çıkmadan mahalle içinde kullanacağım.

Reşit
21 Kasım 2016, 13:01
Arkadaşlar merhaba,

Tolga'nın çok yakın arkadaşıyım. Üzüntümü tarif edemem. Tolga benim çevremde motosiklet üzerinde kaybettiğim ikinci insan(melek). Tanısanız yüzünün bir gün bile asık olmadığını, çevresine sürekli pozitif enerji yaydığını görürdünüz. İşinde çok başarılıydı, yalan söylemezdi, kısacası pırlanta gibi çocuktu. Ama o sorumsuz yaratık Tolg'mızı bizden aldı.

Okan abiye sonuna kadar katılıyorum. Bazıları 90 km ile gidiyordu, kaskı çıkarmışlar vs demiş. Arkadaşlar Tolga'nın hızı şu anda bilinmiyor. Olay yerinde mobese olmadığı söylendi. Ayrıca otopsi bu sabah yapıldı ve sonucu henüz açıklanmadı. Tolga'yı hastaneye getirdiklerinde kaskı hala kafasındaydı. Öyle kaskın çıkıtğı bilgisi gerçeği yansıtmıyor.

Aldığım teori eğitimlerinde hocalar bazı istatistikler paylaşmışlardı. 70Km/h hızın üzerinde duran bir cisme çarpıp hayatta kalan motosiklet sürücüsü yokmuş. Bu da üzerimize çelik zırh da giysek ne kadar savunmasız olduğumuzu bize gösteriyor. Şunu kabul edelim, çok HIZLI kullanıyoruz millet. Bunu şakası yok. bu tarz olaylara tepki veremeyeceğimiz hızlara çıkıyoruz. Aslında tüm suç bizim. Şu anda aşık olarak kullandığım supersport motosikletimi galiba satacağım. Çünkü biliyorum tepesine geçtiğimde göktaşı gibi gidiyorum. Madem o şekilde gidiyorum, o zaman o süratlere çıkmayacak motor kullanmalıyım. Denklem çok basit.

Cenaze ile ilgili olarak da bir şey paylaşayım. Merhumun cenazesi bu akşam itibariyle memleketi Kastamonu'ya götürülecek.

Dualarımız Tolga'yla.

Allah rahmet eylesin :salut:

Emreköktürk
21 Kasım 2016, 13:08
Çok yazık çok Allah rahmet eylesin

alic3lik
21 Kasım 2016, 13:10
Sözün bittiği yer, Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyorum...