PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yanlış Sürüş Alışkanlıkları...

acemi60
18 Kasım 2016, 19:51
Bugün arabayla giderken aynada arkadan gelen bir motosiklet gördüm. Korna çaldı. Aslında gerek yoktu. Çünkü çoktan direksiyonu hafif sağa kırıp geçmesini kolay hale getirmiştim. Fakat arkasına takıldığı önümdeki araç öyle değildi. Defalarca korna çalmasına rağmen hafif sağ yapıp geçişini kolaylaştırmadı. Üstelik önündeki duraklayan aracı geçmek için bir de sola kırdı. İşte o zaman sıkıntı patlak verdi. Çünkü karşıdan gelen ve sola kıran aracın arasında kalan motosikletli zor bir duruma düştü. Bir hışımla bağırıp, korna çalıp, gazlayıp kendisini sıkıştıran aracı sollayıp gazladı. 100 m. ilerde sola dönmek için dengeli fren yapamayınca motorun arkasını kaydırıp yere yapışma tehlikesi atlattı.

Sonuç;
- Yaşadığı bütün tehlikeleri kendisi yarattı.

Yanlış sürüş alışkanlıkları;
- Korna çaldığınızda bütün araçların size yol vereceğini zannetmek.
- İki yönlü akan trafiğin arasında seyretmek.

Not : İkincisi bana bir yerden tanıdık gibi geldi :)

fatih.met
18 Kasım 2016, 20:02
Bugün arabayla giderken aynada arkadan gelen bir motosiklet gördüm. Korna çaldı. Aslında gerek yoktu. Çünkü çoktan direksiyonu hafif sağa kırıp geçmesini kolay hale getirmiştim. Fakat arkasına takıldığı önümdeki araç öyle değildi. Defalarca korna çalmasına rağmen hafif sağ yapıp geçişini kolaylaştırmadı. Üstelik önündeki duraklayan aracı geçmek için bir de sola kırdı. İşte o zaman sıkıntı patlak verdi. Çünkü karşıdan gelen ve sola kıran aracın arasında kalan motosikletli zor bir duruma düştü. Bir hışımla bağırıp, korna çalıp, gazlayıp kendisini sıkıştıran aracı sollayıp gazladı. 100 m. ilerde sola dönmek için dengeli fren yapamayınca motorun arkasını kaydırıp yere yapışma tehlikesi atlattı.

Sonuç;
- Yaşadığı bütün tehlikeleri kendisi yarattı.

Yanlış sürüş alışkanlıkları;
- Korna çaldığınızda bütün araçların size yol vereceğini zannetmek.
- İki yönlü akan trafiğin arasında seyretmek.

Not : İkincisi bana bir yerden tanıdık gibi geldi :)

benden bahsediyor isen ben bağırmadım :D gerçi ben düz devam ettim kaydırdıktan sonra ve karşıdan gelen aracın farkındaydım ve herşey bilincim dahilinde oldu, trafikte kesinlikle müzakereye girmem.

mutlaka yapma etme gibi konuşmalar geçebilir ama orada risk varsa ben yokum :) (abartılı oldu biraz, riskli sürüşlerim oluyor arada)

bir dakika yaa... bugün bana yol veren bir motosiklet oldu mu? istanbul beylikdüzü'mü yer?

acemi60
18 Kasım 2016, 20:14
benden bahsediyor isen ben bağırmadım :D gerçi ben düz devam ettim kaydırdıktan sonra ve karşıdan gelen aracın farkındaydım ve herşey bilincim dahilinde oldu, trafikte kesinlikle müzakereye girmem.

mutlaka yapma etme gibi konuşmalar geçebilir ama orada risk varsa ben yokum :) (abartılı oldu biraz, riskli sürüşlerim oluyor arada)

bir dakika yaa... bugün bana yol veren bir motosiklet oldu mu? istanbul beylikdüzü'mü yer?

Hayır. Senden bahsetmiyorum. Yine de dikkate al :)

fatih.met
18 Kasım 2016, 20:26
trafiği geren hareketler yaptığımda kimse görmez ama utançtan yüzüm kızarır. öyle terbiyesiz hareketleri yakıştıramıyorum kendime.

bir arkadaş muayeneden geçsin diye eksozları değiştik, benim orjinalı ona taktık ve ondaki performans eksozunuda ben taktım. bir hafta böyle geçti.
ama birde bana sorun o bir hafta nasıl geçti? 6 bin deviri geçmiyorum. yokuş yukarı normal gittiğim vitesin bir vites altında ve 5 bin devirde çıkıyorum, korkudan 80 km hızı geçemiyorum.

işkence çektim bir hafta. hiç kızan eden yada laf söyleyen olmadı ama ben utanıyordum. rahatsızlık vermek benim için çok kötü bir şey.

watercolours
18 Kasım 2016, 23:23
Bir musibet bin nasihatten iyidir. Musibetten de anlamayanın hakkı kötektir.

whitedeamon
19 Kasım 2016, 12:23
Olur hocam olur genç nesil bu atara gidere yatkın