PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haberlerde niye iç açıcı birşey yok

istanbu_gezg
08 Kasım 2016, 10:40
haberleri izlemeye çekinir oldum birbirini bıçaklayanlar tehdit edenler, yolcuya söven otobüs şöförü ,

ben kimseye kışt bile demiyorum tatsızlık olmasın diye neler oluyor memlekette

tomass
08 Kasım 2016, 10:44
Ülkemizde iç açıcı bir olay olmuyor ki haberlere yansısın

tr100a
08 Kasım 2016, 10:46
Uzun zamandır hiç haber seyretmiyorum ve gazete okumuyorum moralim bozulmasın diye d smartta otomobil yapanlara ve belgesellere bakıyorum

oxus
08 Kasım 2016, 10:49
"birey yaşadığı devletin karakterini taşır" Platon

işte bu yüzden her geçen gün dibe batıyoruz.

ufukt
08 Kasım 2016, 11:14
Uzun zamandır hiç haber seyretmiyorum ve gazete okumuyorum moralim bozulmasın diye d smartta otomobil yapanlara ve belgesellere bakıyorum

Arabanızı seviyorsanız Dtx izleyin :cat:

The Dude
08 Kasım 2016, 11:34
ilkin bu konunun konu dışı bölümünde olması gerekir.

soruna dair ise;
haberler, yazılı, sözlü, görsel medya yani senin toplumun geneli ile iletişim içerisinde olduğun kanallar devlet ve erk kontrolündedir.
tek taraflı propaganda olarak isimlendirilir.

içinde yaşadığın coğrafya, devlet modeli, baskın kültür, bireyin baskı altında tutulması, yönlendirilmesi, güdülmesi, sağılması amacı taşıyan yönetim biçimi ile yönetilmektedir.

bu sebepten dolayı evinin dışındaki hayatın sürekli olarak tehlikeli, zarar verici, rahatsızlık verici olarak betimlenmesi senin de bunun karşılığında seni koruyan devlete sığınman, onun büyüklüğünü ve koruyuculuğunu kabul etmen gerekir.

ve tabi ki bunun bedelini ödemen gerekir.

bu en kaba ve hızlı anlatım halidir.

farklı bilim dallarından genel bilgi edinimi ile konuyu detaylandırabilirsin.
ben tavsiye etmem,
sürüye takıl.
haberleri seyretmek istemiyorsan,
evlilik programları, müge anlılar, spor programları, vahşi hayvanların birbirlerini parçaladıkları belgeselleri de seyredebilirsin.

acemi60
08 Kasım 2016, 11:47
Atla motoruna. Biraz gez. Temiz hava al. Moralini sağlam tut. Daha da zor günler görmek ihtimal dahilinde.