PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ilk kez böyle bişey görüyorum ybr de kronik olabilir mi ?

fkambay
04 Kasım 2016, 10:25
Selam arkadaşlar 3 gün önce sıfır aldıgım cbr 250r kışın yağmurda çamurda harap olmasın diye 2014 model 10k da ybr esd aldım kışın kullanmak için sorun şu ki,

vitesi boşa atmak oldukça zor ve daha kötüsü vites boşta göstergesi yeşil ışık yanarken debriyajı bıraktıgımda motor vites birdeymiş gibi hareket ediyor var mı konu hakkında bilgisi olan ?

Mertcan39
04 Kasım 2016, 10:32
Yağı ne zaman değişti debriyaj ayarı yapıkmı vites dişlisi tam boşa geçmeyebiliyor bazen N yansa bile kontrolle sal deebriyajı

istanbu_gezg
04 Kasım 2016, 10:36
Bence gayrettepe polis müdürlüğüne gidip koruma talep etmen gerek YBR ve Kronik hata kelimesini aynı cümlede kulandığın için birazdan forum ahalisi demediği kalmyacak

Yada konu başlığını bajaj yap olur böyle şeyler bajaj sonuçta diyip geçerler :D

fkambay
04 Kasım 2016, 10:47
Yağı ne zaman değişti debriyaj ayarı yapıkmı vites dişlisi tam boşa geçmeyebiliyor bazen N yansa bile kontrolle sal deebriyajı

500 km önce değişmiş yağı debriyak ayarına bi baktırıcam debriyajı konrollü bırakmasam gidiyo motor valla boşta gösterirken :)

Bence gayrettepe polis müdürlüğüne gidip koruma talep etmen gerek YBR ve Kronik hata kelimesini aynı cümlede kulandığın için birazdan forum ahalisi demediği kalmyacak

hocam ybr yi bende çok seviyorum ybr ustaları varsa mutlaka başına gelmiştir böyle bi sorun çökmezler üstüme :)

Romedon
04 Kasım 2016, 10:49
motor yağmurda çamurda neden harab olsun ki. işi o zaten.ha yol arazi yolu gibidir ayrı.

ZümeR
04 Kasım 2016, 10:59
Dünya malına o kadar bağlanma.
Sıfır honda varken ıslanmasın diye motor almak..
Şeker değil ki erisin..?
Bin kullan hondanın satışını yaptıktan sonra bu davranışın aklına gelip kendine güleceksin.

fkambay
04 Kasım 2016, 11:00
motor yağmurda çamurda neden harab olsun ki. işi o zaten.ha yol arazi yolu gibidir ayrı.

haklısın gocam ama cbr nin o soba borusu egzozuna çamur bi yapıştımı cıkmyor kolay kolay. sadece o değil aslında arka çanta taktırmıyorum cbr ye görüntüyü bozmasın diye ybr ile her işimi görüyorum o konuda .

Romedon
04 Kasım 2016, 11:06
haklısın gocam ama cbr nin o soba borusu egzozuna çamur bi yapıştımı cıkmyor kolay kolay. sadece o değil aslında arka çanta taktırmıyorum cbr ye görüntüyü bozmasın diye ybr ile her işimi görüyorum o konuda .

ben de takmıyorum benim rs 200 e sırtçantası ile hallederiyorum ne bilm çamur mabur bi basınölı suya bakar

Deeplord
04 Kasım 2016, 11:08
Sat cbr ı yoluna işini gören, içinin acımayacağı ybr ile devam et.haybeye trafik sigortası,garaj parası gibi yüklerindende feragat etmiş olursun.

fkambay
04 Kasım 2016, 11:13
Sat cbr ı yoluna işini gören, içinin acımayacağı ybr ile devam et.haybeye trafik sigortası,garaj parası gibi yüklerindende feragat etmiş olursun.

ilerleyen zamanlarda cbr yi satıam hocam zaten o benim elimdeki yatırım sadece kendi garajım var seneye defiyatlar böyle olursa sigortasını yaptırmayı düşünmüyorum yatsın garajda ilerde parya çevirip üstüne katıp cbr 650f almayı planlıyorum

ZümeR
04 Kasım 2016, 11:20
ilerleyen zamanlarda cbr yi satıam hocam zaten o benim elimdeki yatırım sadece kendi garajım var seneye defiyatlar böyle olursa sigortasını yaptırmayı düşünmüyorum yatsın garajda ilerde parya çevirip üstüne katıp cbr 650f almayı planlıyorum

650F alıp YBR ye bineceğim, o garajda yatsın desene :)

Allah iyiliğini versin iyi güldürdün beni.. :)

fkambay
04 Kasım 2016, 11:28
650F alıp YBR ye bineceğim, o garajda yatsın desene :)

Allah iyiliğini versin iyi güldürdün beni.. :)

cbr ile kendimi tatmin edicem :) ybr ömür boyu benle kalacak diğerleri geçici ilişki olacak valla hocam :) sürekli güzel kadınlarla birlikte olmak olmaz arada evde önüne sıcak bir çörba koyan ömürlük lazım

Metehan07-70
04 Kasım 2016, 11:30

Belli ki ironi yaptın ama, söylediklerin doğru. Ben ybr ve kronik kelimesini yakıştaramayanlardan biriyim. Bence bu sorunun kaynağı bakımsızlık.

Deeplord
04 Kasım 2016, 11:32

Güzel kardeşim motorun yatırımı olmaz yanlış düşünüyorsun.
Sat cbr ı, al o para ile altın döviz her neyse, hem kafan rahat uyursun. motor bu durduğu yerde ne çıkaracağı belli olmaz.
Allah korusun bir hırsız çıkar alır götürür ( garaj falan dinlemiyorlar ) sonra oturur ağlarsın ben ne yaptım diye. ybr işini görüyor madem onunla devam et derim. yanlış yaparak doğruyu bulma !

fkambay
04 Kasım 2016, 11:37
Güzel kardeşim motorun yatırımı olmaz yanlış düşünüyorsun.
Sat cbr ı, al o para ile altın döviz her neyse, hem kafan rahat uyursun. motor bu durduğu yerde ne çıkaracağı belli olmaz.
Allah korusun bir hırsız çıkar alır götürür ( garaj falan dinlemiyorlar ) sonra oturur ağlarsın ben ne yaptım diye. ybr işini görüyor madem onunla devam et derim. yanlış yaparak doğruyu bulma !

yazan herkes söylediklerinde haklı hocam sizde haklısınız önümüzdeki yazın sonunda satıcam zaten seviyorum cbr yi Allah için on numara motor ybr den inip ona bindkten sonra ulan bu motor satma ne güzel gidiyo diyorum kendi kendime :)

beyefendi
04 Kasım 2016, 11:41
ne güzel hep derlerdiler de inanmazdım cbr altın gibi yatırım aracıdır diye...

ufukt
04 Kasım 2016, 11:48
Ben de ilk kez görüyorum cbr kirlenmesin ıslanmasın diye ybr alan

fkambay
04 Kasım 2016, 11:55
Ben de ilk kez görüyorum cbr kirlenmesin ıslanmasın diye ybr alan

en son dahada ileri gidicem ybr yıpranmasın diye bi tane çinli alıcam :)

ufukt
04 Kasım 2016, 11:58
:queen: :queen:

Machair
04 Kasım 2016, 12:15
Ben 660 Tenere aldım. Köydeki Lal Mustafa'nın katırı bile benim motora imrenerek bakıyor walla. Sadece kedi işeyince yıkıyorum. Zinciri yağla, periyodik yetkili servis tamamdır. Tenere'nin küçük kasası da YBR dir zaten. Biri katır biri eşek.

neobirzenci
04 Kasım 2016, 14:10
Seneye satıcam diyorsun abi neden sıfır cbr aldın ozaman herturlu zarardasın

rebirth
04 Kasım 2016, 14:47
Ben de ybr kullanıyorum. Dediğiniz şey bazen bende de oluyor, sebep debriyaj maneti ayarı. Motosiklet tamamen durmadan vitesi boşa atarsanız bu kesinlikle olmuyor(manet ayarsız bile olsa), ama manetin boşluğu olması gerektiği kadar değilse, ve motosiklet dururken boşa almaya çalışıyorsanız bazen oluyor böyle.

bilirkişi
04 Kasım 2016, 15:28
ayaklık açık çalıştır çalışıyosa boştadır çalışmıyorsa değildir Ayştayn Mod Açık :thumleft:

aonal
04 Kasım 2016, 15:36
Benim ybr de de oluyordu bu durum pek sallamadım ama olay debriyajdan kaynaklı sanırım yağ filan değil

istanbu_gezg
04 Kasım 2016, 15:58
ortak kani siz ybr kullanmayı bilmiyorsunuz dünyanın en özle müthiş motoru

Zippo's
04 Kasım 2016, 16:05

Benim ehliyetim var,vitesli motorumda var ? Acaba ybr kullanmak icin ozel bir kurs almam gerekir mi ne dersin ?

Bazen agir sacmaliyor bu forum

fkambay
04 Kasım 2016, 16:40
Seneye satıcam diyorsun abi neden sıfır cbr aldın ozaman herturlu zarardasın

pahalı olan şey sıfır bir motor alıp ilk kontagı senin cevirmen ve bi sure gecmişte bu motorun basınasu gelmişmi bu gelmişmi diye düşünmeden rahat yol almaktır cbr 0 aldıgım gün o kadarcık zarar edecegimi biliyordum zaten ama 0 motosikletin tadına bakmak istedim..

Ben de ybr kullanıyorum. Dediğiniz şey bazen bende de oluyor, sebep debriyaj maneti ayarı. Motosiklet tamamen durmadan vitesi boşa atarsanız bu kesinlikle olmuyor(manet ayarsız bile olsa), ama manetin boşluğu olması gerektiği kadar değilse, ve motosiklet dururken boşa almaya çalışıyorsanız bazen oluyor böyle.

demekki sadece benm motorda yokmuş saolun bilgi icin hocam

vitesi boşta gösteripte debriyaj ı bıraktıgında motosiklet gitmek istiyosa sorun sürücü de degil motordadır hocam daha önceki motorlarımda hiç boyle bişey görmedim.