PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye de jawa bayisi/distribütörü var mı?

ismetbozyazi
02 Kasım 2016, 23:10
Merhaba, ben sizden bir yardım istiyorum. Türkiye de Jawa Motor satan bayi var mı? var ise iletişim bilgilerini verebilir misiniz? Ben 0 km. jawa 350 style almak istiyorum jawa nın sitesine girdim üretimi halen var.
( http://www.jawa.eu/motocykly/jawa-350.htm ) ama 0 km jawa satan bayi veya distribütör bulamadım.

barismanco
02 Kasım 2016, 23:24
Jawa türkiye pazarında artık yok diye biliyorum.

zangiff
02 Kasım 2016, 23:37
Olsa direk çekerim 660sportard

Metehan07-70
03 Kasım 2016, 15:01
Olsada alsak bi tane 650 dakar.

YERUÇAĞI
03 Kasım 2016, 15:18
çöpe atılacak paranmı var kerdeşim,honda,yamaha,suzuki gibi piyasada her daim alıp kullanıp satabileceğin markalar varken,türkiyeden çekilen son sahibi olacağın motoru alıpta ne yapıcan

ha zevk benim kullanır çöpe atarım dersen diyecek bişey yok

ZümeR
03 Kasım 2016, 15:39
Eskiden Jawa/Planet Rus vardı.
Şu an piyasadaki hepsinden sağlamdır bu motorlar.
Ama gideri yok o ayrı konu

zangiff
03 Kasım 2016, 15:45
Sportard benim için yapılmış resmen ömürlük binerim.

Metehan07-70
03 Kasım 2016, 16:18
çöpe atılacak paranmı var kerdeşim,honda,yamaha,suzuki gibi piyasada her daim alıp kullanıp satabileceğin markalar varken,türkiyeden çekilen son sahibi olacağın motoru alıpta ne yapıcan

Markayı tanımadığın belli, bugün 30 yaşından bile daha büyük bir jawa senin xmax i iki kere eskitir.

YERUÇAĞI
03 Kasım 2016, 16:26
Markayı tanımadığın belli, bugün 30 yaşından bile daha büyük bir jawa senin xmax i iki kere eskitir.

boşversene sen jawa 250 ceylan motorum vardı benim zamanında 14 beygirdi hiç unutmam, 2 zamanlı depoya yağ koyardık,,yaşım 49 çocuk sandın galiba

tamam zamanında başka motor yoktu mecburduk,ama şimdi alınmaz, zaten satışıda yok tr. de
alıpta son sahibimi olacak adam parçasını bile bulamaz

hem sen jawa ları hala eskisi gibi sanıyorsun galiba yani yenisini alıp 30-40 yıl kullanıcan,,yok öyle bi dünya ,kapitalizm izin vermez buna,,hiç bişey eskisi gibi değil

eskiden ilk buzdolabımız arçelikti 30 yıla yakın kullandık artık çürüdüde attık hala motoru çalışıyodu,,şimdiki buzdolaplarını anlatmaya gerek yok

Metehan07-70
03 Kasım 2016, 17:03
boşversene sen jawa 250 ceylan motorum vardı benim zamanında 14 beygirdi hiç unutmam, 2 zamanlı depoya yağ koyardık,,yaşım 49 çocuk sandın galiba

tamam zamanında başka motor yoktu mecburduk,ama şimdi alınmaz, zaten satışıda yok tr. de
alıpta son sahibimi olacak adam parçasını bile bulamaz

hem sen jawa ları hala eskisi gibi sanıyorsun galiba yani yenisini alıp 30-40 yıl kullanıcan,,yok öyle bi dünya ,kapitalizm izin vermez buna,,hiç bişey eskisi gibi değil

eskiden ilk buzdolabımız arçelikti 30 yıla yakın kullandık artık çürüdüde attık hala motoru çalışıyodu,,şimdiki buzdolaplarını anlatmaya gerek yok

650 lilerin üzerinde bombardier motor var abi, kötü mü sence?

mi1954
03 Kasım 2016, 17:07
java anadolu endrustri holdinge bağlı çelik motor fabrikasında üretiliyordu, skoda kamyonetlerle beraber.
şimdi aynı fabrika isuzu üretiyor.

YERUÇAĞI
03 Kasım 2016, 19:06
650 lilerin üzerinde bombardier motor var abi, kötü mü sence?

yaw ben kötü yaramaz diye bişey dedimmi bak bakalım mesajlarıma,şuanki kalitesini bilemem ama kesinlikle para verilip alınmaz bence
çünkü bırakın piyasasının olmasını,tr de satışı yok bayii yok servis yok

aklı olan biraz düşünse neden alınmaması gerektiğini çözer

yurt dışından bi şekilde getirttin diyelim,bakımını kime yaptırıcan,arıza yaptı kim bakacak,kaza yaptın parçasını nasıl temin edip kime yaptırıcan
buna güvenip uzun yola çıkılmaz,ya bişey oldu nerden parça temin edicen,kalırsın yaban ellerde
götürdüğün usta öküzün trene baktığı gibi bakar buna tr yokki nerden bilecek

birde verdin okadar parayı olduya paraya ihtiyacın oldu veya motoru yükseltçen veya değişcen,,bi düşün kim alıcı çıkar motora,yeminle son sahibi olursun verdiğin para çöpe gider ağlar durursun,,elimizde2013 model 2014 çıkışlı daha 11000 de honda cbr 250 var 10000 tl ye vericez 1 ayı geciktir satamıyoruz,ki piyasası ve 2 ci eli gideri olan bir motor,,ya sen düşün bakalım o motoru nasıl satacan

hiç bir arkadaşımız parayı kumdan toplamıyor,elindeki motoru tek sermayesi olanlar var,neden çöp olsunki,,akıllı düşünmek lazım

ha bunları bilip görüp yinede getirtip almak isteyene bişey diyemem güle güle kullansın

snappy x
03 Kasım 2016, 19:58

hastası olan alır.kullanır.elinde parçası yoksa bile yurtdışında getirtenler var.sadece hastası olan alır biner.dili yanmış olanlar bu motoru kötüler sadece.jawa kullanan adamda zaten bunları biliyordur.tüm bakımlarını kendi yapar.

Mertcan39
03 Kasım 2016, 20:14
hastası olan alır.kullanır.elinde parçası yoksa bile yurtdışında getirtenler var.sadece hastası olan alır biner.dili yanmış olanlar bu motoru kötüler sadece.jawa kullanan adamda zaten bunları biliyordur.tüm bakımlarını kendi yapar.

parçası olmadıktan sonra baksa ne yazar arkadaşımda 1992 2 bin kmde amcasının jawa 350 ts si var alındığı sene binilmiş sonrası garajda daha tertemiz onca masraf etti yaptırdı parça getirttirdi 1 ay düzgün çalıştı yok yok randıman tutmuyor platin salaklıyor akü bitiyor o oluyor bu oluyor motor şanzıman yağını içeri alıyor falan filan işin özü orjinal parçaları artık bulunmuyor efsane dahi olsalar insanı hayattan soğutuyor bu arada orjinal lastikleri üzerinde tertemiz duruyor motor adam olsaydı değişicekti ama olmadı ne yazıki

Metehan07-70
04 Kasım 2016, 09:24
yaw ben kötü yaramaz diye bişey dedimmi bak bakalım mesajlarıma,şuanki kalitesini bilemem ama kesinlikle para verilip alınmaz bence
çünkü bırakın piyasasının olmasını,tr de satışı yok bayii yok servis yok

aklı olan biraz düşünse neden alınmaması gerektiğini çözer

yurt dışından bi şekilde getirttin diyelim,bakımını kime yaptırıcan,arıza yaptı kim bakacak,kaza yaptın parçasını nasıl temin edip kime yaptırıcan
buna güvenip uzun yola çıkılmaz,ya bişey oldu nerden parça temin edicen,kalırsın yaban ellerde
götürdüğün usta öküzün trene baktığı gibi bakar buna tr yokki nerden bilecek

birde verdin okadar parayı olduya paraya ihtiyacın oldu veya motoru yükseltçen veya değişcen,,bi düşün kim alıcı çıkar motora,yeminle son sahibi olursun verdiğin para çöpe gider ağlar durursun,,elimizde2013 model 2014 çıkışlı daha 11000 de honda cbr 250 var 10000 tl ye vericez 1 ayı geciktir satamıyoruz,ki piyasası ve 2 ci eli gideri olan bir motor,,ya sen düşün bakalım o motoru nasıl satacan

hiç bir arkadaşımız parayı kumdan toplamıyor,elindeki motoru tek sermayesi olanlar var,neden çöp olsunki,,akıllı düşünmek lazım

ha bunları bilip görüp yinede getirtip almak isteyene bişey diyemem güle güle kullansın

Sağol abicim sayende bunca yaştan sonra akılsız olduğumu öğrendim.
Sizin oraları bilmem de, bizim buralarda jawa nın dilinden anlamayana usta denmez herhalde. Bizim buralarda grupları bile var. Parçaya gelince, taaa dünyanın öbür ucundan insanlar iç çamaşırı getirtiyor insanlar.
Son olarak, şimdiye dek ben hiç bir motoruma yatırım, ve ya bir köşede yatan para gözüyle bakmadım. Bir kez daha anladım ki, bir motorlu var, bir de motorcu var.