PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha T-Max / Honda Integra

HasanK7
02 Kasım 2016, 21:40
Arkadaslar meraba
Sizleri sıkmadan konuya giriyim.Yaklasık 3 senedir X max 250 Kullanıyorum ve scooter kullanmaktan cok memnunum gerek bagaj olsun gerek otomatik olsun fakat artık buyutme kararı aldım cunku tapa gaz 120 le gitmek artık yordu ozellıkle Sile gibi yerlere giderken , sorum su fiyatları asagı yukarı yakın Tmax 530 cc Integra 750 cc olmak uzere kullanan veya bilgisi olan arkadaslar hangi motoru tercih ederdiniz?

MimTolga
02 Kasım 2016, 21:49
İkisini de kullanmadım ancak integra almanın arifesinde biri olarak konuyu yakından takip edeceğim. Benim fikrim; tmax'in gereksiz pahalı olması ve hala kayışlı aktarma kullanması, yakıt sarfiyatının yüksek olması öte yandan integra da ise bagaj yok, topcase ve yan çanta setleri ciddi maliyet ancak çift kavramalı otomatik şanzıman ve zincir aktarma integranın albenisi. Tabi scooterdan sonra zincir temizlemek ve yağlamak size abes gelebilir. Ayrıca her iki motor da xmax 250 ye göre ciddi ağırlar ama zamanla alışırsınız.

YERUÇAĞI
02 Kasım 2016, 22:54
tmax görsel olarak integradan çok daha güzel,eğer görsellik 1 ci plan ise tmax,,ama yakıt tasarrufu 1.ci plansa integra,,ayrıca integra 750cc olduğundan bir üst vergi dilimine giriyor,tmax yıllık 2016 olarak 243 tl integra yıllık 623 tl vergi dilimine giriyor,2017 ile bu biraz daha artacak,arada 400 tl gibi bir fark var,,

ancak integra 750 cc olmasından ötürü tmax ten 6.5-7 hp daha güçlü ,tork olarakta 16 nm tork daha yüksek,,gerçi son hızları aşağı yukarı aynı,ama integra tork ve gücü düşük devirde verdiğinden büyük oranda yakıt tasarrufu yapıyor,bunun nedeni ise bildiğiniz honda jazz aracın 1.4 motorunu ortadan kesip 2 silindirini integraya uyarlamaları,yani bildiğiniz araba motoru var integrada ,azami 6500 devir çeviriyor böylece tasarruf odaklı bir motor oluyor haliyle

bagaj olarak bizzat gidip bakmıştım aşağı yukarı ikiside aynı,tek kask alacak bagajları var,xmax gibi değil,bu yüzden bagaj için çanta takmak gerekli

fiyat olarak söylediğin gibi aynı değiller tmax 10 bin liraya yakın daha pahalı integradan ama görsel olarak daha güzel

bence integra yakıt tasarrufu ve fiyat olarak daha alınası gibi,,bende motorumu yükseltmek istiyorum benim tercihim integra olurdu ama şuanki tek far tasarımıyla değil,2017 de tasarım nasıl olacak onu merak ediyorum,

yoksa hondanın 2017 de satışa sunacağı bu scooter 1 ci favorim

https://www.youtube.com/watch?v=EJABCl2ZLmc

Nikkfurie
02 Kasım 2016, 23:12
ikisini de kısa süre kullandım,benim tercihim kesinlikle Integra olurdu..

Tmax ın beğenmediğim yerleri,ayaklarınızın arasındaki tünel çok geniş ve gidon bir sukuter için çok aşağıda..

fiyatı da Integra ya göre çok pahalı,ikinci eli vasat..

400 lük xmax ı denediniz mi ? 250 ile arasında çok fark var,iki kişi yokuşlarda baymıyor..