PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ah su inazumanin katalizoru!

sozerten
02 Kasım 2016, 20:56
Herkese merhaba. Benim inazumanin katalizorunun ici galiba paramparca. Soyle ki rolantide calisirken motorun kendi sesinden fazla katalizorun sesi cikiyor. Motorun garantisi bitti, katalizorun yenisi fahis fiyat. Bu katalizorun iptal islemi nasil oluyor? Mumkun mudur?

Mobil oldugum icin imlaya dikkat edemedim kusura bakmayin

Mamba09
02 Kasım 2016, 21:02
hocam aynı sıkıntı galiba bende de var. motoru ilk çalıştırdığımda katalizör sesi motorun sesini bastırıyor. daha sonra sesi kesiliyor katalizörün ama ilk 1-2 dakika katalizörde ses var. iptal işlemi yapılabilir. zor değil. orayı söküp alıyorlar. ben yaptırmayı düşünmüyorum henüz. belki bi katalizör düşer uygun fiyata alırım diye.

E-TEKİN
03 Kasım 2016, 09:58
Bursa da adliyenin orada kaynakçı Yaşar usta bu sorunu kökten çözüyormuş diye duydum

kadango
03 Kasım 2016, 10:08
Katalizör iptali motorun sağlığı açısından iyi bir hamle değildir. İçleri dağılıyor büyük ihtimalle... Orjinal gibi olmasa da tamiri mümkündür, yenisini alalım deseniz pahalıdır hem de o da dağılır. İçini açar toplarlar bir şekilde, sesi de değişir artar bir miktar egsoz takmayı düşünüyorsanız güzel bir operasyonla hem zırıltıyı kesersiniz hem de ses alırsınız.