PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kıyafet Önerisine Açığım

Mstkdrglu
02 Kasım 2016, 17:08
Arkadaşlar/abiler öncelikle merhaba . İlk kez motosiklet alacağım için ilk ekipman toplama deneyimim olacak. Aklımda bunlar var :

Kask : AGV-K5 (http://www.motosikletaksesuarlari.com/AGV-K-5-Beyaz-Kapali-Motosiklet-Kaski_17709.html)
Mont : Frank Thomas FT (http://www.motosikletaksesuarlari.com/Frank-Thomas-Kislik-Motosiklet-Ceketi-FTW-284-Extreme-Titanium-Siyah_16780.html)
Eldiven : Dainese Cluth D-Dray (http://www.motosikletaksesuarlari.com/Dainese-Kislik-Motosiklet-Eldiveni-Clutch-D-Dry-Siyah_8838.html)
Bot : Alpinestar Gore-Tex (http://www.motosikletaksesuarlari.com/Alpinestars-Gore-tex-Motosiklet-Botu-Web-Goretex-Bot-Siyah_21353.html)
Pantalon: Tec-90 Pirate Jean (http://www.motosikletaksesuarlari.com/Tech-90-Pirate-Kevlar-Jean-Koyu-Gri-Kot-Motor-Pantolonu_7420.html)
Sırtlık: Dainese Wawe G2 (http://www.motosikletaksesuarlari.com/Dainese-Sirt-Koruma-Wave-G2-Sirt-Koruma_25951.html)

Şu anlık hepsini kışlık olarak almayı düşünüyorum (Üniversitem Afyonda olduğundan dolayı . Motoruda Önümüzdeki Sene Eylül-Ekim gibi alacağım buralarda havalar genelde soğuk oluyor şu anda bile sabahları -4,-5 dereceyi görüyoruz derse giderken.)

Daha iyi kalitede önerileriniz varsa hertürlü öneriye açığım :) Bütçem yaklaşık olarak 2500-3000 TL.

Kızıl pars
02 Kasım 2016, 17:14
Merhaba.
Alt tarafına pantolonun üstünden giyebileceğin rüzgarlık - yağmurluk türü birşey almanı tavsiye ederim.

Eğer hava çok soğuk oluyorsa termal içlik de alabilirsin, iç mekanlar sıcak olursa çıkarman gerekebilir.
Çıkarmak ve giymek için uygun bir yer varsa sorun yok.

Ayrıca maske - balaklava almalısın, sadece kask özellikle boynunu soğuktan korumaz, yüzün gözün de ayrıca üşür.

barismanco
02 Kasım 2016, 17:16
Motoruda Önümüzdeki Sene Eylül-Ekim gibi alacağım

Önümüzdeki sene sor o zaman yada önümüzde ki sene araştır çünkü fiyatlar değişir yeni ürünler çıkar senin bütçen değişir vs. bir sene öncesinden bunu sormak saçma kardeşim kaldı ki bir sürü ekipman ile alakalı forum başlıkları var merakın varsa merakını oralarda araştırıp okuyarak giderebilirsin.

Mstkdrglu
02 Kasım 2016, 17:25
Merhaba.
Alt tarafına pantolonun üstünden giyebileceğin rüzgarlık - yağmurluk türü birşey almanı tavsiye ederim.

Eğer hava çok soğuk oluyorsa termal içlik de alabilirsin, iç mekanlar sıcak olursa çıkarman gerekebilir.
Çıkarmak ve giymek için uygun bir yer varsa sorun yok.

Ayrıca maske - balaklava almalısın, sadece kask özellikle boynunu soğuktan korumaz, yüzün gözün de ayrıca üşür.

Balaklava kesinlikle almayı düşünüyorum zaten . Onu buraya eklemedim bilerekten. Termal içlik 1-2 hafta içerisinde alacağım zaten donuyoruz burada sabah :salut: Rüzgarlık/Yağmurluk için araştırmalara başlayayım . Teşekkürler :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

Önümüzdeki sene sor o zaman yada önümüzde ki sene araştır çünkü fiyatlar değişir yeni ürünler çıkar senin bütçen değişir vs. bir sene öncesinden bunu sormak saçma kardeşim kaldı ki bir sürü ekipman ile alakalı forum başlıkları var merakın varsa merakını oralarda araştırıp okuyarak giderebilirsin.

Hocam 1-2 eski konu gördüm en son 2007-2008 de yorum yapılmış hortlatmak istemedim o yüzden paylaştım belki bunları da kullanan vardır diye . Birde bütçem sabit diyebilirim aile yardımı olmadan alacağım para biriktirerek ekipman için 2500-3000 , ehliyet+kurs 2000-2500 , motor için 7000 tl lik bir bütçem var(sigorta+kasko dahil)

zaferce
02 Kasım 2016, 17:55
1 sene onceden almaya gerek yok. Ekipman parasi hazirsa koy dolara euroya bekle. Motoru alacagin zaman ekipmani da alirsin.

pea
02 Kasım 2016, 18:00
Pantolonu full kevlar'lı alırsanız daha iyi olur. Koruma açısından değil de, daha kalın olduğu için daha sıcak tutar. Ama bahar ortasında terletmeye başlar. Zaten yarı kevlar da bahar sonunda terletir. Fiyat olarak da çok farklı değil.
Montu da ilk kez duyuyorum. Ne derece sağlamdır, soğuktan korur mu, denemeden bilemeyiz. Alırsanız etiketlerini sökmeyin, beğenmeyince iade edersiniz.

Mstkdrglu
02 Kasım 2016, 18:04
1 sene onceden almaya gerek yok. Ekipman parasi hazirsa koy dolara euroya bekle. Motoru alacagin zaman ekipmani da alirsin.

Yok abi daha para hazır değil zaten . Forumdan bilgi alarak/toplayarak belirliyorum alacaklarımı değişebiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

Pantolonu full kevlar'lı alırsanız daha iyi olur. Koruma açısından değil de, daha kalın olduğu için daha sıcak tutar. Ama bahar ortasında terletmeye başlar. Zaten yarı kevlar da bahar sonunda terletir. Fiyat olarak da çok farklı değil.
Montu da ilk kez duyuyorum. Ne derece sağlamdır, soğuktan korur mu, denemeden bilemeyiz. Alırsanız etiketlerini sökmeyin, beğenmeyince iade edersiniz.

2007 de açılmış bir konuda görmüştüm bi arkadaş güzel demiş. Soğuktan koruması , korumalıkları vs iyi dediği için ekledim fakat görsellerde sırt korumasını göremedim ondan pek güvenemiyorum.

mockingbird
02 Kasım 2016, 18:27
Hocam ben de Afyon Kocatepe Üniversitesi Eğitim Fakültesindeyim bir gün tanışmak isterim.

Bursa/Karacabeyliyim bu arada. :queen:

tigermbz
02 Kasım 2016, 18:34
bu alışverişi, motoru aldığın zaman veya almaya çok yakın yapmanı tavsiye ederim
1- bir aksilik olur da motoru alamazsan, büyük bir parayı kullan(a)mayacağın eşyalara bağlamış olursun
2- belki o dönem daha uygun fiyatlı, daha iyi malzemelere denk gelirsin
paran cebinde olsun yeter, malzeme çok

barismanco
02 Kasım 2016, 18:34
Hocam ben de Afyon Kocatepe Üniversitesi Eğitim Fakültesindeyim bir gün tanışmak isterim.

Bu siteyi seviyorum :) Al sana hem toprak hem aynı okul hemde motorcu hadi hayırlı işler :)

watercolours
02 Kasım 2016, 19:03
Motoru seneye alacaksanız bence de parayı hemen harcamayın. Ya kış sonunda şimdiki fiyatlar inince alın, ya da seneye çıkacak modelleri bekleyin öyle alın.

Mstkdrglu
02 Kasım 2016, 19:55
Tamamdır ekipmanı yakın zamanda almayacağım. Peki yazdığım ekipmanları daha önce kullanmış olan var mı acaba? Kask bot pantalon konusunda baya bi bilgi buldum forumda fakat ceket hakkında birşey bulamadım pek. Aynı fiyata ya da o civarlarda ceket olarak ne önerirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:38 ----------

Oooo süper :queen: özelden yazdım hocam görüşürüz tabikide

gogozh
02 Kasım 2016, 20:42
Ben de afyon'luyum ipek sucukları sahibi falan akraba benim . Neyse eğer seneye alacaksan simdiden ekipman bakma bence dolar yükseliyor devamlı, şimdi ki hesabinla seneye bu ekipmanlar büyük ihtimal zamli olacak. Yeni yeni ürünler çıkacak . Hayırlı akşamlar

Mstkdrglu
02 Kasım 2016, 20:57
Ben de afyon'luyum ipek sucukları sahibi falan akraba benim . Neyse eğer seneye alacaksan simdiden ekipman bakma bence dolar yükseliyor devamlı, şimdi ki hesabinla seneye bu ekipmanlar büyük ihtimal zamli olacak. Yeni yeni ürünler çıkacak . Hayırlı akşamlar

Tabikide hemen almayacam zaten . Motoru almaya yakın alacağım ekipmanı şimdilik bunlar var aklımda. Bu ürünler iyi mi kötü mü? Hesabı için açmıştım konuyu .

brooklynnn
02 Kasım 2016, 21:23
Boyunluk ve balaklava begere marka olsun. Dua edersin.

5 yildir kullanıyorum.

gogozh
02 Kasım 2016, 21:30
Buradakilerden sadece k5 ı çok az test ettim arkadaşın motorda ( artçı) olarak ama sanki buğu yapıyor gibiydi.hava baya bi soğuktu ondan da kaynaklı olabilir . Ama ekipmanı tam alman bile güzel bisey .
Bu arada alacağın zaman afyon da makina kullanan akrabalarim var . Afyon belediye başkanı şoförü amcaoglum tanistirayim seni yardımcı olur sana . Belki gormusundur 1000 rr var altında az buçuk turluyor oda

Mstkdrglu
02 Kasım 2016, 21:35
Buradakilerden sadece k5 ı çok az test ettim arkadaşın motorda ( artçı) olarak ama sanki buğu yapıyor gibiydi.hava baya bi soğuktu ondan da kaynaklı olabilir . Ama ekipmanı tam alman bile güzel bisey .
Bu arada alacağın zaman afyon da makina kullanan akrabalarim var . Afyon belediye başkanı şoförü amcaoglum tanistirayim seni yardımcı olur sana . Belki gormusundur 1000 rr var altında az buçuk turluyor oda

Buğu için pinlock varmış galiba olmadı ondan taktıracam artık yapacak birşey yok . Afyon da ilk senem daha acaba bu motor ekipmanlarını alabileceğim bir yer var mı? Yoksa ya Bursa dan ya da İstanbul dan almak zorunda kalıcam

gogozh
02 Kasım 2016, 21:53
Pamukoğlu motor varmış , benim akrabanın arkadasiymis her turlu yardımcı olurlar .

Mstkdrglu
02 Kasım 2016, 22:01
Pamukoğlu motor varmış , benim akrabanın arkadasiymis her turlu yardımcı olurlar .

Biliyorum orayı . Yamahanın bayiliğinide üstleniyorlar zaten motoru oradan alacağım hayırlısıyla :) Yardımınız için çok teşekkürler

whitedeamon
02 Kasım 2016, 22:06
TÜm afyondakiler konuya geliyor hahahaha

gogozh
02 Kasım 2016, 22:07
Sende sağol . Alacağın zaman artık elimden geldiğince yardımcı olmaya calisirim . Akrabanın adı Hasan gelsin ben ilgilenirim dedi

Mstkdrglu
02 Kasım 2016, 22:13
TÜm afyondakiler konuya geliyor hahahaha

Valla bunu beklemiyordum :D Forum değil gerçek bir aile ortamı :D

mockingbird
03 Kasım 2016, 00:44
Arkadaşla kaldığımız yurt bile aynı çıktı ben iptal beyler. :cherry:

Mstkdrglu
03 Kasım 2016, 09:46
Arkadaşla kaldığımız yurt bile aynı çıktı ben iptal beyler. :cherry:

İstesek denk gelemezdik :D :D :D