PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha R25 mi 250cc başka motormu

ekremkvs
02 Kasım 2016, 09:46
Herkese iyi günler öncelikle siz bir sorum olucacak tı bu konu defalarca açıldı ama bende sormak istedim
Şimdi ben 6 hatta daha fazlada olabilir scoter kullanıyorum trafikte ve 2 sene ye yakında depriyajsız vitesli motor kulandım ortalama da bi 4-5 yıldır araba kullanıyorum daha önceden vitesli motor tecrübem oldu ybr 150 ile bide kanuninin 200 lük motoruyla rahat ça kullanabildim kısaca bende motor tutkunu oldum internetten araştırdım ettim ve R25 almayı düşünüyorum boyum 184 kilom 95 motor üzerinde duruşum kötü olurmu ve R25 uygunmudur eğer değilse 250 cc ne önerebilirsiniz bide şuan motora 4 milyar bi ekipmanda dizmeyi düşünüyorum yoksa ekipman için bütçeyi artırayam mi

karaca3
02 Kasım 2016, 10:06
Ekipman için ayırdığın bütçe gayet yeterlidir.ne diyeyim hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.
Imkanınız var zannediyorum 0 km alın kafanız rahat etsin.

barismanco
02 Kasım 2016, 12:06
İkinci el ninja 250r yada sıfır ninja 300 senin boyutlarında birisi için daha güzel durur hocam. Bende 1.75 90 kilo bi adamım r25 e bindim çikin durdum açıkcası ninja almıştım çok kalıplı makinalar. böyle sağda solda motardan anlamayan yada az buz anlayan insanlar ooo 600lük mü bu filan yapıyor yani :)

F54
02 Kasım 2016, 13:16
250 cc baska motosiklet
Forumda bi dünya yamahanin 250 cc grubundan sikayetci kullanici var
Yani sen gidip r25 alirsan bile bile bu hatalari kabul etmiş olursun

Zippo's
02 Kasım 2016, 13:37
250 cc baska motosiklet
Forumda bi dünya yamahanin 250 cc grubundan sikayetci kullanici var
Yani sen gidip r25 alirsan bile bile bu hatalari kabul etmiş olursun

Kesinlikle katilmiyorum bu duruma.Sikinti yasayanlarin disinda mutlu mesut tek bir ariza yasamadan binenlerde fazla.Marka zaten kabul etmis,yanlis hatirlamiyorsam 2014 belki 2015 lerde dahil buna yag pompasi arizasi var.Degisim icin cagiriyorlar.Sahibinden de baktiginizda bir cok kullanici bu degisimi gerceklestirmis.

Burda konu r25 in kotu bir motor olmasi degil,hangi kitle tarafindan kullanildigidir.R25i kullananlarin %90i suan bildiginiz bretonlarla motorun ustune yatan tiplee.Sinifinin yanlisim yoksa en guclu,yuksek devir ceviren motoru.Cogu alan kisi baslangic motoru olarak aliyor.600cc gibi gitmesini bekleyen o sekilde zorlayan cok.Daha gecen acti arkadas forumda konusunu 2.000 km de motor sanzuman sikintisi cikarmis.Kac kere duydunuz r25 te sanzuman sorunu.İlk sahibi nasil kullanmissa rodajda ki motorun canini okumus.Grenaj kalitesi isciligi vesaire bilmiyorum ama motordan cok kullananlari konusmamiz lazim.Suan 2. El piyasasina baktiginizda temizini 14 e alabiliyorsunuz.Ben alir miyim,almam.Bu motorda guvenemem sahsen 2. Ele.Ayni motor farkli kasa mt25 e bakin kullanici kitlesine.Herkes keyif alarak suruyor.Arada ki tek fark grenaj.Mt25 kullanan kitle r25 e oranla daha sakin suruyordur.

Not: r25 kullanicisi degilim

Ozet gecmek gerekirse ben bu motorun 2. Eline guvenmiyorum kim ne derse desin.

kuesier
02 Kasım 2016, 13:46
Ktm rc 200 veya ktm rc 390 var hocam. 0 al rahatina bak paran varsa. cbr dicem 1.90 adamsin cok da iyi gitmez yani. Ama mt25 de güzel bir motor.

whitedeamon
02 Kasım 2016, 13:53
Ktm rc 200 veya ktm rc 390 var hocam. 0 al rahatina bak paran varsa. cbr dicem 1.90 adamsin cok da iyi gitmez yani. Ama mt25 de güzel bir motor.
Rc küçük kalır adamın altında

barismanco
02 Kasım 2016, 14:03
Rc küçük kalır adamın altında

Tek silindir olması benim çok canımı sıkıyor yoksa ktm çok sağlam bir marka ss motorları da çok şekil ama tek silindir olayı içime sinmiyor bir türlü.

whitedeamon
02 Kasım 2016, 14:06
Tek silindir olması benim çok canımı sıkıyor yoksa ktm çok sağlam bir marka ss motorları da çok şekil ama tek silindir olayı içime sinmiyor bir türlü.

Titreşim haricinde hiçbir sıkıntısı yok ben rc250 kullanıyorum pek bir sorun görmedim ben

shruikan
02 Kasım 2016, 14:21

sebep?

çift silindir olunca n'oluyo? sen de bu silinidir sayısına psikoljik olarak takılanlardansın. o küçücük pistonların çekiş gücü aynı hacimdeki tek silindirden düşük. arıza çıkarırsa bakımı daha masraflı. fazla devir çevirdiğinden ömrü daha kısa ve yakıt sarfiyatı daha yüksek.

sen bilirsin tabi..

cxe
02 Kasım 2016, 14:55
R25 sevdigim bir makina ama bazi kotu yanlari var.

r25le sorun yasayan insanlarin konularini okuyoruz, ozellikle mekanik arizalari yuzunden insanlar motosikleti yakma seviyesine gelmis. Ayipli serilerinin satildigi dunya geleninde bilinen bir gercek, bu durumda kullanici hatasindan bahsetmek bana pek mantikli gelmiyor zaten KRONIK yag pompasi sorununda kullanicinin ne gibi bir hatasi olabilir ki? 2000 km de sanzuman dagiliyor ve firma bunu garanti kapsaminda yeniliyor yani firma kabul etmis zaten kullanici hatasi olmadigini.

Yakit tuketimi fazla, yeri geliyor 600cc gibi yakiyor diyorlar.

Parca fiyatlari yuksek. Her servis ayni olmasada servis konusunda sikinti cekenler var.

Gidon yuksek, depo kucuk, oturus pozisyonu ss degil ama bunlar sahsi fikirlerim kimisi de bu sekilde olmasini ister.

barismanco
02 Kasım 2016, 15:01
sebep?

çift silindir olunca n'oluyo? sen de bu silinidir sayısına psikoljik olarak takılanlardansın. o küçücük pistonların çekiş gücü aynı hacimdeki tek silindirden düşük. arıza çıkarırsa bakımı daha masraflı. fazla devir çevirdiğinden ömrü daha kısa ve yakıt sarfiyatı daha yüksek.

sen bilirsin tabi..

Aynen öyle hocam haklısınız ben üzerine binip sürdüm rc250 motoru da biliyorum ama dediğiniz gibi silindir sayısına piskolojik olarak takılanlardanım yada teknik veri takıntım var bilemiyorum öyle bir şey işte. Zaten seviyorum sevdiğimi söylüyorum her zaman ama işte parayı bi türlü ktm ye veremiyorum :)

F54
02 Kasım 2016, 15:20
Kesinlikle katilmiyorum bu duruma.Sikinti yasayanlarin disinda mutlu mesut tek bir ariza yasamadan binenlerde fazla.Marka zaten kabul etmis,yanlis hatirlamiyorsam 2014 belki 2015 lerde dahil buna yag pompasi arizasi var.Degisim icin cagiriyorlar.Sahibinden de baktiginizda bir cok kullanici bu degisimi gerceklestirmis.

Burda konu r25 in kotu bir motor olmasi degil,hangi kitle tarafindan kullanildigidir.R25i kullananlarin %90i suan bildiginiz bretonlarla motorun ustune yatan tiplee.Sinifinin yanlisim yoksa en guclu,yuksek devir ceviren motoru.Cogu alan kisi baslangic motoru olarak aliyor.600cc gibi gitmesini bekleyen o sekilde zorlayan cok.Daha gecen acti arkadas forumda konusunu 2.000 km de motor sanzuman sikintisi cikarmis.Kac kere duydunuz r25 te sanzuman sorunu.İlk sahibi nasil kullanmissa rodajda ki motorun canini okumus.Grenaj kalitesi isciligi vesaire bilmiyorum ama motordan cok kullananlari konusmamiz lazim.Suan 2. El piyasasina baktiginizda temizini 14 e alabiliyorsunuz.Ben alir miyim,almam.Bu motorda guvenemem sahsen 2. Ele.Ayni motor farkli kasa mt25 e bakin kullanici kitlesine.Herkes keyif alarak suruyor.Arada ki tek fark grenaj.Mt25 kullanan kitle r25 e oranla daha sakin suruyordur.

Not: r25 kullanicisi degilim

Ozet gecmek gerekirse ben bu motorun 2. Eline guvenmiyorum kim ne derse desin.

Simdi yamaha bunu yapmış 14 devir koymuş değilmi
Eee kullanici bunu sonuna kadar kullaniyor sa suç bu motoru böyle kullanabilirsiniz diyen yamaha da mi
Yoksa motor buna gore yapilmis ben de kullaniyorum diyen kullanicida mi
Ben birseyi aldiysam istedigim gibi kullanirim
36 beygirse 36 sini da kostururum arkadaş
Bu motoru alip 7000 devirde kullanilmayacagini yamaha da biliyor
O zaman adam gibi yapacak
Ha yapamiyorsa o zaman bu işi birakacak
Birde yamaha ya bok atmak degil amacım
Yamaha cok iyi marka yaptigi milyon tane saglam motor var daha önceden ybr kullandim katır gibi saglam
Şu an da 660 xtz tenere kullaniyorum çok memnunum
Ama gel gelelim 250 cc yi be ce re me di ....

neobirzenci
02 Kasım 2016, 15:27
Hocam senin motorun suzuki inazuma boşa diğerlerine bakma bence

ekremkvs
02 Kasım 2016, 20:27
Herkese yorumlardan dolayı teşekkür ederim suzuki inazuma yı düşündüm ama kalıplı bir motor onu kullanmakta sıkıntı çekerim diye düşündüm ninja 250 veya 300 arasında gitgellerim vardı ama ninja benim boyutuma göre biraz küçük gelir diye düşündüm ktm ye hiç bakmadım bir ktm ye de bakim ozaman bu arada r25 ile alakalı hep ben ozmaan masallar dinlemiştim böle arzalar olduğunu öğrenin ce şimdi daha kararsız kaldım