PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorumdan gelen hayvani subap sesi.

REASON
02 Kasım 2016, 09:32
İlk zamanlar bişey yoktu ama şimdi acayip artmaya başladı. 1 de kalkınca vuuuuuuuuuuuuuvvv diye üflüyor . Artık yaptırmak istiyorum . Ama nerde yaptırılır , kaç para alırlar bilmiyorum. Ayrıca böyle kullanmanın bi zararı varmı motora .
Bişey daha sorcam vites geçişleri hakkında vitesler takır takır yani güzel geçiyodu bu aralar bazen 2-3 e atınca sanki ayağımla atmamış gibi hissediiyorum ama vites geçiyor. Bu yağdanmı kaynaklanıyor acaba ?

barismanco
02 Kasım 2016, 12:22
Subab ayarı temizlenmesi yapılması lazım. Motorcular yapar. Ustanıza yada servisisinize götürün hallederler. Masrafı tahminimce 200 lira filan tutar.

Evet yağdan kaynaklanır yağınız çok incelmiştir muhtemelen motoruna uygun yağ ile yağınızı değiştirin.

serkanyamac
02 Kasım 2016, 13:25
Benim motora yaptırmıştım sübap ayarı 30 lira mı neydi. Basit bir şeydi emme ve egzos diye iki tane vardı kitapçıkta yazıyor ayarlarının kaç olması gerektiği ustaya diyorsun kitapçıkta yazan değerleri o ayarlıyor benim ustayla samimi arkadaşız fiyat o yüzden böyle olabilir :)

REASON
02 Kasım 2016, 20:00
Subab ayarı temizlenmesi yapılması lazım. Motorcular yapar. Ustanıza yada servisisinize götürün hallederler. Masrafı tahminimce 200 lira filan tutar.

Evet yağdan kaynaklanır yağınız çok incelmiştir muhtemelen motoruna uygun yağ ile yağınızı değiştirin.

200 lira çok fazla değilmi bu motor için ?

barismanco
02 Kasım 2016, 20:04
200 lira çok fazla değilmi bu motor için ?

İşçilik parası alıyorlar ya yoksa hiçbirşeyi yok aslında. Benim öyle tanıdığım ettim usta yok zaten alayıyla kavgalıyım belki bana geçiriyorlardır bilemiyorum ustalar hep böyle sinsi para koparıcı benim gözümde bende öyle yaklaşınca olaya beni elliyor olabilirler gerçi böyle saf temiz ayaklarına yatsan o zaman bulduk enayiyi deyip geçiyorlar sıkıntı valla kardeşim git bi sor ustana subab ayarı yapılacak kaça yaparsın diye en sağlıklısı o :)

fatih.met
02 Kasım 2016, 21:58
ustalar koparıcıdır. işini hakkıyla yapan bir usta bulursanız bana da söyleyin.