PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : APP plakam var çevirmeye yakalandım.

Romedon
01 Kasım 2016, 14:31
hatırlarsınız geçen konu açmıştım app plaka alırsam nolur dye. Evet.nolur gördüm.Plakamı internetten ''MÜHÜRLÜ'' olarak sipariş ettim.12x18 boyunda katlanır plakalıkla kullanıyorum.Ama katlanır plakalığın aktlanmasını istemediğim için civata ile sabitledim.Mudanya bursa tarafında çevirmeye yakalandım.Polis durdurdu ve plakaya baktı.Plakam app olmasına rağmen mühürlü ve özel hiçbir font içermiyor.Dedi plakan mühürlü nerden aldın. şöförler odası verdi mühürlü dedim. Tamam dedi plakalığa baktı. Katlanır bu dedi evet ama katlanması diye civata attım bakarsanız dedim. Tamamdır dikkatli sür dedi gönderdi.

Uğur Gündüz
01 Kasım 2016, 14:57
bende ilk başta app takacaktım fakat dışındaki çerçevenin ayrı olarak satıldığını öğrendim. Orginal plakaya yapıştırıp kullanıyorum. Gayet hoş oldu bence.

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/14680859_1778703169077492_2686429513841162118_o.jp g

DKN
01 Kasım 2016, 15:00
orjinal daha güzel görünürken app ye ne gerek var

Romedon
01 Kasım 2016, 15:01
bende ilk başta app takacaktım fakat dışındaki çerçevenin ayrı olarak satıldığını öğrendim. Orginal plakaya yapıştırıp kullanıyorum. Gayet hoş oldu bence.

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/14680859_1778703169077492_2686429513841162118_o.jp g

http://i.hizliresim.com/Nkv5nO.jpg

benimki bu şekilde

Uğur Gündüz
01 Kasım 2016, 15:02

haklısınız benimde orginali hoşuma gidiyor. Sadece altta ismim yazsın diye yaptırdım yoksa dediğiniz gibi orginali hakkaten güzel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

http://i.hizliresim.com/Nkv5nO.jpg

benimki bu şekilde

sizinki çok belli. çok gerçekci yapanlar var bu işi.

Jemand
01 Kasım 2016, 15:03

orjinali tencere kadar?

Uğur Gündüz
01 Kasım 2016, 15:06
orjinali tencere kadar?

ahahahah güzel yorum...

Romedon
01 Kasım 2016, 15:07

benim motorun palakası kırıldı ve izmir bursa yolunca düşmüş.Birde up uzun plakam stobum vardı. Onu da söktük filan. Küçültmeye karar verdim. Orjinal stop ve plakalık cidden çok kötü duruyor.http://i.hizliresim.com/E3aV2Z.jpg

MazhaRR
01 Kasım 2016, 15:10
Mühürlü app plakayı nerden aldın panpa?

Romedon
01 Kasım 2016, 15:14
Mühürlü app plakayı nerden aldın panpa?

http://urun.n11.com/modifiye-urunler/ufak-plakamotosiklet-plakasimuhurlu-motor-plakasi-P139350090

buradan aldım aldığımda daha ucuzdu :D

aLoneman
01 Kasım 2016, 15:26
shell'in karşısındaki çevirmeye mi yakalandın?

Romedon
01 Kasım 2016, 15:31
shell'in karşısındaki çevirmeye mi yakalandın?

po değil mi o tam neyin karşısında aklıma gelmedi

DKN
01 Kasım 2016, 15:41
orjinali tencere kadar?

app de şey kadar. bişey yapıp güzel göründüğünü sananlar gözüyle bakmaz beyniyle bakar. dergi kapağında app yi eline almış bi manken düşün.. app güzel demek ki

Romedon
01 Kasım 2016, 15:42
app de şey kadar. bişey yapıp güzel göründüğünü sananlar gözüyle bakmaz beyniyle bakar. dergi kapağında app yi eline almış bi manken düşün.. app güzel demek ki

yahu zevk meselesi.Ben kocaman sevmiyorum. Sen büyük seviyorsan senin zevkindir.

ZümeR
01 Kasım 2016, 15:48
3 kere çevirmeye 1 kere radara yakalandım.
Hepsi de plakasız :)
(Zaten hiç takmadım ki :) )

1 tanesi sordu sadece oda kimlik kontrol amaçlı bir çevirmeymiş.
Diğerlerinin umurunda bile olmadı.

Plakan nerde senin ?
Burada memur bey (selenin altından yada sırt çantamdan plaka çıkarıyorum)
Neden yerine takmıyorsun ?
Efendim eskisi düştü, bunu yeni çıkarttım takmaya fırsatım olmadı henüz.
Biran önce yerine tak. Nereye takılacağını biliyorsun değil mi ?
Evet..

Jemand
01 Kasım 2016, 18:37
3 kere çevirmeye 1 kere radara yakalandım.
Hepsi de plakasız :)
(Zaten hiç takmadım ki :) )

1 tanesi sordu sadece oda kimlik kontrol amaçlı bir çevirmeymiş.
Diğerlerinin umurunda bile olmadı.

Plakan nerde senin ?
Burada memur bey (selenin altından yada sırt çantamdan plaka çıkarıyorum)
Neden yerine takmıyorsun ?
Efendim eskisi düştü, bunu yeni çıkarttım takmaya fırsatım olmadı henüz.
Biran önce yerine tak. Nereye takılacağını biliyorsun değil mi ?
Evet..

yemin ediyorum aynı şeyleri yaşıyorum polislerle. çantamda göstereyimmi diyorum, gerek yok kaç yapıyo bu alet? sesi güzelmiş diyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

kanka kötü gözüküyo motorun kıçı cidden. biraz daha küçük olmalı bence orjinal plaka.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

http://urun.n11.com/modifiye-urunler/ufak-plakamotosiklet-plakasimuhurlu-motor-plakasi-P139350090

bütün motorlarımın plakasını bende burdan yaptırdım. ertesi güne elimde oluyo hep. eşe dosta öneriyorum.

Romedon
01 Kasım 2016, 19:17
yemin ediyorum aynı şeyleri yaşıyorum polislerle. çantamda göstereyimmi diyorum, gerek yok kaç yapıyo bu alet? sesi güzelmiş diyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

kanka kötü gözüküyo motorun kıçı cidden. biraz daha küçük olmalı bence orjinal plaka.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

bütün motorlarımın plakasını bende burdan yaptırdım. ertesi güne elimde oluyo hep. eşe dosta öneriyorum.

Aynen hemen geldi

dyavol-77
01 Kasım 2016, 19:27
benim motorun palakası kırıldı ve izmir bursa yolunca düşmüş.Birde up uzun plakam stobum vardı. Onu da söktük filan. Küçültmeye karar verdim. Orjinal stop ve plakalık cidden çok kötü duruyor.http://i.hizliresim.com/E3aV2Z.jpg

RS200'ün arka stop'u müstehcen bir organı hatırlatıyor insana...:cyclopsan

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Yeni hali daha ŞIK olmuş...:)

freewill
02 Kasım 2016, 02:37
yahu app iyi görünüyor demişsiniz de o vidalar nedir yahu :mrgreen:

hasmet
02 Kasım 2016, 04:22
RS200'ün arka stop'u müstehcen bir organı hatırlatıyor insana...:cyclopsan

:) Mundar edeceksiniz adama motosikleti... Her baktığında o aklına gelecek şimdi...

whitedeamon
02 Kasım 2016, 05:16
Yeni düzenlemeden haberiniz var değilmi

hasmet
02 Kasım 2016, 06:06
Esas İngiltere'nin plakaları çok kötü yahu. Resmen yelken gibi. Gerçi rüzgarı arkaya alınca faydalı da olabilir belki :)

http://www.olavsplates.com/foto_g/gb_t825bcu.jpg

Shamy
02 Kasım 2016, 09:41
Plaka buyuklugu, karakteri, sekli belirlenirken, devlet kafasina gore yada aracin sekline, cinsine gore belirlemez. Belirli bir standart vardir. Optimum mesafeden , insan gozunun ve optik sistemlerin en iyi algilayabilecegi, en rahat okuyabilecegi, bir dunya standarti boyunda, renginde ve yazı karakterinde yapilir.Ayrica Araclarat plakalarin takildiklari yerde yine dunya standartinda ,rahatca okunabilecek en optimum bölgesidir.

Sizin araciniz kucukmus, motosikletmis, custommus,..vs mis, devleti ilgilendirmez bunlar. Standart ne ise kanuna uyacaksiniz. Farkli boyutta plaka, katlanmis, kirpilmis, kesilmis plaka,App denen plastiklerde hepsi yasal degildir.

Adam gibi motorcuyum diyorsaniz, oncelikle yasalara uyarak, ornek olacaksiniz. Burada cikip app plaka taktim ceza yemedim diyerek, kotu ornek olacak konu acmak, sacma sapan bir iştir. Ondan sonra motorcunun adi elbette apaciye cikar, yillarin motorcusuyum, buna ragmen esime arabasiyla trafige cikarken motorlulara dikkat et, sana kaza yaptirirlar, dalasma apacidirler diye nasihat veriyorum. Ben bunu yapiyorsam varin millet ne yapiyordur dusunun. Ama bunun nedeni ne? İste; plaka takmayan, ayna kiran, adam doven, egzozla rahatsiz eden, aralardan makas ata ata giden, motorun ustunde kari kiza asilan, otoban ve cevre yollarinda dehset sacan, motorculardir

Siz dua edin fazlaca ozgur bir ulkede yasiyorsunuz, Amerikada gezin bakalim plakasiz motorla yada standart disi plaka ile, ne yapacaklar size.

hasmet
02 Kasım 2016, 19:15
Plaka buyuklugu, karakteri, sekli belirlenirken, devlet kafasina gore yada aracin sekline, cinsine gore belirlemez. Belirli bir standart vardir. Optimum mesafeden , insan gozunun ve optik sistemlerin en iyi algilayabilecegi, en rahat okuyabilecegi, bir dunya standarti boyunda, renginde ve yazı karakterinde yapilir.Ayrica Araclarat plakalarin takildiklari yerde yine dunya standartinda ,rahatca okunabilecek en optimum bölgesidir.

Sizin araciniz kucukmus, motosikletmis, custommus,..vs mis, devleti ilgilendirmez bunlar. Standart ne ise kanuna uyacaksiniz. Farkli boyutta plaka, katlanmis, kirpilmis, kesilmis plaka,App denen plastiklerde hepsi yasal degildir.

Adam gibi motorcuyum diyorsaniz, oncelikle yasalara uyarak, ornek olacaksiniz. Burada cikip app plaka taktim ceza yemedim diyerek, kotu ornek olacak konu acmak, sacma sapan bir iştir. Ondan sonra motorcunun adi elbette apaciye cikar, yillarin motorcusuyum, buna ragmen esime arabasiyla trafige cikarken motorlulara dikkat et, sana kaza yaptirirlar, dalasma apacidirler diye nasihat veriyorum. Ben bunu yapiyorsam varin millet ne yapiyordur dusunun. Ama bunun nedeni ne? İste; plaka takmayan, ayna kiran, adam doven, egzozla rahatsiz eden, aralardan makas ata ata giden, motorun ustunde kari kiza asilan, otoban ve cevre yollarinda dehset sacan, motorculardir

Siz dua edin fazlaca ozgur bir ulkede yasiyorsunuz, Amerikada gezin bakalim plakasiz motorla yada standart disi plaka ile, ne yapacaklar size.

Mumkun degil. Buyuk ihtimalle o gun bir polis gorur ve kontrol eder. Makul bir sebebiniz yoksa da ceza yazar. Gecici plaka veriliyor her yeni arac alana. Bir hafta icinde de geliyor eve yeni plakaniz. Ikinci el aldiysaniz ve alim satim belgesi yaninizdaysa (yeni aldim, yarin gidip[ plakayi aliyorum) deyince sorun olmaz. Ama o durumda bile trafik sigortasi sart. Sigortasiz trafige cikmak mumkun degil.

Ama herseyden once Amerika'da plakalar sadece 6 karakterden olusuyor, ve motosiklet icin ozel kucuk plaka veriyorlar. Cok tatli yahu:

http://blog.motorcycle.com.vsassets.com/wp-content/uploads/2012/03/031512-2012-harley-davidson-models.jpg

Cogu eyalette de arabalar one plaka takmiyorlar.

Jemand
02 Kasım 2016, 19:44

::blusssh:

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/7a/d6/86/7ad686cf44c81a5721ce8911a73e7c9a.jpg

Bune
02 Kasım 2016, 19:52

Birisi şu arkada he he desin ben boş yere uğraşmiim, anasını sattığımın ülkesinde herşey kuralına uygun ya, politikacısından memuruna kadar hepsi sütten çıkmış ak kaşık ya bi kötü olan motorcular, bi motorcular karıya kıza laf atar, bi motorcular kaza yaptırır.

Ya bazı insanlar cidden aldıkları oksijeni dahi hak etmiyorlar....

Kızıl pars
02 Kasım 2016, 20:39
Arkadaşlar gerçekten meraktan soruyorum;
Bu app plaka tam olarak nedir?

Plastikten mi yapıyorlar?
Orijinali gibi ışıkta parlar mı?
Ebat farkı ne kadar, ben büyük bir fark göremedim.

neyzen38
02 Kasım 2016, 21:02
Mumkun degil. Buyuk ihtimalle o gun bir polis gorur ve kontrol eder. Makul bir sebebiniz yoksa da ceza yazar. Gecici plaka veriliyor her yeni arac alana. Bir hafta icinde de geliyor eve yeni plakaniz. Ikinci el aldiysaniz ve alim satim belgesi yaninizdaysa (yeni aldim, yarin gidip[ plakayi aliyorum) deyince sorun olmaz. Ama o durumda bile trafik sigortasi sart. Sigortasiz trafige cikmak mumkun degil.

Ama herseyden once Amerika'da plakalar sadece 6 karakterden olusuyor, ve motosiklet icin ozel kucuk plaka veriyorlar. Cok tatli yahu:

http://blog.motorcycle.com.vsassets.com/wp-content/uploads/2012/03/031512-2012-harley-davidson-models.jpg

Cogu eyalette de arabalar one plaka takmiyorlar.

resimdeki 3 motorun marka ve modellerini yazabilecek var mı arkadaşlar çok güzeller

YERUÇAĞI
02 Kasım 2016, 21:14

bende burdan aldım mühürlü,12x18 2 ci günü elimdeydi

Hayati01
02 Kasım 2016, 21:50
https://imageshack.com/i/pmPpDRKwp

acgh1907
02 Kasım 2016, 22:28
Bilmedigi bir sey oldugunu sanmiyorum, masallah zehir..
Neyse
App plaka kullanmak durumundayim ben stop lambalarin yeri geregi.. ancak her zaman orjinal plakami da yanimda tasiyorum.

Bu sekilde oldugu surece ceza kesilecegini sanmiyorum. (Henuz ceviren olmadi ama...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

resimdeki 3 motorun marka ve modellerini yazabilecek var mı arkadaşlar çok güzeller

HD dyna street bob sanirm arkadaki.ondekilerde sporster modellerinden biri sanki ama cikaramadim

Zippo's
02 Kasım 2016, 23:17

[url]https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/14680859_1778703169077492_2686429513841162118_o.jp g[/url

Hocam plekside ki jelatini sokun isterseniz

hasmet
03 Kasım 2016, 00:11

HD dyna street bob sanirm arkadaki.ondekilerde sporster modellerinden biri sanki ama cikaramadim

Ama oyle olsa koltugun hemen arkasinda suspansiyon gozukur. Muhtemelen en arkadaki Softail (suspansiyon altta gizli.) Ondekileri bilemiyorum. Hepsi HD kesin, ama modellerini tam bilemiyorum. On sagdakinin deposu sanki Sportster gibi...

acgh1907
03 Kasım 2016, 07:58
Ama oyle olsa koltugun hemen arkasinda suspansiyon gozukur. Muhtemelen en arkadaki Softail (suspansiyon altta gizli.) Ondekileri bilemiyorum. Hepsi HD kesin, ama modellerini tam bilemiyorum. On sagdakinin deposu sanki Sportster gibi...
Haklisin ustad, suspansiyonlari farketmedim.
On lastikleri ince gorunce dyna ya benzetmistim.