PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerika'dan motosiklet parçası isteyenlere

boy
31 Ekim 2016, 23:58
Merhaba arkadaşlar,

Beni tanımayanlara kısaca kendimi tanıtayım. 2003 yılında MT (motosiklet.net) Erhan arkadaşımız tarafından ilk kurulduğu zamanlarda haftasonları buluşup gazlayan ilk ekip üyelerinden biriyim. Üyelik tarihime bakarsanız anlarsınız zaten, 13 senelik geçmişim var. Ancak belli nedenlerden dolayı gerek Türkiye'deyken gerekse Amerika'ya yerleştikten sonra foruma pek giremedim. Belli konular nedeniyle yurtdışındaki forumlara geçen hafta itibariyle girmeye başladım ve MT'ye de zaman buldukça zaman ayırma kararı aldım. MT altında genelde teknik anlamda bilgilendirici 3000 kadar mesajım var. Senelerce foruma girmememe rağmen seneler sonra yazılarımı okuyup benimle gerek forum üzerinden gerekse email üzerinden iletişime geçen çokça sayıda arkadaş var. 2007-2012 seneleri arasında Türkiye Pist Şampiyonası ve Doğu Avrupa Balkan Şampiyonasında Superstock 600 ve Superstock 1000 kategorilerinde profesyonel olarak yarıştım. 2013 senesinde de işi gücü bırakıp Amerika'ya yerleşip motosiklet işi yapma kararı aldım. 2013 senesinden beri 2 Wheels Heaven adlı motosiklet dükkanını işletmekteyim.

Neredeyse her ay Türkiye'de motosiklet servisi olan bir arkadaşa yüklü miktarda parça yollamaktayım. Geçenlerde beni bir şekilde bulan iki arkadaşa da motosiklet egsozu ve bazı performans parçaları yolladım. Benimle iletişime geçerseniz Türkiye'de bulamadığınız, elde etmesi çok zaman alan veya burada daha ucuz olan parça ve aksesuar konusunda yardımcı olabileceğimi bilin. Gerekirse birkaç kişi toplanıp topluca gönderim yapılabilir. O zaman gönderim ücreti bölüşüldüğünden çok daha uyguna gelir. Onun dışında yine teknik sorularınız varsa yardımcı olmaya çalışırım. 3 sene içerisinde oldukça fazla motosikletle uğraştık. Burada da pistlere gitmekteyim. Bir ay önce 7 senedir hayalini kurduğum motosikleti satın almayı gerçekleştirdim. 2016 Aprilia RSV4 RF. Aldığımın ilk haftası piste gidip üzerinde gelen Pirelli Diablo Supercorsa SP lastikleri 70 milde bitirdim. Makine gerçekten mükemmel, 201 hp stock gücü, wheelie control, traction control, launch control, quick shifter, yarış ABS makineyle stok geliyor tam bir pist makinesi.

Sizlere birkaç foto yapıştırıyorum...

http://www.sokmen.net/photos/shared/rsv4rfaustin.jpg

http://www.sokmen.net/photos/shared/rsv4-j1.jpg

http://www.sokmen.net/photos/shared/rsv4-j2.jpg

http://www.sokmen.net/photos/shared/rsv4-j3.jpg

http://www.sokmen.net/photos/shared/rsv4-j4.jpg

http://www.sokmen.net/photos/shared/rsv4-j5.jpg

http://www.sokmen.net/photos/shared/rsv4-j6.jpg

http://www.sokmen.net/photos/shared/2wh-1.jpg

http://www.sokmen.net/photos/shared/2wh-2.jpg

http://www.sokmen.net/photos/shared/2wh-3.jpg

freewill
01 Kasım 2016, 00:24
o genç halimden eser yok şimdi :) şaka bir yana peki Türkiye de olup da amerika da aynı parçayı daha uyguna mal etmek mümkün mü? Değer mi kısaca ? Karenaj olsun egzoz olsun ?

unoturbo
01 Kasım 2016, 01:02
Sizin ki gibi motor olmasa da peugeot 103 için parça bulunur mu? Polini,glardoni,simonini exhaust vs.

Çinli motorumuz için tr de tonla parça varda 2 zamanlılar ciddi manada azaldı

DKN
01 Kasım 2016, 01:05
macera dolu amerika. seneler sonra hoşgeldiniz, takipteyim.

Macit250
01 Kasım 2016, 01:10
Bazılarına hayat 10 gol önce başlıyor anasını satim.Bizde gol atıcak krampon yok daha bırak gölü.

Hoşgeldin harika görünüyorsun hocam.

boy
01 Kasım 2016, 01:31
Bazılarına hayat 10 gol önce başlıyor anasını satim.Bizde gol atıcak krampon yok daha bırak gölü.

Hoşgeldin harika görünüyorsun hocam.

Ne demek istediğini pek anlamadım. Anlatırsan sevinirim.

whitedeamon
01 Kasım 2016, 01:31
Hoşgeldiniz yerimi aldım burada bilgiye aç bekliyorum bu konu ciddi anlamda içimde farklı bir yerdedir

qıp
01 Kasım 2016, 01:34
"kalbim ege de kaldı"
parçam usd

rm125
01 Kasım 2016, 01:35
suzuki vl800 için k&n hava fitresi ve ateşleme bobini sipariş etmeyi düşünüyorum gelecek ay için başka şeyler için de sipariş verecek olan varsa kargo bedelini paylaşabiliriz

osis
01 Kasım 2016, 01:37
merhaba makina hayırlı olsun ateş ediyor... yamaha wr 250 r sahibiyim sm ye çevirmek istiyorum. super moto jant fiyatları nasıl ?

boy
01 Kasım 2016, 01:51
merhaba makina hayırlı olsun ateş ediyor... yamaha wr 250 r sahibiyim sm ye çevirmek istiyorum. super moto jant fiyatları nasıl ?

Marka model ve olcu yollarsan fiyat bakarim.

mchi
01 Kasım 2016, 01:55
Selamlar super bir konu, tekrar hosgeldiniz. Farkli bir yardim istesem sizden mumkunmudur bilemiyorum. Amazonda tam ihtiyacim olan pc yi cok guzel fiyata buldum. Ama tr ye gondermiyorlar. Amazondan size gondersem. Siz bana gonderebilirmisiniz ?

alpbdr
01 Kasım 2016, 02:15
öncelikle hoşgeldiniz tekrardan.

puig fender eliminator kit (ducati monster 696 için) bende getirtmek isterim. tr de bulamıyorum getirmiyorlar artık firmalar.

boy
01 Kasım 2016, 02:54
Selamlar super bir konu, tekrar hosgeldiniz. Farkli bir yardim istesem sizden mumkunmudur bilemiyorum. Amazonda tam ihtiyacim olan pc yi cok guzel fiyata buldum. Ama tr ye gondermiyorlar. Amazondan size gondersem. Siz bana gonderebilirmisiniz ?

Amerika'da degilseniz Amazondan pc veya elektronik parca almanizi tavsiye etmiyorum. Problem durumunda geri gondermek maliyet olarak cok daha masrafli olacaktir. Daha once yasadik bu durumlari.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:19 ----------

öncelikle hoşgeldiniz tekrardan.

puig fender eliminator kit (ducati monster 696 için) bende getirtmek isterim. tr de bulamıyorum getirmiyorlar artık firmalar.

Buyuk ihtimalle $180 civari. Puig disinda alternatif bir marka arastirdiniz mi?

*Heka
01 Kasım 2016, 04:17
İlginiz için teşekkür ederim, en kısa zamanda iletişime geçeceğim. :cat:

GP500-1st
01 Kasım 2016, 05:53
Bende boy diye eski bir üye vardı seneler önce aktifti, niye girmiyor ne yapıyor, gazlarken bişeymi oldu diye birkaç defa ciddi merak etmiştim.

Neyse haberler iyi. Hangi eyalettesiniz, işler nasıl, dükkanı açtığınızdan beri problem yaşadınızmı, müşteriler, ordaki motosiklet kültürü falan biraz bahsederseniz dinleriz.

uqur497
01 Kasım 2016, 08:49
selam abi böyle yaparak çok hayra geçmiş olacaksın helal olsun ayrıca makine müthiş

acgh1907
01 Kasım 2016, 08:51
Ustad gec kaldik be :( V&H slip on + fuelpak siparis etmistim. Keske oncesinde acsaydin konuyu.

Urunleri hangi kargo sirketi ile yolluyorsunuz?
Fatura tutari ile oynama yapma ya da hediye seklinde gonderim yapiyor musunuz?
Bir de ; diyelim internetten bir urun bulduk ve fiyati mevcut. Kafamizda bir tahmin yapmak adina sizin urunler icin ne kadarlik bir marjiniz olacak?

Tesekkurler simdiden..

mamidron
01 Kasım 2016, 09:41
bende yerimi ayırttım :bestmt: cok güzel bir girişimde bulunmuşsunuz teşekkür ederim. ::biggrinn

Serk21
01 Kasım 2016, 10:44
işinizde motosikletinizde hayırlı olsun. Neden sıralı 4 tercih etmediğinize dair yorumunuzu alabilirmiyiz? TR deki ses hastalarına aydınlanma gelir belki =)

mchi
01 Kasım 2016, 12:35
Amerika'da degilseniz Amazondan pc veya elektronik parca almanizi tavsiye etmiyorum. Problem durumunda geri gondermek maliyet olarak cok daha masrafli olacaktir. Daha once yasadik bu durumlari.

Tavsiyeye teşekkür ederim. Geçen sene aldığım sorunsuz çalışıyor. Sorun olsada çözebilecek donanımdayım. Orayla bura fiyat farkı 2 katı neredeyse o yüzden amazon çok mantıklı :)

Jemand
01 Kasım 2016, 12:41
Tavsiyeye teşekkür ederim. Geçen sene aldığım sorunsuz çalışıyor. Sorun olsada çözebilecek donanımdayım. Orayla bura fiyat farkı 2 katı neredeyse o yüzden amazon çok mantıklı :)

bazı firmalar sizin için sanal adresler oluşturup kargoyu elinize kadar ulaştırıyor. bir araştırın derim.

Obs
01 Kasım 2016, 12:56
işinizde motosikletinizde hayırlı olsun. Neden sıralı 4 tercih etmediğinize dair yorumunuzu alabilirmiyiz? TR deki ses hastalarına aydınlanma gelir belki =)

V4 pist icin istanbul park 250 tl tek seans 2 gunluk zevk icin. Sonra gene sokaktasin o mutis sirali sesiyle. Amerika ozelinde ben de v4 alirim cunku olanak var.

_Siyah
01 Kasım 2016, 13:31
Abi resmen hayalimdeki hayatı kurmuşsun, şimdi gel de okulu bırakıp geleyim :cherry:

mchi
03 Kasım 2016, 02:35
bazı firmalar sizin için sanal adresler oluşturup kargoyu elinize kadar ulaştırıyor. bir araştırın derim.

Örnek link varmı bildiğiniz ?

boy
03 Kasım 2016, 18:40
Ustad gec kaldik be :( V&H slip on + fuelpak siparis etmistim. Keske oncesinde acsaydin konuyu.

Urunleri hangi kargo sirketi ile yolluyorsunuz?
Fatura tutari ile oynama yapma ya da hediye seklinde gonderim yapiyor musunuz?
Bir de ; diyelim internetten bir urun bulduk ve fiyati mevcut. Kafamizda bir tahmin yapmak adina sizin urunler icin ne kadarlik bir marjiniz olacak?

Tesekkurler simdiden..

Geçen ay Yamaha Bolt için Vance & Haynes black exhaust ve fuelpak gönderdim bir arkadaşa.
Sen kimden sipariş ettin bilmiyorum ama fiyat ürüne spesifik olarak verebilirim. Nerden kimden aldığıma göre değişir.
Ben burada bir sürü distributor ile çalışıyorum. Bazısı free shipping ile yolluyor bana. Bazısı daha iyi fiyat veriyor.
Duruma göre değişiyor ama orada fiyatlar ne alemde bilmediğimden USA dan TR ye shipping ücreti dahil daha mı uyguna geliyor yoksa aynı mı bilemiyorum. Bazen orada hiç bulamadığınız parçalar olabilir, burada her türlü buluruz.

acgh1907
03 Kasım 2016, 18:55
Brn motors araciligi ile getirdim ben.
Parcalar her turlu daha ucuz buraya kiyasla orasi.

Tek sorun shipping(ortalama 60 usd per item) + burada karsilastigimiz gumruk masraflari urunu iyice sisiriyor.(85 usd ve uzeri faturalarda)

Urunleri direkt siz gonderirseniz invoice amount ile oynayabilirsiniz kanimca.

Ornek : VH egzostlari ortalama 2.5 - 3k dan satiyorlar burada.
Us fiyati 450 - 500 usd.
Hesabi siz yapin.

Suan motoruma (2014 Iron) mustache koruma derimi bakiyorum.
Ilgilenme sansiniz olur mu?

ferhatkars
03 Kasım 2016, 19:51
suzuki vl800 için k&n hava fitresi ve ateşleme bobini sipariş etmeyi düşünüyorum gelecek ay için başka şeyler için de sipariş verecek olan varsa kargo bedelini paylaşabiliriz

selamlar abicim... ben de suzuki gs 500 un orjinal bobinleri var... uyarsa gorusebiliriz... ;)

Mertcan39
03 Kasım 2016, 20:10
V4 pist icin istanbul park 250 tl tek seans 2 gunluk zevk icin. Sonra gene sokaktasin o mutis sirali sesiyle. Amerika ozelinde ben de v4 alirim cunku olanak var.

şimdi v4 sokakta kullanılmıyormu :) sıralı yerine V motoru tercih edebilirim

boy
04 Kasım 2016, 09:09
Brn motors araciligi ile getirdim ben.
Parcalar her turlu daha ucuz buraya kiyasla orasi.

Tek sorun shipping(ortalama 60 usd per item) + burada karsilastigimiz gumruk masraflari urunu iyice sisiriyor.(85 usd ve uzeri faturalarda)

Urunleri direkt siz gonderirseniz invoice amount ile oynayabilirsiniz kanimca.

Ornek : VH egzostlari ortalama 2.5 - 3k dan satiyorlar burada.
Us fiyati 450 - 500 usd.
Hesabi siz yapin.

Suan motoruma (2014 Iron) mustache koruma derimi bakiyorum.
Ilgilenme sansiniz olur mu?

2015 Yamaha Bolt için V&H eksoz, hava filtresi ve fuelpak $1400 tutmuştu yanlış hatırlamıyorsam.

ZümeR
04 Kasım 2016, 09:28
Sizi tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.
Bu arada güzel makina tekerine taş değmesin.
Benim sadece resimlerine bakıp hayal edebildiğim bir makina :)

Jemand
04 Kasım 2016, 09:50
tracer 9 yani sizin oradaki fj-09 için gidon amortisörü fiyatları hakkında bilgin var mı ?

LynXMaSTeR
04 Kasım 2016, 10:16
70 milde lastik bitirmek bizim için hayalden öteye geçemeyecek...

fedos
04 Kasım 2016, 10:40
Hayırlı olsun kardeşim. Anlaşılan ,amacın bizlere yardımda bulunmak. Çok takdir ettim .Yamaha mt-07 için koruma demiri,istanbul kapı teslim bulabilir miyiz ?Ayrıca kaça mal olur ?

beyefendi
04 Kasım 2016, 11:32
BENİ DE YANINA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAL

Bugraaa
04 Kasım 2016, 13:05
Hocam hosgeldin tekrar, arada yazilarina denk geliyorum, benim sormak istedigim sey turkiyede pist yarisi, bu konu hakkinda bilgi verebilirmisin, ne kadar butce ayirmamiz lazim ve ekstra ne gibi masraflar cikar?, motoru vergisiz plakasiz yurt disindan getirebilirmiyim ? Bunlar hakkinda bize bilgi verebilirmisin

velizrsln
04 Kasım 2016, 13:07
bende z750 ye uyumlu güzel bir egzoz fiyatlarını merak ediyorum, sesi yüksek olarak en ince verebilenlerden, mesela yoshimura akrep two falan

Buyuk ihtimalle $180 civari. Puig disinda alternatif bir marka arastirdiniz mi?

bir plakalığa 180 dolar mı veriyorsunuz yoksa ben mi yanlış anlıyorum?

SONSiyah
04 Kasım 2016, 13:29
Bir fotoğraf ile kendimi anlatıyorum.

Şu motosiklete bir ayaklık takın :)

http://i.hizliresim.com/mEvPNZ.png

Ekarahan
04 Kasım 2016, 14:27
Bir fotoğraf ile kendimi anlatıyorum.

Şu motosiklete bir ayaklık takın :)

http://i.hizliresim.com/mEvPNZ.png

O motor special bir cross. Değil ayaklık, farı - stobu bile olmaz. Bir çoğunda marş motoru bile yoktur, ne kadar az ekipman o kadar hafiflik ve az arıza mantığı güder.

boy
04 Kasım 2016, 17:01
bende z750 ye uyumlu güzel bir egzoz fiyatlarını merak ediyorum, sesi yüksek olarak en ince verebilenlerden, mesela yoshimura akrep two falan

bir plakalığa 180 dolar mı veriyorsunuz yoksa ben mi yanlış anlıyorum?

Sadece plakalık değil, motorun komple kuyruk altına monte edilen ve stop sinyal bilimum kötü gözüken herşeyi iptal etmenize yarayan kit. İnternetten resimlerine bakabilirsiniz.

velizrsln
04 Kasım 2016, 19:48
Sadece plakalık değil, motorun komple kuyruk altına monte edilen ve stop sinyal bilimum kötü gözüken herşeyi iptal etmenize yarayan kit. İnternetten resimlerine bakabilirsiniz.

Genede cook pahali
Peki dedigim egzozlarin ortalama fiyatlari nedir
Ben ing ogreniyorum amerikaya tatile gelmeyi dusunuyorum 5 10 gunluk aslinda amerikada yasamak istiyorum ama isim geregi cok zor simdilik gidip gelmeyk icin arastiriyorum mesaj atarim sormak istedigim bisey olursa

ayetlervaray
04 Kasım 2016, 22:06
abi hayrına bana bi kuba sl200 alsana ordan :)

unoturbo
05 Kasım 2016, 20:56
Merhaba peugeot 103 için olan parçalardan sipariş edebilir miyim? Bulabilir misiniz?

osis
06 Kasım 2016, 14:41
Marka model ve olcu yollarsan fiyat bakarim.

size msj attım özelden bilgiler ulaştımı ?

velizrsln
03 Aralık 2017, 03:37
Merhaba arkadaşlar

bende kelle motor getirtmek istiyorum ama nasıl olur acaba