PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cbr 250rr honda'dan gelen mesaj

mccxcix
31 Ekim 2016, 20:03
Kaç zamandır forumda ve bir çok sitede takip ediyorum ve sabırsızlıkla bekliyorum herkes gibi Honda CBR 250rr'ı. Burada ve bir çok yerde de gelip gelmeyeceği konusunda bilgi kirliliği mevcut, bende Honda Türkiye'ye dün akşam mail attım ve cevabı bu aksam mesaj olarak gönderdiler, üzülerek ve saçma bularak size aynen aktarıyorum; http://i.hizliresim.com/OEg1EA.png (http://hizliresim.com/OEg1EA)
Sanırım bu açıklamadan sonra ülkemize gelmeyeceği konusunda git gide dahada beni üzen bir fikre kapıldım, benim gibi bekleyen varsa diye bilgilendirmek istedim teşekkürler, iyi forumlar...

snappy x
31 Ekim 2016, 20:05
cbr250rr bu ülkeye fazla

pea
31 Ekim 2016, 20:11
Yeni ürün getireceksin, yeni parçalar, bayilere yeni eğitimler... Ohooo, ölme eşeğim ölme.
50 senedir sattığımız motorları satmaya devam edelim biz. Cbf150'de de 50TL indirim yaparız, oh mis.

SolidSnake
31 Ekim 2016, 20:15
http://imgim.com/foto-orayi-yikarlar-d.jpg

Bugraaa
31 Ekim 2016, 20:28
Arkadaslar suanki kasanin gelicegini bile soylemediler, bazi arkadaslar 2014te eski kasa aldi, adamlarin satis politikasi bu, ben 2014 cift fari malezyali bi sitede gorup bekledim geldigindede aldim. Kimse yeni kasa gelicek alma demez, bekleyin gelicek.

ardacik
31 Ekim 2016, 20:33
Honda bu segmentte kendine gol atsa mesela. Bu makineyi 250 cc deilde 300cc getirse fiyatida ona gore yuksek olsa avrupa standartlarina uysa. ABs standart olarak gelse. Cok daha guzel bir is yapmis olur. Ekonomik abs siz az yaksin az gitsinciler normal cbr 250r almaya devam eder. Benim param var 300 cc kullanicam guvenlikte olsun diyenler de bu motoru alir :) boylece kimse kavga etmez o geldi bu gelmedi diye

Bugraaa
31 Ekim 2016, 20:38
Honda bu segmentte kendine gol atsa mesela. Bu makineyi 250 cc deilde 300cc getirse fiyatida ona gore yuksek olsa avrupa standartlarina uysa. ABs standart olarak gelse. Cok daha guzel bir is yapmis olur. Ekonomik abs siz az yaksin az gitsinciler normal cbr 250r almaya devam eder. Benim param var 300 cc kullanicam guvenlikte olsun diyenler de bu motoru alir :) boylece kimse kavga etmez o geldi bu gelmedi diye

Mantikli olur, hemde 35hp yerine yapar 40 miss.

Macit250
31 Ekim 2016, 20:41
Benim anlamadığım olay şu ,bu gibi ve türk firmalarıda dahil,başında ki adamlar ya kör yada zevksiz.A modelini bütün kullanıcılar beğenirken ,illa gidip z modelini getiriyorlar.Memleket komple anormal dolu yemin ederim.

Kızıl pars
31 Ekim 2016, 20:48
2014 model CBR250R kullandım. Çift farlı olandan.
Çiçek gibi makine idi.

2 sorunu var, ABS ve titreşim.
Çift silindir ve ABS olsa ortalık yıkılır.

Ha bir de katlanır gibi duran ama aslında tam da katlanır olmayan aynaları var.

Galiba R25 epey bir zaman tercih edilecek.

Mamba09
31 Ekim 2016, 20:50
cbr 250nin yeni kasası geleceği zamanda bu tarz muhabbet olmuştu. adamlar ellerindeki malı bitirdi. sonra hop yeni kasalar geldi.
gerçi cbr250rr'ın bu kadar muhabbetinin dönmesi benim çok komiğime gidiyor. yahu bu makine ne ki, bu kadar abartıp "gelsin alcam, gelsin bincem" tarzındasınız? :)

mccxcix
31 Ekim 2016, 20:51
Arkadaslar suanki kasanin gelicegini bile soylemediler, bazi arkadaslar 2014te eski kasa aldi, adamlarin satis politikasi bu, ben 2014 cift fari malezyali bi sitede gorup bekledim geldigindede aldim. Kimse yeni kasa gelicek alma demez, bekleyin gelicek.

Şöyle de birşey var, sizin dediğiniz olaydan biraz farklı, şöyle; şuanki kasa eski kasanın yeni hali, yani bundan başka kasa yok, yani eski tek far kasanın üretimi olmadığından mecbur yeni kasayı getirdiler; şuanki durum farklı zaten var olan bir modelden bağımsız bir model bu, yani var olanın yanına ekstra getirirler mi? İşte bu soru işareti, inşallah getirirler.

karaca3
31 Ekim 2016, 21:10
arkadaşim sizin anlamadıgınız honda;güzel motor getireyim vatandaş güzel motora binsin degil
hangi motordan daha fazla kazanırım.
honda cbr 250 rr gelse elindeki eski kasaları satamıyacak.bunlar bittikten sonra gelir sanırım
bu motoru bekliyenlerin umudu baska bahara kaldı anlaşılan

SolidSnake
31 Ekim 2016, 21:27
cbr 250nin yeni kasası geleceği zamanda bu tarz muhabbet olmuştu. adamlar ellerindeki malı bitirdi. sonra hop yeni kasalar geldi.
gerçi cbr250rr'ın bu kadar muhabbetinin dönmesi benim çok komiğime gidiyor. yahu bu makine ne ki, bu kadar abartıp "gelsin alcam, gelsin bincem" tarzındasınız? :)

Abi bu makine şu, şekil. Artık son alınan sonuçlara göre bir motosikleti sattıran birinci etken / faktör; göze hitap etmesi. Bu motor hakikaten benim gibi cruiser'cı adamı bile cezbeden bir şekle sahipse, kim bilir ss'ciler neler düşünüyor.

fatih.met
31 Ekim 2016, 21:31
Abi bu makine şu, şekil. Artık son alınan sonuçlara göre bir motosikleti sattıran birinci etken / faktör; göze hitap etmesi. Bu motor hakikaten benim gibi cruiser'cı adamı bile cezbeden bir şekle sahipse, kim bilir ss'ciler neler düşünüyor.

tipi hoşuma gitmedi ne yalan söyleyeyim :)

yeni suzuki modeli tip olarak devrim yapmış diyebilirim. suzuki güzel olmuş artık.

SolidSnake
31 Ekim 2016, 21:39
tipi hoşuma gitmedi ne yalan söyleyeyim :)

yeni suzuki modeli tip olarak devrim yapmış diyebilirim. suzuki güzel olmuş artık.

gsx-r 250?

gixxer'in aynısı değil mi şekil olarak?

IRau
31 Ekim 2016, 21:39
Yamaha bu mesaji begendi

fatih.met
31 Ekim 2016, 21:50
gsx-r 250?

gixxer'in aynısı değil mi şekil olarak?

bilmiyorum ama beğendim sadece. evet yeni gsx-r250 yi kastetmiştim. manyak dehşet felaket bişey olmuş tipi :P şaka bir yana gerçekten beğendim.

Tİme_shİft42
31 Ekim 2016, 23:02
Hıı 2 el mt 07 alırlar o paraya )

whitedeamon
31 Ekim 2016, 23:18
Merak içinde olan arkadaşlara sesleniyorum.Gençler şimdi bu hondadaki satış müdürü,pazarlama müdürü,insan kaynaklarından pınar hanım salak değil.İsterlerse getirmesinler kardeşim 1900lü yıllarda değiliz onlar getirmezse kawa,yamaha,suzuki,ktm vs vs o arayı seve seve kapatır.Ülkemizde yeni modellere karşı duyulan acayip bir açlık var.Getirmezse kendisi kaybeder.Türkiyedeki pazar payından ciddi kayıp verir hondayı çok seven ,buzdolabı yapsa alırım diyen arkadaşlardan dahi kayıp verir.Alacakları karar radikal bir karar olmalı ki kullanıcıyı elinde tutabilsin.Millette salak değil ki bak şakır şakır yazmış adamlar.Satış politikasını da biliyor millet zehir gibi.Çünkü zamanında insanların gözüne soka soka uyguladılar bu politikayı.Şimdi top onlarda yapsınlar hamlelerini

volkantoprak
31 Ekim 2016, 23:25
Fake bir konu fikrimce. Mesajda ı-i, s-ş uyuşmazlığı gibi birçok karışıklık var. Birini Honda diye kaydedip kendinize mesaj atacak kadar işsiz olup insanlarla dalga geçmeyin.

mccxcix
31 Ekim 2016, 23:44
Fake bir konu fikrimce. Mesajda ı-i, s-ş uyuşmazlığı gibi birçok karışıklık var. Birini Honda diye kaydedip kendinize mesaj atacak kadar işsiz olup insanlarla dalga geçmeyin.

Sayın Volkantoprak, işim gücüm yok insanlarla dalga geçip konu açıp bir de kendime mesaj atıp uğraşacağım öyle mi? Tuhaf, aylardır okuyorum ediyorum en son aklıma geldi ve hem kendim bilgi edineyim hem de aldığım bilgiyi paylaşayım diye konu açıyorum birde üstüne troll muhabbeti yiyoruz. Boş işler peşinde değilim, incele profilimi bir bak bakalım ne troll konum var ne de bir troll mesajım, kendi kendinize yorum yapıp bir de doğru olmayan bir çıkarım sonucu beni uyarıyorsunuz biraz saygılı olun.

kadango
31 Ekim 2016, 23:47
Honda bunu hep yapmıştır, mesaj gerçektir değildir beni pek ilgilendirmiyor bu motoru getirip 20'ye satacakları için ağzı açık bekleyen yüzlerce adam var baksana.. İyi iteliyorlar bizim Türk milletine bu motorları arabaları. Otomobil piyasasında da aynı böyleler, senelerdir kıytırık Civic'i iteleyip duruyorlar millete rakipleriyle aynı fiyata. Alan çok, adamlar hiç kasmıyor şunu da getirelim pazar payımızı arttıralım diye. Olur da diğer markalar dört silindir 250cc getirir satmaya başlarsa peşlerinden Honda da getirmeye başlar. Bizimkiler ağzı açık bekliyor zaten, bekler onu da alırlar.

snappy x
31 Ekim 2016, 23:53

yavhehe diyorum.bende hondaya 3-4 defa mesaj attım mesajları sürekli bu şekilde oluyor.

127
01 Kasım 2016, 00:28
Mantikli olur, hemde 35hp yerine yapar 40 miss.

CBR500R yeni kasasını söylemiş arkadaş. CBR250RR ın tipinde bizim okula geliyor bi tane siyah efsane görünüyor. 0 ının fiyatı 21 22 olsa adım gibi eminim yok satardı o motor.

@ardacik

whitedeamon
01 Kasım 2016, 01:29
Honda bunu hep yapmıştır, mesaj gerçektir değildir beni pek ilgilendirmiyor bu motoru getirip 20'ye satacakları için ağzı açık bekleyen yüzlerce adam var baksana.. İyi iteliyorlar bizim Türk milletine bu motorları arabaları. Otomobil piyasasında da aynı böyleler, senelerdir kıytırık Civic'i iteleyip duruyorlar millete rakipleriyle aynı fiyata. Alan çok, adamlar hiç kasmıyor şunu da getirelim pazar payımızı arttıralım diye. Olur da diğer markalar dört silindir 250cc getirir satmaya başlarsa peşlerinden Honda da getirmeye başlar. Bizimkiler ağzı açık bekliyor zaten, bekler onu da alırlar.

Kesinlikle anlatmak istediğim buydu

GP500-1st
01 Kasım 2016, 01:57

Konu Honda olduğunda bütün ihtimalleri, bit yeniklerini Sanki Türkiye CEO'su gibi hesaplıcaksın. Valla 2014 te millete çift farlı gelicekkekn yok deyip eski grenajlıyı sattılar bunlar ama bu sefer söylenilende doğruluk ihtimali olalbilir. Sebep CBR250RR nin yüksek maliyetli fiyatı üstüne ABS satandart olması. Senin dediğin ihtimalse CBR250 ve Avrupa için üretilecek CBR300RR aynı anda satılsın Hondanın hiç işine gelmez. ÖTVsiz 19.500 olan motor 300 cc den ÖTV lenirse fiyat 24.500 seviyesini görür zaten orda cillop CBR500R var. Torku ve konforuyla CBR300R yi denize döker. birbirinden belli yerlerde üstün ama fiyat olarak çakışan 2 motor olur:)

Dediğim gibi müşteriden yana değil, konu Honda olunca bütün hinliği - hesabı parayı- karı düşüneceksin. Şimdi Honda mevcut 250R yi Honda bitti öldü derken 1500 adet R25'e karşılık 750 adet CBR250 sattı. Yani 2 R25 e karşılık 1 cbr250 ve 750 adet motordan satış ve servis parası:).

Şimdi yeni CBR250RR gelip 19.500 olursa millet ne kadar hayran olsada 19.500-20.000 fiyata 250cc müşterisinin alım gücüne pazarına hitap etmeyecek. Mllet 3000-4000 az verip R25 alacak bu işin kaskı montu 1000-1500 sigortası toplam 25.000 bütçesi olan insan fazla yok. Yani yeni CBR250RR klasik 250cc ve başlangıç adamının bütçesini aşan fiyatıyla eski 14.700 lük CBR250 kadar satamaması ve tamamen duygusal olarak milleti R25 itmesi sözkonusu. Ve honda ir adet 14.700 ve bir adet 26 binlik giriş seviyesi ucuz pahalı spor modeli varken biri 20 bin biri 26 bin iki motoru olacak ve ''fakirler ölsün Hondadan selamlar'' muhabeetine bu memleket hazır değil:P

Honda ciddi ciddi Yeni CBR250RR yi getirmeyebilir.

Özet geçiyim hem mevcut CBR250 nin hem CBR500R nin satışını riske edecek, Hemde milleti R25 ve MT-07 aBS'siz modele daha çok itecek:bounce:

Romedon
01 Kasım 2016, 08:16
Bu ürün türkiyeye gelecek! adım gibi eminim. Gelmez ise honda kendş ayağına sıkacak. r25 bajaj almış yürümüş sen cbr 250 r zaten satamıyorsun.Kawasaki getirse suzuki getirse sen de getireceksin.