PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kredi

natila
31 Ekim 2016, 14:09
http://www.motosikletdergisi.com/haber/432/finansbanktan-motosiklet-kredisi-masraf-yok-vade-uzun.html

ne diyorsunuz?

OgulcanMC
31 Ekim 2016, 14:17
"Kredi kampanyası kapsamında; BMW, Honda, Suzuki, Harley Davidson, Yamaha, Kawasaki, Ducati, KTM, Bombardier, Polaris ve Vespa marka motosiklet almak isteyen müşteriler için avantajlı faiz oranlarısunulmaktadır. Diğer marka ve modellerde motosiklet alımları banka tarafından kampanya kapsamına alınmamıştır."
Bu modellerden alacak olanlar için elbette güzel bir şey. Belki ilerde diğer modelleride eklerler dahada hoş olur. :)

barismanco
31 Ekim 2016, 14:17
Kefil istememesi güzelmiş :) 1000 lik kawa mı alsam ki la :)

Romedon
31 Ekim 2016, 14:28
valla ben ihtiyaç kredisiyle aldım.36 ay taksit 9 k kredi 355 ödüyorum. 36 ay bile bana bir ömür gelecekken.48 ay oha dedirtir.

Kızıl pars
31 Ekim 2016, 14:36
Borçlu olmak fena.
Allah borçluları borçtan kurtarsın derim.

ZümeR
31 Ekim 2016, 15:07
Kısaca 40.000 lira alırsan 24 ay taksit dersek
48.530,40 TL geri istiyor banka

Trafikle boğuşmadan, özgürlüğün ve rüzgârın keyfini süreceğiniz bir motosiklete kavuşmak artık hayal değil. Siz sadece sahip olmak istediğiniz motosikleti seçin ve QNB Finansbank'a gelin.
Kredinizi TL cinsinden kullanabilirsiniz.*
Kredinizi BMW, Honda, Suzuki, Harley Davidson, Yamaha, Kawasaki, Ducati, KTM, Bombardier, Polaris ve Vespa motosikletler* için kullanabilirsiniz.
Kredinizi 48 aya kadar vadelendirebilirsiniz.
0 km motosikletler için, nihai fatura tutarının 50,000 TL' ye kadar olan kısmının %70'i, 50,000 TL'nin üzerinde kalan kısmın ise %50'si kadar motosiklet kredisi kullanabilirsiniz. 2.el motosikletlerde fatura tutarı yerine motosikletin kasko değeri dikkate alınmakta olup kredilendirme oranları aynıdır.
Kredi masraflarını da motosiklet kredisi ile aynı vade ve düşük faiz oranında taksitlendirebilirsiniz.
Geri ödeme planınızı müşteri temsilcinizle konuşarak tamamen kendi koşullarınıza göre oluşturabilir; tercihinize göre sabit, esnek ya da anapara ertelemeli kredi kullanabilirsiniz.
*Teminat olarak, satın aldığınız motosikletin rehin belgesi yeterlidir. Genel olarak kefil koşulu aranmamakla birlikte, banka gerekli görürse kefil talep edebilir.

Başvurunuzu aşağıdaki belgeleri getirerek hızla sonuçlandırabilirsiniz.
Başvurunuzu aşağıdaki belgeleri getirerek hızla sonuçlandırabilirsiniz.
Satın alınacak taşıt 0 km ise proforma faturası, 2. el ise ruhsat fotokopisi (Satış gerçekleştikten sonra ise Noter Satış Senedi)
Kimlik Belgesi (Nüfus Cüzdanı)
İkametgah belgesi veya son tarihli cep telefonu faturası
Maaş bordrosu - gelir belgesi
Yapılacak inceleme sonrası bankamızın ilave belge ve teminat talep hakkı saklıdır.

* Ücretlere kredi tahsis ücreti (100TL) dahildir. Kasko, zorunlu trafik sigortası ve hayat sigortası primleri dahil değildir. Bankamız taşıt kredilerinde kredi tahsis koşulu olarak hayat sigortası ve kasko sigortası yapılmasını talep etmektedir. 20.000 TL 24 ay vadeli bir taşıt kredisi için 47 yaşında bir müşteri için yıllık yaklaşık hayat sigortası primi 236 TL olarak hesaplanmıştır. Kasko ve Zorunlu Trafik Sigortası primleri aracın markası, model yılı ve araç bedeline bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Poliçelerinizi Bankamız aracılığıyla yaptırabileceğiniz gibi, Bankamızın belirlediği teminatlar dahilinde başka bir sigorta şirketinden düzenletip daini-i mürtein Bankamızın ilgili şubesi olacak şekilde şubemize ibraz etmeniz de mümkündür.
** Yıllık toplam maliyet oranlarına kredi için tahsil edilen tüm faiz, masraf, vergi, fonlar dahildir.

redlion999
31 Ekim 2016, 15:10
Öğrenci kafasına garanti 5 bin kredi kartı vermişti tabi 3 ayda yedim o limiti sonra patladık yapılandırdım. 13 ayda geri ödedim ama o yediklerimin acısı iyi çıktı. Ama öğrenciyken 5 bin değilde çalışırken keyfine 50 bin falan çektiğimi düşünüyorum da ödemesi efsane zor olurdu herhalde.İyi ders oldu benim için.

Ev için sittin senelik kredi çekerim herhalde en kötü kiraya verir kendini kapatır.

Araba için 2 yıllık çekerim en fazla sonra zaten değiştirme geyiğine girilir.

Motosiklete 6-9 aydan fazla çekeceğimi sanmam. Fazlasında insanın ruhu daralır hele çalınma riski olan bir alet için.

Tabi birde faizleri iyi hesaplamak lazım. Çoğu zaman ihtiyaç kredileri daha ucuza gelebiliyor

Levent
31 Ekim 2016, 15:12
Kredi ile alınan motosiklete gönül rahatlığı ile binemeyebilirsiniz. Böyle sahip olmaktansa param olduğunda alsaydım diye pişmanlık duyulabilir. Geçmiş zamanlarda yapmadığımız şey değildi :)

Ayrıca, hiç kimse 3-4 sene aynı motosiklete binmek istemiyor. O yüzden kredi bitmeden motosikleti de satamazsınız (Rehinli olur, (Eğer kredi bireysel ihtiyaç kredisi değil ise))

Bu topa girilmez..

COQ
31 Ekim 2016, 15:34
Kredi ile alınan motosiklete gönül rahatlığı ile binemeyebilirsiniz. Böyle sahip olmaktansa param olduğunda alsaydım diye pişmanlık duyulabilir. Geçmiş zamanlarda yapmadığımız şey değildi :)

Ayrıca, hiç kimse 3-4 sene aynı motosiklete binmek istemiyor. O yüzden kredi bitmeden motosikleti de satamazsınız (Rehinli olur, (Eğer kredi bireysel ihtiyaç kredisi değil ise))

Bu topa girilmez..

Bu nokta önemli.
Üstelik krediyi alabilmek için kendi paranız olması gerekiyor.
Ben yanlış okumadıysam, 50 bin liraya kadar fiyatı olan motosikletin sadece %70'i kredilendiriliyor.
Yani 15 bin liralık bir motosiklet alacaksanız 5bin lirası cebinizde olacak.
Ayrıca kredi bitene kadar motosikletiniz rehinli olacak.
Banka çalınma ve pert tehlikesine karşı muhakkak kasko isteyecektir.
Bu durumda cebinizdeki 5bin lira masraflara bile yetmez.
Yeni başlayan için bu işin yaklaşık maliyeti 5 bin lira zaten.
Plaka-ruhsat,sigorta,kasko,kılık kıyafet yıllık vergi 5 bin lirayı geçer.

Romedon
31 Ekim 2016, 15:45

Bu topa girilmez..

dediğiniz gibi kesinlikle fakat birikmiyor bu para. Biriksede çok uzun sürecek. İnsanalrda 3 yıl biriktirip motor alacğaıma 3 yıl kredi çeker hem kullanır hem öderim diyor. ben dahil.

yaşlıveacemi
01 Kasım 2016, 03:03
valla ben ihtiyaç kredisiyle aldım.36 ay taksit 9 k kredi 355 ödüyorum. 36 ay bile bana bir ömür gelecekken.48 ay oha dedirtir.

36 ay taksit 9 k kredi 355 ödüyorum - dan ne demek istediğinizi anlamış değilim rica etsem biraz acarmısınız

Seko
01 Kasım 2016, 08:59
36 ay vadeli 9000 TL keridye ayda 355 TL ödüyormuş. Güzel aslında, direk Benelli TNT 25 alınır.

The Dude
01 Kasım 2016, 09:01
merhaba sevgili fakirler.

Serk21
01 Kasım 2016, 09:25
36 ay taksit 9 k kredi 355 ödüyorum - dan ne demek istediğinizi anlamış değilim rica etsem biraz acarmısınız

Yani diyor ki; ''ben bir motosiklet aldım 200cc hint kökenli ve bunu almak için bankadan borç aldım lakin bu iş karşılığında bankaya da japon kökenli 2013 YBR parasıdan fazlasını verdim'' diyor.

Dev kampanya, kendinize pulsar alıyorsanız bitane YBR de bankamıza alıyorsunuz.. Bu kredi işi harbiden yasal tefecilik.

http://https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-ybr-125-esd-2013-model-359378809/detay

Romedon
01 Kasım 2016, 10:21
Yani diyor ki; ''ben bir motosiklet aldım 200cc hint kökenli ve bunu almak için bankadan borç aldım lakin bu iş karşılığında bankaya da japon kökenli 2013 YBR parasıdan fazlasını verdim'' diyor.

Dev kampanya, kendinize pulsar alıyorsanız bitane YBR de bankamıza alıyorsunuz.. Bu kredi işi harbiden yasal tefecilik.

http://https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-ybr-125-esd-2013-model-359378809/detay

orası öyle. yapacak bişey var mı yok. Keşke çok paramız olsa da beklemeden alabilsek.

COQ
01 Kasım 2016, 10:31
İkinci el piyasasısının sıfırdan pahalı olmasını açıklıyor bu durum.:)

Benim jeton anca düştü.
Millet 15 binlik motoru krediyle 22-23 bine alınca fiyatlar az bile.

Aslında ikici el piyasası sahibinden diye geçiyor ama alıp satan bankalar.

Banka mağaza açıp motosiklet satsa bu kadar tatlı kâr elde edemez.

PiedPiper
01 Kasım 2016, 11:01
Kredi kullanmak basit bir ticari islemdir. Paranin zamana gore degeri esastir.
Yukarida bir arkadasin bahsettigi gibi 3 yil para biriktirecegime, -bir bedel karsiliginda- motorumu alir, o 3 yil boyunca motora binerim.

Yok faiziyle bir YBR alinir, yok bes CG alinir... Olayi bu kadar duygusallastirmaya gerek yok.

Bugun bir cok insanin biriktirdigi nakit parayla ev satin alabilecek durumda olmadigini dusunuyorum. Ev sahibi olanlarin cok buyuk cogunlugu da, bunu kredi kullanarak basarmistir. Simdi burada tutup da, o faizle 35 YBR alinir falan diye dusunmek cok mantikli degil.

Yanlis anlasilmasin, nakit parayla motosiklet satin almak konusundaki fikirlerinize katiliyorum ama kabul etmek gerekir ki insanlarin maddi gucu gercegi var. Yoksa gonul ister ki kimse kredi kullanmak zorunda olmasin, refah icinde herkes motosikletini, arabasini ve hatta evini alabilsin..

GezeGeze
01 Kasım 2016, 11:02
merhaba sevgili fakirler.

Ne güldüm ama :mrgreen:

Durumumuzun hal-i pür melali ...

Serk21
01 Kasım 2016, 11:15
orası öyle. yapacak bişey var mı yok. Keşke çok paramız olsa da beklemeden alabilsek.

Abim arabasını satıp ev aldı, 75 bin kredi çekecek ve 25.000 tl den fazla faiz ile toplam 100.500 tl geri ödeyecek. düşününce ABS MT7 parasından fazlasını verecek.. Bende arabayı değiştirmeyi düşünüyordum ama sırf bu bankaların yamyamlığından dolayı biriktirme yolunu seçtim.

Hiç aracı olmayan için kredi düşünülebilir tabiki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

Kredi kullanmak basit bir ticari islemdir. Paranin zamana gore degeri esastir.
Yukarida bir arkadasin bahsettigi gibi 3 yil para biriktirecegime, -bir bedel karsiliginda- motorumu alir, o 3 yil boyunca motora binerim.

Yok faiziyle bir YBR alinir, yok bes CG alinir... Olayi bu kadar duygusallastirmaya gerek yok.

Bugun bir cok insanin biriktirdigi nakit parayla ev satin alabilecek durumda olmadigini dusunuyorum. Ev sahibi olanlarin cok buyuk cogunlugu da, bunu kredi kullanarak basarmistir. Simdi burada tutup da, o faizle 35 YBR alinir falan diye dusunmek cok mantikli degil.

Yanlis anlasilmasin, nakit parayla motosiklet satin almak konusundaki fikirlerinize katiliyorum ama kabul etmek gerekir ki insanlarin maddi gucu gercegi var. Yoksa gonul ister ki kimse kredi kullanmak zorunda olmasin, refah icinde herkes motosikletini, arabasini ve hatta evini alabilsin..

Abimde senin gibi düşünüyordu, birkaç yıl zor zapt ettik ve 140.000 tl kredi çekmeyi düşünen adam şuan 75.000 kredi çekerek ev aldı. Demek ki o hesapları yapmak okadar da saçma değilmiş? Ayrıca ben hiç kredi çekmedim, paramın yettiğini aldım, motorsuz kalmadım, para biriktirdim 125cc yi sattım 250cc aldım.. Yine biriktirdim 250 sattım 390 aldım.. Yine biriktirdim 390 ı sattım 2007 model dizel araba aldım.. şimdi dönüp bakıyorum da 2012 yılında 3.600 tl ye elimde avucumdakini verip aldığım CB125E nerede, 2007 model dizel araba nerede? ve hiç kredi çekmeden, faiz ödemeden..

Bende bilirdim kredi çekip direk pahalı motosiklet yada araba almayı ama tercih etmedim, edene de saygım var ama düşünceler de mantıksız değil.. Şimdi Sıfır km 1.4 TSI Leon FR almayı düşünüyorum, arabamı satıp kredi çeksem çok rahat geri ödeyebilirim ama yine beklemeyi- biriktirmeyi seçtim..Dünyanın binbir türlü hali var, kimsenin yarın ne olacağı belli değil.. zor durumda kalınca kredi borcuyla boğuşmak var yada sıfır borç ile rahat kafa ile yola devam etmek var..

Jemand
01 Kasım 2016, 11:15
bu işte en mantıklı olan ihtiyaç kredisi. yok rehinmiş yok zorunlu kaskoymuş falan filan yorar adamı bunlar. astarıda yüzünü geçer zaten.

biker34
01 Kasım 2016, 11:17
krediyle motor alınabilir tabiki mantık çerçevesinde olması kaydıyla finansbank oranlarına baktım motosiklet kredisi 1,40 +kasko aynı bankanın ihtiyaç kredi oranı 1,18 - kasko yok takdir sizlerin.

teknoturk
01 Kasım 2016, 12:27
krediyle motor alınabilir tabiki mantık çerçevesinde olması kaydıyla finansbank oranlarına baktım motosiklet kredisi 1,40 +kasko aynı bankanın ihtiyaç kredi oranı 1,18 - kasko yok takdir sizlerin.

https://s22.postimg.org/t1jt9r04h/2016_11_01_115939.jpg
https://www.qnbfinansbank.com/krediler/tasit/tasit-kredileri/motosiklet-kredisi.aspx

Sabah ben de baktım niye bu kadar fazla bu oran diye. İhtiyaç kredisini bile geçmiş oran ve aşağıdaki hesaplamama hayat sigortası ve kasko masrafı da eklenecek.

20000 24 ay taksitle;
Finansbank'da 24467,52tl geri ödemeli (motosiklet kredisi) Hayat sigortası, kasko masrafları eklenmemiş hali.
Enpara'da 24164,46tl geri ödemeli (ihtiyaç kredisi, sigorta v.b. yok, net fiyat)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

Bir de bankamız hayat sigortası ve kasko talep etmektedir diyor. Şart koşamıyorlar sanırım. Sigorta v.b. için zoryalan bankaları şikayet edip paranızı geri alabilirsiniz diyordu bakan bile.

24 ay yani iki yıl için 2x236tl sigorta primi de eklenince iyice şişiyor hesap. Ev kredisinde ödeme sürecinde kredi alanın vefatı durumunda borç siliniyor, ödedikleri de iade ediliyordu varislere ama oranlar daha iyi tabi. Motosiklette ölüm riski yüksek diye düşünüp faiz oranı bu kadar yüksek tutulmuş olabilir belki de.