PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tekrar merhaba arkadaşlar!!!

Sefakrtp
30 Ekim 2016, 23:23
Merhaba arkadaşlar hyosung gt250r sürücüsüyüm öncedende sorunlar oldu 6500 e aldıgım motor 5 milyara yakın yedi halende devam ediyor sorunlar!!! Bugün evden çıktım otobana kadar motoru ve lastikleri ısıtarak geldim otobanda üçüncü vitese attım biraz gaza asılarak hızım 80-90 arası arka lastik kitlemeye başladı biraz gaz verdim tamamen kitledi oldugu yerde kaldı marşa bastım cıv cıv etti gitti bidaha marşa dahil ses çıkmadı hiç vitesten boşa aldım motoru saldım gidiyor ikiye attım vitesi vurdurmak için lastik kitliyor ama boşta alınca ilerliyor servise götürdüm yarın motoru söküp bakacaklar yağı tamdı dünde binmiştim iyiydi gidişi ama arada anlık hız farketmeksizin saniyelik sendeliyordu 80 binde motorum henüz ve arada kesiciye giriyodu bazende boğuyordu kesiciye girmeden sizce sorun nedir çözümü varmıdır masrafı ağır olurmu başına gelen vardır belki herkeze sorunsuz sürüşler.... 👍😊😊

barismanco
30 Ekim 2016, 23:35
Ustan doğru demiş motoru açıp bakmak lazım açmadan görmeden bir şey demek çok zor. Motor içinde yağ kaçağı olabilir sağı solu yağladıysa o tekletiyordur belki de. İçteki zincir artık ömrünü doldurmuş o kilitlenme yapıyor olabilir. Silindirde yada piston ağzında boşluk oluşmuş olabilir. Segmanların kırılmış yada aşınmış olabilir. Olmaz olmaz ama belki elektirik aksamından bile kaynaklanıyor olabilir akü bağlantı yerleri zayıflamıştır. Yani aklıma ilk etapta gelenler bunlar ama gerçekten motoru açmak bi bakmak lazım yani buradan heybeye konuşmakla olmaz. Geçmiş olsun ustanıza gösterin o teşhisi koyar zaten.

Sefakrtp
30 Ekim 2016, 23:43
Eyvallah hocam burdaki sadece öngörü belki başına gelen vardır, bende şu olmuştu der hesabı yani yoksa bende biliyorum kapalı kutu açmadan içinde ne var bilemeyiz tşk ederim... 😊😊

Sefakrtp
01 Kasım 2016, 22:08
Motor yatak sarmış... ☺️☺️

Sefakrtp
15 Kasım 2016, 06:34
Yatak sarmış bir motorda krank mili zarar görürmü sadece kolları taktırsak sorun yaşarmıyım